Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Yabancı Scoutların Abartısı

Question Yabancı Scoutların Abartısı

Oyuncuyu hiç izlemedim. Özellikleri de random mu bilmiyorum ama eğer değilse 16 yaşında bir oyuncunun bu kadar iyi olması mümkün değildir.Yani şu profille real madrid de 11 i zorlar-rotasyon oyuncusu olur.Çok emin konuşmayayım ama yabancılar bol keseden atıyor gibi geliyor bana. Oyuncu belki gerçekten bu kadar iyi olabilir ama gözüme çarptığı için bu arkadaşı koydum. Mesela başka bir örnek daha Carlos Fierro. 4 senedir wonderkid, ama oynadığı 100 maçta 9 gol atabilmiş ve santrafor oynuyor. Bir gariplik yok mu yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

16 yaşındaki ergene bu nasıl mental özellikler yahu ?

fierro'nun da istatiskleri o kadar kötü değildir, bi bakmak lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

sırf oyuncu olarak bakmamak lazım bence genel olarak çok abartıyorlar benfica, porto, corinthias, valecia ne zaman dünya çapı bir klüp oldu vb

İlginçmiş gerçekten de, süper işte kaçırma al hemen

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Yok artık daha neler. Bizde de Tarık'ın 10 üzeri 3 özelliği var teknikte gerçi pek de fazlasını hak etmiyor
    turksportal...

Bu çocuk gerçekte yetenekli ama bence özellikleri abartıyorlar hadi 19-20 yaşına gelip böyle olsa eyvallah, olur da bu, ama 16 yaşında zihinsel özellikleri çok fazla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Baya abartmışlar , bizim Enes Ünal'da yetenekli ama bizim scoutlar abartmıyor. Çocuğa gelişme süresi veriliyor.

Fierro nun istatistiklerine baktım yazarken tabi dediğim gibi 100 maçta 9 gol. Zamanında Muhammed in tekniği 20 diye olay çıkıyordu,bu yaşta böyle teknik olur mu diye.

Adini duymustum, gelecegi cok parlak bir oyuncu falan diyorlardi ama daha simdiden bu profli hak ediyor mu acaba?

Ligde her maçta oynuyor Ruben Neves izlemek isteyen Porto'nun bir maçını açıp izleyebilir.Özelliklerini tartışabilecek kadar fazla izlediğimi düşünmüyorum ama sakatlık vb. gibi sorunlarla karşılaşmazsa çok büyük bir futbolcu olacaktır bir kaç sene içinde.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Son Bilbao maçında da sonradan oyuna girip Şampiyonlar Ligi de gördü. Öncekilerde oyuna alınmamıştı. Geleceği parlak belli ancak ilk etaptan böyle bir profil bence de abartı olmuş. Özellikle mental özellikleri çok üst düzey.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Portekizliler yillardir boyle, iyi abartiyorlar

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

16 yaşı böyleyse 24-25 yaşı nasıl olur bu adamın düşünemiyorum

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bafici View Post

Oyuncuyu hiç izlemedim. Özellikleri de random mu bilmiyorum ama eğer değilse 16 yaşında bir oyuncunun bu kadar iyi olması mümkün değildir.Yani şu profille real madrid de 11 i zorlar-rotasyon oyuncusu olur.Çok emin konuşmayayım ama yabancılar bol keseden atıyor gibi geliyor bana. Oyuncu belki gerçekten bu kadar iyi olabilir ama gözüme çarptığı için bu arkadaşı koydum. Mesela başka bir örnek daha Carlos Fierro. 4 senedir wonderkid, ama oynadığı 100 maçta 9 gol atabilmiş ve santrafor oynuyor. Bir gariplik yok mu yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?
    Bu arada Portekizce biliyor olmanız beni çok şaşırttı. Konu dışı olacak ama önümüzdeki yıl Portekizce öğrenmek istiyorum. Eğitim kurumu önerisinde bulunursanız da sevinirim.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bu arada Portekizce biliyor olmanız beni çok şaşırttı. Konu dışı olacak ama önümüzdeki yıl Portekizce öğrenmek istiyorum. Eğitim kurumu önerisinde bulunursanız da sevinirim.
    Portekizce bilmiyorum Bu yüzden herhangi bir tavsiyede bulunamayacağım. Görüntü kendi oyunumdan değil ayrıca, yabancı bir sitede görüp aktardım.Ama özellikler ingilizceye bayağı yakın. Neyin ne olduğu anlaşılıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bence onlar fmnin bir oyun olduğunu ve bizim de zevk almamız gerektiğini düşünerek özellikleri cömertçe veriyorlar
    bizde ise hala recepi salihin muhammed demircinin profillerini adam etmek için yıllarca uğraşıyoruz
    abi bizimkiler de biraz coşsun kime neler verilmedi bu seneye bizimkiler de biraz ipin ucunu azbiraz salıverin nolacak

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    bence onlar fmnin bir oyun olduğunu ve bizim de zevk almamız gerektiğini düşünerek özellikleri cömertçe veriyorlar
    bizde ise hala recepi salihin muhammed demircinin profillerini adam etmek için yıllarca uğraşıyoruz
    abi bizimkiler de biraz coşsun kime neler verilmedi bu seneye bizimkiler de biraz ipin ucunu azbiraz salıverin nolacak
    eski ümit özatlı, ibrahim üzülmezli profilleri görelim

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Kesinlikle katılıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ruben Neves Porto'Nun yeni umudu daha doğrusu yeni para kaynağı gerçekte de yıldız adayı ama yine de fazla abartılmış.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Ruben Neves gerçekte de çok iyi oyuncu olacak ama gerçekten bu mental özellikler abartılmış. Ayrıca çok merak ediyorum mental özellikler belirlenirken neye göre belirleniyor?

Adam çocuk yaşta bu mantaliteye sahipse 30 yaşına geldiğinde 25 leri görmesi lazım mantıken

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Çok ciddiyetsizce girilmiş veriler. 19-20 yaşında biri olsa yine neyse der geçer insan ama o kadar küçük çocukta bu kadar mental olsa futbolcu olmaz gider uzay mühendisi olurdu

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hayır abi bu simulasyon oyunuysa doğrusu neyse o olmalı. Gerçeğe en yakın değerler verilmeli. Oyun diye herkes cömertçe davranırsa bende 2. ligdeki bir takımın gözlemcisiysem kendi gözlemlediğim adamları uçururum. Sene sonunda ligler allak bullak olur oyunun çivisi çıkar.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Hayır abi bu simulasyon oyunuysa doğrusu neyse o olmalı. Gerçeğe en yakın değerler verilmeli. Oyun diye herkes cömertçe davranırsa bende 2. ligdeki bir takımın gözlemcisiysem kendi gözlemlediğim adamları uçururum. Sene sonunda ligler allak bullak olur oyunun çivisi çıkar.
    adamların olayı bu fmde profilleri şişirip sonra chelsea ye zenite fahiş fiyat çekiyorlar
    Last edited by Önder HOCA : 31.Ekim.2014 at 15:26

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Porto ve Benfica hep abartılıyor. İyi bi adam satsalar yerine gelen adamı da şişiriyorlar.

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Yok artık daha neler. Bizde de Tarık'ın 10 üzeri 3 özelliği var teknikte gerçi pek de fazlasını hak etmiyor

hahahahaha iyiydi

4-5 sene sısırelım bızım wonderkıd adaylarını bırsuru scout takıbe alır o oyuncuları.pazar olusturuyorlar çakallar

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Portekize başkan olsa 3 yılda avrupa kalkınır beyler mental özellikler genç bi futbolcu için çok fazla.

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Usta adamlarda 16 yaşında oyuncu var ve özellikleri böyle geçen yıl Beşiktaş'ta 3 tane genç takım oyuncusu vardı. 3. ligde bile oynayamazlardı mevcut yetenekleriyle ama olsun. Şimdi nasıl bilmiyorum da altyapı oyuncularına daha fazla yer verilmeli.

Fm14 teki profiline baktım bu zaatı muhteremin artık çocuk ne kullandıysa zihin uçmuş Geçen seneki profilinde zihinsel özelliklerinde bir yada iki tane çift haneye ulaşan özellik mevcut. Ama kesinle alınması gerek bir oyuncu olmuş

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri