Sayfa 13 / 64 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
361 ile 390 arası toplam 1907 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | 15.3.2

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Profesyonel Futbolcularin Statusu ve Transferleri Talimati
    IV. PROFESYONEL FUTBOLCU SÖZLEŞMESİ
    MADDE 19 – GENEL ESASLAR

( 6) Mevcut kulübüyle sözleşmesi devam eden profesyonel bir futbolcuyla sözleşme imzalama
    niyetinde olan kulüp, futbolcuyla görüşmelere başlamadan önce futbolcunun sözleşmesel
    ilişkisi devam eden kulübünün iznini yazılı olarak almak zorundadır. Yazılı izin almaksızın
    görüşmelere başlayan kulüp, futbolcu, futbolcu temsilcisi ve diğer kişiler hakkında Futbol
    Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır.

Kisacasi kulubunden izin almadan, bir futbolcu ile transfer gorusmesi yapilamiyor. Bunu Cenk Tosun transferinde gorduk. Besiktas ile devre arasinda imzaladi ancak once Gaziantepspor'un rizasini almak zorunda kaldi Besiktas. Gaziantepspor da Cenk alacaklarini birakinca izin verdi transfere.

Simdiye kadar yanlis biliyormusuz demek dogru olur herhalde.
    E o zaman 0 değerinde bir teklifle kulüplerin kapısını çalmalıyız? Ben böyle anladım bu durumu. Yok eğer satıcı kulüp bonservis istiyor ise nerede kaldı bosman kuralı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serkankeyvan View Post
    E o zaman 0 değerinde bir teklifle kulüplerin kapısını çalmalıyız? Ben böyle anladım bu durumu. Yok eğer satıcı kulüp bonservis istiyor ise nerede kaldı bosman kuralı?
    Zaten Avrupa Birliginde degil ki Turkiye.

Bunun benzeri durum Ingiltere'de de mevcut. Ulke icinde bir takimin baska bir Ingiliz takiminda oynayan oyuncu ile on sozlesme yapmasina izin verilmiyor. Ancak sozlesmesi bittikten sonra oyuncu imzalayabiliyor.

Bizde de ayni. Baska bir ulkede oynayan bir oyuncu ile sozlesmesinin bitimine 6 ay kala on sozlesme yapabiliyorsunuz ama Turkiye'de oynayan bir oyuncu ile yapamiyorsunuz. TFF de zaten talimatlarina sozlesmenin bitimine 6 ay kala on sozlesme yapilabilir diye bir hukum koymamis. Sadece sozlesmesi devam eden oyuncu ile transfer gorusmesi yapmak icin kulubun rizasinin alinmasi gerekli diyor.

Ancak tabii oyuncunun sozlesmesi bittikten sonra istedigi kulube gitmesi serbest.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

MADDE 19 – GENEL ESASLAR

( 6) Mevcut kulübüyle sözleşmesi devam eden profesyonel bir futbolcuyla sözleşme imzalama
    niyetinde olan kulüp, futbolcuyla görüşmelere başlamadan önce futbolcunun sözleşmesel
    ilişkisi devam eden kulübünün iznini yazılı olarak almak zorundadır. Yazılı izin almaksızın
    görüşmelere başlayan kulüp, futbolcu, futbolcu temsilcisi ve diğer kişiler hakkında Futbol

Kisacasi kulubunden izin almadan, bir futbolcu ile transfer gorusmesi yapilamiyor. Bunu Cenk Tosun transferinde gorduk. Besiktas ile devre arasinda imzaladi ancak once Gaziantepspor'un rizasini almak zorunda kaldi Besiktas. Gaziantepspor da Cenk alacaklarini birakinca izin verdi transfere.

Bunu oyuna yansıtamadığınıza göre yani Gaziantepspor'dan oyunda izin alamadığımıza göre olduğu gibi devam ettirmeniz gerekiyor,eğer oyuna bahsettiğiniz özellik eklenirse kuralda uygulanabilir.O özellik olmadan kural koymak olmaz.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

D&R ile yoğum temaslar sonucunda aldım beta kodunu

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

MADDE 19 – GENEL ESASLAR

İlk sezonun devre arasında Rabiot ve Umtiti ile kulüpten bağımsız anlaştım sözleşmeleri bitiyordu. Türkiye'den oyuncuları alamadım ama bu şekilde. Bununla mı alakalı yani Fransa'da yok o mevzu bizde mi var?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Bunu oyuna yansıtamadığınıza göre yani Gaziantepspor'dan oyunda izin alamadığımıza göre olduğu gibi devam ettirmeniz gerekiyor,eğer oyuna bahsettiğiniz özellik eklenirse kuralda uygulanabilir.O özellik olmadan kural koymak olmaz.
    Sezon sonunda gerceklesmek uzere oyuncunun transferi icin konusabilirsiniz Antep ile.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Pod View Post
    İlk sezonun devre arasında Rabiot ve Umtiti ile kulüpten bağımsız anlaştım sözleşmeleri bitiyordu. Türkiye'den oyuncuları alamadım ama bu şekilde. Bununla mı alakalı yani Fransa'da yok o mevzu bizde mi var?
    Evet. Bir cok ulkeden oyuncu ile on sozlesme yapabilirsiniz. Sadece Turkiye'deki oyuncularla on sozlesme yapamiyorsunuz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben bunu kabul etmiyorum,istediğiniz gibi yapın müdahale edebilecek bir durumda değiliz ancak saçmalıktan da başka bir şey değil.

Nesil
    2003

Ben bunu kabul etmiyorum,istediğiniz gibi yapın müdahale edebilecek bir durumda değiliz ancak saçmalıktan da başka bir şey değil.
    Istenen oyunun gercek kurallari yansitmasi degil mi?

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İstenen bu ama oyunda Ocak ayında almak istediğimiz bir oyuncu için kulübünden izin alabiliyor muyuz ? Öyle bir seçenek var mı ? Varsa bu kuralı yansıtmanız normaldir ama öyle bir seçenek olmadığına göre elimiz kolumuz bağlı kalıyor.Sezon sonuna kadar niye beklemek zorundayız ? Ben mesela Mustafa Pektemek'i alacaktım ama Beşiktaş sezon sonundan önce uzattığı için alamadım.Bilal Kısa'yı alacaktım,yine alamadım.

Mesela Passolig diye bir uygulama var stadlar boşaldı ama oyunda niye ben dolu tribünlere oynuyorum ? Boş olması gerekmiyor mu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

hocam oyunda yazılı izin nası alacağız

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Yalnız Cenk Tosun örneğinde haklı olsanız da bir çok transferde direk oyuncuyla anlaşmıyor mu takımlarımız? Normal parayla yapılanlarda bile.

Ancak durum hoşuma gitmese de yapacak bir şey yok, koydunuz talimatnameyi, haklısınız. Doğrusu buymuş.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Pod View Post
    Yalnız Cenk Tosun örneğinde haklı olsanız da bir çok transferde direk oyuncuyla anlaşmıyor mu takımlarımız? Normal parayla yapılanlarda bile.

Ancak durum hoşuma gitmese de yapacak bir şey yok, koydunuz talimatnameyi, haklısınız. Doğrusu buymuş.

Gerçekçilik konuşacaksan kulüpten yazılı izin alma oyuna getirilmeli aksi halde genel kurallar konulmalı olması gereken bu

Mobil

14. Default

Kesinlikle katılıyorum madem böyle bir durum eklendi , çözümü ya da çıkar yolu da eklenmelidir , ciddi olarak saçmalık olmuş . Madem izin almamız gerekiyor o zaman izin almak için seçeneğimiz olması gerek bu kadar basit.

Nesil
    2003

İstenen bu ama oyunda Ocak ayında almak istediğimiz bir oyuncu için kulübünden izin alabiliyor muyuz ? Öyle bir seçenek var mı ? Varsa bu kuralı yansıtmanız normaldir ama öyle bir seçenek olmadığına göre elimiz kolumuz bağlı kalıyor.Sezon sonuna kadar niye beklemek zorundayız ? Ben mesela Mustafa Pektemek'i alacaktım ama Beşiktaş sezon sonundan önce uzattığı için alamadım.Bilal Kısa'yı alacaktım,yine alamadım.
    Yapacak bir sey yok. Muhtemelen bu oyunculari almak istesen kulupleri izin vermeyecekti.

Mesela Passolig diye bir uygulama var stadlar boşaldı ama oyunda niye ben dolu tribünlere oynuyorum ? Boş olması gerekmiyor mu ?
    Seyirci ortalamalarini da indirecegiz bir sonraki yamada. Tam etkisini gormeden cok radikal degisiklik yapmak istememistik. Sonucta veritabani liglerin ikinci haftasinin sonunda SI'a teslim edildi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    hocam oyunda yazılı izin nası alacağız
    Takima teklif yapacaksin. Kabul edecek ve oyuncu ile goruseceksin.

Veya sezon sonunda sozlesmesinin bitmesini bekleyeceksin.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

O zaman SI yetkilileri ile görüşüp en azından FM 16 için bu tarz bir özellik koyma fikri verebilirsiniz.Gerçi konu açıyorsunuz oyun çıkmadan önce,o zaman bunu söylerim konuda.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

frikik kamerasından hiç memnun değilim, bunu ayarlardan falan iptal etmenin yolu var mı? uzaktan göstersin razıyım.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

tam karşılığı bu değil hocam gerçekçilik adına konuşuyorsak tabii

Fenerbahçe Ugur Boral'i bosman olarak aldi. Genclerbirligi'nin rizasi olmadan. 6 ay --sezon bitene dek- kadro disi kaldi Ugur Genclerde.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bosman kuralı sadece Türkiye Ligi için mi yok yoksa oyunda genel olarak mı yok ?

Eski serilerde hep vardı Ocak'ta sözleşme imzalatabiliyorduk ?

Nesil
    2005

Yani biz bugüne kadar FM'de o bosman kuralını yanlış mı oynamışız? Yoksa yönetmeliğe giren kural yeni mi yürürlükte Türkiye'de? O kadar alışkanlıktan sonra kötü oldu tabii bunun çat diye değişmesi ancak gerçek nasılsa öyle uygulanmasının da taraftarıyım.

23. Default

Bu kural gerçekten oyuna çok yanlış ve adaletsiz aktarılmış..

Aynı sekilde NAC Breda Fenerbahçe'den Van Hooijdonk'u yine bosman olarak aldı, sozlesmesinin bitmesine 4-5 ay kala basın toplantısıyla acıkladı PVH.

Tuncay ve Aurelio da bedelsiz olarak ayrildi ama mayıs ayında ayrıldıkları için bosman olarak sayabilir miyiz mu emin degilim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ogsusam11 View Post
    Aynı sekilde NAC Breda Fenerbahçe'den Van Hooijdonk'u yine bosman olarak aldı, sozlesmesinin bitmesine 4-5 ay kala basın toplantısıyla acıkladı PVH.
    Tuncay ve Aurelio da bedelsiz olarak ayrildi ama mayıs ayında ayrıldıkları için bosman olarak sayabilir miyiz mu emin degilim.
    Uluslararasi transferlerde UEFA-FIFA talimatlari gecerli.

Yani Inter gelip sozlesmesi sezon onunda erecek Emre Belozoglu ile 6 ay onceden on sozlesme imzalayabilir. Ama Besiktas'in sezon sonunda sozlesmesi sona erecek Emre Belozoglu ile on sozlesme imzalamak icin Fenerbahce'den izin almasi gerekli.

Veya Fenerbahce, Real Madrid'te sezon sonu sozlesmesi sona erecek Roberto Carlos ile 6 ay onceden on sozlesme imzalayabilir. Ama sozlesmesi sezon sonunda sona erecek Ziya Erdal ile on sozlesme imzalamasi icin Sivasspor'dan izin almasi gerekli.

Nesil
    2003

Fenerbahçe Ugur Boral'i bosman olarak aldi. Genclerbirligi'nin rizasi olmadan. 6 ay --sezon bitene dek- kadro disi kaldi Ugur Genclerde.
    Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Yani biz bugüne kadar FM'de o bosman kuralını yanlış mı oynamışız? Yoksa yönetmeliğe giren kural yeni mi yürürlükte Türkiye'de? O kadar alışkanlıktan sonra kötü oldu tabii bunun çat diye değişmesi ancak gerçek nasılsa öyle uygulanmasının da taraftarıyım.
    Bu madde gecen sezon talimatlara eklendi. Ondan once FIFA talimatlari gecerlidir yaziliydi sadece.

Fifa talimatlarina gore de bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsaniz kulubune transfer gorusmelerine baslamak istediginizi bildirmeniz yeterli.

Ancak bizim talimatlar gectigimiz sezonun basindan beri yazili izin almayi gerektiriyor. Yani oyuncunun kulubuyle anlasmayi gerektiriyor. Talimatlarda, sozlesmesinin bitimine 6 ay kalan futbolcular icin bu madde gecersizdir gibi bir duzenleme olmadigi surece de once kulubuyle konusmadan bir futbolcu ile on sozlesme yapmak talimatlara uygun degil.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

oyun beta ondanmıdır bılmem ama monacodan sow için 45 istedim veriyorlar :S

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Oyuncular özellikle kanat oyuncuları topu ayaklarından açıp basitçe kaybediyorlar.

Birde kaleciler üzerinde çalışma yapalım derken biraz bozmuşlar. En iyi kaleciler bile top tutmuyor arkadaş ya sektiriyor yada kornere çeliyor. Adam kendi orta sahasından orta açıyor korner. Umarım bu durum düzelir yoksa çok sinir olacağız.

Maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor. Kimi takip listemize alsak hemen 1-3 ay arası sakatlanıyor.

Sayfa 13 / 64 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri