1 ile 30 arası toplam 237 sonuç

Konu: Araştırma ile ilgili eleştiri başlığı.

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ömer abi işte işi yokuşa sürdüğün kısma geldik; İstatistikler.

Sana şahsi olarak soruyorum. Burak Yılmaz'ın bu kadar iyi bir gol ayağı olduğunu düşünüyor musun?

İşin istatistik kısmına hiç girmeyelim çünkü her şeyi tam anlamıyla karşılamıyor. Çünkü yere, takıma, zamana, lige, hatta takımın oyununa göre değişken bir şey. Şimdi Selçuk Şahin'e rol verilsin, Ön libero olarak oynasın pas yönü devamlı olarak sağa, sola, en yakın adama veya defansa yönelik olsun yemin ederim %90-95 olumlu pas yüzdesini yakalar. Ama alın ön ortasahaya yani mücadelenin kıran kırana olduğu yere koyun, bırakın pas yüzdesini kaptırdığı topun haddi hesabı olmaz. Ama şimdi ilk rolde verdiğim örneğe bakarak, bu adam %90 isabetle oynuyorsa o zaman Pas 17-18 olmalı dersek bu ne kadar realite taşır?

Tabi bitiriciliği, pası vs etkileyen bir çok yan ve gizli özellik var. Hepsi birbirinin tamamlayıcısı ama yine de bu kadar uçuk değerlerin verilmesi ne kadar mantıklı, orasını ben kestiremiyorum.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Ömer abi işte işi yokuşa sürdüğün kısma geldik; İstatistikler.

Sana şahsi olarak soruyorum. Burak Yılmaz'ın bu kadar iyi bir gol ayağı olduğunu düşünüyor musun?

İşin istatistik kısmına hiç girmeyelim çünkü her şeyi tam anlamıyla karşılamıyor. Çünkü yere, takıma, zamana, lige, hatta takımın oyununa göre değişken bir şey. Şimdi Selçuk Şahin'e rol verilsin, Ön libero olarak oynasın pas yönü devamlı olarak sağa, sola, en yakın adama veya defansa yönelik olsun yemin ederim %90-95 olumlu pas yüzdesini yakalar. Ama alın ön ortasahaya yani mücadelenin kıran kırana olduğu yere koyun, bırakın pas yüzdesini kaptırdığı topun haddi hesabı olmaz. Ama şimdi ilk rolde verdiğim örneğe bakarak, bu adam %90 isabetle oynuyorsa o zaman Pas 17-18 olmalı dersek bu ne kadar realite taşır?

Tabi bitiriciliği, pası vs etkileyen bir çok yan ve gizli özellik var. Hepsi birbirinin tamamlayıcısı ama yine de bu kadar uçuk değerlerin verilmesi ne kadar mantıklı, orasını ben kestiremiyorum.
    Evet dusunuyorum. Topa cok iyi vurdugunu dusunuyorum.

Burak'in yapamadiklarini sayalimmi?

Dengesizdir, ufak temasla bile dengesini kaybeder ve bu topa temas anindaysa top sacmasapan yerlere gider.

Esasinda temasa da gerek yoktur. Top yerde beklemedigi gibi sekse veya topu iyi kontrol edemezse yere saglam basmadigi icin dengesini kaybeder ve topu kontrol edemez veya vurus yapamaz.

Topu alip rakibin ustune gitmeye calisinca topu ayagindan cok acar. Bu nedenle kendi kendisine gol pozisyonu hazirlayamaz.

Ama bunlarin hic bir tanesi, Burak'in golluk vurus yapamadigini gostermez.
    Last edited by perpetua : 24.Ekim.2014 at 04:02

Mesaj Yetkileri