1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: FM İçin Sesli-Konuşan Spiker

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default FM İçin Sesli-Konuşan Spiker

Gerçekten böyle bir yama yapıldığı için çok sevindim. Yama yabancı birisine aittir. İçinde 4.000'in üzerinde ses dosyası vardır. Klasik yazı tabanlı maç spikerin söylediklerine göre ses dosyaları devreye girerek gerçek bir konuşan maç spikeri oluşturulmuştur. Spiker sesleri Fifa oyunundan alıntıdır. FM söz konusu olunca bu tür bir çalışma harika olmuş. Tek sıkıntı var, o da spiker İngilizce dili üzerinden çalışıyor ve Türkçe dil ile oynayanlar için sorun teşkil ediyor. Çünkü İngilizce dili dışında spiker çalışmıyor. Zahmetli bir iş ama talep olursa Türkçe diline uyumlu hale getirebilirim.

Ayrıca bu alt yapıyı kullanarak Türkçe spiker de oluşturmak mümkün doğrusu. Site olarak bir ilki başarabiliriz.

Yamanın kurulumuna geçersek.

Kurulum :

1. Oyunu kapatın.

2. "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2014\data\events" klasörü içindeki dosyaları yedekleyin.

3. "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2014\data\sounds\default" içindeki dosyaları yedekleyin ama buradaki dosyaları silmeyin. Çünkü oyunda atmosfer sesleri çıkması için bunları silmemeniz gerekiyor, sadece yedeğini alın.

4. İndirdiğiniz rarlı dosyadaki "events" klasörü içindeki iki dosyayı (match_sounds ve events) oyunun kurulu olduğu "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2014\data\events" klasörü içine atın, gelen sorulara evet (ya da değiştir) diyin.

5. İndirdiğiniz rarlı dosyadaki "sounds" klasörü içinde bulunan "default" klasörünü, "C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Football Manager 2014\data\sounds" klasörü içine atın, gelen sorulara evet (ya da değiştir) diyin.

6. Dosyaları attık, şimdi Cache klasörünü silmek için Windows penceresi adres satırına "%localappdata%" yazıp enter'a basıyoruz, gelen pencerede "\Sports Interactive\Football Manager 2014\Caches" içine giriyoruz ve içinde ne var, ne yok hepsini siliyoruz.

7. Şimdi oyuna giriyoruz ve ana menüdeyken tercihlere giriyoruz, gelen pencerede dil ayarını İngilizce yapıyoruz ve tamama basıyoruz. Dilimiz İngilizce olduktan sonra kayıtlı oyunlarınız dahil spiker aktik olacaktır.

8. Kurulumu başarılı bir şekilde yaptıysanız artık spikeriniz ortalarda, şutlarda, kartlarda vb. çeşitli durumlarda konuşacak, gollerde bağıracaktır.

9. İyi eğlenceler!

Türkçe dilde çalışması için biraz uğraşmam gerekiyor ayrıca İngiltere Premier Ligi seyirci tezahüratlarını hazırladım bu yamayla entegre edebilirsem daha güzel bir atmosfer olacaktır. Yama % 99 ihtimalle FM 2015'te de çalışacaktır. Şimdiden indirmenizi tavsiye ederim. Eğer Türkçe diline uyumlu hale getirirsem tamamını tekrar indirmenize gerek kalmayacaktır. İndirme linki aşağıdadır.

[youtube="O9hxv4Un9ms"]Sesli Spiker[/youtube]

İndir (Dosya boyutu 356 mb'çıktır):

http://www.mediafire.com/download/n4...M2012_v1_0.rar

Önceki Serilerde de Vardı Hatta Türkçe'si Bile Vardı Ama Pek Beğenmemiştim Ama Yine de Paylaştığın İçin Teşekkür Ederiz.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    London

Türkçesi kötüydü ama bu güzel duruyor

Abi yeni gördüm kesinlikle çok iyi ya, saçma sapan taraftar alkışlarını dinlemektense daha gerçekçi bir hava katmış oyuna. Türkçesine baktımda çok amatörce olmuş

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Profesyonel bir mikrofon olsa seslendirmeyi isterdim. Seslendirme uzmanı değilim ama bu konuda ciddi eğitimim ve deneyimim var. 5 yıllık çağrı merkezi deneyimimde ödül de kazandım. Önümüzdeki yılın 2. yarısında bütçeyi ayarlayabilirsem profesyonel bir mikrofon ekipmanı tedarik edip çeşitli seslendirmeler yapacağım. Sağ kalırsak hatırlatın lütfen. El atayım. Belki FM15'un son demlerine yetişir ama FM16 için zaman kaybetmemiş oluruz. Öncesinde ilgilenme şansım yok ne yazık ki. Zamanı geldiğinde nedenini açıklarım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

sesler pes 6'dan alıntı. bayağı eski. ama güzel duruyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

hasan mustan duymasın aman ha

Mesaj Yetkileri