1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: Olcay Şahan

Nesil
    2007

Default Olcay Şahan

Nesil
    2007

Creativity 9 haksızlık. En az 13 olmalı. BJK'nin gollerinin çoğunda Olcay başrolde.

Olcay'ın creativitysi Necip ile, Sivok ile aynı mı? Pedro Franco'nun creativitysi bile 12.

Artık potansiyel yeteneğini yakalamış olduğunu düşünüyorum . Olcay daha çok mental ve fiziği ile oynayan bir oyuncu olduğundan daha büyük sıçramalar yapamayacaktır yaşı da 27 şu anda bu yüzden CA 134 seviyesine çıkarılmalı yeni sezonda fikrimce , ayrıca yukarı da da belirtildiği gibi yaratıcılık ve orta açma(crossing) değerlerinde bir iki tık artışa gidilebilir .

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

perpetua'nın tanımlaması:
    Creativity - Yaratıcılık
    Bir futbolcunun takımında pas verilebilecek takım arkadaşlarını saha içinde çabuk görebilme becerisidir. Çok yaratıcı futbolcular top daha ayağına gelmeden veya gelir gelmez takım arkadaşlarının yerlerini ve hangilerine pas atılabileceğini bilen, bu sayede topun saha içinde hareketine hız kazandırabilen futbolculardır.
    Bu da resmi olanı:
    This refers to a player's vision and ability to see a potential opening, not necessarily exploit it. A player might be able to see something to take advantage of but also requires the technical proficiency to pull it off.
    Sizce Olcay böyle bir oyuncu mu?

Sizin kadar izlemedim ama izlediğim kadarıyla Olcay'ın gollük pasları genelde son çizgide adam eksiltip içeri çevirdiği toplar olmuştur. Zaman zaman da pres sonucu kazanılan topları içeri boş arkadaşına aktarmıştır. Yani genelde mücadeleciliği ve çalışkanlığıyla pozisyonları zorlayarak yaratmıştır. Bunun dışında çok basit ara paslarını bile atamadığı oluyor onu da gözönüne almak lazım.

Kişisel yorumuma göre Olcay'ın gol pozisyonu yaratmasını sağlayan yani öne çıkan özellikleri Aggression ve Work Rate'in yanısıra Technique, Flair ve Acceleration'dır. 12-15 arası değişen bu özellikleri de Süperlig standartlarına göre iyi düzeydedir.

Not: Almanya'da oynadığı dönemki profili nasıldı bilen veya elinde ekran görüntüsü olan var mı acaba?
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    perpetua'nın tanımlaması:

Bu da resmi olanı:

Sizce Olcay böyle bir oyuncu mu?

Sizin kadar izlemedim ama izlediğim kadarıyla Olcay'ın gollük pasları genelde son çizgide adam eksiltip içeri çevirdiği toplar olmuştur. Zaman zaman da pres sonucu kazanılan topları içeri boş arkadaşına aktarmıştır. Yani genelde mücadeleciliği ve çalışkanlığıyla pozisyonları zorlayarak yaratmıştır. Bunun dışında çok basit ara paslarını bile atamadığı oluyor onu da gözönüne almak lazım.

Kişisel yorumuma göre Olcay'ın gol pozisyonu yaratmasını sağlayan yani öne çıkan özellikleri Aggression ve Work Rate'in yanısıra Technique, Flair ve Acceleration'dır. 12-15 arası değişen bu özellikleri de Süperlig standartlarına göre iyi düzeydedir.

Not: Almanya'da oynadığı dönemki profili nasıldı bilen veya elinde ekran görüntüsü olan var mı acaba?
    Tam olarak ifade etmek istediğim creativity'nin dengelenmesi yönünde örnek vermek gerekirse 10 veya 11'li bir değer ayrıca belirttiğiniz gibi ben de passing özelliğinin 12 olmasını yüksek buluyorum . Bu özelliklerinin yanında off the ball'da oldukça yüksek , belirttiğiniz gibi Work Rate , Agression gibi değerler Olcay için daha fazla ön planda olmalı ancak bu konuda tam bir uyum da sağlanması gerekiyor sanıyorum CA - PA dengesi açısından .

Nesil
    2007

Favoured Club: Besiktas

Beşiktaş senin için ne kadar büyük bir kulüp? Burada oynamak çocukluk hayalin miydi?

İstanbul’da yaşayan dayım koyu Beşiktaşlıydı. Bizim ailenin tek Beşiktaşlısı oydu, sonra beni de Beşiktaşlı yaptı. İstanbul’a geldiğim zaman maçlara gitmek istiyordum ama hep tatil zamanlarına denk geliyordu. Bana hep Beşiktaşlı yatak örtüleri, kıyafetler filan alırdı.

Derbilerde kimleri izleyip, onlar gibi olmak isterdin?

Sergen Yalçın, Tümer Metin ve İlhan Mansız. Tabii ki diğerlerinin hakkını yiyemem ama onlar önde oynadıkları için gözüm onların üzerindeydi. Bir maçı hiç unutmam: Bir Şampiyonlar Ligi maçını Almanya’da oynamışlardı. Rakip Chelsea’ydi. O maçı tribünden izlemiştim.

Bkz: http://haber1903.com/Besiktas-29988-..._besiktas.html

Favoured Personnel: Veli Kavlak de olmalı.

Mesaj Yetkileri