Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 115 sonuç

Konu: Football Manager 2015 - Beşiktaş

Default Football Manager 2015 - Beşiktaş

Malumunuz Football Manager 15 betası başladı. Beşiktaş'ımız hakkındaki bilgi paylaşımlarını bu konu altından yapabiliriz.

Sosa, Töre, Ba gayet iyi gözüktü benim gözüme. Franco'nun fizik özellikleriyse biraz düşük geldi bana.

Bilic'in 4-2-3-1'ini ben direk oyuna yansıtmayı düşünüyorum.

aynen beşiktaşın oyuncu rollerini atakmı destekmi bu gibi şeyleri ve taktik anlayışını paylaşan olursa güzel olur

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ba'nın bitiriciliği Burak Yılmaz'dan düşük mü bana mı öyle geldi

Nesil
    2006
    Yer
    Kartal/İstanbul

Arkadaşlar belki farketmediniz belki de ben bulamadım ama bizim stad meselesi yansıtılmamış oyuna. Yeni bir stada geçmiyoruz sanırım belli bir tarihte, hem Olimpiyat'ta oynuyor gözüküyoruz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kcabjk View Post
    Arkadaşlar belki farketmediniz belki de ben bulamadım ama bizim stad meselesi yansıtılmamış oyuna. Yeni bir stada geçmiyoruz sanırım belli bir tarihte, hem Olimpiyat'ta oynuyor gözüküyoruz.
    http://forum.turksportal.net/vb/show...52&postcount=3

Tam surumde duzeltiliyor. Bu kodlari yolladigimiz dosya unicode oldugu icin oyuna yansimasinda hata olusmus.

Nesil
    2006
    Yer
    Kartal/İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    http://forum.turksportal.net/vb/show...52&postcount=3

Tam surumde duzeltiliyor. Bu kodlari yolladigimiz dosya unicode oldugu icin oyuna yansimasinda hata olusmus.
    Tam sürümde düzeltildiği zaman kayıtlı oyunumda görebilir miyim peki?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kcabjk View Post
    Tam sürümde düzeltildiği zaman kayıtlı oyunumda görebilir miyim peki?
    Yukarida gosterdigim mesajdaki EDT dosyasini yaratip, ondan sonra oyunu kurarsan bir sorun yasamazsin.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

sosa nın bonservisini aldık ancak kiralık gözüküyor..

ayrıca sosa ana pozisyon olarak neden AMC olarak gözükmüyorda sag kanat gözüküyor ?
    bizde suana kadar oyun kurucu olarak oynadı o sekilde eklenmeli diye düsünüyorum..

birde atibanın profilde top kapma ve sogukkanlılık özelliklerinn bir tık fazla olması gerekli bence..
    Last edited by Bulstrap87 : 25.Ekim.2014 at 08:39 Reason: Yazım hatası

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Atina'nin pas neden 12 omer abi? Cok acimasiz degil mi?
    FM Gazetesi

Bazı sıkıntılar ver Beşiktaş olarak. Stad meselesini çözmemiz lazım zira taraftarlar huzursuz durumdalar. Stad yap yoksa sana yol veririz diyorlar

Atiba gerçekte hem mental olarak hem de teknik olarak Beşiktaş'a büyük katkı sağlıyor. Top kapma olsun, kaybedilen top sonrası presi başlatmak olsun... Denemedim ama oyunda mental olarak katkı sağlayacak galiba.

13. Default

Olcay'ın skora etkisi gerçekçi olmuş.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Atina'nin pas neden 12 omer abi? Cok acimasiz degil mi?
    http://www.medyaspor.com/kose-yazila...-orta-saha-455

Şu sayfada bir köşe yazarının yazdığı yazı tam buna uyuyor herhalde. Yani bu tarz istatistiklere göre bu şekilde belirlenmiş olabilir..

Nesil
    2006
    Yer
    Kartal/İstanbul

Quote Originally Posted by grjonny View Post
    Olcay'ın skora etkisi gerçekçi olmuş.
    Bende 15 maçta 9 gol attı, cidden gerçekçi olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Veliyla kavga ettik. Granada istiyor gidicem dedi, gidemezsin diyince de bütün arkadaşlarımı senin aleyhinde kışkırtacağım tarzında bişey söyledi
    Sene sonu bitiyor sözleşmesi mecbur sattım.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

ben taktik oturtamadım besiktasa her zamanki gibi ama ne kadar kötü olsada takım olcay kesin iyi gol atıyor

Bu elbette bir kariyer hikayesi olmadığı için 2-3 aylık süreçte Beşiktaş'ta neler yaşadım, artılar-eksiler, taktiksel varyasyon hakkında küçük bir derleme yapacağım.

Başlangıç:

Transfer Bütçesi, Kullanımı: Geçen yıl olduğu gibi 200-300 bin euro'luk bir transfer bütçesi ile başlıyoruz oyuna. Geçen yıl Fernandes'i minimum 17'ye okutup bir iki transfer yapabiliyorduk ancak bu sefer onu da yapacak halimiz yok. Ben sağ bekten çok ortasaha takviyesine önem veriyorum Beşiktaş'ta. Necip, Veli, Atiba, Oğuzhan'dan oluşan ortasaha dörtlüsü herhangi birinin sakatlığında bizi zora sokacağını düşünüyorum. Bu nedenle benim tercihim Cristian Baroni'den yana oldu. Bedava olması benim için oldukça avantajlıydı ve Baroni'yi aldım. Transfer bütçem böylece bitmiş oldu.

Ancak yönetim toplamda 4 milyon yuroyu geçen para yatırımı yaptı kulübe. Transfer sezonu bitmeden bütçem 2 milyonu bulmuştu. Bende o paraya Ozan Tufan'ı aldım. İsteyen Sosa'yı 2.1'e alabilir ama zaten bu normal oyunda yansır diye düşünüyorum. Kiralıktan çıkar yani.

Kısacası iki oyuncuya 1.9 milyon euro transfer parası ve yıllık 675 bin euro, toplamda 2.5 milyon euro harcayabildim.

Kadro: Bildiğiniz Beşiktaş elbette, ben burda oyuncuların nasıl kullanılabileceği hakkında yorumlar yapacağım. Taktiksel dizilimimiz, birçoğumuzun 4-2-3-1 olacak, benim de öyle oldu. Geçen yıla oranla yıldız konusunda bir düşüş olduğunu düşünüyorum ancak maçlara yansıdığını söyleyemem. Defansımızın ortasının yetersiz olduğunu söylemeden geçemicem yalnız. Elbette bu düşünce lig için değil, Avrupa için.

Taktik: Dediğim gibi 4-2-3-1 vazgeçilmezimiz olmalı, en azından ilk sezon için. Ben dikine pas yapan, kanatları kullanan bir taktikle oynadım. Lige başlayana kadar ufak değişimlerle son seviyeye getirdim taktiğimi ve oldukça başarılı oldum. 4-2-3-1'in sizi kurtaracağını sanmayın. Hazırlık maçlarım kabus gibi geçti. Bu güzel hucüm hattıyla pozisyona giremiyordum. Taktiksel varyasyonumu göstermek gerekirse;

Birçoğumuz yaklaşık buna benzerler taktik yapacağız. Ben oyunu kanatlardan başlatıyorum. Tolga'dan İsmail'e atılan toplarla İsmail'in atttığı uzun toplarla oldukça etkili oluyoruz. Demba Ba, Olcay ve Töre üçlüsü kendini buldu diyebilirim.

Dediğim gibi taktiğin tam randımanla çalıştı, son rötuşlar ligin ilk haftasına kadar bekledi. O yüzden fikstürü iki farklı şekilde değerlendirmek lazım. Bu dakikadan sonra ön üçlüm coştu. Sosa ise frikikten attığı gollere takıma katkı sağladı bu süreçte.

Demba Ba: 9 maç 7 gol 5 asist. Sanırım Almeida'dan sonra nasıl bir ilaç olduğu anlaşılıyor

Gözlemci sayımız 2, bir iki takviye yaparsanız sizin açınızdan yararlı olur. Ozan Tufan'ı alacaklar, eksilerinin arasında büyük maçları oynayamamak olduğunu unutmasınlar. Bunun dışında soru varsa veya aklıma gelenler olursa paylaşırım sizinle. Güzel oyunlar herkese

Atiba hakkında görüşlerini paylaşır mısın hocam?

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    http://www.medyaspor.com/kose-yazila...-orta-saha-455

Şu sayfada bir köşe yazarının yazdığı yazı tam buna uyuyor herhalde. Yani bu tarz istatistiklere göre bu şekilde belirlenmiş olabilir..
    Güzel bir yazı olmuş ama bence konuyla alakası yok. Mehmet Topal'ın ve Bilica'nın ceza sahasına Atiba ve Veli'den daha çok top göndermesi kadar normal bir şey yok. Beşiktaş uzun top oynamıyor çoğu anadolu kulubünün aksine. Atiba ve Veli defans ile ofans arasında köprü görevi görüyor, al ver al ver.

Herhangi bir istatistiğim yok ki zaten istatistiğe bakarsak Burak Yılmaz ligin en bitirici oyuncusu. İstatistik yanıltır çoğu zaman. Atiba'nın pas hatası yaptığını ben nadir gördüm. Genellikle basit ve isabetli paslar yapar. Köşe yazısına bakarsak işin içine yaratıcılık felan da giriyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Güzel bir yazı olmuş ama bence konuyla alakası yok. Mehmet Topal'ın ve Bilica'nın ceza sahasına Atiba ve Veli'den daha çok top göndermesi kadar normal bir şey yok. Beşiktaş uzun top oynamıyor çoğu anadolu kulubünün aksine. Atiba ve Veli defans ile ofans arasında köprü görevi görüyor, al ver al ver.

Herhangi bir istatistiğim yok ki zaten istatistiğe bakarsak Burak Yılmaz ligin en bitirici oyuncusu. İstatistik yanıltır çoğu zaman. Atiba'nın pas hatası yaptığını ben nadir gördüm. Genellikle basit ve isabetli paslar yapar. Köşe yazısına bakarsak işin içine yaratıcılık felan da giriyor.
    Yazı benim değil ama geçmişte okumuştum. Pas özelliği aklıma gelince hemen bu yazı geldi paylaşmak istedim. Ama dediklerinde haklısın..

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Yazı benim değil ama geçmişte okumuştum. Pas özelliği aklıma gelince hemen bu yazı geldi paylaşmak istedim. Ama dediklerinde haklısın..
    Senin olmadığını biliyorum hocam güzel yazıymış dedim sadece.

Oyunun çıkmasıyla heveslenip hemen bir Beşiktaş kariyeri açanlara baştan söyleyeyim oyunda gerçek Beşiktaş'ı hiçbir zaman göremeyeceğiz, o yüzden işimiz çok zor. Bunu yukarıdaki veya forumdaki diğer mesajlardan görebilirsiniz. Veli Granada'ya gitmek için yönetime baskı yapıyormuş yok daha neler! Bir kere oyuncuların karakterleri oyuna tam olarak yansımamış kaldı ki diğer özellikleri gerçekteki gibi olsun. Açın yapın Arsenal'le, Tottenham'la bir hazırlık maçı görürsünüz, çakarlar acımadan.

Valla arkadaşlar Beşiktaş'ın şöyle bir durumu var Galatasaray veya Fenerbahçe'ye göre. Gerçek hayattaki Beşiktaş'ın planı oyundakinden daha kolay. Şimdi nacizane kendi fikrime göre anlatayım. Önümüzdeki 5-6 yıl boyunca iskeleti koruyup yaşlanan veya aksayan oyuncuların yerine daha iyisini getirmek ve altyapıdan Türk oyuncu havuzuna yeni isimler çıkarmak. Düşünsenize her yıl 10 milyon euro veya daha fazla bütçeniz var ve yapmanız gereken yaşlanan Atiba'nın yerine daha iyisini bulmak veya Motta'nın yerine daha iyisini almak. Transfer anlamında her yıl bir oyuncu getirseniz bile yeter. Örneğin bu devre arası 2,5 milyon euro'ya Linnes'i veya Kaderabek'i aldık diyelim. Gelecek sezon biz hangi mevkiye transfer yapacağız ? Muhtemelen orta sahaya, Sosa-Oğuzhan tarzı veya Veli-Atiba tarzı. Başka ? Hadi stopere de Sivok'un durumuna göre bir alternatif. Son iki yıldır belirlediğimiz transfer bütçesinin 3-5 altına bile bu iki mevki için çıtayı yükseltecek isimler alabiliriz. Parola az ama öz transfer. Takımın çoğu 25 yaş altı. Doğru planlama sabırla başarıyı da getiriyor. Doğru transferlerle, kaliteli ve karakterli isimlerle bu takım gerçekte 5-6 yıl içerisinde bırakın ligi Avrupa'da ses getirir ama oyunda mevcut isimlerle bunu yapmak zor. Demek istediğim o.

Bir de Galatasaray'ın durumuna bir bakın. O kadar plansız gittiler ki önümüzdeki yıllarda ne yapacaklar çok merak ediyorum. Büyük ihtimal Terim'i yeniden getirirler veya getirmeye çalışırlar. Yani demek istediğim onların işi oyunda daha kolay, gerçeğe göre. Sen Yasin Öztekin'i, Engin Baytar'ı, Eboue'yi belki satarsın iyi bir paraya ama gerçekte 2,5 milyonluk maaşıyla elinde kaldı. Aynı şekilde Fenerbahçe için de durum böyle. Bir kere Aziz Yıldırım gibi bir adam tam anlamıyla yok oyunda. Fenerbahçe'yi alıp eldeki mevcut oyuncuların bir kısmını satarak hatta yabancıların hepsini satarak potansiyelli oyuncular alabilirsin, bir anda şampiyonlar liginde final oynayacak bir takım yaratılabilir. Ama iş gerçekte öyle değil.

Uzun lafı kısası Beşiktaş'ın gerçeği güzel bir kariyer hikayesi gibi. İnsanın oyunda dahi Bilic'i kovdurup yerine geçesi gelmiyor.

Beşiktaş için facepack yaptım. Kullanmak isteyen olursa seve seve paylaşırım.

not: Resmi sitedeki futbolcu resimlerini kullandım.

Kayseri Erciyesspor - Beşiktaş

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Pektemek nasıl arkadaşlar? Çift oynatsanıza bir bakalım (daha oyunu alamadım)
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

Pektemek, oguzhan, olcay ve sosa iyi ama BA iyi değil.

Demba Ba'yı tek forvette fırsatçı olarak oynatıyorum.

Bu arada Oğuzhan'ın profilinin ss'ini alamıyorum Alt+F9 ile.

Atınç nasıl, rotasyon için mi oynattınız hocam?

Quote Originally Posted by soules34 View Post
    Atınç nasıl, rotasyon için mi oynattınız hocam?
    İlk yarı boyunca anca 4-5 maçta forma giyebildi. Uzun sakatlıklar yaşadı. 17 lig + 10 avrupa kupaları ve 6 ztk olmak üzere toplam 33 resmi maça çıktım. Atınç, Ersan, Sivok, Franco rotasyonu defans için zayıf kaldı Necip ve Serdar'ı orada kullanmak zorunda kaldım. Devre arasında Serdar Aziz'i transfer ettim.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Urias View Post
    Bu elbette bir kariyer hikayesi olmadığı için 2-3 aylık süreçte Beşiktaş'ta neler yaşadım, artılar-eksiler, taktiksel varyasyon hakkında küçük bir derleme yapacağım.

Başlangıç:

Transfer Bütçesi, Kullanımı: Geçen yıl olduğu gibi 200-300 bin euro'luk bir transfer bütçesi ile başlıyoruz oyuna. Geçen yıl Fernandes'i minimum 17'ye okutup bir iki transfer yapabiliyorduk ancak bu sefer onu da yapacak halimiz yok. Ben sağ bekten çok ortasaha takviyesine önem veriyorum Beşiktaş'ta. Necip, Veli, Atiba, Oğuzhan'dan oluşan ortasaha dörtlüsü herhangi birinin sakatlığında bizi zora sokacağını düşünüyorum. Bu nedenle benim tercihim Cristian Baroni'den yana oldu. Bedava olması benim için oldukça avantajlıydı ve Baroni'yi aldım. Transfer bütçem böylece bitmiş oldu.

Ancak yönetim toplamda 4 milyon yuroyu geçen para yatırımı yaptı kulübe. Transfer sezonu bitmeden bütçem 2 milyonu bulmuştu. Bende o paraya Ozan Tufan'ı aldım. İsteyen Sosa'yı 2.1'e alabilir ama zaten bu normal oyunda yansır diye düşünüyorum. Kiralıktan çıkar yani.

Kısacası iki oyuncuya 1.9 milyon euro transfer parası ve yıllık 675 bin euro, toplamda 2.5 milyon euro harcayabildim.

Kadro: Bildiğiniz Beşiktaş elbette, ben burda oyuncuların nasıl kullanılabileceği hakkında yorumlar yapacağım. Taktiksel dizilimimiz, birçoğumuzun 4-2-3-1 olacak, benim de öyle oldu. Geçen yıla oranla yıldız konusunda bir düşüş olduğunu düşünüyorum ancak maçlara yansıdığını söyleyemem. Defansımızın ortasının yetersiz olduğunu söylemeden geçemicem yalnız. Elbette bu düşünce lig için değil, Avrupa için.

Taktik: Dediğim gibi 4-2-3-1 vazgeçilmezimiz olmalı, en azından ilk sezon için. Ben dikine pas yapan, kanatları kullanan bir taktikle oynadım. Lige başlayana kadar ufak değişimlerle son seviyeye getirdim taktiğimi ve oldukça başarılı oldum. 4-2-3-1'in sizi kurtaracağını sanmayın. Hazırlık maçlarım kabus gibi geçti. Bu güzel hucüm hattıyla pozisyona giremiyordum. Taktiksel varyasyonumu göstermek gerekirse;

Birçoğumuz yaklaşık buna benzerler taktik yapacağız. Ben oyunu kanatlardan başlatıyorum. Tolga'dan İsmail'e atılan toplarla İsmail'in atttığı uzun toplarla oldukça etkili oluyoruz. Demba Ba, Olcay ve Töre üçlüsü kendini buldu diyebilirim.

Dediğim gibi taktiğin tam randımanla çalıştı, son rötuşlar ligin ilk haftasına kadar bekledi. O yüzden fikstürü iki farklı şekilde değerlendirmek lazım. Bu dakikadan sonra ön üçlüm coştu. Sosa ise frikikten attığı gollere takıma katkı sağladı bu süreçte.

Demba Ba: 9 maç 7 gol 5 asist. Sanırım Almeida'dan sonra nasıl bir ilaç olduğu anlaşılıyor

Gözlemci sayımız 2, bir iki takviye yaparsanız sizin açınızdan yararlı olur. Ozan Tufan'ı alacaklar, eksilerinin arasında büyük maçları oynayamamak olduğunu unutmasınlar. Bunun dışında soru varsa veya aklıma gelenler olursa paylaşırım sizinle. Güzel oyunlar herkese
    hocam bu taktikte futbolculara özel talimat verdin mi acaba??

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri