Sayfa 3 / 8 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 237 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | Galatasaray

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Seviyoruz.

Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

ilk sezon ligi şampiyon tamamlayıp Türkiye kupasını aldım .Sezon sonunda 12 milyon euro transfer bütçesi verildi. Elimdeki fazla para alan oyuncuları gönderip yerlerine genç oyuncuları transfer ettim. Tecrübe yok belki ama maaş bütçesi ve gelecek adına büyük bir adım atmış olduk

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Sneijder'i yollamasaydın iyiymiş

ben fazla verim alamadım birkaç rolde de denedim olmadı juve talip olunca biraz huzursuzluk çıkardı ben de yol verdim

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Alex Telles'in satılmasını doğru bulmuyorum şahsen.

Ben ilk sezonumu çok özenerek oynamıyorum. Oyunu ve oyuncuları tanıma amaçlı bir sezon açtım. Taktiğim çok iyi ve ŞL'nde Monaco, Juventus, Schalke ile aynı gruba düştüm ama Juve ve Schalke'yi yendim, Monaco maçında ise farklı bir taktikle çıkayım dedim yenildim. Belki de 3'te 3 yapacaktım. Bazı maçlarda rakip maç başında 2 gol bulunca bu taktik ile çevirmek zor ama bunun için 2014'te geliştirdiğim maç çeviren taktiğimi 2015'e uyarlayıp deneyeceğim, eğer o da tutarsa, bu iki taktikle istediğin takımı al oyna.

Ben ilk sezon Eboue dışında diğer işe yaramazları gönderdim, bazıları kiralık. Sneijder'i sattım. 5-6 yerli kiraladım. Bir tane ismini şu an çıkaramayacağım yabancı forvet aldım. Suso'yu kiraladım ki iyi iş çıkarıyor. Fakat Bruma 2014'ün aksine yıldız gibi oynuyor, Umut'tan beklemediğim bir performans alıyorum. Selçuk yine öyle ama Selçuk 2014'te de iyi oynuyordu oyunda tabi. Ligde Beşiktaş 7'de 7 yaptı, biz de 17 puanla 2.'yiz. Şu şartlarda şampiyonluk zor, çünkü Beşiktaş puan kaybetmiyor. Yoksa biz daha yenilmedik ama faydası yok. ŞL performansımız da iyi. 2. sezona bomba gibi gireceğiz bu belli oluyor ama 2. olduk diye kovulmazsak.

Bu transfer gelirlerinin tamamını kullanamama sadece GS'a has bir şey mi, yoksa diğer takımlar da mı böyle? Finansal FP ile mi ilgili bu durum?

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bu transfer gelirlerinin tamamını kullanamama sadece GS'a has bir şey mi, yoksa diğer takımlar da mı böyle? Finansal FP ile mi ilgili bu durum?
    Transfer gelirinin yüzde kaçını kullanacağın ile ilgili yönetimle konuşabiliyordun sanırım. Genelde borcu çok olan takımlar tamamını kullanamıyor borçlarını ödemek için.

Nesil
    2007

1.5 sezon sonra Bruma

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post

1.5 sezon sonra Bruma
    nasıl bir antreman programı uyguladın canavar gibi olmuş Bruma

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by 33avci33 View Post
    nasıl bir antreman programı uyguladın canavar gibi olmuş Bruma
    Çok ekstra bir şey yapmadım. Sneijder'den ders aldırdım. Özel olarak eksik gördüğüm özelliklerini çalıştırdım(Stamina, Composure gibi). Koçlar falan da hep yenilemiştim; 4 yıldızdan aşağı antrenman koçum yok. Bol bol görev verdim MR'de(taktiğim asimetrik, AML ve MR kullanıyordum). Sakatlık falan da çok yaşamayınca bayağı iyi gelişti. Şimdi 4-2-3-1'e döndüm AMR'yi ona teslim ettim; rakiplerin korkulu rüyası oldu O resimden sonra Pas, Yaratıcılık ve Hızlanma özelliklerini bir kademe daha arttırdı birkaç ayda. Başına bir kaza gelmezse iyi olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Bıktım bu Real Madridden kardeşim Şampiyonlar Liginde 2014 Grupta,sonrası çeyrek finalde yıl 2015 bu sefer yine Çeyrek Finalde Real ve elendik..Yazık oluyor vallahi

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Türkiyedeki altyapılar ve regen çıkmama sorunu tam bir facia,kaliteli türk regen çıkaran var mı ?

bruma müzmin sakat gelişemiyor bir türlü

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Valla bende de bir kaç kez sakatlandı ama bu gelişmesine engel olmadı.134 maç 53 gol 42 asist ile oynuyor.

Profili de böyle bir şey ;

ne çalıştırıyorsunuz

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben antrenman falan o işlere girmiyorum FM'de,bana göre bir menajer bir oyuncunun gelişmesini ancak onu oynatarak sağlar.Bende öyle yapıyorum,sadece bitiricilik çalıştırdım ama onda da başarılı olamadım göründüğü üzere.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Seviyoruz.
    benim kuyt daha iyi :P

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    benim kuyt daha iyi :P
    Kıyas dahi edemezsin mevkileri farklı

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Şampiyonlar Ligi'nde lider bitirdim. Son maçta Schalke'ye yenildik ama Juventus da yenilince lider bitirdik.

Süper Lig'de de maç eksiğiyle ikinciyiz. 12 maçta 35 gol attık ve 8 gol yedik. İstatistiklerde zirvedeyiz. Namağlup durumdayız ve amacımız namağlup şampiyon olmak. Şut sayılarımız rakiplerden çok olmasa da taktiğimizle her maç oyuna hakimiz ve bol gol atıyoruz. Hatta Hakan Balta bir maçta hat-trick yaptı. Bakalım gol rekoru kırabilecek miyiz.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

@Flawless Victory

Baya az gol yemişsin. BETA da bu kadar az yemek

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Amacimiz o. SL'nde -1 averaj ile lider oldum.

Geride olduğumuz maçları son dakikalarda çeviren bir taktik geliştirdim, şu ana kadar 1 maçta gol yedim diğerlerinde bu taktiğe geçtiğimde maçı çevirdim. Eksikliklerini de giderince paylaşacağım.
    Last edited by Flawless Victory : 01.Kasım.2014 at 10:03

destro yu şiddetle galatasaray transfer ettim 8m € ya. ikinci sezonunda yarım sezonda 22 gol attı.

Nesil
    2012
    Yer
    ankara

Yalnız amrabatta şov yapmı ligde 4 maç 4 gol

Nesil
    2012
    Yer
    ankara

Özellikle Galatasarayın şampiyonlar ligi maçındaki performansı ile dikkatimi çeken Tielemans, gerçekten faydalı olcağını ve gelişeceğini duşundugum bir transfer. İlk sezon bitimindeki transfer döneminde 12.5 MN'a gerçekleştirdim. (3 MN peşin 9,5 MN 48 ay vade ile)

Kadroda oyuncu bollugu var çogu kişi gitmeli hele bu seride belki şuan beta oldugu için bu kadar abartı ama oyuncuların istekleri arzuları vs. hiç bitmiyor. O nedenle tek tek ilgilenmek gerekiyor. Gidenlerin çogu ufacık ilgide sızlananlar. Burak da var o listede aslında 42 gol gibi bir istatistigide vardı. Ama aldıgı ucret çok yüksekti maaş tasarrufundan. Yönetimin verdigi bütçenin 2 katı kaynak sagladım. Ve hala kasada yönetimin verdigi bütçenin fazlası var. Maaşlara ödedigimiz rakamı çok aşağı çektim gelecek sezonlarda da bu ortalama çizgide yürür bir kaç sene daha

Bu seriyi daha çok sevdim. Gelen özellikler gerçekten kayda değer ve sızlanmanın mantığı yok. Türk futbolunda kalite düşük buda çogu kısımda yansıtılıyor. Benim merak ettigim menejer degerlerinin gelişimi.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sven Shipplock diye bir forvet aldım. İlk defa duyduğum bir isim. Özellikleri iyi diye aldım. Burak Yılmaz'ın yanında 8.0 ortalama puan ile oynuyor. Fazla şans vermemiştim ama artık oynatacağım. Gayet memnunum. Pandev'i kadro dışı yapıp Gayle'i kiraladım, forvet hattım baya iyi oldu.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Sven Shipplock diye bir forvet aldım. İlk defa duyduğum bir isim. Özellikleri iyi diye aldım. Burak Yılmaz'ın yanında 8.0 ortalama puan ile oynuyor. Fazla şans vermemiştim ama artık oynatacağım. Gayet memnunum. Pandev'i kadro dışı yapıp Gayle'i kiraladım, forvet hattım baya iyi oldu.

Hem pres yapıyor (work rate 16), hem sonuna kadar adam kovalıyor (aggression 18), hem tekmeye kafa sokuyor (bravery 17), coşkulu/azimli (determination 16), çabuk sayılır (acc 14) ama hızlı (pace 16), güçlü (strenght 15), kondüsyon azmanı/mr. duracell (stamina 17), iyi bir tek vuruş golcüsü (finishing 15), aynı zamanda iyi bir kafacı (heading 15), ortalama soğukkanlı/çok aceleci değil (composure 13), ortalama sezgiler/oyunu okumakta zorlanıyor (anticipation 13).

Kötü olan ise; yeterince top saklayamıyor (first touch 11), omuz attıklarında dağılıyor (balance 12), kötü pasör (passing 9), oyundan çok kopuyor/dalgın (concentration 12), çapraz koşular pek yapamıyor/doğru yer tutamıyor (off the ball 12), hantal (agility 11), adam geçemiyor (dribbling 9), ortalama bencil/defansa çok fazla yardım etmiyor (teamwork 10). defansif becerileri yok, pozisyon alamaz (positioning 9), temiz top kesemez/faul yapar (tackling 7).

Acil geliştirilmesi gerekenler. First touch, passing, off the ball, concentration.

Bu hali ile birlikte açık alan buldukça atar ama off the ball hemen gelişirse başabaş oynanan maçlarda rakip arkasına uzun oynayıp arkaya kaçırtabilirsin. Şu hali ile onu yapamaz. İlla birinin pozisyonun hazırlaması ya da defansı üzerine çekip alan açması lazım. Yalnız pres gücü muazzam. Defansif forvet olarak her türlü iş yapar. Tam Anadolu takımı yıldız golcüsü.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Sneijder...

Sözleşmesi bitince uzatmayacağım umarım o da uzatmaz ve futbolu bırakır.Çünkü özellikleri günden güne düşüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Hem pres yapıyor (work rate 16), hem sonuna kadar adam kovalıyor (aggression 18), hem tekmeye kafa sokuyor (bravery 17), coşkulu/azimli (determination 16), çabuk sayılır (acc 14) ama hızlı (pace 16), güçlü (strenght 15), kondüsyon azmanı/mr. duracell (stamina 17), iyi bir tek vuruş golcüsü (finishing 15), aynı zamanda iyi bir kafacı (heading 15), ortalama soğukkanlı/çok aceleci değil (composure 13), ortalama sezgiler/oyunu okumakta zorlanıyor (anticipation 13).

Kötü olan ise; yeterince top saklayamıyor (first touch 11), omuz attıklarında dağılıyor (balance 12), kötü pasör (passing 9), oyundan çok kopuyor/dalgın (concentration 12), çapraz koşular pek yapamıyor/doğru yer tutamıyor (off the ball 12), hantal (agility 11), adam geçemiyor (dribbling 9), ortalama bencil/defansa çok fazla yardım etmiyor (teamwork 10). defansif becerileri yok, pozisyon alamaz (positioning 9), temiz top kesemez/faul yapar (tackling 7).

Acil geliştirilmesi gerekenler. First touch, passing, off the ball, concentration.

Bu hali ile birlikte açık alan buldukça atar ama off the ball hemen gelişirse başabaş oynanan maçlarda rakip arkasına uzun oynayıp arkaya kaçırtabilirsin. Şu hali ile onu yapamaz. İlla birinin pozisyonun hazırlaması ya da defansı üzerine çekip alan açması lazım. Yalnız pres gücü muazzam. Defansif forvet olarak her türlü iş yapar. Tam Anadolu takımı yıldız golcüsü.
    Güzel açıklamışsın. Zaten performansı ile Süper Lig'de yıldız olacağını gösteriyor. Yalnız attığı gollerin çoğu savunmanın arkasına atılan uzun toplarda savunma arkasına kaçarak. Belki de taktiğimden kaynaklanıyordur.

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

4-2-3-1 oynuyorum ve tercih ettiğim dizilim, taktik takıma cuk diye oturdu. İlk sene Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkıp 2. turda Bayern'e elendik, ligde ve kupada şampiyon olduk. 2. sene şaka gibi gelecek ama 15' 15 yaptık ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde yine gruplardan çıkmış durumdayız.

Bu da 2. sezon öncesindeki gelen- giden durumu

Last edited by immortal86 : 03.Kasım.2014 at 15:38 Reason: Yeni link eklemek için

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Şampiyon olmak için ne güzel bir maç ve skor değil mi Daha 28.hafta sezon bitmedi

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Kaçıncı sezondasın kardeşim ? Bir üstteki mesajında 2017'yi görünce merak ettim =)
    Quote Originally Posted by europeanconquer View Post

Şampiyon olmak için ne güzel bir maç ve skor değil mi Daha 28.hafta sezon bitmedi

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri