1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Ekşi Sözlük Yazarından Passolig Bug'ı :)

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Ekşi Sözlük Yazarından Passolig Bug'ı :)

fonlamak için harika bir ürün olmasıdır. ne işlem masrafı, ne de faiz ödeyerek borçları ömür böyü öteleyebilmektir.

passolig bankamatik kartı alındığında, karta bağlı bir banka hesabı da oluyor.
    bu banka hesabına para yatırmanın birkaç yolu var. akbank atm, ptt falan, bunlar işimize yaramayan kısmı. bomba tarafı şu:
    bir bankaya ait, herhangi bir kredi kartı ile bu hesaba para yatırabiliyorsunuz.
    işlem, "ödeme, alışveriş" olarakyansıdığı için de kendinize fon yaratabiliyorsunuz.

senaryo 1 - hiçbir şeye sahip olmadan kar etmek:
    50.000 tl limitli, tüm limiti müsait bir kredi kartınız var.
    bu kredi kartınızın hesap kesim tarihi her ayın 1. günü ve ayın 2. günü itibariyle ile passolig'e bakiye yüklemesi yapıyorsunuz.
    daha sonra aktifbank hesabınıza tl olarak geçen bu paryı, enpara ya da faizi yüksek bir bankaya gönderip, her ayın 8. günü son ödeme tarihli olan kredi kartınızın ödemesine kadar faizde bekletiyorsunuz.
    8. gün, enparadan paranızı çekip, kredi kartınıza ödemenizi yapıyorsunuz.

net kar: 388 tl

senaryo 2 (en sevdiğim) - sonsuza kadar borç ertelemek:
    asgari ödeme tutarını bile ödeyemediğim kredi kartının, bu ay tüm borcunu ödedim.
    minimumu yatırdım. açılan limitle passolig'e ödeme yaptım. ödediğim tutar, aktifbank hesabımda tl oldu.
    bu tl'yi enpara hesabıma gönderdim. enpara hesabımdan denizbank kredi kartıma borç ödemesi yaptım.
    aynı döngüyü 4 kere tamamladım.

senaryo 3 - ücretsiz nakit avans:
    eşek değilsin işte, senaryo 1 ya da 2'deki olayda parayı çekip kullanma mevzusu.

bu işi abuse ettiğim için çalık grubu beni aradı bugün.
    sistemlerini bu şekilde kullanmaya devam edersem, hesabımdan eft gönderimi yaptırmayacağını söyledi.
    yani "para yükleme" işine devam edebilecek; ancak biriken tutarı alamayacakmışım.
    imzaladığım sözleşmede böyle bir maddenin olmadığını, böyle bir kısıt getirilebilecek maddeyi sorduğumda inceleyeceğiz dediler.

son 1500 tl'lik bir tutarım hala askıda. maalesef eft gelmedi daha. üzerine yatabilecekleri de bir tutar değil. sadece caydırmaya çalışıyorlar.
    kullanın. yardırın.

Adam işi çözmüş

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bunu nasıl akıl ettin be arkadaş. Güzel sistemmiş yalnız, denemek lazım
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Adana