Şimdi size bazı şeyler sorucam. Takımı 4-4-2 oynatmak istiyorum. Çok zor bir taktiktir.
Savunma 4Lüm ; Gökhan-M'biwa-Serdar Taşç-Caner şeklinde. gökhan ve caner ofansif bek destek rolünde. Mbiwa s.stoper sigorta , taşçıda s.stoper kesici rolünde.
Orta sahamda göbekte ; Emre Can(serbest oyun kurucu) , Gil romero veya Mehmet Topal(savaşçı o.s. savunma) rolünde oynuyor. Sol kanadım Alper Potuk. yerine göre caner olabiliyor hasan aliyi bekte kullanıp. Sağ kanat belirsiz şuan. Kadro derinliğinde Douglas Costa, kerim frei ve bakkali var. ancak özellikle costa ve bakkali sanki 4 4 2 oyuncusu değil gibi geliyo bana. O yüzden satışa çıkardım.
Forvetlerimden biri ; Barbosa bu oyuncuyu sahte forvet destek yada serbest oyuncu olarak düşünüyorum. Önünede bitirici birini koymayı planlıyorum. Rondon var. Ama hiç memnun kalmadım. Çok kaçırıyor.
Sorum ise şunlar ;
1-stoper görevleri sizce nasıl ? Bence uyum ve görevler önemli olan bir bölge ama karar veremiyorum.
2-Kanatlardan biri alper. Ötekisini öneriniz kim 4 4 2 oynuyacak orta alana yardım edecek biri.
3-kanatların görevleri ne olmalı. Aslında bu sorunun cevabı 2.sorununda cevabı olur hangi görevde orta alana yardım ederler. savunmaya yardım ederler.
4-Forvet hattında orta sahaya yardım edip forveti besliyecek bir görev hangisi ? Elmander gibi. Barbosa forveti besleyen bir oyuncu profili. hangi görevde daha başarılı olur bu ?
Orta alana bu kadar takık olmam maç içinde sürekli yardımcı antrenörün orta sahada ciddi sirüklase oluyoruz uyarısını göndermesi. sayıca üstünler uyarısını yapması. 4 3 3 oynamak istemiyorum nedense. 4 2 3 1de çok hücumsal geliyor. 4 4 1 1i düşünüyorum ama sanki 4 4 2den bi farkı yokmuş gibi geliyor bana Talimatları bir türlü çözüp oturtamadım. dikine pas diyorum hızlı çıkmak için uygulatamıyorum. ayağa pas diyorum topa sahip olmak icin sivas macında %40 topla oynamam oluyo rakip sürekli geliyor çözemedim. Açıkçası takımı şöyle kurmak istedim hep. savaşan pas yapan ileride iyi bi 10 numara iyi bi forvetle işi bitiren bi takım. Hücum takımı kurdugum her seride avrupada hüsran yaşadım. Bu seride defansif kontra takımı bir türlü oturtamadım. 5-4 kazancagıma 1-0 kazanayım.Çünkü avrupada o zaman başarı geliyor. Reale yediğimden cok atayım felsefesiyle üstünlük kuramıyorum malesef. Çok uzun oldu ancak umarım derdimi anlatmışımdır yardım ederseniz sevinirim iyi forumlar