Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 75 arası toplam 75 sonuç

Konu: Milan is my life, come & join this thrill | C. Güner

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

İnter / Maç Verileri
    Milano derbisinde kazanan taraf biz olduk. İstatistiksel olarak düşük kaldık yine de farklı galibiyeti alan taraf olduk. Topla daha çok oynamak değil iyi oynamak önemli bunu da görmüş olduk.

Juventus / Maç Verileri
    Sakatlık sorunu ile boğuştuk bu maçta. 78 de gelen saçma gol sonrası ipleri zaten kafa olarak rakibimize verdik. Son dakikalarda net pozisyonlar da verdik ama Juventus değerlendiremedi.

Evimizde alınan 1 puan gerçekten hayal kırıklığı.

Parma / Maç Verileri
    Son 2 maçımız zaten çok rahat geçecekti ve ilk ayağında bekleneni yaptık. Pozisyon olarak eziciydik ve skora da yansıttık büyük bir şanssızlık olmaz ise şampiyonluk yolunda son haftaya girerken favoriyiz.

Son hafta rakibimiz Empoli ligde sonuncu sıradalar. Napoli - Juventus maçı da son hafta olması çok güzel denk gelmiş açıkcası. Empoli karşısında olası bir yenilgi durumunda bu maç çok kritik olacak, 1 puanlık farkı korumak ve şampiyonluk ipini göğüslemek istiyoruz.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Empoli / Maç Verileri
    Baya zor geçti mücadele bizim için Empoli düşmesine rağmen geri adım atmadı. Empoli'yi takımın formasını sahaya koysak yenmeliydi öyle de oldu zaten.

Bu şampiyonluk bana sezon sonunda yollayacağım oyuncular için büyük güvence sağladı. Sezon başından beri takıma sorun çıkaran herkesi gözden çıkardım.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    Cenker milan eski şaşalı günlerine dönücekmi, bizegüvence ver
    Kutlarım ceko darısı şl ye

1. ile sonuncunun maçları her daim zorlu geçmiştir. Şampiyon olmana sevindim. Torres'in gol kralı olmasına daha çok sevindim Bonaventura'yı nasıl kullanıyorsun merak ettim.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by 61trabzon61 View Post
    1. ile sonuncunun maçları her daim zorlu geçmiştir. Şampiyon olmana sevindim. Torres'in gol kralı olmasına daha çok sevindim Bonaventura'yı nasıl kullanıyorsun merak ettim.
    Torres'in gol kralı olmasına sevindim ama oyunda en az attırdığım oyunculardan birisi oldu sanıyorum. (Bence en azı da olmuş olabilir.)
    Birazdan yaptığım transferleri paylaşacağım yine en rahat attırdığım forveti transfer ettim. Forvet konusunda biraz her kariyer aynı durumu oluyor ama oraya çok önem veriyorum. Bunun dışında yine yeni oyuncular denedik...
    Bonaventura'yı (İKE) olarak oynatıyorum bu arada hocam.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Transfer Dönemi / Gidenler
    Geçen sezon sonunda da söylediğim üzere yaşlı ve takımda sorun çıkaran oyuncuların tamamını sattık. Savunma hattından geçen sezonun bel kemiği A. Rami'yi ve Zapata'yı sattık. Bonera da geçen sezonun en kaliteli isimlerinden birisiydi ama futbolu bıraktı.

Yukarıda da söylediğim gibi Bonera'nın yanı sıra Mexes, Abbiati gibi oyuncularda emekliliğe ayrıldı. Rami'yi sattığımız fiyat bence harika ötesi oldu.

Menez, Zapata, Abate gibi oyuncuları da yaşlarına bakışla mükemmel fiyatlara sattığımızı düşünüyorum. Bu transfer dönemi kulüp kasasına çok güzel para girişi oldu, tabii bunun yanında çok para da çıktı.

Transfer Dönemi / Gelenler
    Gerçekten çok potansiyel yüklü bir transfer dönemi geçirdik. Kadromuza genişlik katmanın yanı sıra ana kadro rekabetini sağlayacak isimleri de kadromuza kattık.

Berardi ve Zaza ikilisi transfer döneminde peşinden koştuğum 2 oyuncuydu ama Berardi'yi çok istememe rağmen satmadılar. Orta alanda Montolivo'dan açılacak boşluğa Poli'nin bonservisinin yanı sıra J. Geis'i transfer ettik. V. Darida'yı da orta alana rotasyon ismi için transfer ettik.

Savunma hattına J. Okore'yi ve Coates'i transfer ettik. Coates'i tamamen rotasyon amaçlı aldım ama sezon içinde 15+ maç yapar diye düşünüyorum. Okore ise Michalengelo ile birlikte savunmada bel kemiği oluşturacaklar.

G. Vadala ise geleceği düşünüp yaptığım transferlerden birisi. Vadala'nın gelişip iyi bir oyuncu olacağına inancım tam gayette iyi fiyata yaptık transferi.

S. Wimmer ise çok yönlü bir rotasyon oyuncusu. DMC ve DC bölgelerinde kullanabileceğimiz rotasyon adına gayet kaliteli isimlerden birisi.

Forvet hattına F. Djordjevic'i transfer ettik. Geçen seriden beri kendisini sıkça transfer ettiğimden belki sıkılmış olabilirsiniz ama en rahat oynattığım oyuncu kendisi. Falcao'nun daha fakir versiyonu desem yanlış olmaz diye düşünüyorum.

S. Zaza ile birlikte Djordjevic de gayet kaliteli transfer oldu. As forvet oyuncumuzun Djordjevic olacağına inanıyorum.

D. Lopez'i satmamız gerektiği için kendisinin yerine boşta olan Romero'yu aldım. 3-4 sezon bizi idare edebileceğini düşünüyorum kendisinin izleyip göreceğiz.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Evet torres gol attırılması zor oyuncu oldu artık Çok kaliteli transfer dönemi geçirmişsin tebrik ederim.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Hocam Takım Bildiğiniz Taş Olmuş Artık Ligde Tutulmazsınız.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Monaco napmış öyle ya kulübün anahtarını verseydin

Şaka bir yana transferler harika. Defansa Süle ve orta sahaya Gerhardt'ı öneririm, eğer transfer yapacaksan daha.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Hazırlık Maçlarımız / Milan

Hazırlık maçlarımız pek iç açıcı geçmedi. Sociedad ve Vicenza maçları haricinde iyi futbol oynamadık özellikle Man Utd maçının ilk devresinde çok çok kötü oynadık. İkinci devre kendimize geldik ama skor çoktan 5-0 olmuştu.

Lige hazır olmadığımızı düşünüyorum. Kadromuzda birçok kişi değişince böyle alışma sonuçları olabiliyor tabii ki.

Süper Kupa / Juventus

Juventus'a karşı etkili bir oyun sergiledik. Oyun anlamında rakibimizle eşit olsak da topu daha iyi çevirdik. Golü 83. dakika da atmak bize 70'den sonra baya sıkıntı yaşattı. Juventus'un bir gol atıp kupayı kazanacağını düşünüyordum ama Okore açılışını güzel yaptı.

Juventus'a karşı kafa kafaya oynasak da ben hala takımın hazır olmadığını düşünüyorum.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Kupa güzel olmuş

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

İtalya Ligi / Udinese
    Lige başlangıç maçımızda çok iyi oynadık. Takım gerçekten çok çalıştı ve hak edilen skoru almasını bildi. Hala oyun içi düşüşler yaşıyoruz ama bu sorunu da çözeceğimize inanıyorum. Ligin açılışını Kaka ve bana göre takımda onun veliahtı olarak gördüğüm Vadala'nın golleriyle yapmamızda ayrı bir güzel oldu.

İtalya Ligi / Atalanta
    Udinese maçına bakışla çok daha düşük performans sergiledik. Orta saha mücadelesinde rakibe boyun büktük ve etkili olamadık. Djordjevic'in yaratıcı ayağından gelen gol sayesinde 1 puanı çıkarttık.

Djordjevic bu oyunda gördüğün en etkili ve istikrarlı forvet. Bu seride de bu değişmemiş bunu görmek beni sevindirdi.

İtalya Ligi / Roma
    Berbat bir oyun sonrası kazanılan 1 puan var. 3-4 tane net pozisyonları var, savunma anlamında çok kötüydük. Romero'nun güzel kurtarışları ile 1 puanı kazandırdığı karşılaşma oldu.

Taktiksel sorunumuz devam ediyor. Bu sorunu çözmek için de adımlar atacağız.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar.Gayet kaliteli bir kadro kurmuşsun,ligde ise ilk haftaları kafana takma uyum sorununu zor atlatır takım ama atlatınca da durdurulamaz

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

yeni sezonda transferlerin güzel vadala yerine tomas martinezi alaydın daha iyiydi kakayı bana hatırlatıyor daha çok o cocuk defansda güçsüz kalmış gibisin biraz bu transferlerden sonra

bu sezon rakiplere rahat gol şansı verilmiyor. bu çok iyi. eski milan gelecek zamanla.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri