Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 237 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | Galatasaray

Nesil
    2006
    Yer
    06

Default Football Manager 2015 | Galatasaray

Merhaba

Galatasaray için taktik - teknik paylaşımları buradan yapabiliriz diye düşünüyorum

2. Default

4 - 2 - 3 - 1 Geniş alan oynatıyorum :
    DM : Semih
    DM : Chedjou
    Sol bek : Alex Telles ( Çok Yönlü Bek )
    Sağ bek : Hamit altıntop ( Çok Yönlü Bek )
    Standart orta saha (destek) : Selçuk inan
    Savaşçı Orta Saha ( Savunma ) : Felipe Melo
    OOSM : Sneijder ( Oyun kurucu Destek )
    Sol açık : Bruma ( Kanat oyuncusu Hücüm )
    Sağ açık : Olcan Adın ( Fırsatçı Kanat oyuncusu )
    Forvet : Burak Yılmaz (Fırsatçı gölcü)

Yabancı sınırlandırılmasından dolayı bir türk DM bulsam iyi olacak çünkü 5 yabancı için Bruma'yı çıkarmak istemiyorum lakin ligde mecbur kalacağım gibi görünüyor , taktik iyi işliyor gibi Burak bol bol gol atıyor ama kanatlar konusunda kararsızım siz nasıl bir kanat stratejisi izliyorsunuz belirtirseniz sevinirim . Hazırlık maçlarım iyi geçti genellike Atletico Madridi 4-2 Yendim , ancak Barcelona bizi affetmedi 4-1 mağlup olduk .. Tarık Çamdalı' defansif olarak zayıf buldugumdan oynatmaya korkuyorum . Sizin görüşlerinizi de öğrenmek isterim

4-1-2-2-1 oynatiyorum
    Muslera
    Tarik ( iki yonlu bek )
    Koray
    Semih
    Telles ( cok yonlu bek )
    Felipe Melo ( regista )
    Sneijder ( serbest oyun kurucu )
    Furkan Ozcal ( iki yonlu orta saha )
    Bruma ( ice kateden kanat )
    Olcan ( firsatci kanat )
    Burak Yilmaz ( Komple forvet )

hazirlik donemim pek icler acisi gecmedi ama dert etmedim sonucta olabiliyor bazen kondisyon yuklemesi yapinca. Super kupada uzatmalara gitti mac var uzatmanin 2. yarisinda bir gol buldum.
    Macta kaleye 32 sut cekti ( ki gordugun yerden vur ayari kapali ) takim. Ama isabet konusunda bir hayli beceriksizlik soz konusu yani.

aslinda sonuc bazinda pek kafa yormamaktayim suan cunku oyunda baya degisiklik var onlari cozmeye oyunu tanimaya calisiyorum.

Benim merak ettigim bir baska konu ise: Birhan Vatansever ve Sinan Gumus profilleri.

Birhan´i bir wonderkid olarak adlandirmak erkende olsa, baska ulkelerin oyuncularina bakildiginda onca yetenege yuksek potansiyel veriliyor. Bizde o konuda biraz cekingen davraniliyor belli ki.
    Ha evet bizde oyuncunun patlama olasiligi diger ulkelere bakarak dusuk ama o da baska degerlerle ayarlanilabilir galiba.

Sinan´a gelince galiba random profildir diye dusunuyor insan. en guclu tarafi olan hiz ve hizlanma adamda dibe vurmus..

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Takım ve oyuncu direktiflerini, oyuncu rollerini ayarlayarak yaptığım etkili bir taktik var bunu deneyebilirsin. İstersen taktiği gönderebilirim de. İlk maçım ( süper kupa) ve sonucu şöyle.

Bu da istatistikler

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Berkerguney View Post
    4 - 2 - 3 - 1 Geniş alan oynatıyorum :

Forvet : Burak Yılmaz (Fırsatçı gölcü)
    burak yılmazı fırsat öldürücü diye okudum

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Takım ve oyuncu direktiflerini, oyuncu rollerini ayarlayarak yaptığım etkili bir taktik var bunu deneyebilirsin. İstersen taktiği gönderebilirim de. İlk maçım ( süper kupa) ve sonucu şöyle.

Bu da istatistikler

Taktiği gönderir misin?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Sanırım iyi bir taktik yaptım şimdilik iyi gidiyor takım

Şampiyonlar liginde Chelsea ve Juventus'u geçtik bu taktikle

Olcan içe kat eden rolünde çok ama çok etkili oynuyor. Bruma da kanatta öyle . Burak vasatın üstünde.
    Sneijder uzaktan şutları oldukça etkili

Edit : İsteyenlere Taktik linki

http://www.mediafire.com/download/cs..._(M)-aytek.tac

Deneyenler geri bildirimde bulunabilirse sevinirim
    Last edited by aytekin79 : 24.Ekim.2014 at 21:27

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by butabi View Post
    Taktiği gönderir misin?
    Birazdan gönderiyorum

Taktik burada buyrun

Not: Taktiği detaylı deneme fırsatım olmadı bu sadece deneme aşamasındaki bir taktiktir o yüzden şimdilik başarılı olacağını garanti etmiyorum. İlerde eksiklerini düzenler dorumda taktik sayfasında paylaşırım. Deneyenler yorum yaparsa sevinirim

http://www.mediafire.com/download/9b...Fm++15++Gs.tac

Nesil
    2006
    Yer
    Çanakkale

Teşekkür ederim

genel bilgi sayfasını paylaşabilir misiniz ?

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

En cok Tarik'in profilini merak ediyorum. Paylasacak olan var mi?
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006
    Yer
    06

Buyrun Tarık Çamdal ve Genel Bakış

@aytekin79

sağolun.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

** Maddi yönden sıkıntılar ilk yıl takımı etkiliyor. Yönetim 14 mn tl gibi miktar aktardı hacizden kurtardı haberleri geldi. Satılan oyunculardan gelen paranın sadece %10 kullanma izni var.

** Eboue vs satılmıyor boşuna maaş gidiyor hemde yüklü..

** Engin Baytar vs 300b ye satmak istiyorsun teklif geliyor ama gitmiyor. Sezon içi kalırsa sıkıntı çıkarıyor. Diğer oyuncular etkileniyor. Eğer sizde satamazsanız sözleşmeyi fesih edin.

** Oyuncular kötü oynadığı zaman 2 haftalık ceza konusunda sert olmayın yoksa aranız düzelmiyor. 1 haftalık cezalarda bile sıkıntı oluyor. Yasin Öztekin 1 numara bu konuda. Devre arası zararına sattım.

** Gökhan zan, hakan balta, furkan, umut sorun çıkartıyor özellikle gökhan zan gitmek istiyor.

** Semih Kaya için Arsenalden teklif geldi ve gitmek istedi. İkna edemedik.. Arsenal az para verdi bende fiorentinaya 15MN TL + sonraki satıştan 30 pay ile gönderdim devre arası.

** Savunmada Türk sıkıntısı baş çekiyor bu nedenle ben Ümit Kurt'u aldım. Semih gidince eldeki bütçe ile taksitle aldım. Sezon başı Uğur Demirok denedim anlaştık ama para yetmedi. Devre arası 325b ye bursa almış. İsterseniz devre arasına doğru teklif yapın ucuza alırsınız.. İyi oyuncu. Bu arada Ümit'te iyi oynuyor.

** Tarık konusunda korkmayın, oynatın eğer taktiğiniz de bekler aktif ise hücumda etkili..

** Pandev, Umut çok deli ediyor adamı. Tabi Burak'da..

** Olcan, Bruma çok ama çok iyiler mutlaka iyi değerlendirin.

** Hamit'e güvenerek yola çıkmayın maçları zor tamamlıyor. Sonradan oyuna girince bile zor maç çıkarıyor. Bende böyle..

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Ek olarak;

** Veysel gerçekteki gibi hücumda çok etkili değil.

** Chedjou bende çok yoruluyor sizde nasıl? Benim taktikten mi acaba bilmiyorum..

** Sinan Bolat'ta kalede iyi arada Muslera'yı kesebilirsiniz.

** Koray'da savunmada iyi arada saçma işler yapıyor ama oynadıkça iyiye gidiyor..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Hiç bir oyuncuyu doğru düzgün satamıyoruz,en kolay yolu serbest bırakmak veya karşılıklı fesih yapmak ben öyle yaptım.

Kaleciler ; Muslera ve Sinan

Sağ bek ; Hamit ve Sabri

Sol bek ; Telles ve Tarık

Stoperler ; Veysel,Koray,Chedjou,Semih

Orta saha ; Selçuk,Dzemaili,Melo,Yekta

Sağ kanat ; Yasin ve Olcan

Forvet arkası ; Sneijder ve Furkan

Sol kanat ; Bruma ve Emre Çolak

Forvet ; Burak ve Pandev

Kadroyu bu şekilde oluşturdum,geri kalan oyuncuların çoğunun sözleşmesini fesh ettim. 4-2-3-1 oynatıyorum tabi ki de.

Olcan,Bruma,Sneijder takımın fark yaratan isimleri,özellikle Bruma akıyor gidiyor,keşke gerçekte de şans bulsa.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Sağ panelin rengi cok kotu Gs yi secince gözü aşiri kirmizi rahatsiz ediyor yokmudur bi çözümü ?

Nesil
    2006
    Yer
    London

Prandelli, oyunda bile saçmalıyor

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Her maç 4'lük olmazsak iyidir.

Quote Originally Posted by Stam View Post
    Her maç 4'lük olmazsak iyidir.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Nesil
    2012
    Yer
    ankara

Galatasaray'daki en büyük sorun gerçekte de oyunda da gereksiz oyuncu kalabalığı. Bunun finansa ve maneviyata etkisi çok olumsuz gerçekte ki engin-yiğit vakası malumunuz. Ordan hıncım olan bu oyunculara oyunda da prim vermedim.

Takımda bir çok oyuncuyu yolladım. Başakşehir ile anlaşma sagladım ve gitmeyenleride oraya yolladım oynasınlar piyasa yapsınlar diye

ama hamite ve eboue çare bulamadım. sezon sonu sözleşmeleri bitiyor yenilemeyerek 500 Bin daha maaş arttırmayı planlıyorum aylıkta

Sezon başı prim dagılımında avrupa ve türkiye kupası primini duşurerek 2.5 Milyon bütçeme katkı sagladım amacım ligde başarı avrupada da gruptan çıkıp belki 1-2 tur ilerlemek. Türkiye kupası her zaman olsa da olur olmasada olurum

maaş bütçemde 400 bin var aylık. Oyuncu transferi duşunmedigimden şu aşamada bilinmeyen ve tecrübesiz bir menejer olarak koz yaptım sonuçta ödenen maaştan memnun olan yönetim gözunde degerim +1

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Galiba oyuncu satmayi zorlastirmalarinin nedeni 2. sezondan itibaren bedelsiz alinip oynatmadan yarim sezon sonra satip iyi paralar kazandigimiz icin oyunun kolaylasmasi. Bu durum iyi mi olacak, fmnin havasini kaciracak mi gorecegiz.

Ben yeni oyunu denemedim ama artik klasiklesen oyunda klasik 4-4-2 disina cikip da macera aramaniza gerek yok. Takim komutlari size kalmis ama dizilisi klasik 4-4-2 yaparak sorunsuz kariyer yapabilirsiniz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bu oyun kolay olmuş,daha zoru yokmu

26. Default

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post

Bu oyun kolay olmuş,daha zoru yokmu
    Taktiğini paylaşı mısın merak ettim

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

http://www.fmgraphics.net/forum/topi...abuzer-kadayif

Bu taktiğe bakarak FM 15'e uyarladım.

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    http://www.fmgraphics.net/forum/topi...abuzer-kadayif

Bu taktiğe bakarak FM 15'e uyarladım.

uyarladığın taktiği paylaşabilir misin ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

İlk sezon kariyerim sonrası hem Galatasaray hem de oyunla ilgili gözlemlerimi yazmak istiyorum ;

-Öncelikle oyunu Galatasaray ile açarsanız ne yapıp edip Olcan ve Bruma'yı takımda tutmanızı şiddetle tavsiye ederim.Bu ikili kanatlarda döktürüyor.
    -Olcan içe kateden rolünde oldukça başarılı
    -Sneijder uzaktan kaleyi çok iyi görüyor. Çok kritik ara pasları verdiğini de belirtmek isterim. Sneijder'in daha yaratıcı olduğu taktikler yapılmasını tavsiye ederim. Ya da oyuncu rollerinden bu esneklik sağlanabilinir.
    -Oyunda sakatlık sıkıntısı çok bariz bir şekilde var.
    Bruma ligin ikinci yarısının başlarında sakatlanmasaydı kariyerde durum daha farklı olabilirdi. (6-7 ay sakatlandı)
    Bir keresinde ligdeki sakatlık durumu tablosunda Balıkesirspor'un 10 tane sakatlığı olduğunu görünce halime şükrettim onu da belirteyim.
    -Burak Yılmaz gol yollarında inanılması güç ama çok etkili. (41 gol )Pozisyonları gerçekteki kadar harcamıyor.
    -Tarık sağ ,özellikle de Telles sol bekte çok etkililer.
    -Oynamayan oyuncular başınızı çok ağrıtacak . İki günde bir kapımı çaldılar ya oyaladım ya da satmak zorunda kaldım bu durumlarda.
    -Bir güzel konu daha var oynamayan oyuncularla ilgili. Artık oyunculara seni kupa maçlarında oynatacağım gibi bir ifade gelmiş ki çok işime yaradı bu durum. Özellikle bizdeki gibi kupanın yük olduğu liglerde çok işe yarar kadro rotasyonu açısından güzel bu durum
    -Oyunda kanattan açılan ortalar çok etkili olmuş. Geçen serideki gibi ortalar direğe çarpmıyor ya da en azından bana denk gelmedi.
    -Gollerin çeşitliliği artmış ben bunu tuttum açıkçası. Türlü varyasyonlar olmuş. Mesela Burak bir defasında kaleciyi sakatlamak pahasına golü attı ayağını uzatıp Arka direğe açılan ortalar çok can yakacak gibi görünüyor.
    -Oyuncular top sürerken gereksiz yere topu ayaklarından açıyorlar.
    -Saçma sapan kaleci hatalarından gol yenildiğini görmedim.
    -İkili mücadelerde oyuncular kalas gibi durup top kapmaya çalışıyorlar ki bu durum biraz komik görünüyor
    -Oyunculara yapılan müdahalelerdeki düşüşler göze hoş geliyor
    Şimdilik aklıma gelenler bu kadar

İstatistikler ve fikstüre bakacak olursak da ;

Nesil
    2007

İlk sezondan UEFA + Lig + Türkiye Süper Kupa'sını aldım. Bol bol rotasyonlu kadromla Türkiye Kupası'nda tatile çıkmasam onu da alırdım. Tek dişe dokunur transferim Dorin Rotariu o da sene ortasında aldım. Serdar Aziz, Muhammet Demir gibi birkaç Türk'ü de yedek almıştım. Oyun bayağı kolay geldi. FM 2007'den beri oynadığım en kolay oyun herhalde. İlk defa ilk sene Avrupa'da kupa aldım.

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri