Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 105 arası toplam 105 sonuç

Konu: FM belgesel ve tanıtım (Türkçe İnceleme İlk Mesajda)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Ben umutluyum ve yeniliklerden memnunum. Tabi ki tüm beklentilerimiz karşılanmıyor ancak güzel şeyler eklendiğini düşünüyorum.

* Örneğin bir yerde yazdım mı yazmadım mı bilmiyorum ama şu bildiğimiz dilleri ekleme olayı uzun süredir aklımda olan, eklenmesini istediğim bir şeydi. Bu sadece süs değil, işe de yarayacak bir şey.

* Pek işe yaramayacak ama hoşuma giden bir başka şey ise birden çok favori takım seçebilmek. Böylelikle artık tuttuğumuz takım dışında sempati duyduğumuz takımları da belirtebileceğiz.

* Tracksuit/Tactical manager olayı bence en güzel yeniliklerden birisi. Ancak bunda kafama takılan bir şey var; sadece birinde mi daha yüksek puanlara sahip olacağız? Zaman geçtikçe özelliklerimizi diğerinde de geliştiremeyecek miyiz? İkisinde de uzman bir teknik direktör olamayacak mıyız?

* Maç sırasında tüm takıma seslenebilme çok yerinde bir yenilik olmuş. Eskiden takımın motivasyon durumunu görebiliyorduk ancak olumsuz bir durum olduğunda devre arasına kadar bir şey yapamıyorduk. Hele maçın 2. yarısında bunu yükseltme şansımız hiç olmuyordu. Şimdiyse güçlü bir takıma karşı oynarken paniklediklerinde ya da zayıf bir takıma karşı gevşediklerinde onları sakinleştirmeye veya uyarmaya çalışabileceğiz anında.

* Yeni roller de güzel olmuş. Yepyeni oyun planları ortaya çıkarmamızı sağlayacaklar kuşkusuz. Deep Lying Playmaker ve Regista benim Xavi tarzı oyun kurucu beklentilerimi bazı açılardan karşılamıyordu. Şimdi umuyorum ki "Roaming Playmaker" bu beklentimi karşılayacak. "Float" isminde yeni bir görev de eklenmiş gördüğüm kadarıyla (wing back mevkisinde wing back rolü için gördüm) ancak bundan bahsedilmedi hiç.

* Gözlemcimize falanca oyuncunun yerine yeni bir oyuncu arıyorum diyerek tam olarak aradığımız tarzda bir oyuncu bulmasını sağlamak da güzel bir yenilik. Umarım tavsiyeleri yerinde oluyordur bu sefer. Eskiden kiralık oyuncu tavsiyesi istediğimde çok kötü tavsiyeler sunuyorlardı çünkü.

* Verdiğimiz sözleri takip edebilmek hoşuma giden bir başka yenilik.

* Oyuncu özelliklerinin atıyorum "12-15 arası olabilir" olması yeniliği ise biraz karmaşa yaratacak gibi. Ama araştırmacıların işine gelebilecek bir yenilik "Falanca özelliği 14 olmalı!" dendiğinde artık "olabilir işte zaten, 12-15 arasında herhangi biri olabilir" diyebilecekler. Böylece şu saçma yok 1 puan aşağı 2 puan yukarı tartışmaları da biraz azalır diye umuyorum.

* Kaleci için yeni dağıtım seçenekleri oyun planı açısından son derece güzel ve yerinde bir eklenti olmuş. En beğendiğim yenilik bu diyebilirim. Yeni pres talimatları da var (çok daha fazla ve çok daha az olmak üzere) ve bunlarında takım savunmasını yapılandırmada önemli bir faydası olabileceğini düşünüyorum.

* Dizilim seçeneklerinin artması çok önemli bir yenilik değil. Sadece biraz daha pratiklik katmış. Yoksa biz zaten her türlü dizilimi oluşturabiliyoruz dizilim ekranında. Dizilim ekranında oyuncuların yerlerinin görevlerine göre değişiklik göstermesi de pek faydalı olmasa bile görsel açıdan fena olmamış.

