1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Mauro Icardi

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Default Mauro Icardi

Tam Adı : Mauro Emmanuel Icardi Rivero
    Mevki : Forvet
    Uyruk : Arjantin
    Oynadığı takım(lar) : İnter & Sampdoria
    Mevcut ve Gelecek Potansiyeli : 135 & 154 ( FMGenie Scout )

Küçükken mahalle maçlarımızda " 9 Numara benim " diyen kişilerdir biz! 9 numara demek golcü demek olduğunu bilirdik çünkü! Takımın gol yollarıyla etkili olduğumuzda arkamızda numara olmamasına rağmen numarayı gösterirdik değil mi ? İşte bu arkadaşımız mı diyeyim yoksa oyuncumuz mu bilemedim fakat bu oyuncumuz'da efsane olma yolunda olan genç yeteneklerimizden biri olduğu gibi aradığınız golcüde olabilir.

İnter ile Sampdoria arasında pazarlık sonucu 1.8m karşılığı Sampdoria'ya transfer olur. 1 sene oynadıktan sonra Fenerbahçe'yi yönetirken keşif sırasında gözüme kestirip transfer ettim. İlk başlarda büyük golcü olarak bakmıyordum fakat Türkiye'de verdiği mücadele ve " Fırsatçı Golcü " rolüne uyan biri olduğu için çıktığı 28 maçta 30 gol atarak büyük külüplerin radarına girdi. Daha sonra Fenerbahçe'den ayrılacağım için oyunucuyu satıp Dünya'ya açmak istedim. 19 milyon £ karşılığında Juventus'a gitti ve orada iyi işler çıkarttı.

Kişisel Detaylar

Boy ve kilo olarak ideal bir ortalamaya sahip olan Icardi, Arjantin ve İtalya uyruğuna sahip olması AB konusunda elimizi kolaylaştırıyor. Futbol'a İspanya 2.lig takımlardan başlasa kısa sürede Barcelona tarafından fark edilir. 4 sene Barcelona'da futbol oynayan Icardi 2010-2011 sezonunda Sampdoria'ya satılır. Sampdoria'da 3 sene oynadıktan sonra İnter'e 5 milyon £ karşılığında satılır. Futbol hayatı böyle sağlam bir geçmişe sahip olması ilerleyen zamanlarda onu daha büyük külüplerde görmemize neden olabilir tabi böyle oynamaya devam ederse

Kişilik olarak kararlı olması +1 avantaj olarak görebiliriz. Bazı kararlar'da dediğim dedik deyip kestirip atma şansı yüksek olsada elimizde tutabileceğimiz bir oyuncu olabilir.

Oyun başında takıma katmanız zor olabilir çünkü 2 takım'da teklif ettiğiniz ikiside 10m isteyip toplamda 20 milyon £ gibi pahalı bir ücrete anlaşma sağlama şansınız var. Daha doğrusu 15 ila 20 arası dersek daha mantıklı olabilir.

Bilgi Detayları

Pozisyon(ları)

Pozisyon olarak sadece forvet olarak oynaması gayet normal gözüksede burada istediğim şey çift ayağınıda kullanıyor olması. Sağ ve Sol ayaklarını duruma göre kullanabilen oyuncumuz gerektiğinde iyi işler çıkartabilir.

Oyun Tercihleri

Fırsatçı Golcü'de aranan özellikleri geçip tercihlere bakmamız yeterli olur. Ofsayt taktiğini bozmayı seven bir golcü olunca haliyle defans epey zorlanır bunun yanında sıkı defanslarda boş alanlara hareketlenince ya kendine bir alan bulup gol atmayı dener yada boş alan ararken biraktığı boş alanları diğer arkadaşı doldurup tehlike atak yapmasını sağlar. Fırsatçı Golcü için ideal bir oyuncu!

Sözleşme Detayı

İnter'de öyle büyük bir maaşa oynamıyor olması bizim için bir avantaj diyebiliriz. 2015 yılında genellikle İnter almayıp Sampdoria'ya bırakıyor ve böylece bize bir kapı bırakıyor. Sampdoria'yı ikna edip ucuza almanız veya sözleşmesi bitince harekete geçip alma şansınız var fakat oyundan oyuna değiştiği için Sampdoria sözleşme yenileyebilir bu yüzden ucuza kapatmaya bakın.

Geçmişi

Özellikler

Fırsatçı Golcü olarak değerlendirdiğimizde Fiziksel olarak işimizi görebilecek bir seviye olduğunu görüyoruz. Hız ve Hızlanması yaşına göre gayet iyi ve bunun yanında Güç, Denge ve Çeviklik eklenince kolay kolay yılmayan veya bir dokunuş ile düşmeyen oyuncu diyebiliriz.

Zihinsel özellikleri genel olarak gayet iyi gözükse bile Özel Yetenek'ten maruz bir golcu olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Agresiflik ve Liderlik olarak kötü sayılan golcümüzün en iyi özelliği Kararlık olarak gözüküyor. Çalışkan olarak orta derece olduğu için antreman ve ders ile iyi bir seviye getirebilirsiniz. Takım oyunu olarak ne iyi nede kötü diyebilirim fakat tekli forvetlerde iş yapabilecek bir seviyede olduğunu düşünürsek çiftli forvette Icardi FG ( Fırsatçı Golcü ) olarak oynatırsak ve yanında uzun boylu bir forvet koyup Pivot yaparsak daha fazla gol atabileceğini veya daha fazla hucum pozisyonu izleyebileceğimiz söyleyebilirim.

20 yaşında olmasına rağmen gayet iyi bir teknik özellikleri var. İlk kontrolün idare eder olması ve bitirici vuruşunda iyi olması bu oyuncuyu ileri atılan uzun toplarda etkili yapabilir. Zamanla bunun üzerine gidildiğinde tekli forvet ve savunmadan uzun top ile çıkıldığında yani binevi kontra ataklarda Icardi ile fırtına estirebiliriz. Teknik ve Pas olarak orta seviye diyebiliriz fakat gelişmeye açık olduğunu unutmayalım.

Özellikler

Icardi ile 1 sene çalışabildim ve daha sonra kendisi Juventus'a gitti. 1 sene içinde antreman ile çok şey kazandırdığımı düşünüyorum ve daha sonra oyunun kendi ilerlemesiyle gelişmiş. Eğer ben takımda kalıp oyuncuyu satmasaydım dahada gelişeceğini düşünüyorum. Özelliklerinde gözle görünür bir artış olmuş. Teknik, Zihinsel ve Fiziksel olarak gelişmiş olan oyuncumuz ayriyetten 2 kilo vererek diyete girdiğini bize göstermiş.

2013 profiliyle 2021 profili arasında azda olsa gelişme var. Söylediğim gibi eğer siz bu oyuncuyla birkaç yıl çalışıp bu zamanda antreman ile gelişimine olanak sağlarsanız size daha büyük paralar ve başarılar getirebilir.

Geçmiş

Gördüğünüz gibi Fenerbahçe'de 1 sezon oynadı ve gol kralı olarak geri gitti. Juventus'a gitmesine rağmen kadroya girip gollerine devam etmiş. Türkiye ligi ile İtalya ligi arasında farkı düşünerek gayet iyi bir başarı elde etmiş fakat keşke biraz daha geliştiğini görebilseydim. Olsun bu kadarına şükür demeliyiz.

Lafı fazla uzatmadan elimden geldiği kadar oyun için oyuncuyu size anlatmaya çalıştım. Birde bu oyuncu gerçekte nasıl bir oyuncuymuş görelim.

[YOUTUBE="afAbfM32L8k"]Mauro Icardi [/YOUTUBE]

[YOUTUBE="VqBOLrIyubw"]Mauro Icardi [/YOUTUBE]

[YOUTUBE="kV02ll3Ixe4"]Mauro Icardi [/YOUTUBE]

Gördüğünüz gibi birçok pozisyonda kendine boş alan bulup gol pozisyonuna sokuyor. Bazı pozisyonlarda ise hızını konuşturup kendi gidip gol attığı oluyor. Juventus maçında takımı sırtlayan oyuncu olduğu zaten aşikâr bence bu oyuncuyu kesinlikle takımınıza katmalısınız.

Gelişmiş inceleme olarak elimden geldiği kadar detayına girip size oyuncuyu anlatmaya çalıştım. Umarım ilk incelememi beğenmişsinizdir. Umarım ki bundan sonra sizlere yetenekli veya transfer konusunda kârlı oyuncular paylaşırım. Hepinize hayırlı geceler.

Last edited by Selim Atalay : 18.Aralık.2013 at 13:31
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş eline sağlık.İlerleyen yıllarda Önsezi,Topsuz alan özellikleriyle bence de Fırsatçı Golcü seçeneğinde çok başarılı olabilir.

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Quote Originally Posted by Krios View Post
    Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş eline sağlık.İlerleyen yıllarda Önsezi,Topsuz alan özellikleriyle bence de Fırsatçı Golcü seçeneğinde çok başarılı olabilir.
    Aynen geliştiği için tekli forvette gayet iş görebilecek bir oyuncu veya çiftli bir sisteminiz var ise söylediğim gibi Icardi FG olarak oynatıp yanına Pivot ile desteklerseniz daha keyifli bir oyun olabilir.
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Complete Forward olarak oynattım 4 sezon inter de ve şu anda 56M Euro ile Dünyanın en pahalı santraforu durumunda. Gerçekten atması ve attırması ile harika bir oyuncu. Tavsiye ederim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Harika bir inceleme yazmışsın Selim, eline sağlık.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Complete Forward olarak oynattım 4 sezon inter de ve şu anda 56M Euro ile Dünyanın en pahalı santraforu durumunda. Gerçekten atması ve attırması ile harika bir oyuncu. Tavsiye ederim.
    Bende rastgele görmüştüm ve Türkiye liginde iyi iş çıkartmıştı ve daha sonra iyi fiyata satmıştım. Benden sonra İtalya'ya gitmişti galiba Juventus ordada gayet iyi iş çıkartıp gol kralı olmuştu sanırım.

Quote Originally Posted by vivoperlei View Post
    Harika bir inceleme yazmışsın Selim, eline sağlık.
    Teşekkür ederim
    Jose Mourinho

Mesaj Yetkileri