Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 115 sonuç

Konu: Football Manager 2015 - Beşiktaş

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

yapay zeka çok kötü yönetiyor beşiktaşı nedeni nedir bilmiyorum
    önemli oyuncularıyla hiç szleşme yenilemiyorlar
    transferler saçma sapan 30 yaş ve üstü genelde
    tamam finansı falan kötü olur anlarım da bu kadar da kötü yönetilmez ki bir takım
    mesela fbye oğuzhan zyakubu kolayca hem de 6m satın aldım

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Nasıl bir taktik kullandın acaba?

4-2-4 oynadım klasik.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyun elime geçer geçmez ilk işim Beşiktaş ile bir kariyer açmak oldu. Biraz görüşlerimi aktarmak istiyorum.

Öncelike parasızlığı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Henüz sezon ortasındayım fakat finansın nasıl toparlanacağı hakkında hiç bir görüş belirtemiyorum çünkü işin içinden ben de çıkamıyorum şu an için.

4-2-3-1'le başladım fakat ŞL ve AL'nden oldum. Avrupa'ya veda ettim. Sonrasında klasik 4-4-2'ye döndüm takım kendini hemen toparladı. Şu an için 17 maç 12 galibiyet 3 beraberlik 2 mağlubiyetle liderim ligde. 42 gol atıp 16 gol yedim. Sivas ve Trabzon deplasmanlarında son dakika golleriyle kaybettim maçlarımı. 2 maçtada 2 oyuncum kırmızı kart görmüştü.

Sakatlık konusuna gelince Beşiktaş denince konu malum. Çok fazla yaşamadım ama kadro derinliği olmadığı için çok zorluk çekiyorum. Eldekilerin çok yönlü olması bi' nebze yardımcı oluyor. Derinliğin artması gerekiyor ama para? Ne yazık ki yok.

Cenk yerine Pektemek, İleri uçta Demba Ba. Sosa'ya bu sistemde yer bulamıyorum, zaten verimde alabildiğim söylenemez. Verim alsam bile Sosa'yı alacak para zaten yok.

Veli'yi savaşçı ortasaha yerine, defansif oyunkurucu/savunma olarak kullanmanız daha yararlı bana göre. 90 dakika başına top kazanma oranı 8.88. Pas tamamlama oranı ise %84(Oğuzhan'da %85). Gayet güzel bence. 2 de asisti var.

Demba Ba; 18 maç 13 gol 6 asist
    Pektemek; 15 maç 9 gol 7 asist
    Cenk Tosun; 12( 8 ) maç 9 gol 4 asist
    Olcay; 19 maç 5 gol 10 asist
    Töre; 20 maç 6 gol 7 asist
    Oğuzhan; 21 maç 1 gol 2 asist !

Oğuzhan'dan da istediğim verimi henüz alabilmiş değilim. Genel olarak 4-4-2'ye çok uygun kadrosu var takımın. İsteyen olursa paylaşabilirim.

Transfer olarak; orta sahadan yeterli asist sayısını bulamadığım için bütçem dahilinde Bilal Kısa'yı transfer ettim. Forvete Demba Ba'nın milli takımda olması ve Cenk'i yeterli bulmadığım için Emre Güral'ı kiralayıp, Gekas'ı transfer ettim. Ligin ikinci yarısında Bilal,Emre ve Gekas'ın performanslarını buraya yazacağım. Sormak istedikleriniz varsa buyrun.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

50 maçta 21 gol 18 asist yaptı Sosa benim ilk sezonumda. Sağ kanatta içe kat eden kanat oyuncusu olarak oynatırsan, harikalar yaratıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Serdar'ı neden oynatmıyorsunuz sağda? Bende 7.20 ortalama gidiyor ve saçma bi hareketini de görmedim henüz.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Açıkcası sağ kanatta Gökhan'ın yerine oynatmayı düşündüm Sosa'yı ama 29 yaşında bonservisini alamayacağımı bildiğim için kulübeye hapsettim denilebilir abi Kötü diyemiyorum, çünkü fazla zaman vermedim ve kendi bölgesinde oynatmadım.

Aslında sağ bek olarak Serdar ilk tercihimdi, 9 maç 11'de şans verdim 6.97 ortalaması var. 4-4-2 Serdar'dan verim alabileceğim bir sistem ama tam sayısını hatırlamamakla birlikte 3-4 kere geri pas vermeye çalıştı hepsi kaleciye gitmeden rakip oyuncu topu ağlara gönderdi. Atiba dengeli oynuyor şu an için sağ tarafta 7.02'de ortalaması var.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Direkler ve Casillas olmasa Real Madrid i daha farklı yenecektik ama olsun. Galibiyet, galibiyettir :P

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nasıl yeni sözleşme yaptın son senesinde olan oyuncularla? Benim maaş yetmedi.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Olimpiyat panteri Sivok. Webo'nun şutu da defansa çarptı öyle gol oldu. 4 tane net pozisyon çıkardı Sivok.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Deplasmanda da aynı tarife. Real bizden çektiği kadar kimseden çekmedi :P

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Şampiyon oldum, UEFA da yarı finalde elendim. Sadece iki sezondur Linnes i transfer ettim. Diğer verilen bütün bütçeleri oyuncu sözleşmeleri ve personel sözleşmeleri için kullandım. Sosa yı da sezon sonunda 2,1 vererek aldım. Metalist e döneceği son güne kadar sözleşme imzalamadı benimle ama son gün kabul etti.

Parasızlıktan yurtdışı maçlarına uçak yerine Tren ile gidiyoruz. O derece durum vahim ama takımda ruh var :P

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Frei kariyerinin zirvesinde Beşiktaş ta ki kronik Bağ kopma hastalığına yakalandı. Vay arkadaş. !

13. Default

beyler valla 10 numara gidiyorum beşiktaşla 5 sezondur üst üste şampyonalr ligindeyim ve şampiyonum ilk sezon harici bütçe iç de fena degil bazı oyuncuları satınca demba bayı falan kadromda ki yıldızlar balanta fierro bedava shaqiri thorgan hazard bedava adlım chelsedan 16.5 m a sportinge sattım 5. sezon bedavayada el shawrayy i aldım bomba gibi oldu takım
    oyunu favori taktikleri sadce beşiktaş içind egil 4-1-4-1
    4-4-2 4-4-1-1 ve 4-1-2-2-1 isteyene fotoda a tarım 5 sezonda 1 uefa 1 de şampiynlar ligi aldım isteyne fotoda yolalrım kura şansıda çok önemli bide avrupa maçlarında rakibin fikstüre bakın yenildigi maçlardaki rakip taktiklerini 2 hafta önceden çalıştırıp maçlarda kullanın

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Tarihi değiştirdik!

@eXcitinG

Taktiği denedim yeni kariyer açıp. İlk ECC maçımın skorunu atıyorum.

FM Gazetesi

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Wow, Amazing

Nesil
    2014
    Yer
    Balıkesir

Bende Beşiktaşlıyım doğal olarak kendi takimimla basladim kuzenimle ortak oynuyoruz o fenerbahceyi yonetiyor serdar kurtulusu ve yedek takimdaki gereksiz oyunculari sattim ozan tufan selim ay ve bedelsiz olan asamoah diye bir oyuncu aldim ama ayni anda degil tabiki Beşiktasin en buyuk avantaji bu oyunda yerliler cok iyi ve potansiyelli bunlari satmamanizi oneririm veli necip ismail olsun pektemek cenk tosun goz ardi etmeyin derim dogru taktik ve direktiflerle sizi asla yari yolda birakmazlar hatta kariyerden 1-2 fotograf atmayi dusunuyorum musait oldugum zaman

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hani artık bundan sonra Barcelona felan kimmiş diyeceğim yani. CSKA deplasmanı.. Yok artık !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şu taktiği biz de mi tatsak

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ralph a gönderdim taktiği. Benim çok fazla zamanım olmuyor. Dilerseniz kendisinden alabilirsiniz, ya da kendisi isterse belki zamanı da varsa forumda paylaşabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktiği cok merak ettim simdi.

Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM Gazetesi

22. Default

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Hocam oyun rar içindeki dosyayı görmüyor. Fmf uzantılı olduğun için mi acaba ?
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Esssteban View Post
    Vallahi okadarını bilemeyeceğim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Esssteban View Post
    bende goruyor :S

taktik yönetimi >>dahil et burdan taktıgı bulabılırısın

25. Default efsane kadrom oldu

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Benim betada başladığım oyunumda Beşiktaş oldukça başarılı,üst üste 2 yıldır şampiyonlar. Gerçekçi gitti oyun,Linnes ve Sosa göze batan transferler oldu. Ucuza alıp pahalıya satışlar da yapıyor,tek sorunları Töre'yi satmak oldu.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Takımım beşiktaşla kariyer acıcam ancak gordugum kadarıyla herkes farklı diziliş ve oyuncularla oynuyor. Beşiktaş gene cıldırtacak adamı demek ki. Benim sormak istediğim sağ bek alınması olmazsa olmaz mıdır? Yoksa serdar/necip/atiba seçenekleri yeterli oluyor mu?
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

28. Default

serdar gayet başarılı aslında bende en istikrarlı oyunculardan biri sözleşmesi biten oyuncuları dikkatle takip et oyun başı fierro tielemans balanta kapmaya çalış 2. sezon da yani ben ba yı olcayı atibayı sattım kerim gökhan veli oguzhan ortasahası gayet baaşrılı birde her sezon şamp ligi şart para için

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Linnes fark yaratıyor, denedim gördüm o kadar diyeyim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ilk sezon gerekli değil bana göre, atiba götürüyor. ikinci sezon şl'ye kalırsan daha iyisi şart. van der wiel'i kiraladım ben.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri