Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon
151 ile 180 arası toplam 205 sonuç

Konu: İzlanda 3-0 Türkiye | Avrupa Şampiyonası El. - A Grubu

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Fanatikçe yorum yapıyorsun.Tamam takım olarak berbattık ancak 2 golde Onur'un büyük hatası vardı.Onları yemese berbat oyunla bir puan alabilirdik.3. golde ise bulundugu acıdan kurtarması imkansızdı zaten ancak konsantre olsa 1-2 adım ileri gider kurtarabilirdi ama hata olarak nitelendirmiyorum.ABD maçında fark yesek çok birşey kaybetmezdik iyi kaleci önemli maçlarda kendini gösterir.Sana göre Onur'un hiç suçu yok.Milli takıma kulüp karıstırmayın artık yahu yeter.Ts'li olmasaydı Onur bir tane savunmak icin kelime yazmazdın suraya.

Volkan'ın milli takıma yararı zararından cok daha fazladır ancak fanatiklikten gözün karardıgı icin bunu görmek istemiyorsun.Adamı sevmedigin icin oyununa camur atmaya gerek yok.Dünyanın en iyi 15 kalecisi arasında gösteriliyordu bir ara.

Bizim en büyük sorunumuz milli takımdaki oyuncuları kulup formalarıyla degerlendirmemiz.Bir zamanlar NBA'de dogu-batı maçlarında herkes takımının formasıyla oynardı aynı bizde de o ortam var herkes kulup takımı formasına göre degerlendiriliyor.Burak , Caner'le bir fotograf koydu diye tepki yagdı adam fotoyu kaldırmak zorunda kaldı.Böyle bir ülkede milli takım nasıl basarılı olsun.
    Kimin fanatikce baktigi o kadar bariz ki.

Tartismaya degmezsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İkili tartışmalara girmeyelim. Maç hakkında yorum yapılsın arkadaşlar.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

İzlandanın kanatları Gökhan ve Caner sayesinde rahatlıkla ortaları yollarken 3 tane stoperimizin değilde rakibin forvetinin topu almasından dolayı suçlu ONUR.

Onur ilk ve ikinci golde net hatalı bence

Burak ve selçuğun artık kesilmesi gerek

Olcan bu seviyelerin topçusu olmadığını da dün gösterdi

Tek suçlu onur burak selçuk olcan evet arkadaşlar kapatalım konuyu suçlular bulundu.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Mehmet Demirkol'un dediği gibi bu loser oyuncularla bir şey olmaz. Katıldıkları tüm elemeleri kaybetmiş adamlarda ısrar etmenin anlamı yok. Oyuncuları da ne kafar kötü olsalar da tek tek hedef göstermek anlamsız. Baştan sona rezalet bir takım, federasyon ve teknik ekip değişmeden beklenti de olmamalı, ilk maçtan bunu gösterdiler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Her mac birini linc etmek yanlis.

Sorun tek bir kiside degilki.

Sorun bastakilerde.

Demiroren'in Turk futbolunu overkenki halini gordunuzmu ? Adam gercekten iyi bir is cikardiklarini zannediyor.

Terim yeni bir ekip kuruyoruz, 4 senelik planlama diyor ama halen kadrodaki isimler ayni.

Takimdaki formsuz adamlarin bir belli yedegi olmasi lazim, yerine ayni isi gorecek birini yetistirmek lazim. (Gerci taktik felan ne onuda cozemiyoruzya)

Bu kadar formsuz adami ilk 11'e surup, Mr Motivator rolunu oynamaya calismakta gereksiz maceraydi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu takıma federasyona müstehak.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Kalede onur, volkan, yada muslera olsa ne olur olmasa ne olur. Onur'un kurtardigini volkan yer, volkan"in kurtardigini başkası yer bu isler boyle. Biz bugun kalecilerin performansini konusuyorsak halimize yanalim. Takim olarak asiri derecede kotuyuz.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Fanatikçe yorum yapıyorsun.Tamam takım olarak berbattık ancak 2 golde Onur'un büyük hatası vardı.Onları yemese berbat oyunla bir puan alabilirdik.3. golde ise bulundugu acıdan kurtarması imkansızdı zaten ancak konsantre olsa 1-2 adım ileri gider kurtarabilirdi ama hata olarak nitelendirmiyorum.ABD maçında fark yesek çok birşey kaybetmezdik iyi kaleci önemli maçlarda kendini gösterir.Sana göre Onur'un hiç suçu yok.Milli takıma kulüp karıstırmayın artık yahu yeter.Ts'li olmasaydı Onur bir tane savunmak icin kelime yazmazdın suraya.
    Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Aynı hataları Volkan yapmış olsa nasıl da bombalardın burada Volkan'ı. Adım gibi de eminim buna. Sen insanlara fanatikçe yorum yapıyorsunuz diyorsun ama sen daha fanatiksin.
    Quote Originally Posted by sui generis View Post
    Gayette Onur yüzünden kaybettik. O iki saçma sapan golü yemeseydik bir puanı alırdık. Hadi onu geçtim ikili averajı İzlanda'ya kaptırmazdık.

Volkan'ı şu dönemde en cok fenerbahçeliler sevmez ama istediğiniz kadar reddedin hala en iyi kalecimiz o.

İlk gol: http://www.showtv.com.tr/programlar/...turkiye/124875

İlk golü çok dikkatlice izleyin. Ersan, Onur’un eline çengel takıyor. Zira Onur da o elin İzlandalı birine ait olduğunu düşünerek hakeme çok sert şekilde itiraz ediyor. Ersan, Onur’u direk bozuyor. Ersan, Onur’un eline çengel takmasaymış Onur o topu rahatça yumruklayacakmış. Demek ki neymiş Onur’un ilk gol de hatası yokmuş.

Göremeyenler arkadaşlar için görsel koyayım.

İkinci gol: http://www.youtube.com/watch?v=15bJ-YFBd-g

İkinci gol de rakip oyuncu topu alıyor, iki adım sürüyor, bir sürü oyuncunun arasından topa vuruyor. Top neredeyse 90 diye tabir ettiğimiz bölgeye gidiyor. Onur ise 90 diye tabir ettiğimiz bölgeye güç-bela uçuyor ve topu yumrukluyor. Yumrukladığı top kalemize dönüp gol oluyor. Bu pozisyonda Volkan olsaydı hiç uçmadan durduğu yerden kafasını sağ tarafa doğru çevirip, pozisyonu izlerdi. Biz de maçtan sonra adam çok iyi vurdu, Volkan’ın yapacak hiçbir şeyi yoktu gibi cümleler kurardık.

Bu gol sıradan bir kaleci için hatalı gol değildir ama Onur gibi bir kaleci için hatalı goldür. Ancak bu gol de Onur kadar o topa vurduran oyuncularımızın da hatası vardır. Adam bir sürü kişi arasından topa vurdu ve kimse engel olamadı.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

yahu kaleci hatasından 2 gol yedinde sanki gol atma becerisi gösterdikte kaleci kızağa çekiliyor.adamlar istedikleri gibi sağlı sollu geldiler uzun topla pozisyona girdiler. bizim orta saha izledi onu geçtim hadi savunma yapamıyoruz top bizdeyken takım hiç hareketli değil boşa kaçıp pas isteyen yok.sen sezonu 2 ay önceden açmış beşiktaştan takımı kuracağına hala tatil havasındaki adamlardan maç kondisyonu olmayan adamlardan takım kuruyorsun.madem pas oyunu oynayacaksın mustafa kenarda beklemez.

bu arada mehmet demirkolun bir sözü var ''simone ardayı bizden daha iyi tanıyor diye'' yani kendi oyuncusunu tanımayan adamlarla olmaz bu iş

Onur başka takımlı olsaydı Onur'u savunmazdın diyip gerçekleri geçiştiremeyiz. Belki de savunmazdım ama bu gerçekleri değiştirmez.

Quote Originally Posted by OrcunFB View Post
    Aynı hataları Volkan yapmış olsa nasıl da bombalardın burada Volkan'ı. Adım gibi de eminim buna. Sen insanlara fanatikçe yorum yapıyorsunuz diyorsun ama sen daha fanatiksin.
    Volkan bu maç saha da olup hatalı gol yeseydi evet Volkan'ı bombalardım. Ama bu hataları geçmişiyle beraber değerlendirir bombalardım. Volkan geçmişte de sayısız hatalı gol yemiştir.

Gayette Onur yüzünden kaybettik. O iki saçma sapan golü yemeseydik bir puanı alırdık. Hadi onu geçtim ikili averajı İzlanda'ya kaptırmazdık.

Volkan'ı şu dönemde en cok fenerbahçeliler sevmez ama istediğiniz kadar reddedin hala en iyi kalecimiz o.
    Nasıl berabere kalacaktık? Golü nasıl atacaktık? Onu da söyler misin? Tek bir düzgün pozisyon yakaladık. O pozisyonda Arda'nın oyun zekası sonucu oluştu.

Volkan'ı savunmak için çok güzel kılıf bulmuşsunuz. En çok biz Fenerbahçe'liler sevmeyiz ama en iyi kalecimiz falan filan... Siz böyle diyince biz de diyoruz ki... Bak adamlar ne kadar tarafsızlar... sevmiyorlar ama adamın hakkını veriyorlar diyoruz...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Hadi Onur'un hatası var diyelim ama baktığımız zaman ortada bir oynanan oyun yoktu,o da mı Onur'un hatası ? Maç 3-2 falan bitse bir nevi anlarım da,değil gol kaleyi tutan şutumuz yok neredeyse ben sadece Arda'nın uzaktan şutunu hatırlıyorum.Her yönüyle berbat bir maç çıkardık ve burada ki en büyük suçlu Fatih Terim'dir,onun gibi bir teknik adam bu kadar amatörce hatalar yapmamalıydı.Oyuncularında ''leylim ley'' havasında olduğunu düşünürsek sonuç şaşırtıcı değil.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Falcao9 View Post
    Volkan'ı savunmak için çok güzel kılıf bulmuşsunuz. En çok biz Fenerbahçe'liler sevmeyiz ama en iyi kalecimiz falan filan... Siz böyle diyince biz de diyoruz ki... Bak adamlar ne kadar tarafsızlar... sevmiyorlar ama adamın hakkını veriyorlar diyoruz...
    Fenerbahce sohbet alanında yazılanlara bakarsan kılıf mı gerçek mi anlarsın.Yada Ekşi Sözlük'te yazan Fb'lilere filan bakarsan da görebilirsin.Ancak hala bana göre bu düzeyde oynayabilecek kalecimiz Volkan.
    İlk golde Ersan'la çarpışması iletisim hatasıdır.Ersan'ın da sucu var ancak Onur'un yine hatası var Ersan'la carpısması hatasını gölgelemez.Cıkmayabilirdi Ersan'ın cıktıgını görüp yada Ersan'a bagırıp kendi cıkabilirdi.
    İkinci golde Volkan bakardı demissin ancak Volkan bu fotograf cektirmelik pozisyonları en iyi cıkaran kalecidir.Doksandan kornere celdigi birçok top var bunlar Volkan'ın yaptıgı en iyi işler.

Zaten takım olarak berbattık Onur'a suçu yüklemeye calısan yok ancak gereksiz korumayı anlamıyorum.Burası milli takım kulup takımı gibi oyuncunun morali bozulmasın diye dikkat etmez kimse.Maç bazında iyiyse helal olsun denir kötüyse kötü denir.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kimse takım iyiydi de tek suçlu Onur demedi. Takım ne kadar kötü olursa olsun Onur o saçma iki golü yemeseydi berabere kalmamız çok da uzak bir ihtimal değildi. Şu olsaydı şu olurdu demek bu saatten sonra saçma ama hatalı goller ilk iki gol. O dakikaya kadar 0-0 gitseydi maç takım daha dirençli, istekli olabilirdi. 3-0 kaybetmekle ikili averajı İzlandaya bıraktık ve Çek Cumhuriyeti Hollandayı yendi. Artık işimiz çok zor. Volkanın milli takımda çıktığı maç sayısıyla yediği gole bak bir de Onurinkine bak. Onur yan toplarını düzeltmediği sürece bu seviyenin kalecisi değil.

Senin beni tarafsız ya da fanatik görmen pek de önemli değil benim için. Konuyla alakasız. Volkan o golleri yemezdi.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Fenerbahce sohbet alanında yazılanlara bakarsan kılıf mı gerçek mi anlarsın.Yada Ekşi Sözlük'te yazan Fb'lilere filan bakarsanda görebilirsin.Ancak hala bana göre bu düzeyde oynayabilecek kalecimiz Volkan.
    İlk golde Ersan'la çarpışması iletisim hatasıdır.Ersan'ın da sucu var ancak Onur'un yine hatası var Ersan'la carpısması hatasını gölgelemez.Cıkmayabilirdi Ersan'ın cıktıgını görüp yada Ersan'a bagırıp kendi cıkabilirdi.
    İkinci golde Volkan bakardı demissin ancak Volkan bu fotograf cektirmelik pozisyonları en iyi cıkaran kalecidir.Doksandan kornere celdigi birçok top var bunlar Volkan'ın yaptıgı en iyi işler.

Zaten takım olarak berbattık Onur'a suçu yüklemeye calısan yok ancak gereksiz korumayı anlamıyorum.Burası milli takım kimse kulup takımı gibi oyuncunun morali bozulmasın diye dikkat etmez kimse.Maç bazında iyiyse helal olsun denir kötüyse kötü denir.
    Ben Galatasaray maçından sonra yazılanları da gördüm, Fenerbahçe Sohbet Alanı'nda yazılanları da gördüm. Bunları görerek kılıf diyorum.

Ersan, Onur'a bakmadan atlıyor topa. O pozisyonda Onur'un hiç bir suçu yok.

Ben Volkan'ı yükseklerden top aldığını hatırlamam.

Burda bütün suçu Onur'a yüklersen tabi ki Onur'u savunurum. Ben suçu kimseye atmıyorum. Herkes eşit derece de suçludur diyorum.

Ayrıca bu seviyeler diyip duruyorsun, gören de sanacak ki Onur basit maçlarda iyi oynayan, zorlu maçlarda kötü oynayan bir oyuncu.

Kimse takım iyiydi de tek suçlu Onur demedi. Takım ne kadar kötü olursa olsun Onur o saçma iki golü yemeseydi berabere kalmamız çok da uzak bir ihtimal değildi. Şu olsaydı şu olurdu demek bu saatten sonra saçma ama hatalı goller ilk iki gol. O dakikaya kadar 0-0 gitseydi maç takım daha dirençli, istekli olabilirdi. 3-0 kaybetmekle ikili averajı İzlandaya bıraktık ve Çek Cumhuriyeti Hollandayı yendi. Artık işimiz çok zor. Volkanın milli takımda çıktığı maç sayısıyla yediği gole bak bir de Onurinkine bak. Onur yan toplarını düzeltmediği sürece bu seviyenin kalecisi değil.

Senin beni tarafsız ya da fanatik görmen pek de önemli değil benim için. Konuyla alakasız. Volkan o golleri yemezdi.
    Hala daha saçma 2 gol diyorsun ama ben görüntülerle Onur'un suçu olmadığını ispatladım. Ondan sonra da tarafsızlıktan bahsediyorsun.

Bir kalecinin yediği gol sayısına bakarken daha çok önündeki oyunculara bakılır.

Evet Volkan o golleri yemezdi.

Bu golleri yerdi: (Bazıları gol değildir ama bariz hatalardır.)

http://www.youtube.com/watch?v=UOztXHcRZ9Y

http://www.youtube.com/watch?v=q5UmsDRLlvk

http://www.youtube.com/watch?v=afWU3ArwqKw

http://www.youtube.com/watch?v=QTjV0PSBcdg

http://www.youtube.com/watch?v=E5BiDD4sCXQ

http://www.youtube.com/watch?v=V9vXqO_tHuM

http://www.youtube.com/watch?v=qyr_ppVlbl4

http://www.youtube.com/watch?v=UZeMF6xSOOs

http://www.youtube.com/watch?v=4kb_2wEGaWE

http://www.vidivodo.com/video/volkan...-toplar/371765

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...-nasil-biliriz

http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...-ve-efelikleri

Suç bizde. Irkçılığı kanıtlanmış bir ismin kaptanlık pazubandında "No to Racism" yazması kadar saçma bir ülke futboluna sahibiz. Böyle bir ülke futbolunda konuştuğumuz için hata bizde.
    Last edited by William Rookwood : 10.Eylül.2014 at 16:52 Reason: flood

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Onur gibi kaliteli kaleciyi Volkan la karşılaştırıyorlar

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Onur gibi kaliteli kaleciyi Volkan la karşılaştırıyorlar
    Dimi Volkan Demirel kim zaten

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Bu benzetmedeki havası keşke devam etse hocanın. Bu hırsı devam etse dün işler farklı olurdu muhtemelen. Hatta dünya kupasına bile giderdik belki. Kafası çok başka yerlerde. Tabi önceden fırçaladığı o çocuklar ağa oldular, laf dinlerler mi artık denebilir. Hollanda milli takımına bir bakmak lazım, Gaal kupa öncesinde 7-8 önemli oyuncunun aşırı dişçi korkusuna rağmen buradan oluşacak sıkıntı istemiyorum diye hepsinin yirmilik dişlerini bile zorla çektirtmiş demek ki yapılabiliyor oyuncular ağa olsa bile.

Öncelikle hocanın unvanı değiştirilmeli. Milli takımlar teknik direktörü olmalı. Ülke futbol direktörü müdür nedir bu saçmalık ortadan kalkmalı bir an önce. Altında kalan hem kendisi hem milli takım hemde federasyon ve maalesef bizler oluyoruz.

Kaleci konusuna gelince; arkadaşlar Onur'u Volkan'ı yok bu işin. Kaleciler bazen maçı kazandırır, bazende puan kaybına sebep olur. Ancak genel olarak oyunun gidişatını diğer 10 oyuncu belirler. Rakibe göre hangi adamınız uygunsa o kaleciyi oynatırsınız. Onur, Volkan, Tolga elinizdeki en iyi kaleciler. Volkan'ın tecrübesi fazla evet, ama gerektiğinde oynamayabilir. Onur çok iyi kaleci evet, ama yan topları iyi yapan bir takıma karşı oynamayabilir. Uzatmanın manası yok kaleci konusunu. Kalecileri tartıştığımıza göre zaten oyunda hiç bir varlık gösteremiyoruz, ne savunma ne orta saha nede forvette iş yapamıyoruz demektir.

Yine Hollanda'dan bir örnek; adam penaltılar için kaleci değiştirdi yahu dünya kupasında bizim sıkıntımız isimler ve performansları değil. Aynı şey bizim takımda yapılsa biz sadece hoca çıkan kaleciye güvenmiyor mu, bir daha yıldızı barışmaz bu kaleciyle, küstürdü bilmem kimi gibi şeyleri konuşacağız.

Çok içimden geldi; fanatikliğiniz batsın

Şu milli takımı fenerli futbolculardan kursalarda bu kadar goygoydan kurtulsak herkes rahata erse başka türlü olmayacak bu iş.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Bu benzetmedeki havası keşke devam etse hocanın. Bu hırsı devam etse dün işler farklı olurdu muhtemelen. Hatta dünya kupasına bile giderdik belki. Kafası çok başka yerlerde. Tabi önceden fırçaladığı o çocuklar ağa oldular, laf dinlerler mi artık denebilir. Hollanda milli takımına bir bakmak lazım, Gaal kupa öncesinde 7-8 önemli oyuncunun aşırı dişçi korkusuna rağmen buradan oluşacak sıkıntı istemiyorum diye hepsinin yirmilik dişlerini bile zorla çektirtmiş demek ki yapılabiliyor oyuncular ağa olsa bile.

Öncelikle hocanın unvanı değiştirilmeli. Milli takımlar teknik direktörü olmalı. Ülke futbol direktörü müdür nedir bu saçmalık ortadan kalkmalı bir an önce. Altında kalan hem kendisi hem milli takım hemde federasyon ve maalesef bizler oluyoruz.

Kaleci konusuna gelince; arkadaşlar Onur'u Volkan'ı yok bu işin. Kaleciler bazen maçı kazandırır, bazende puan kaybına sebep olur. Ancak genel olarak oyunun gidişatını diğer 10 oyuncu belirler. Rakibe göre hangi adamınız uygunsa o kaleciyi oynatırsınız. Onur, Volkan, Tolga elinizdeki en iyi kaleciler. Volkan'ın tecrübesi fazla evet, ama gerektiğinde oynamayabilir. Onur çok iyi kaleci evet, ama yan topları iyi yapan bir takıma karşı oynamayabilir. Uzatmanın manası yok kaleci konusunu. Kalecileri tartıştığımıza göre zaten oyunda hiç bir varlık gösteremiyoruz, ne savunma ne orta saha nede forvette iş yapamıyoruz demektir.

Yine Hollanda'dan bir örnek; adam penaltılar için kaleci değiştirdi yahu dünya kupasında bizim sıkıntımız isimler ve performansları değil. Aynı şey bizim takımda yapılsa biz sadece hoca çıkan kaleciye güvenmiyor mu, bir daha yıldızı barışmaz bu kaleciyle, küstürdü bilmem kimi gibi şeyleri konuşacağız.

Çok içimden geldi; fanatikliğiniz batsın
    Bu yoruma imzamı atarım. Madem bu maç da yan toplardan sıkıntı çekeceğiz bu yüzden Caner gibi defansif yönü zayıf bekler yerine defansif bir bek alınabilirdi de ama sadece bu maçlıkdeğil mi?

Ben Onur'un yan toplarının kötü olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezon ve bu sezon yan toptan hatalı yediği sadece 1 tane gol hatırlıyorum. Bu maç da hatalı gol yemediğini video-görsel ile kanıtladım.

Önünde oynayan oyuncular Zeki, Caner, Akbaş, Kadir gibi oyuncular olmasına rağmen yan toptan hatalı yediği sadece 1 gol hatırlıyorum. Bu da zaten yan toplarda kötü olmadığını, hatta iyi olduğunu kanıtlar.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Ben Onur'un yan toplarının kötü olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezon ve bu sezon yan toptan hatalı yediği sadece 1 tane gol hatırlıyorum. Bu maç da hatalı gol yemediğini video-görsel ile kanıtladım.

Önünde oynayan oyuncular Zeki, Caner, Akbaş, Kadir gibi oyuncular olmasına rağmen yan toptan hatalı yediği sadece 1 gol hatırlıyorum. Bu da zaten yan toplarda kötü olmadığını, hatta iyi olduğunu kanıtlar.
    Bencede hatalı değil,hatalı olsada ilk tercih Onur olacak,olmalı Volkanın o kadar hatasından sonra.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Bencede hatalı değil,hatalı olsada ilk tercih Onur olacak,olmalı Volkanın o kadar hatasından sonra.
    Onur, 4-5 yıldır en iyi Türk kaleci ama Onur'a milli(!) formayı tam anlamıyla almak daha yeni nasip oldu.

Trabzonspor oyuncusuysan milli takımı haketsen de milli takıma gidemezsin. Trabzonspor'lunun milli takıma gitmesi için harikalar yaratması lazım, performansını insanların gözüne gözüne sokman lazım.

En yakın örnek İshak. Son kampların hepsine gidiyordu, Trabzonspor'a gelince gidemedi.

Mustafa Yumlu'da haketiyor ama onun gitme şansı hiç ama hiç yok. Hem Trabzonspor'da oynuyor, hem de kütüğü Trabzon.

Olcan, bu gün Trabzonspor futbolcusu olsaydı yarın sahada olma ihtimali çok ama çok düşüktü.

Daha bir sürü örnek var.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

İshak Doğan çağırılmalıydı bencede ama Mustafa Yumlu'nun çağırılması fikrine katılmıyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ömer Toprak = Overrated

Mustafa Yumlu = Underrated

Onur, 4-5 yıldır en iyi Türk kaleci ama Onur'a milli(!) formayı tam anlamıyla almak daha yeni nasip oldu.

Trabzonspor oyuncusuysan milli takımı haketsen de milli takıma gidemezsin. Trabzonspor'lunun milli takıma gitmesi için harikalar yaratması lazım, performansını insanların gözüne gözüne sokman lazım.

En yakın örnek İshak. Son kampların hepsine gidiyordu, Trabzonspor'a gelince gidemedi.

Mustafa Yumlu'da haketiyor ama onun gitme şansı hiç ama hiç yok. Hem Trabzonspor'da oynuyor, hem de kütüğü Trabzon.

Olcan, bu gün Trabzonspor futbolcusu olsaydı yarın sahada olma ihtimali çok ama çok düşüktü.

Daha bir sürü örnek var.
    Bak bu konuda kesinlikle haklısın. Bunu tartışmak lazım esas. 3 büyüklerden, haydi Beşiktaş'ı da çıkaralım diğer ikisinden oyuncu almak zorunlu mu arkadaş alırsın işine yarayacak olanı o ayrı ama sadece Trabzonspor'da değil başka takımlardan da dönem dönem çağrılması gereken isimler asla çağrılmıyor. Tartışılması gereken budur, yoksa Onur bu maç hatalı yedi yemedi, Volkan olsa şöyle böyle olurdu, Tolga hepsinden iyi ona haksızlık oldu meselesi değil bu.

Takımın hemen hiç bir mevkisinde gerçekten o formayı hak eden adamlar yok ve hiç bir zaman olmuyor. Yoksa kaleci olarak bu üçünden başka adam yok zaten. Bunun sıralaması kalite olarak vardır evet ama maça göre iyi analiz yapıp seçimlerini düzgün yaparsan anlamlı olur. Önce sahaya bir oyun koyar bir varlık sergilersin sonra bireysel performanslar tartışılır.

Bence Mustafa Yumlu bu ligin en iyi yerli stoperi.

Ömer Toprak'tan sonra en iyi Türk stoper.

Ben hoca olsaydım çağıracağım 4 stoper şöyle olurdu: Ömer Toprak, Mustafa Yumlu, Kaan Ayhan, (Semih Kaya/ Serdar Aziz/Uğur Demirok/Selim Ay)

Parantez içinde yazdıklarımdan birini tercih ederdim.

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Bak bu konuda kesinlikle haklısın. Bunu tartışmak lazım esas. 3 büyüklerden, haydi Beşiktaş'ı da çıkaralım diğer ikisinden oyuncu almak zorunlu mu arkadaş alırsın işine yarayacak olanı o ayrı ama sadece Trabzonspor'da değil başka takımlardan da dönem dönem çağrılması gereken isimler asla çağrılmıyor. Tartışılması gereken budur, yoksa Onur bu maç hatalı yedi yemedi, Volkan olsa şöyle böyle olurdu, Tolga hepsinden iyi ona haksızlık oldu meselesi değil bu.

Takımın hemen hiç bir mevkisinde gerçekten o formayı hak eden adamlar yok ve hiç bir zaman olmuyor. Yoksa kaleci olarak bu üçünden başka adam yok zaten. Bunun sıralaması kalite olarak vardır evet ama maça göre iyi analiz yapıp seçimlerini düzgün yaparsan anlamlı olur. Önce sahaya bir oyun koyar bir varlık sergilersin sonra bireysel performanslar tartışılır.
    Mesela Mevlüt ve Pektemek, Burak'dan daha çok haketti formayı. İkisi de dün yedekti. Dün ki sistem için ikisi de Burak'dan daha uygundu. Hakan'ı hiç söylemiyorum bile.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 4567 SonSon

Mesaj Yetkileri