1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: CA PA değerleri listesi

Default CA PA değerleri listesi

Elimizde böyle bir liste var mı hazır bir şekilde?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Ca değerleri oyun içinde oyuncu performansına göre değişiklik göstereceği için Genie Scout tarzı bi programla görebilirsi. Pa değerleri ise çok genç oyuncu için - atandığından rastgele çıkacaktır. Kısaca ikisi için de o programı kullanman gerek.

Elimizde bunun için bir liste yok galiba.Mesela Egemen Korkmaz'ın mevkisinde CA değerlerine göre bütün oyuncular arasında kaçıncı olduğunu öğrenebilir miyiz?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Paylaşılması mümkün değil. Oyunun veritabanı da yazılımcı iseniz çözülebilir ama SI Games kesin bir şekilde paylaşılmasını yasaklıyor. En ufak bir paylaşımda yasal süreçte bulabilirsiniz kendinizi.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Anladım,teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Paylaşılması mümkün değil. Oyunun veritabanı da yazılımcı iseniz çözülebilir ama SI Games kesin bir şekilde paylaşılmasını yasaklıyor. En ufak bir paylaşımda yasal süreçte bulabilirsiniz kendinizi.
    )) Gerçekten komik. FMRTE, Genie Scout oyunun veritabanını açık olarak gösteriyor. Si Games senelerdir bu programlara karşı dava açıyorda biz mi görmüyoruz? Her köşede, Konaminin, EA Games'in, SEGAnın bir çok programına ***** dağıtılıyor. Nerede bu firmalar?

Bir dava açabilmek için o şeyin firmaya zarar vermesi yada verecek potansiyeli olması gerekir. Potansiyel değeri burada ben söyledim diye firma zarara girmez. Geçin artık o yasakladı olmaz kafasını, çok çocukca bir düşünce bu.

Ne yapacak potansiyel değeri söyledim diye Si Games gidip avukatına "ayye Hamit potansiyey deyeyleyi paylaşmış" diye ağlayacak mı? Gerçekten bazen çok komik oluyorsunuz. Madem Si Games potansiyel değer paylaşıldı diye dava açacak, buyursun FMRTE, Genie Scout ve benim bilmediğim bir çok programa açsın davasını, kazansın. O zaman gelsin buraya ben yasaklıyorum desin.

Veritabanını Si Games parayla satmıyor mu? Satıyor. Editör yok mu bizde? Var. Demek ki sonuç olarak Si Games zaten veritabanını açık olarak veriyor, bu durumda yasalar gereği bunun üzerinde hak talep edemez çünkü paramızı verdiğimizde veritabanı ile satın alıyoruz. Oyunu yada oyuna zarar verecek (***** tarzı) şeyleri paylaşmadığım sürece potansiyel değer paylaşmış, youth initake gününü söylemiş falan bunlar için dava açamaz.

Diyelim ki kabul edildi de açıldı diyelim, dava düşer, kaybettiği müşterisi olur. Tabi bu olayı duyan kişilerde tepki koyabilir Si Games'e karşı yani kaybı kazancından (olmayan kazancından yani) daha fazla olur.

Bi düşünün fifada oynadığım bir oyunun sayfasını paylaştım diye dava yiyormuşum of tamam neyse...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Veritabanının paylaşılması başka, içeriğinin bir yazılım ile görüntülenmesi başka.

İsterlerde tüm 3rd party yazılımları yasaklayabilirler. Kanunen hakları var ve bu 3rd party yazılımların da sahiplerini yargıya taşıyabilirler. Türkiye'de de son dönemde kanun değişti ve haklar verildi.

Siz oyunun veritabanının içeriğini kullanma hakkını satın almıyorsunuz, oyunu bir yazılım olarak komple satın alıyorsunuz. Herhangi bir yazılımın içeriğini yazılımından ayrı olarak üreticisinden izin almadan kullanamazsınız.

Veritabanının açık bir şekilde paylaşılması istenmiyor. Benim kararım değil. Neden bana yüklendiğinizi anlamış değilim açıkçası. Editör'den girip tüm dataya bakabilirsiniz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

3rd party yazilimlari zaten SI'dan izinle yapilmak zorunda. Oyunu her kuran kisinin imzaladigi EULA (son kullanici lisans sozlesmesi) bunu gerektiriyor.

Bu yuzden de ornegin FM Scout ile veritabanini acmak ve goruntulemek mumkun degil. Ayrica kurulmus oyunun veritabanini acabiliyorsunuz ama bilgileri farkli bir dosyaya (ornegin excel) kayit edemiyorsunuz. Cunku SI veritabaninin kolay bir sekilde kopyalanmasini engellemek istiyor (hakli olarak).

bir bilgiyi satın almak o bilgiyi kopyalayıp paylaşma hakkı vermiyor maalesef.
    Telif hakkı da bu oluyor zaten.
    mesela "normalde" radyolar şarkıları yayınlamak için telif ödüyorlar. cd'yi satın aldım diye şarkıyı yayınlama hakkın yok.
    dönercide bile o şarkıyı çalma hakkın yok aslında.
    ama telif sahipleri bu konularda esnek davranıyorlar çünkü avantajları da oluyor ve hedef kitlelerini üzmek(!) istemiyorlar.

neyse data editor'den bakabilirsiniz pa ve ca değerlerine.

Tarih FM'nin de açık kaynak olduğu zamanları gösterecek elbet

Mesaj Yetkileri