* Yeni eklenen oyun içi tercihlerini çok incelemedim ama bu tür şeylerde daha fazla seçenek olması sıcak baktığım bir olay. Bu yüzden bunu da beğendim.

* Maç motorunu ise ancak demo veya oyun elimize geçtiği zaman değerlendirebileceğiz. Fm14'te her ne kadar hayal kırıklığına uğramış olsam da ön yargılı değilim ve uzun zamandır özlediğimiz FM heyecanını yeniden yaşatmasını umarak sabırsızlıkla bekliyorum.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    * Tracksuit/Tactical manager olayı bence en güzel yeniliklerden birisi. Ancak bunda kafama takılan bir şey var; sadece birinde mi daha yüksek puanlara sahip olacağız? Zaman geçtikçe özelliklerimizi diğerinde de geliştiremeyecek miyiz? İkisinde de uzman bir teknik direktör olamayacak mıyız?
    Zaman geçtikçe diğer özellikler de artacaktır. Sanırım bizlerin potansiyeli 200. Sadece başta seçerken CA'yı belirliyoruz.

Ancak taktiksel özellikleri iyi yapmak sadece antrenmana katkı sağlayacağı için bana çok ilgi çekici gibi görünmedi. Daha önemli olan mental özellikler gibime geliyor.
    Sentugo.

Classic Mod olacak mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Taktik alanında şunların olmasını bekliyorum :

1. Oyuncu rollerini otomatik belirlemek yerine verdiğimiz oyuncu komutlarına göre oyuncuların sahada rol alması. Yani otomatik "defansif oyun kurucu" yerine oyuncuya vereceğimiz pas yap, sıkı markaj yap, az şut at, gibi komutlarla oyuncunun defansif oyun kurucu oynaması ya da oynamaması. Bu ezbere olaylar FM'nin ruhunu öldürüyor.

2. Takım komutları çok detaylı olmalı, saha üzerinde komut verebilmeliyiz. Taktik alanına girmeden oyuncuyu çekerek ileri-geri oynaması yönünde talimat verebilmeliyiz. Birçok takım ve oyuncu ayrıca duran top antrenmanı yaptığı halde 2015 yılında hâlâ bu yönde bir gelişme olmaması üzücü. Ben oyundaki birçok özelliğin bir işlevinin olmadığını düşünüyorum. Oyuna etkisi yok ama şeklen konulmuş. Şimdi kornerlere çalış diye bir antrenman koysalar ve 2 maç sonra kornerden 2 gol atsak "işte oldu antrenmanlar meyvesini verdi" diyeceğiz, kornerden gol atamasak bu kez de "forvetlerler formsuz", "takım moralsiz", "sakat oyuncu çok" gibi kendimize bahaneler uyduracağız. Adamlar oyuna ne eklese bende bu şüphe her zaman olacak. Özellikle son yıllarda çok yapmacık yenilikler var. Takımın taktiğe alışması gibi bir şey eklediler ama sezon başında çok büyük seri yapıp 2. sezon takım dökülebiliyor, tabi bunu da "devre arası kondisyon yüklemedim", "takviye yapmadım" gibi bahanelerle kendimize açıklayabiliriz. Kısacası verdiğimiz komutları ve antrenmanları oyunun pek de uyguladığını özellikle son yıllarda düşünmüyorum. 2012'den en son memnundum, son iki oyun berbat ve bu gidişi değiştirebilecek şeyler de açıklamadılar. Maç motoru çok iyi bile olsa biz verdiğimiz taktikleri sahada göremiyorsak bunun da anlamı yok. Ön yargılı olmak istemiyorum ama gidişat bu yönde. Oyun çıkınca daha detaylı bir tespit yapabilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Classic Mod olacak mı?
    Türkçe altyazıyı seçebilirsiniz..

[YOUTUBE="8SJjJqWDAPI"]Yeni Klasik Mod Oyun Bilgileri[/YOUTUBE]
    <')))))>-<

Aydın eline sağlık.

Gözlemci ve menajer profilleri dışında pekte yenilik yok gibi. Gözlemci olayı iyi olmuş. Benim gibi oyuncu araştırmayı sevenler için güzel yenilikler.

Birde taktikte oyuncuyu istediğimiz alana çekebiliyoruz gibi gördüm, umarım öyledir. Belli bir yere çakılı olması bana saçma geliyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by Seçkinn View Post
    Aydın eline sağlık.

Gözlemci ve menajer profilleri dışında pekte yenilik yok gibi. Gözlemci olayı iyi olmuş. Benim gibi oyuncu araştırmayı sevenler için güzel yenilikler.

Birde taktikte oyuncuyu istediğimiz alana çekebiliyoruz gibi gördüm, umarım öyledir. Belli bir yere çakılı olması bana saçma geliyor.
    Yok Seçkin, taktikte yerler yine sabit olacak. Destek veya savunma görevine göre bir tık ileride veya geride olacak futbolcular.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Yok Seçkin, taktikte yerler yine sabit olacak. Destek veya savunma görevine göre bir tık ileride veya geride olacak futbolcular.
    Görüntülerde gördüğüm o tıklarmış demek. Oda bir şey. MC adamların sabit çizgi üzerinde olması hoşuma gitmiyordu, iyi olmuş.

Maç motoru hakkında oyun çıkmadan fikir sahibi olma ihtimalimiz var mı? Duruma göre ön sipariş verelim. Gerçi eninde sonunda alacağız ama motorda değişiklik olmazsa yazı beklerim.

Lightbulb Pre-beta maç motoru videosu[Yeni]

[YOUTUBE="H4J752MNCcA"]Pre-beta maç motoru[/YOUTUBE]
    Şut atarken vs. bazı sevindirici futbolcu animasyonlar yok değil ama yine sahada kayıyor futbolcular.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Videodan anladigimiz kadariyla, oyuncular ile top yine ayri ayri hareket ediyorlar. Top kafasina gore takiliyor, oyuncular da sanki topa vuruyormus gibi ayagini salliyorlar, kesinlikle topla alakalari yok, kosarken sahada kayiyorlar. Aniden gelen pasa 150 km/saat hizla vurabiliyorlar. Aslinda hicbir sey degismemis, oyuncularin pas, sut attigini hissetmiyorsunuz, top balon gibi. Oyuncularin topa vururken ki animasyonlari biraz gelistirilmis o kadar. Zekalarinda da bir gelisme yok gibi gozukuyor.

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Videodan anladigimiz kadariyla, oyuncular ile top yine ayri ayri hareket ediyorlar. Top kafasina gore takiliyor, oyuncular da sanki topa vuruyormus gibi ayagini salliyorlar, kesinlikle topla alakalari yok, kosarken sahada kayiyorlar. Aniden gelen pasa 150 km/saat hizla vurabiliyorlar. Aslinda hicbir sey degismemis, oyuncularin pas, sut attigini hissetmiyorsunuz, top balon gibi. Oyuncularin topa vururken ki animasyonlari biraz gelistirilmis o kadar. Zekalarinda da bir gelisme yok gibi gozukuyor.
    Abi 2D hala üstün bence 3D'ye. Ne yazık ki böyle. O kadar yıldan sonra.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Galiba bu sene 2D oynayacagiz. Rezalet tek kelimeyle.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hala nasıl 3D oynadığınızı ben anlamıyorum zaten. Bir iki kere denedim ama mümkün değil. 2D ile oynanır bu oyun.
    FM Gazetesi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Hala nasıl 3D oynadığınızı ben anlamıyorum zaten. Bir iki kere denedim ama mümkün değil. 2D ile oynanır bu oyun.
    He ya benimde hoşuma gitmedi bi türlü, olmuyor, yakışmıyor. Bi de FM'in en büyük alameti farikalarından biri o yuvarlak adamlar
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri