Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 115 arası toplam 115 sonuç

Konu: Football Manager 2015 - Beşiktaş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2 transfer yaptım. Birisi ortaya birisi sağ beke ve durum bu;

Değişik taktikler deniyorum o yüzden sürekli yeni kariyer açıyorum. Bu baya bi tuttu. Pas yüzdem inanılmaz fazla. Topa hakim olma da yüksek.
    FM Gazetesi

2. Default

Betadan kalan kariyeri bıraktım. Şimdi detaylı bir Beşiktaş kariyeri açacağım.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Tolga Zengin'de bi sıkıntı var. Hiç bir topu kontrol edemiyor. Tamam Tolga çok top sektiriyor ama oyunda neredeyse her topu sektiriyor.

4. Default

tolganın maaşıda fazla sinan bolat a yönelmeni tavsiye ederim cenkle sinan gayet iyi idare ediyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlk sezon rahat şampiyon oldum. UEFA'da çeyrek final oynadım Dortmund'a elendim

FM Gazetesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Rahat mı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Rahat mı
    Bakma resimde puan farkına Çok puan kaybettim son haftalar ondan öyle dedim
    FM Gazetesi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Bakma resimde puan farkına Çok puan kaybettim son haftalar ondan öyle dedim
    Anladım.. Ama yine de son hafta bi beraberliğe şampiyonluk gidiyomuş

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

92bin euro ya Altınordu'dan aldım. Ersan abisi çalıştırıyor.

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

serdar'a güvenip sağ bek transferi yapmadım, 2 orta saha oyuncusu aldım bonservissiz; mahamadou diarra ve randall azofeifa.
    serdar sağolsun güvenimi boşa çıkarmadı, onun yokluğunda necip ya da ismaili görevlendirdim. ligi ve uefa avrupa kupasını aldık türkiye kupasında final oynuyoruz umarım onuda alırız

ssler: fikstür 1
    fikstür 2

oyuncu performansları

lig fikstürü

kanatlarda gökhan, sosa ve kerim efsane performans gösterdiler.

şimdi sosa'nın bonservisini alsammı almasammı onu düşünüyorum, kerim harika maçlar çıkarıyor önünüde kesmek istemiyorum ne yapsam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sosa zaten geliyor kendi

Nasıl bir taktikle oynadın? Kanatlı mı? UEFA falan gelmiş büyük başarı.
    FM Gazetesi

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

evet kanatlı, evdeki maçlarımda amcli 4-2-3-1 deplasmanlarda dmcli oynadım.

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

sosa 4.5m euro maaş istiyor, oğuzhan daha büyük kulübe gitmek istiyor, takım dağıldı nerdeyse. transfer bütcem 3.5m euro başkan istifa etmeye zorluyor beni

Beşiktaş ile sezonun yarısına geldim. Fiko 539k bütçe sağladı fakat Sosa'yı hala alamıyorum. Humam Tariq'ı kiraladım ve Savitskiy'i satın aldım fakat Savitskiy henüz iyi performans gösteremedi. Bir arkadaş da yazmış, Tolga gerçekten çok fazla top sektiriyor ve pozisyon alması iyi değil.

15. Default

savitsk ile tariq i devamlı oynatmanı tavsiye ederim alablirsem youri tielemansı mutlaka almanı tavsiye ederim

Quote Originally Posted by BLAZİN1903 View Post
    savitsk ile tariq i devamlı oynatmanı tavsiye ederim alablirsem youri tielemansı mutlaka almanı tavsiye ederim
    Tariq sonradan aklıma gelmişti, dolayısıyla Inter'den ancak kiralayabildim. Tielemans'ı düşündüm fakat Avrupa'yı da düşünüp fizik gücü daha yüksek bir takım oluşturmayı düşünüyorum. Tielemans'ın fiziki özellikleri düşüktü yanlış hatırlamıyorsam.

17. Default

tielemansı alırsan kesinlikle pişman olmazsın frikikleri adam geçmesi gollari ara pasları müthiş bi oyuncu ve aldıgın apranın 4-5 katına rhat satarsın baks ana fotosunu atıyıma dam orta sahayı tek başına domine ediyor.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

buda humam tariq ın son hali bende benim aklıma gelemdi almak

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

yanlız gıcık kaptıgım nokta olimpiyatta 80 bin kişi görmüşlügüm avr taraftar olarak vodafone arenada kaç yıl oldu okadar başarıya ragmen hala 40 bin ortalamsını tutturamadım bu terste bi işlik var

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Sosa harika oyuncu. İlk sezon toplam 49 maçta 20 gol atıp 28 asist yaptı.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Kerim Frei'yı geliştirmeye çalışmayın bence bu sene PA'sını düşürmüşler biraz yine türk açısından 2-3 sezon kurtarıcaktır ama sonra o mevkiye başka oyuncu alın derim.

beşiktaş'la ligde lider gidiyorum şu an. şl'de arsenal, psg ve atlethico'ya düştüm. 3. oldum grupta. ama her maçın ilk on dakikasında muhakkak gol yiyorum. sonradan çeviriyorlar genelde ama ya beşiktaş'a kanser etme özelliğini koymuşlar ya da ben bi' taktik hatası yapıyorum.

Taktik dosyasını bende göremiyorum bi yardımcı olsanız.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Muhammed Demirciyi kesinlikle oynatın

Beşiktaş'ı çok gerçekçi yapmışlar. Bir sürü sakat var ve Atiba galatasaray derbisinden önce kırmızı kart gördü...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

2. sezon başında hangi oyuncuları transfer ediyorsunuz ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Beşiktaş kariyerimden birkaç paylaşım yapayım hem yeni kariyer açıcaklara heves olsun.
    Genç, potansiyelli oyuncu alıp geliştirip satmak benim en büyük tutkum olduğu için öncelikle transfer geçmişlerini atmak istiyorum.
    İlk sezon

2. Sezon

3. Sezon

4. Sezon

5. Sezon

6. Sezon

7. Sezon

8. Sezon

9. Sezon

10. Sezon

11. Sezon

Evet arkadaşlar 11 transfer sezonunu geride bıraktık.Kariyerde özellikle yüksek meblağa sattığım oyuncular dikkat çekiyor.Bunların başında 90M euro ya satılan Carlos Fierro yine aynı fiyata satılan Luka Jovic 80M euroya satılan türk regen Celal Kurt ve 85M euroya satılan Adnan Januzaj var.Bu oyuncuları bu fiyatları biz satamıyoruz sen nasıl sattın denilecektir elbette.Öncelikle oyuncuları, başarı yakalamadan, avrupada göstermeden satmıyorum.Büyük başarıların ardından sattım bu oyuncuları.Satma yöntemim ise transfer bütçelerinin belirlendiği tarihte oyuncularınızı önerirseniz daha yüksek teklif alabilirsiniz.Diyelim PSG takımı sizin oyuncunuz x oyuncunuzla ilgileniyor ve ilgilendiği birde Y oyuncusu var.Bu 2 oyuncu aynı mevki oyuncuları.Bu takımı hepimiz biliyoruz yüksek teklifler verebilen bir takım ve y oyuncusunu alması yerine bizim x oyuncumuzu almasını isteriz elbette.Y oyuncusuna yüksek teklif verdiğini görüyoruz fakat bizim x oyuncumuza yeterince yüksek teklif vermiyor.Bizim burda yapmamız gereken y oyuncusuna birde bizim teklif yapmamız ve en yüksek sözleşmeleri verip PSG takımını bu transferden vazgeçirmeye çalışmak vazgeçirirseniz eğer diğer bir alternatif olarak bizim x oyuncumuza yönelecektir ve y oyuncusuna vermiş olduğu yüksek teklifi bu sefer x oyuncusuna yani bizim oyuncumuza verecektir bu yöntem her zaman başarılı olmuyabiliyor çünkü biz y oyuncusuna vermiş olduğumuz sözlesmeyi bazen kabul etmeyip PSG takımını kabul edebiliyor tabiki her zaman başarılı olmuyor bu taktik.Oyuncunuzla ilgilenen takımın aynı mevkideki alternatif transfer hedeflerine ilgilenen takıma tıklayıp, transferler sekmesinden vermiş olduğu tekliflere bakabilirsiniz.Bir başka yöntem ise oyuncularınızın temsilcisi bünyesinde bulunan klüplere övmesiyle bilinen temsilcilerle çalışmasını sağlayın satmak istediğiniz oyuncularınızı, Fm 14 de olduğu gibi maalesef oyuncu etkileşimlerinden direk kovmasını sağlayabiliyorduk fakat 15de bu özellik kalktığı için, oyuncunun temsilcisi aracılığıyla yeni sözleşme istediği vakit kov seceneğini önererek sansınızı denemenizi öneririm.Oyuncu satmakta çok önemli bir özellik ve tabiki diğer klüplere öven bir temsilci gelmesi ise şans meselesi

İlk sezondan aklımda kalan Cenk Tosun kaldı kesinlikle oynatmalısınız. Yaratıcı Forvette harikalar yarattı bence tabi taktiğinde büyük önemi vardı. Cenk Tosun 34 maçta 50 gol 17 asist ile oynadığı için o fiyata sattım daha yüksek fiyata gidebilirdi fakat belli oyuncuların değerleri bir müddet sonra ligin itibarı ilede orantılı şekilde artmadığı için bu fiyata satabildik.

Genel olarak en mantığım baştada belli olduğu gibi potansiyelli gençleri geliştirip yararlanıp yaşları 28.29a gelmeden satabildiğim en iyi fiyata satmaktı ve yerlerine gene genç potansiyelli oyuncuları oturtarak devam etmek.2025 yılına gireceğiz bu şekilde gayet zevkli bir kariyer oluyor.Özellikle altyapımdan cıkan potansiyellim genç oyuncularımda dahada zevkli gidicek gibi kariyer.Altyapımdan çıkan en potansilli arkadaş bu şuanda

7. Sl kazandık 6(7. yolda) dünya klüpler şampiyonası 7 avrupa süper kupa.Ligdede şuana kadar hep şampiyon tamamladık.Ligde en fazla 144 gol attık, en az ise 15 gol yedik.En fazla 98 puan aldık.
    Özellikle son 2 sezonda çok güç kaybedicek takımda 5-6 sezondur sürekli oynayan Muhammed Demirci Koray Günter Adnan Januzaj Enes Ünal Bilal Başacıkoğlu Tielemans gibi oyuncuları satınca artık başarılarımız birsüre duracak diye düşünürken yerlerini iyi doldurduk 1 ay sonra 2025 yılına gireceğiz Ş.lde 6da6 yapıp 6 maçtada hiç gol yemeden 29 tane atıp gruptan çıkıyoruz bu senede Ligdede 11 hafta sadece 1 gol yedik 30 attık.Son 12 maçtırda gol yemiyoruz iyice otobüsü çektik bakalım daha neler olacak.Bana sorarsanız Cm 3-4 serisinden beridir oynuyorum bu kadar kadro istikrarı sağladığın zaman başarı gelen bir oyun olmadı bu zamana kadar.Bu seri bunu gerçekten, 5-6 sezondur kadroyu hiç bozmadan bu kadar başarı gelebilmesi kadro uyumu müthiş bir yapayzeka.Özellikle birçok yerde görüyorum taktik çözüldü taktiğim değiştirmeliyim gibi sözler fakat ben buna inanmıyorum istakrarlı bir şekide tabikide ufak dokunuşlarla taktiğimi 6-7 sezondur hiç değiştirmeden büyük başarılara imza atıyoruz.Bu arada 2. Sezon kadroya kattığım Lucas Romero uzun zamandır kaptanımız tam 191 gün sonra türk olacak 30 yaşında kendisi büyük kaptanımız.Şu ana kadar kariyer mükkemel gidiyor özellikle altyapı denilince hemen bakılması gereken yer Bursaspor birçok iyi oyuncu çıkarıyor.Şuana kadar oyun mükkemel gidiyor.Adıma bir stad yaptırılıncaya kadar ve altyapımdan cıkan oyuncuların futbolu bırakmasının zamanı gelene kadar devam etmeyi planlıyorum.Biraz aceleyle karışık anlattım ama idare edin İyi oyunlar.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri