Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 5678 SonSon
181 ile 210 arası toplam 237 sonuç

Konu: Araştırma ile ilgili eleştiri başlığı.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bazı oyuncuların geçmişine bakınca bazı takımların eski isimlerinin yazdığını, yanında da parantez içinde yeni isminin yazıldığını görüyoruz. Özellikle İtalya takımlarında sıkça var bu durum benim gördüğüm. Bunun kriteri nedir acaba? Örneğin bizim ülkemizde Ankaraspor > Osmanlıspor durumu var. Uğur Boral'ın geçmişine bakınca 2003-2004 sezonunda Osmanlıspor'da kiralık olarak oynadığı şeklinde görülüyor. Ama Osmanlıspor'un o sezonki adı farklıydı. Logosunda ise kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor (oyunda Ankaraspor'un kuruluş yılı olan 1978 işlenmiş). Benzer durum İBB>Başakşehir için de geçerli. Onların da logosunda kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor ama oyunda İBB'nin kuruluş yılı olan 1990 işlenmiş. Efe İnanç'ın geçmişine bakınca 2004-2005 sezonundan 2013-2014 sezonuna kadar Başakşehir'de oynamış olarak gözüküyor. Bunu bir sorun olarak gördüğümden değil de, neden bizde böyle olduğunu, belli kriterlere dayanan bir uygulama mı olduğunu merak ettiğimden soruyorum. Örneğin ben oyunda İtalya Lega Pro C Grubu'nda mücadele eden Juve Stabia takımını yönetiyorum. Bu takımdaki Fabio Caserta'nın geçmişinde 1998-1999 sezonunda Pergocrema takımı var. Hemen yanında parantez içinde ise "şimdi Pergolettese" yazıyor. Pergolettese takımının kuruluş tarihi de oyunda 2012 olarak girilmiş. Wikipedia'dan baktım az önce, takımın tam isminde 1932 geçiyor ve kuruluş yılı olarak "1932, 2012 (refounded)" yazıyor. Bu kulübün durumu bizim kulüplerle tam olarak örtüşmüyor gerçi. O yüzden soruyorum bu durumu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Bazı oyuncuların geçmişine bakınca bazı takımların eski isimlerinin yazdığını, yanında da parantez içinde yeni isminin yazıldığını görüyoruz. Özellikle İtalya takımlarında sıkça var bu durum benim gördüğüm. Bunun kriteri nedir acaba? Örneğin bizim ülkemizde Ankaraspor > Osmanlıspor durumu var. Uğur Boral'ın geçmişine bakınca 2003-2004 sezonunda Osmanlıspor'da kiralık olarak oynadığı şeklinde görülüyor. Ama Osmanlıspor'un o sezonki adı farklıydı. Logosunda ise kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor (oyunda Ankaraspor'un kuruluş yılı olan 1978 işlenmiş). Benzer durum İBB>Başakşehir için de geçerli. Onların da logosunda kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor ama oyunda İBB'nin kuruluş yılı olan 1990 işlenmiş. Efe İnanç'ın geçmişine bakınca 2004-2005 sezonundan 2013-2014 sezonuna kadar Başakşehir'de oynamış olarak gözüküyor. Bunu bir sorun olarak gördüğümden değil de, neden bizde böyle olduğunu, belli kriterlere dayanan bir uygulama mı olduğunu merak ettiğimden soruyorum. Örneğin ben oyunda İtalya Lega Pro C Grubu'nda mücadele eden Juve Stabia takımını yönetiyorum. Bu takımdaki Fabio Caserta'nın geçmişinde 1998-1999 sezonunda Pergocrema takımı var. Hemen yanında parantez içinde ise "şimdi Pergolettese" yazıyor. Pergolettese takımının kuruluş tarihi de oyunda 2012 olarak girilmiş. Wikipedia'dan baktım az önce, takımın tam isminde 1932 geçiyor ve kuruluş yılı olarak "1932, 2012 (refounded)" yazıyor. Bu kulübün durumu bizim kulüplerle tam olarak örtüşmüyor gerçi. O yüzden soruyorum bu durumu.
    Kulup sadece isim degisikligi yaparsa, mevcut kulubun ismi degistiriliyor.

Eger iki veya daha fazla kulup birlesirse, yeni kulup yaratilip bu yeni kulup onu yaratan diger kuluplerle iliskilendiriliyor.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Daha önce yanılmıyorsam Fenerbahçe'de 12 numarayı herhangi bir oyuncuya veremiyorduk diye hatırlıyorum (malum taraftara verilen numara) ama şuan 12 numara aktif durumda.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ErayG View Post
    Daha önce yanılmıyorsam Fenerbahçe'de 12 numarayı herhangi bir oyuncuya veremiyorduk diye hatırlıyorum (malum taraftara verilen numara) ama şuan 12 numara aktif durumda.
    Oyun ciktiginda duzelmis olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by ErayG View Post
    aynısı beşiktaşta da vardı 16 verilemiyordu simdi verilebiliyor..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    aynısı beşiktaşta da vardı 16 verilemiyordu simdi verilebiliyor..
    O da ayni kefede. Bunlari bir EDT dosyasi ile iletiyoruz. Dosyalarin bazilari notepad dosyasinin formati Unicode oldugu icin cikan beta'da oyunda taninmadi. Besiktas'in, Bursa'nin stat sorunlari da ayni nedenle yansimadi. Ama oyun ciktiginda hepsi duzelmis olacak.

benim oyuncularla ilgili bir eleştrim yok felipe melo dayanıklığı düşük olmuş sadece söyleyebileceğim fenerbahçe yine profil olarak galatasaraydan üstün. TEK ELEŞTİRİM TEKNİK DİREKTÖRLER GERÇEKTE OYNATTIĞI SİSTEMLE OYNATMIYOR ÖRNEĞİN SLAVEN BİLİC 4-1-4-1 OYNATIYOR HALİLHODZİC 4-5-1 TEKNİK DİREKTÖRLERİ DÜZELTMENİZİ RİCA EDİYORUM TAKTİK ANLAYIŞI OLSUN TAKTİKLERDEKİ BAŞARILARI OLSUN

birde ayhan akman galatasarayın u21 yada u19 menajeri oyunda boşta gözüküyor

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    birde ayhan akman galatasarayın u21 yada u19 menajeri oyunda boşta gözüküyor
    Ayhan Akman, Bulent Korkmaz'in yaninda su anda.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=219&antID=26243

Nesil
    2003

benim oyuncularla ilgili bir eleştrim yok felipe melo dayanıklığı düşük olmuş sadece söyleyebileceğim fenerbahçe yine profil olarak galatasaraydan üstün. TEK ELEŞTİRİM TEKNİK DİREKTÖRLER GERÇEKTE OYNATTIĞI SİSTEMLE OYNATMIYOR ÖRNEĞİN SLAVEN BİLİC 4-1-4-1 OYNATIYOR HALİLHODZİC 4-5-1 TEKNİK DİREKTÖRLERİ DÜZELTMENİZİ RİCA EDİYORUM TAKTİK ANLAYIŞI OLSUN TAKTİKLERDEKİ BAŞARILARI OLSUN

Melo'nun dayanikliliginin dusuk olmasi saniyorum bir cok kisinin artik normal karsiladigi bir durum. Melo 2 yil onceki gibi cok kosan bir oyuncu degil.

Sistem derken saniyorum dizilisten bahsediyorsun.

Bilic icin 4141 demek oldukca zor. Orta sahada Veli-Atiba ikilisi degismeli olarak ileriye cikan oyuncular ama savunmada tandem oynuyorlar.

Halilhodzic de iki tane defansif oncelikli orta saha ile oynuyor. Kanat oyuncularini daha ileriye cikartiyor. 4213 demek bence daha dogru olur.

Herneyse, teknik direktorlerin oyunda 4 tane dizilisi var ve mactaki duruma gore bunlar degisebiliyor tabii.

11. Default

Bilal Başacıklıoğlu'nun mental özelliklerinden birkaçında oyundan oyuna değişiklik oluyor bu durumu Hollanda araştırmacısına iletebilirseniz sevinirim Ömer abi ayrıca yine ligimizde ki genç oyuncuların bazılarında farklı oyun açtığımda mevkileri ve özelliklerinin değiştiğini görüyorum .

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post
    Bilal Başacıklıoğlu'nun mental özelliklerinden birkaçında oyundan oyuna değişiklik oluyor bu durumu Hollanda araştırmacısına iletebilirseniz sevinirim Ömer abi ayrıca yine ligimizde ki genç oyuncuların bazılarında farklı oyun açtığımda mevkileri ve özelliklerinin değiştiğini görüyorum .
    onlar set değer girilmediğinden random oluyor

ben oyuna bilicin 4-2-3-1 oynattığını hiç görmedim profili paylaşaym burda favori taktiği bile (düzelttim) 4-4-1-1 gözüküyor

Nesil
    2003

ben oyuna bilicin 4-2-3-1 oynattığını hiç görmedim profili paylaşaym burda favori taktiği bile (düzelttim) 4-4-1-1 gözüküyor
    4411 ve 4231 ayni dizilisler. Tek fark, 4231'de kanatlar savunma yapmiyor. 4411'de ise savunma yapiyorlar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post
    Mevkileri henuz girilmemis bazi yeni profesyoneller var. Bunlari bir sonraki etapta tamamlariz. Yardimci olabilecekleriniz varsa memnuniyetle duzenlerim.

sayın perpatua slaven bilicin herkes kanatları 4-2-3-1 olarak yani dediğiniz gibi kanatları ofansif kullandığını hepimiz biliyoruz favori taktiği bile 4-4-1-1 gözüküyor bu olay bir tek banamı yanlış geliyor bilemedim düzeltilmesi gerekmiyor mu?

Nesil
    2003

sayın perpatua slaven bilicin herkes kanatları 4-2-3-1 olarak yani dediğiniz gibi kanatları ofansif kullandığını hepimiz biliyoruz favori taktiği bile 4-4-1-1 gözüküyor bu olay bir tek banamı yanlış geliyor bilemedim düzeltilmesi gerekmiyor mu?
    Bir oyuncu MR veya ML mevkilerinde oynarsa hucum yapmayacagi anlamina gelmez. Bu oyuncularin ne kadar ofansif olacagi teknik direktorun oyun anlayisina gore belli olur, dizilisine degil.

Bir oyuncuyu AMR veya AML mevkilerinde oynarsa, geri gelip savunma yapmaz. Rakip top ile Besiktas'in ceza alani hizasinda oynarken bile onlar orta alan cizgisinde beklerler.

Bir takimin dizilisinin ne oldugunu cozmek istiyorsaniz, takimin sahaya savunmada nasil yayildigina bakmak gerekli.

Takim onde bastiginda bu 4231 olarak gorunur. Kanat oyunculari ileriye cikarak rakibin bekine baski yapar.

Rakip baskiyi kirmis ve yari sahaya yerlesmisse bu 4411 olarak gorunur. Kanat oyunculari, orta saha oyunculari ile ayni hizada 4'lu bir blok olusturur. Bekleri ile arasindaki mesafeyi kisa tutar.

Eger kanatlarin hucumda kalmasi beklenmisse, mutlaka merkezdeki orta saha oyuncusu geriye gelip orta sahayi ucleyerek savunma yapar. Yani dizilis 433 olur.

Oyunda 4231 olarak gorunen dizilis aslinda bir 424.
    Bir tane sadece hucumu dusunen santrafor.
    Iki tane sadece hucumu dusunen kanat oyuncusu.
    Ve bir tane daha cok hucumu dusunen ofansif merkez orta saha.

Ve arkalarinda butun orta sahayi enlemesine ve boylamasina kontrol etmek zorunda olan 2 tane merkez orta saha oyuncusu.

Mutlaka Bilic zaman zaman boyle bir dizilis kullaniyor. Ozellikle skor aradigi, geriye dustugu maclarda. Ancak baslangic dizilisini 4411 olarak yazmak daha dogru olur..
    Last edited by perpetua : 04.Kasım.2014 at 11:17

peki öyleyse bilgi için teşekkürler

19. Default

Bu adamın profilinin böyle olduğunu sanmıyorum. Ama böyle çıkması için de fazla değer girilmiş sanırım. Yalnız profil çok iyi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@canerozaskin

Oyun rastgele değer atmış ama atarken de sağlam atmış.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by canerozaskin View Post

Bu adamın profilinin böyle olduğunu sanmıyorum. Ama böyle çıkması için de fazla değer girilmiş sanırım. Yalnız profil çok iyi
    Bu adam gerçekte kalecı degıl mı? Ben mı yanlıs bılıyorum acaba

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kim bu burak kitlediniz aramaya burak yazım bütün buraklara (yılmaza bile) baktım böyle biri yok

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by Eogh View Post
    Bu adam gerçekte kalecı degıl mı? Ben mı yanlıs bılıyorum acaba
    Yanlış bilmiyorsun habere göre kaleci;

Burak Şahin Antalya Spor'da
    Yıldız Spor'un yetenekli genç kalecisi Antalya Spor'a transfer oldu.

2007 yılında Beşiktaş ara takımında futbol hayatına başlayan genç kaleci, Buradan Beşiktaş'ın pilot talkımlarından Yıldız Spor'a geçerek ilk resmi müsabakalarını burada oynamaya başladı. 2008 ve 2009 yıllarında buraya başarı ile formasını giyen oyuncu, bu dönemde ortaya koyduğu performansla bir çok kulübünde dikkatini çekti. Ancak karşılıklı konuşmalar sonrasında futbolcu tercihini Çamlıca Spor'dan yana kullandı ve Çamlıca Spor'a transfer oldu. 2013 - 2014 sezonunda Yeşilköy Spor'a transfer olarak takımı ile birlikte şampiyonluk yaşadı. Genç kaleci yeni sezonda Antalya Spor'a transfer olarak sürekli yükselişine devam etti. Bizde Amatörün Dünyası ekibi olarak genç kaleciye yeni takımında başarılar diliyoruz.
    Ek olarak 2008/09 sezonu 2010/11 sezonları girilmiş ama 2009/10 sezonuda yok @perpetua
    Last edited by xwerswoodx : 05.Kasım.2014 at 17:58

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Oyunda ilk sezondan sonra benim farkedebildiğim kadarıyla Beşiktaş ve Galatasaray'ın iç saha formaları değişiyor. Beşiktaş'ın bu sezon tanıttığı iç saha forması olan beyaz fon üstüne ön ortada siyah ve kırmızı şeritli forması yerine siyah-beyaz çubuklu forma, Galatasaray'ın bu sezon tanıttığı kalın çubuklu (ya da ince 3 parçalı, nasıl tanımlayacağımı bilemedim) formanın yerine klasik parçalı forması geliyor. Bu değişiklikler neye göre yapıldı acaba? Böyle bir açıklamaları mı oldu kulüplerin?

25. Default

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    kim bu burak kitlediniz aramaya burak yazım bütün buraklara (yılmaza bile) baktım böyle biri yok
    Bende takım kadrolarına bakarken Antalyaspor kadrosunda gördüm. Değere göre de sıralamıştım, en üstteydi. Böyle bir değer alabilmesi için en az -7 değer verilmesi lazım ki böyle bir olaya da ilk defa rasladım.

Ayrıca diğer fark ettiğim nokta da demoda önce İngiltere ligini kurarak başlamıştım, Türk takımlarının kadrolarına bakarken forvet oyuncularında defans oyuncusu özellikleri gördüm, şu gri isimli olan geçici oyuncularda. Top kapma, markaj gibi değerler 14-15, bitiricilik, ilk kontrol değerleri 8 falandı. FM'de buna da ilk defa rasladım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by canerozaskin View Post
    Bende takım kadrolarına bakarken Antalyaspor kadrosunda gördüm. Değere göre de sıralamıştım, en üstteydi. Böyle bir değer alabilmesi için en az -7 değer verilmesi lazım ki böyle bir olaya da ilk defa rasladım.

Ayrıca diğer fark ettiğim nokta da demoda önce İngiltere ligini kurarak başlamıştım, Türk takımlarının kadrolarına bakarken forvet oyuncularında defans oyuncusu özellikleri gördüm, şu gri isimli olan geçici oyuncularda. Top kapma, markaj gibi değerler 14-15, bitiricilik, ilk kontrol değerleri 8 falandı. FM'de buna da ilk defa rasladım.
    bendede geniş veritabanı ile türkiye ligi açık tamda böyle bir adama ihtiyacım var dün 1 saat boyunca bu adamı aradım

sendeki oyun demomu belki ondandır :S

27. Default

bendede geniş veritabanı ile türkiye ligi açık tamda böyle bir adama ihtiyacım var dün 1 saat boyunca bu adamı aradım

Evet Demo. Veritabanının aynı olması lazım. Tabi bu şekilde çıkacağını sanmam

Nesil
    2007

Bende de mevcut bu eleman(oyun beta). Sağ bek çıkmış bende, profili de bayağı iyi.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Sosa kıralık olarak gozukuyor hala acaba duzelecek mı full surumde?

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Oyunda ilk sezondan sonra benim farkedebildiğim kadarıyla Beşiktaş ve Galatasaray'ın iç saha formaları değişiyor. Beşiktaş'ın bu sezon tanıttığı iç saha forması olan beyaz fon üstüne ön ortada siyah ve kırmızı şeritli forması yerine siyah-beyaz çubuklu forma, Galatasaray'ın bu sezon tanıttığı kalın çubuklu (ya da ince 3 parçalı, nasıl tanımlayacağımı bilemedim) formanın yerine klasik parçalı forması geliyor. Bu değişiklikler neye göre yapıldı acaba? Böyle bir açıklamaları mı oldu kulüplerin?

Buna cevap verebilir mi bir araştırmacı?

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Mesaj Yetkileri