Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 60 arası toplam 60 sonuç

Konu: A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Olcay Şahan'ı son dönemde dört gözle izliyorum ve defansif özellikleri ilk geldiği günden şu güne iyice zayıfladı kendini salmaya başladı paranın sıcaklığını hissediyor belli ki o yüzden ders verilmesi için alınmaması doğru seçim olurdu.

Ozan Tufan'a gelirsek kadroda bir tane Bursaspor'lu var onuda yemeyin bırakın seçsin çocuğu oynatsın hem oynayabileceği 3-4 mevki varken iyi alternatif olur .
    Kaleye genç almıcan abi tecrübeli olcak Mert yedekten sıyrılsın sonra seç Tolga'yı alsana sen adam hakkını veriyor.
    Bursaspor'dan çağırılması gereken Şener, Serdar Aziz var ama hiç çağrılmıyorlar.

Diyelim ki takıma bir tane genç oyuncu çağırmak istiyor. O zaman milli takımı Ozan'dan daha çok hakeden Kaan Ayhan var, bu genç yaşında dünyanın en büyük takımlarından teklif alan, süper ligin en genç golcüsü olan Enes Ünal var.

Tolga sakatmış galiba, ondan çağırmamış. Ama milli takımı Volkan Babacan'dan, Mert Günok'dan daha çok hakedenler var. Geçen sezonun sonlarına doğru formayı kapan, iyi bir kamp geçirmiş, sezona iyi başlamış, formda olan Bursaspor'lu Hakan var. Geçen sezon çok iyi bir sezon geçirmiş Gökhan Değirmenci var.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Bizde Hakan diye biri yok Harun'dur o.
    Enes Ünal demişsin 2 gol attı kral olmadı bu çocuk abartmayın iki çalım atamıyor daha fos oldu çıktı para gözüne hoş gelmeye başladı abilerine ayak uyduruyor.Potansiyeli var ama bu sezon bu takımın yedeği olamayacağını gösteriyor.Güç desen güç yok.
    Şener demişsin bu Şener'de ne buluyorsunuz siz ? Defans sıfır adamda sıfır, ortaları rastgele.
    Boş adam boş satılsın diye dualar ettim güzelim paraları verdiler satmadılar , yediğimiz ilk golde boşa kafa atan adam daha ne olsun.
    Serdar Aziz'i artık biriniz alın bizden 5'e de kurtulalım dengesizin önde gideni yapmayın Allah aşkına saydıkların Ozan'ın bir tek parmağı olamaz Galatasaray maçında pozisyonlara bu 18 yaşında çocuk sayesinde girdik çıkarılan toplar bunun sayesinde .
    Ozan'dan başkası haketmiyor şu an bizim takımda.

ozan ve hakan ç. türk milli takımının bariz en iyi genç oyuncuları.

Bizde Hakan diye biri yok Harun'dur o.
    Enes Ünal demişsin 2 gol attı kral olmadı bu çocuk abartmayın iki çalım atamıyor daha fos oldu çıktı para gözüne hoş gelmeye başladı abilerine ayak uyduruyor.Potansiyeli var ama bu sezon bu takımın yedeği olamayacağını gösteriyor.Güç desen güç yok.
    Şener demişsin bu Şener'de ne buluyorsunuz siz ? Defans sıfır adamda sıfır, ortaları rastgele.
    Boş adam boş satılsın diye dualar ettim güzelim paraları verdiler satmadılar , yediğimiz ilk golde boşa kafa atan adam daha ne olsun.
    Serdar Aziz'i artık biriniz alın bizden 5'e de kurtulalım dengesizin önde gideni yapmayın Allah aşkına saydıkların Ozan'ın bir tek parmağı olamaz Galatasaray maçında pozisyonlara bu 18 yaşında çocuk sayesinde girdik çıkarılan toplar bunun sayesinde .
    Ozan'dan başkası haketmiyor şu an bizim takımda.
    Enes'den çalım atmasını bekliyorsanız sorun Enes'de değil. Enes pivot santrafor özellikleri taşıyor. Ben Enes alınsın demiyorum ama illa genç oyuncu alınacaksa bunu Enes ve Kaan hakediyor dedim. Neden hakediyor? Çünkü dünyanın büyük kulüpleri Enes'i transfer etmek istedi, süper ligin en genç golcüsü, Bursaspor alt kategorilerinde leblebi gibi atıyordu, Milli takım alt kategorilerinde leblebi gibi atıyordu, geçen sezon son dakikalarda şans bulmasına rağmen 102 dk'da 1 gol atma gibi harika bir istatistik yakalamıştı. Milli takıma illa genç oyuncu gidecekse bu Enes olmalı.

Şener çok çok çok iyi demiyoruz zaten. Defansda kademe hataları yapıyor o kadar. İyi orta açan Türk futbolcu tanımıyorum. Aşşağı yukarı Tarık'la aynı seviyenin oyuncuları ama milli takıma her zaman Tarık gitti, Şener neredeyse hiç çağrılmadı.

Ozan ise gaz ile çalışan çok koşan sıradan bir orta saha oyuncusu.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Hocam ben sana laf anlatamam senin doğruların benimkiyle uyuşmuyor ne desem boş olcak yani , sen öyle düşünüyorsan eyvallah ne diyim.

3 ay önce A Miili Takım futbolcusu olan Turgut Doğan Şahin, bu sezon PTT 1. Lig'de forma giyecek. Turgut Doğan Şahin, bu 3 aylık süreçte hiç bir ağır sakatlık geçirmedi.

Büyük Futbol Bilginisin Fatih Hocam (!)

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Falcao9 View Post
    3 ay önce A Miili Takım futbolcusu olan Turgut Doğan Şahin, bu sezon PTT 1. Lig'de forma giyecek. Turgut Doğan Şahin, bu 3 aylık süreçte hiç bir ağır sakatlık geçirmedi.

Büyük Futbol Bilginisin Fatih Hocam (!)
    Bu şimdi ne alaka ben onu çözemedim?

Fatih Terim ile bağlantısı ne yani? F. Terim müneccim mi ki o adamın 3 ay sonra ne durumda olacağını bilsin. 1 saniye sonrasının garantisi yokken bu söylediğin çok saçma geldi bana.

Tam tersine Terim şevkini kırmamak ve gösterdiği çabayı görmek adına forma vermiş o bunu farkına varamamış. Burada sorun Terim de değil her zaman olduğu gibi bizim koca kafalı oyuncularımızda.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Bu şimdi ne alaka ben onu çözemedim?

Fatih Terim ile bağlantısı ne yani? F. Terim müneccim mi ki o adamın 3 ay sonra ne durumda olacağını bilsin. 1 saniye sonrasının garantisi yokken bu söylediğin çok saçma geldi bana.

Tam tersine Terim şevkini kırmamak ve gösterdiği çabayı görmek adına forma vermiş o bunu farkına varamamış. Burada sorun Terim de değil her zaman olduğu gibi bizim koca kafalı oyuncularımızda.
    Turgut Doğan, milli takım seviyesinde değilken milli takıma çağırdı. Turgut o zaman hangi seviyedeyse şimdi de o seviyede. Milli takım seviyesiyle PTT 1. Lig seviyesi aynı mı? Bence hayır.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Turgut Doğan, milli takım seviyesinde değilken milli takıma çağırdı. Turgut o zaman hangi seviyedeyse şimdi de o seviyede. Milli takım seviyesiyle PTT 1. Lig seviyesi aynı mı? Bence hayır.
    Mesele o seviyede olmak değil görmüş ki bir ışık var çocuğu buraya çağırayım kendini buralarda oynaması için geliştirmesi adına yardımcı olayım istemiştir düz mantık. Bir kere Milli takım havası alan biri özgüveninde artış gözlenir ve daha çok çalışır.
    He olmazsa zaten bir daha çağırmaz.

Geçen sezon bir ara form tutmuştu Turgut. Fena oynamıyordu, o ara aldı milli takıma. Sonrası olmadı zaten düştü form filan kalmadı çocukta. Daha da almaz zaten. Terim'in seçimlerini çokta onayladığımdan değil ama bu çocuğun durumunu ona mal etmemek lazım.

Bende bu Mevlüt takıntısını anlamış değilim. Beğenmediğim bir oyuncu değil ama ne bileyim başka adam mı yok diyor insan mutlaka adını görünce. FM'de bile her milli maçta soru geliyor 'Terim mevlüt'ü aldı ne diyorsunuz' diye

3 forvet neden onuda anlayamıyorum. 4-5 olabilir bana göre. Tamam sistem filan ama Burak ve Mustafa'ya da çarem yok siz oynayacaksınız demek gibi oluyor sanki biraz. Muhammet fena başlamadı mesela lige, düşünülemez miydi acaba?

Nesil
    2007

Danimarka maçını izleyen yok sanırım ama tavsiye ederim; Danimarka nasıl futbol oynanır ders veriyor. Berbat oynuyoruz, daha doğrusu oynamıyoruz.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Bi açıp bakıyım dedim takım çok kötü. Özellikle orta saha adına hiçbir şey yok ortada. Sonradan Yunanistan - Hırvatistan maçına döndüm zaten.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Volkan Babacan'ın milli takımda ne işi var şaka gibi

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Ozan Tufan çok güzel bir gol attı

Bir adım ilerleme yok. Şu maçı kazansan ne olur kaybetsen ne olur zaten. Emre şu takımda halen ne yapar anlamak çok zor. Kimse umutlanmasın. Olduğumuz yerdeyiz halen.

Bu arada Terim dünya kupasına bakınca oradaki çoğu takımdan iyi olduğumuzu gördük demiş. Nerede yaşıyoruz, ya bende bir anormallik var ya bu insanlarda. Ağzımı bozmak istemiyorum da az bozacağım. Ulan af edersiniz dangalak insanlar, oraya gidemediniz bile. Kimden iyisiniz neye göre karar veriyorsunuz. Okyanusya grubundan belki girersiniz şu oyunla o kupaya.

Bu arada milli takım oyuncularının yarısından fazlası oturup dünya kupasını izlememişler bile. Bir iki tanesi çıkıp ekranlarda sadece finali izledim diyebilecek kadarda ilgili futbolla. Daha da bozacağım ağzımı ama yeri değil işte.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Ozan'a laf atanlara

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ahahhahah aslan Show Tv,FT'ye çilekli pasta almışlar
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Bir adım ilerleme yok. Şu maçı kazansan ne olur kaybetsen ne olur zaten. Emre şu takımda halen ne yapar anlamak çok zor. Kimse umutlanmasın. Olduğumuz yerdeyiz halen.

Bu arada Terim dünya kupasına bakınca oradaki çoğu takımdan iyi olduğumuzu gördük demiş. Nerede yaşıyoruz, ya bende bir anormallik var ya bu insanlarda. Ağzımı bozmak istemiyorum da az bozacağım. Ulan af edersiniz dangalak insanlar, oraya gidemediniz bile. Kimden iyisiniz neye göre karar veriyorsunuz. Okyanusya grubundan belki girersiniz şu oyunla o kupaya.

Bu arada milli takım oyuncularının yarısından fazlası oturup dünya kupasını izlememişler bile. Bir iki tanesi çıkıp ekranlarda sadece finali izledim diyebilecek kadarda ilgili futbolla. Daha da bozacağım ağzımı ama yeri değil işte.
    Galatasarayliyim, Emre'den de nefret ederim. Fakat Emre Selcuk'tan da Oguzhan'dan da çok daha iyi oynuyor. İsterse 55 yasında olsun, en iyi oynayan Emre ise ilk 11 de oynar. A milli takim genç oyuncu yetiştirme yeri değil, en iyi oyuncuların oynadığı yerdir. Genç oyuncuları kulüpler yetiştirip pisirsin.

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Galatasarayliyim, Emre'den de nefret ederim. Fakat Emre Selcuk'tan da Oguzhan'dan da çok daha iyi oynuyor. İsterse 55 yasında olsun, en iyi oynayan Emre ise ilk 11 de oynar. A milli takim genç oyuncu yetiştirme yeri değil, en iyi oyuncuların oynadığı yerdir. Genç oyuncuları kulüpler yetiştirip pisirsin.
    Emre'nin oynadığı oyunla ilgili bir derdim yok. Takımdaki formundan da gayet memnunum. Milli takımda da oynasın, ihtiyaç olduğunda belki en önemli maçlarda da yer alsın. Oyuncu yetiştirsinler diyen yok zaten (yalnız ülke futbol direktörü olmasın paşanın unvanı o zaman) ama hazırlık maçlarında Emre'yi alıştırıyor muyuz deniyor muyuz nedir onu çok anlamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Emre'nin oynadığı oyunla ilgili bir derdim yok. Takımdaki formundan da gayet memnunum. Milli takımda da oynasın, ihtiyaç olduğunda belki en önemli maçlarda da yer alsın. Oyuncu yetiştirsinler diyen yok zaten (yalnız ülke futbol direktörü olmasın paşanın unvanı o zaman) ama hazırlık maçlarında Emre'yi alıştırıyor muyuz deniyor muyuz nedir onu çok anlamıyorum.
    Emre'ye kadar daha çok şey var. Mesela ahmet ilhan. Mesela volkan babacan. Hatta selçuk hangi formuyla çağrılıyor çok merak ediyorum.

Ozan'a laf atanlara
    Uzaktan bir gol atması iyi olduğunu mu kanıtlar?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasay Bursaspor maçını izlemeni öneririm.

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Galatasay Bursaspor maçını izlemeni öneririm.
    O maçı izlemedim ama başka maçlarını izlemiştim.

Emre yaşı dolayısıyla gözüme battı sadece. Elemelerde bir kaç maç faydası olur mutlaka, zaten normal sezon temposunda 60 dakikadan fazla oynayamıyor bu adam artık. Sürekli sakatlanıyor birde. Turnuva zamanı eğer gidebilirsek belkide bırakmış olacak futbolu.

Mesele Emre vb. konular değil zaten. Oyunda anlayışta değişim gelişim umuyor insan. Yeni oyun şekilleri bekliyor. Çok sever ve inanılmaz saygı duyarım Terim'e, duyardım. Açıkça gördüğüm şudur; Hiddink ve Avcı döneminde ne varsa sahada yine o var. Kimse kusura bakmasın.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Hepinize katiliyorum arkadaslar, fakat bir umut, bu durumun sadece hazirlik maclarina ait oldugunu dusunuyorum.Yani takimi buradan degerlendirmek yersiz bana gore.Elemelerde ideal,farkli bir kadro secimi olacaktir tabiki de.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Hazırlık maçında berbat bir oyunla yenmişiz yahu öpüp başımıza koyalım bu çocukları. Adamlar da beceriksizdi iyi top oynadılar tamam ama bitiremediler. Sezona kötü giriş yapan Selçuk bile bu maçta çabaladı ilk golü getiren isimdi yaptığı presle. Hiç sevmiyorum ama o bile bir şeyler yapmaya çalıştı bu maçta. Hazırlık maçlarında da iyi neticeler almaya başladık bu aralar. Oyunun bi önemi yok sonuca gidelim de yeterli iyi oynayıp kaybedince daha çok koyuyo. Arda'da girdikten sonra klasını çok belli etti Arjantin'de Messi neyse bizde de Arda o şuan ondan çok şey bekliyoruz iyi sinyaller verdi böyle devam eder umarım.

Ayrıca Terim döneminde kesinlikle çok farklı oynuyoruz yahu Ömer Toprak denen adam bile forvetteydi bugün. Her zaman ilerde basan bir takım olduk ofansif oyun oynuyoruz bu yüzden de çok açıklar verdik ama büyük takım olduğumuzu gösteriyor bu da biraz. Avcı ve Hiddink döneminde böyle değildik hep ilerde basan bir takım değildik goller de baskı sonucunda geldi farkındaysanız.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

ilk yari kotuydu takim 2.yari iyiydi , ama hala umut vermiyor umarim duzeliriz.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Takımın kötü futbolunun temel nedeni fiziksel olarak hazır olmamaktı. Fiziksel olarak gerçekten kötü durumdayız zaten 2. yarı ipleri elimize aldık ve skor ortada.

Son gol şans işi olsa da güzel oldu. Ozan Tufan adına gayet hoş bir anı olacaktır bu umarım kendisini de geliştirir.

Arda konusunda ben herkesten bağımsızım gram beğenmiyorum. Türkiye'nin mevcut profilde en iyi oyuncusu olabilir ama halen adı anıldığı kadar iyi değil. Büyük oyuncu olduğuna lafım yok ama bunu milli takımda bana hissettiremiyor.

Bence biz onun mevkisinde sorun yaşıyoruz. Onu kullanış stilimiz biraz zayıf diye düşünüyorum. Arda'nın mevcut yeteneği ile farkını hissettirmesi lazım ama şu sistemde ben Arda'nın farkını hissedemiyoruz.

Şimdi çıkıp birileri ; Haksızlık etme Arda iyi topçu falan filan demesin benim lafım yeteneğine, topçuluğuna falan değil. Kariyeri ve oynadığı takım bile gösteriyor iyi topçu olduğunu ama bir Simeone kadar bile kendi topçumuzu tanıyamıyoruz.

Oynattığımız sistemin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Mesele uzaktan gol attığı falan değil benimkisi kısa bir ironi o kadar da cahil değilim futboldan anlayabiliyorum bir golle kimse kral olmuyor.
    Ama oyunu izlemişsen topu farklı bölgede kapsa dahi tekrar yerine dönüyor ve top bizdeyken orta alanda rakibin pozisyonuna göre pozisyonunu ayarlayıp kendini boşa çıkartıp dar alanda topun sıkışmasını önlüyor.
    Galatasaray maçında çoğu atağı kesen çoğu atağımızda da başrol oyuncusuydu.

Bu maçtada yaşına rağmen disiplinli ve heyecanını dışa yansıtmayan bir geleceği parlak isim vardı.
    Sadece Trabzonspor ile oynadığımız maçlarda izlediyseniz tabii ki beğenmeyeceksiniz.
    Bir sonraki karşılaşmalarda sadece Ozan'ı ve yanındakileri izlersen hocam yanındakinden farkı ne neden çok koşuyor diye sorarsan kendine anlayacaksın sadece Bursaspor'dan onun hakkettiğini.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Dün maç olduğunu siteye girince öğrendim. Çok uzun zamandır milli maçları takip etmiyorum. 2008'de oynanan futbol hariç son 6 yıldır takım hiçleri oynuyor. Ne takımı izlemek nede takip etmek zevk vermiyor artık.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri