1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: FW Taktik Fabrikası

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default FW Taktik Fabrikası

Forvetsiz taktiğimizde amaç alanı daraltmak gibi görünse de aslında tam tersini yapıyoruz. Tüm oyuncular oyunun iki yönünü de oynayarak oyunun içinde aktif bir şekilde yer alıyorlar. Diziliş olarak 4-3-3'ü kullanıyoruz. Ancak bu taktiğimizin ileri ucunun ortasındaki oyuncu hariç aşırı ofansif bir oyun tarzımız yok. Kontrollü oyunu tercih ederken rakibin zaaflarından maksimum düzeyde faydalanabilmek için bek oyuncularımızı azami derecede kullanıyoruz.

Yüksek tempoda oynadığımız oyunu hızlı paslaşarak daha verimli kullanıyoruz. Bek oyuncularımızın ofansif becerileri ön plana çıktığı için çakılı oynamaya yatkın bek oyuncuları bu anlamda işimize pek yaramıyor. Pek fazla orta yapmadığımız kısa pası tercih ettiğimiz için de beklerin orta açma özellikleri çok önemli değil. Savunma ağırlıklı oyunu tercih eden 3 adet DM ile oynadığımızdan bu oyuncularımızın savunma özellikleri çok önemli. Ofansif özelliklerinin olması ise duran top haricinde şart değil.

Gelelim hücum oyuncularına. Bu oyunculardan ortadaki hem forvet hem AMC oynayabilen bir oyuncu olabilir. Golcülük özellikleri önemli ama pasör bir oyuncu olması da şart. Çünkü özellikle beklere bol bol asist yapacak bu oyuncu. Diğer iki hücum oyuncumuz klasik AMC. Bu yüzden pasör oyuncular olursa iyi olur. Bu oyuncular da bol gol atacaklar. Ancak ilk hedefleri gol atmak olmadığından buna uygun oyuncular seçmenizi öneririm. Örneğin bu mevkide Emre Çolak oldukça gol atabiliyor.

Kısaca özetlersek, bekleri oyuna katan, tempolu, bol paslı (ki hücum oyuncuları bile 60-70 pas yapacak), savunmanın orta alana yakın oynadığı kazandıran bir taktik. İlk versiyon itibariyle bazı eksiklikleri var. Bunlar, savunma arkasına kaçan oyuncular sorun olabiliyor ancak yediğimizden fazla attığımızdan problem kalmıyor. Bu konuda beklerin ofansif olması olumsuz etkiliyor. 2. versiyonda bu sorun olmayacak. Diğer bir sorun da kondisyon. Tempolu oynamanın faydası çok ama oyuncular sezon sonuna varmadan bitkin düşüyor. Bunun için de sezon antrenmanlarında kondisyona önem verip, maçlarda skor avantajını bulunca tempoyu düşürüp, maçlardan sonra oyuncuları dinlendirip bir de bol bol rotasyon uygulamanız gerekir. Kadronuz darsa rotasyon zor oluyor ama genelde herkes geniş kadro kuruyor, sorun olmayacaktır. Kondisyon ve savunma arkasına adam kaçırma sorunları ikinci versiyonda olmayacak. İlk versiyon itibariyle bile rahatlıkla şampiyon olabilirsiniz. Oyundan sıkıldıysanız size ikinci bir heyecan!

İndir :

http://www.dosya.tc/server34/gSSdVA/Tak_mOyunu.rar.html

Paylaşım için teşekkùrler ellerine sağlık.

Bir kaç güne döneceğim döndüğùmde deneyeceğim kardeşim

(Tapatalk)

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Teşekkürler , ilginç bir taktik yeni açtığım oyunda deneyeceğim mutlaka.

İlginç bir taktik gibi görünüyor.En son forvetsiz taktik olarak 4-6-0 ı denemiştim bunu da deneyelim bakalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bazı takımlarda dikine pas komutu kondisyona bağlı olumsuz sonuç veriyor. Dikine pas komutunu kaldırıp, kısa pas ve topa hakim olma komutlarını seçtiğinizde tek kale oynayabilirsiniz. Daha iyi bir taktik geliyor.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Takım taktiğe alışınca denemeyi düşünüyorum. Özellikle Şampiyonlar Liginde atak gücü yüksek takımlara karşı defansif avantaj sağlayabiileceğini düşünüyorum. Denemeye başladım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Deneyenler foto eklesin de eksiklikleri giderelim. Cunku benim takim taktige tam alismadan da iyi gidiyor. Taktige alisinca eminim daha etkili hale gelecek. Guclu takimda da deneyecegim. Sonucunu soylerim.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

2014'e dair yaptığım tüm pratikler, başarısızlık ve başarılar gösterdi ki FM 2014'te, oyuncu direktifleriyle uğraşmadan, orta alanı kalabalık tutup veya sadece oynatmak istediğiniz oyuna dönük olarak takım komutlarını belirlemeniz gerekiyor. Örneğin 4-5-1 oynayacaksanız, oyuncu komutlarını belirlemeyin. Sadece takım komutlarından pas stili, oyun tarzı, akıcılık, sıkı markaj, oyun disiplini, orta tarzı gibi komutlardan istediğinizi seçerek oynamak istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Dolayısıyla, şunu söyleyebiliriz, oyunculara ne kadar direktif verirsek oyun o kadar sapıtıyor. Sade bir taktik çok daha başarılı oluyor. Yeni Malatyaspor gibi kısıtlı bir kadroda başarılı olmaya başladım. Yeni geliştirdiğim 4-5-1 taktiğimle üst sıralara tırmanıyorum. Puan kaybettiğim maçlarda ya 10 kişi kaldım ya da 2-3 oyuncum sakatlandı. Bu gibi alt liglerde eksik oynamak oldukça zor oluyor. Ancak tam kadro oynadığım maçlarda sorun yaşamıyorum. Oyunum daha istikrarlı hale geldi. Gol yollarında etkili oynuyoruz. Yediğimiz goller ise genelde hava topları. Bu konuda duran top çalışmasına ağırlık verirsek bu sorun çözülür gibi geliyor. Sonuç olarak zayıf bir takımın orta alanı kalabalık tutması önemlidir. Tek forvet oynamak sizi gol yollarında etkisiz yapmıyor. Önemli olan tek forvetinizin pivot santrafor oynayıp oynayamadığıdır. Başarılı olan taktiğimi paylaşmadan önce sezonda biraz daha ilerleyip taktiğe alışma döneminde nasıl sonuç verdiğini görmek istiyorum. 10 kişi kaldığım ve yenildiğim maçlarda dahi oyun olarak beni memnun ettiler. Kiralık oyuncularla takımın biraz toparlandığını düşünürsek play-off'a gidersek büyük başarı olacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

Zamanın Roma'sı gibi bir şeye benziyor 4.6.0 çok beğendigim bir taktiktir 11'de tam olarak bir forvet olmadan bile böyle bir taktikle ligin en çok gol atan takımı bile olabilirsiniz , bu taktigide denedikten sonra paylasıcam sonucları
    You'll Never BeatThe Irish !

Deneyenler resim paylasabilir mi? Trabzonspor'da deneyecegim bende en kisa surede.

Mesaj Yetkileri