Anket Sonuçlarını Görüntüle: Bu sezon Şampiyonlar Liginde ne yaparız?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Gruplarda eleniriz

1 5.56%
  • Avrupa Ligine kalırız

2 11.11%
  • Çeyrek Final

6 33.33%
  • Yarı Final

8 44.44%
  • Final

8 44.44%
  • Bir bardak su iç

4 22.22%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 142223242526 SonSon
691 ile 720 arası toplam 751 sonuç

Konu: Hayaller yarım kaldı | Fenerbahçe | FM 2015 | IV. Sezon

Cok guzel kariyer oluyor gercekten ellerine saglik. Aralarda yaptigin taktik ve oyun ici analizler bizler acisindanda oldukca yararli tesekkurler. Verdigin oyuncularda ayri guzel emegine saglik.

Valla 7 senedir bu forumdayım çok fazla mesaj atmam ama özellikle kariyer hikayelerinin hemen hemen hepsini okumuşumdur her seride. Bir Galatasaraylı olarak kariyer hikayene bayıldım valla helal olsun. Hiç sektirmiyorum hergün bakıyorum acaba bugün ne yazmış diye. Bugüne kadar ki okuduğum en iyi kariyer hikayesi tebrikler.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by illet View Post
    Cok guzel kariyer oluyor gercekten ellerine saglik. Aralarda yaptigin taktik ve oyun ici analizler bizler acisindanda oldukca yararli tesekkurler. Verdigin oyuncularda ayri guzel emegine saglik.
    Quote Originally Posted by 33avci33 View Post
    Valla 7 senedir bu forumdayım çok fazla mesaj atmam ama özellikle kariyer hikayelerinin hemen hemen hepsini okumuşumdur her seride. Bir Galatasaraylı olarak kariyer hikayene bayıldım valla helal olsun. Hiç sektirmiyorum hergün bakıyorum acaba bugün ne yazmış diye. Bugüne kadar ki okuduğum en iyi kariyer hikayesi tebrikler.
    Eyvallah çok teşekkürler.

Transferleri de tamamladığımıza göre artık yeni sezona geçelim.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Bekliyoruz yeni sezonu

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Haydi hocam kendi oyunumu bıraktım senin güncellemelerini bekliyorum artık

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by 33avci33 View Post
    Bekliyoruz yeni sezonu
    Quote Originally Posted by kilham96 View Post
    Haydi hocam kendi oyunumu bıraktım senin güncellemelerini bekliyorum artık
    Tamamdır, paylaşımları hazırlıyorum.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Sanırım en 1 veya 2. sezonda taktiği paylaşmıştım. Yeni sezona geçmeden önce tekrar bir taktik paylaşımı yapayım. Bu sene kullanacağım tek dizilim, aynı dizilim içinde iki oyun felsefesi var. Her iki taktiği de kısmen tanıtıp sizlerle paylaşayım. Kullanmak isteyenler olabilir. Dizilim, Rol ve Direktifler resimlerde açık buna bağlı olarak Oyuncu komutları endekslenmiş, Duran top ayarları yapılmış durumda.

Kısa Pasa Dayalı Kontrol Oyunu

Dikine Pasa Dayalı Hızlı Oyun

Roller ve Oyuncu gerekliliği

DC (Pas Dağıtan Stoper/Savunma): Pas atma becerisi yüksek, Standart Stoper yeteneklerine sahip bir oyuncu tercih edilebilir. Role uyumlu olacaktır.
    DC (Pas Dağıtan Stoper/Sigorta): Pas atma becerisi yüksek, Standart Stoper yeteneklerine sahip bir oyuncu tercih edilebilir bu oyuncu savunma arkasına atılan toplara müdahale için önemli bir role sahip olduğundan daha çabuk (Hız-Hızlanma) bir oyuncuyu tercih etmekte yarar var. Role uyumlu olacaktır.

DMR (İki Yönlü Bek/Hücum): Özellikle fiziksel açıdan çok kuvvetli oyuncular olması gerek. Önde içe kat eden kanatların açtığı koridoru da kullandığını düşünürsek 70 metrelik bir alanda oynayacaklar. Bu yüzden maçı zinde tamamlamak adına fiziksel açıdan kuvvetli olmalarında yarar var. Rakip ML oynattığında markaj vermeye gerek yok ancak AML ile oynuyor ve bu kanat da çok tehlikeli bir oyuncuysa birebir markaj vermede yarar var.
    DML (İki Yönlü Bek/Hücum): Özellikle fiziksel açıdan çok kuvvetli oyuncular olması gerek. Önde içe kat eden kanatların açtığı koridoru da kullandığını düşünürsek 70 metrelik bir alanda oynayacaklar. Bu yüzden maçı zinde tamamlamak adına fiziksel açıdan kuvvetli olmalarında yarar var. Rakip MR oynattığında markaj vermeye gerek yok ancak AMR ile oynuyor ve bu kanat da çok tehlikeli bir oyuncuysa birebir markaj vermede yarar var.

DMC (Defansif Oyun Kurucu/Savunma): Pas, Teknik gibi yeteneklerinin yanında Karar Verme, Takım Oyunu ve Vizyon gibi yeteneklerinin yüksek olmasında yarar var. Oyuncuya bireysel olarak da "Kısa Basit Paslar Atar" oyuncu tercihini bireysel antrenmanla kazandırabilirseniz, savunma önünde organizatör olacaktır. Kaleci autla oyun başlatırken genelde bu oyuncumuzu görecektir.

MC (Oyun Kurucu/Destek): Orta alan orgazinatörü olacak bu oyuncumuzda Pas, Teknik gibi yeteneklerinin yanında Karar Verme, Takım Oyunu ve Vizyon gibi yeteneklerinin yüksek olmasında yarar var, ayrıca Özel Yetenek becerisi ne kadar yüksek olursa o kadar çok yaratıcı olacaktır.
    MC (Serbest Oyun Kurucu/Destek): Normal oyun kurucuya göre daha geniş bir alanda oynayan hem savunmaya hem de hücuma yönelik geniş bir koridoru kullanan bir rol. Bu bakımdan orta alan oyuncuları arasında en yetenekli ve (en önemlisi) Fiziksel açıdan en kuvvetli oyuncuyu seçmekte yarar var. İki yönlü oynayan bir orta sahanın top cambazı diyebiliriz.

AMR (İçe kat eden oyuncu/Destek): Santrafora yardım edip, hücum alanında etkin olmanın yanında orta alana da yaklaşan kuvvetli bir profildeki oyuncu olacak. Role uygun olan bir çok özellik var ama bana göre en keskin olanı Çabukluk (Hız-Hızlanma) bu beceri ne kadar yüksek olursa bu oyuncudan o kadar verim alırsınız.
    AML (İçe kat eden oyuncu/Destek): Santrafora yardım edip, hücum alanında etkin olmanın yanında orta alana da yaklaşan kuvvetli bir profildeki oyuncu olacak. Role uygun olan bir çok özellik var ama bana göre en keskin olanı Çabukluk (Hız-Hızlanma) bu beceri ne kadar yüksek olursa bu oyuncudan o kadar verim alırsınız.

FC (Yaratıcı forvet/Hücum): Bu oyuncumuzun 2 ana görevi; Savunmaları dengesiz yakalaması ve geriden gelen oyunculara alışveriş yapması. Bu yüzden çabuk, pas yeteneği yüksek ve topsuz alanda önsezileri yüksek bir oyuncu olmasında yarar var. Sinsi bir rol. Rolün gereğini oyuncu ne kadar çok taşırsa o kadar etkili olacaktır.

Taktikleri indirmek için tıklayın.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu seneki kadrolarımız

...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

...

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam devre arası bir bomba patlatsan süper olur
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Hocam devre arası bir bomba patlatsan süper olur
    Şimdilik transfere ihtiyaç var mı? Bilmiyorum. Devre arasına kadar gözlemleriz.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

...

Kariyer gerçekten oldukça iyi gidiyor. Bu kariyerin en güzel yanı bence çok öğretici olması yani bir sezon takibinden ziyade oyunu taktiksel ve yapısal anlamda iyice özümsemiş de oluyoruz. Personel takviyesi ve kadrosunda gelişme var mı? İlk sezon ki kadroyla devam mı ediyorsun yoksa? Bir de acaba bu hazırlık döneminde yeni bir bölgeye kampa gittin mi?

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Kaldığımız yerden devam ediyoruz..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Namzet View Post
    Kaldığımız yerden devam ediyoruz..
    Aynen

Quote Originally Posted by balon View Post
    Kariyer gerçekten oldukça iyi gidiyor. Bu kariyerin en güzel yanı bence çok öğretici olması yani bir sezon takibinden ziyade oyunu taktiksel ve yapısal anlamda iyice özümsemiş de oluyoruz. Personel takviyesi ve kadrosunda gelişme var mı? İlk sezon ki kadroyla devam mı ediyorsun yoksa? Bir de acaba bu hazırlık döneminde yeni bir bölgeye kampa gittin mi?
    Transfer dönemine yoğunlaştığım için kamplara bu sene gitmedik belki devre arasında bir ABD yaparız. Teknik Ekip ilk sezon oluşturduğum isimlerin üzerine 1-2 takviye dışında aynı. Yeni başkan ve yönetim mevcut hepsine göz atarsak;

Sarı şerit içine aldıklarım as takım antrenmanlarında görevli isimler. Mavi kutu içinde aldıklarımda keskin yetenekleri. Amaç farklı antrenman kollarında maksimum seviyeyi yakalamak ve oyuncu gelişimiyle antrenman verimliliğini arttırmak. Bu yüzden teknik ekip oluştururken buna dikkat etmek gerek, Teknik ekibi oluşturduktan sonra görevlendirme kısmına gelip yeteneklere göre bunları iyi bir şekilde dağıtmak ve verimi maksimum seviyeye çıkarmak gerek.

Ve son olarak gerçekten bu yaptıklarımız bir işe yarıyor mu verim alabiliyor muyuz diye bakalım?

Görsel olarak şuradan da izleyebiliriz;

...

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Man Utd'yi istiyordum..Finalin acısını çıkartalım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Man Utd'yi istiyordum..Finalin acısını çıkartalım
    Çıkaralım o zaman : )
    ...

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Bu sene hesap kesim yılı
    ADANA DEMİRSPOR

İntikam zamanı...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

tokatladığımız dortmundla tesadüfen bizi finalde yenen manu gelmiş diğer takibi saymaya bile tenezzül etmiyorum (bknz Tür Medyası)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Bu sene hesap kesim yılı
    Quote Originally Posted by balot50 View Post
    İntikam zamanı...
    Quote Originally Posted by sarianet View Post
    tokatladığımız dortmundla tesadüfen bizi finalde yenen manu gelmiş diğer takibi saymaya bile tenezzül etmiyorum (bknz Tür Medyası)
    İntikam ayağına fazlasıyla çarpılmayalım da
    ...

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    İntikam ayağına fazlasıyla çarpılmayalım da
    sana yine aynı fotoğrafla cevap veriyorum abi sıkıntı yok her şey kontrol altında

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bir süredir takip edemiyordum bayağı gitmişsin o arada hocam. Final gerçekten mucize olmuş. Transferlerimiz güzel özellikle zamanında medya kanallarım aracılığı ile ortaya attığım Depay iddiası sonunda tutmuş Ligde zorlanmayız onu saymıyorum bile ama geçen sezon yanımızda olan şans bu sene de yanımızda olmazsa işimiz zor. Kadro güçlenmiş olsa da devlerin arasında çok cılız kaldığımızı kabul etmeliyiz. Bence olaya gerçekçi yaklaşıp yine hedefi çeyrek final olarak belirlemeliyiz. Başarılar...

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Çok güzel kariyer oluyor. Sizden 2 şey rica edecem;

** Ali Adnan memnunmusunuz ben FM 14'te hep alırdım hiç memnun kalmazdım. 5 yabancı beli büküyor sende Caner var ama GS de kimse yok Kısmi hile oluyor ama ben Ali Adnan'ı Türk görüyorum

** Birde videolu anlatımlar süper ama bazen izleme şansımız olmuyor acaba video altına bide skor ile ilgi görsel ekleme şansınız olursa çok iyi olur.

Başarılar..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

sana yine aynı fotoğrafla cevap veriyorum abi sıkıntı yok her şey kontrol altında

Mesaj alındı : =
    Quote Originally Posted by ErayG View Post
    Bir süredir takip edemiyordum bayağı gitmişsin o arada hocam. Final gerçekten mucize olmuş. Transferlerimiz güzel özellikle zamanında medya kanallarım aracılığı ile ortaya attığım Depay iddiası sonunda tutmuş Ligde zorlanmayız onu saymıyorum bile ama geçen sezon yanımızda olan şans bu sene de yanımızda olmazsa işimiz zor. Kadro güçlenmiş olsa da devlerin arasında çok cılız kaldığımızı kabul etmeliyiz. Bence olaya gerçekçi yaklaşıp yine hedefi çeyrek final olarak belirlemeliyiz. Başarılar...
    Çok güzel bir değerlendirme, katılıyorum, teşekkürler.
    Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Çok güzel kariyer oluyor. Sizden 2 şey rica edecem;

** Ali Adnan memnunmusunuz ben FM 14'te hep alırdım hiç memnun kalmazdım. 5 yabancı beli büküyor sende Caner var ama GS de kimse yok Kısmi hile oluyor ama ben Ali Adnan'ı Türk görüyorum

** Birde videolu anlatımlar süper ama bazen izleme şansımız olmuyor acaba video altına bide skor ile ilgi görsel ekleme şansınız olursa çok iyi olur.

Başarılar..
    Caner o kadar olağanüstü performans ortaya koyuyor ki Ali Adnan'dan süreklilik alamıyorum ama henüz genç ve kupa maçlarında, ligde rotasyon maçlarında oynuyor. Caner 30'u devirdiğinde yerine geçecektir. Ancak o vakit performansını daha iyi görme şansım olacak. 10 seneyi bizde devireceği için Türk de olacaktır.

Videolu maçlar altına resim atmayı bende düşündüm ancak maçı izlemeden skorun görünmesi ister istemez maçın heyecanını alabilirdi. Şöyle yaparız, Spoiler içeriğine alırız maç sonucu resmini ve isteyen Spoiler yazısına tıklayarak resme ulaşabilir.

Teşekkürler.
    ...

Gerçekten de harika bir kariyer, oldukça da öğretici... Kariyerinizi takip ettikçe kariyer yayınlama isteğim arttı, kendi adıma çok teşekkür ederim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Gerçekten de harika bir kariyer, oldukça da öğretici... Kariyerinizi takip ettikçe kariyer yayınlama isteğim arttı, kendi adıma çok teşekkür ederim
    Rica ederim, o zaman en kısa sürede kariyerini paylaşmanı bekleriz diyelim : )
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

...

Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 142223242526 SonSon

Mesaj Yetkileri