1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Default Antrenman Tartışma Platformu

FM 15 antrenman sistemi hakkındaki sorularınızı burada sorabilir, tartışmalarınızı burada yapabilirsiniz.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

sezon maçlarında ortalamamı yapıyorsunuz yüksek mi
    sakatlıkları etkiliyor mu ben yüksek yapıyorum sezo öncesi çok yüksek kondüsyon yapıyorum
    siz neler yapıyorsunuz

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    sezon maçlarında ortalamamı yapıyorsunuz yüksek mi
    sakatlıkları etkiliyor mu ben yüksek yapıyorum sezo öncesi çok yüksek kondüsyon yapıyorum
    siz neler yapıyorsunuz
    Aynı şeyleri bende merak etmiyor değilim.Sezon öncesi çok yüksek kondisyon ve taktik antremanları yaptırıyorum.Yeni formasyona ve taktik anlayışıma alışılması için yoğun taktik antremanıda yaptırıyorum.Acaba ilk sadece çok yüksek kondisyon mu yapsak ?

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by okan89 View Post
    Aynı şeyleri bende merak etmiyor değilim.Sezon öncesi çok yüksek kondisyon ve taktik antremanları yaptırıyorum.Yeni formasyona ve taktik anlayışıma alışılması için yoğun taktik antremanıda yaptırıyorum.Acaba ilk sadece çok yüksek kondisyon mu yapsak ?
    Ben Şöyle Yapıyorum.

Sezon Başında Çok Yüksek Kondisyon Antremanı Yaptırıyorum. Kondisyonu %100 Gördükten Sonra Takımın Stili Ne İse Ona Yükleniyorum. Zaten Hazırlık Maçlarını Oynayınca Maç Kondisyonu'da Artıyor Meyvesini'de Ligde Alıyorsunuz.

oyuncuların taktiğe en hızlı alışabileceği antrenman yöntemi nasıldır? Açıkçası Fm 14 den beri bunu düşünüyorum. Benim yaptığım antrenmanla ocak ayını buluyor alışmaları.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Öncelikle oyunda bir eksikliği burda dile getirmek lazım,takımın taktiğe uyumu gösteriliyor ancak takımın birbiriyle uyumu hususunda bir gösterge yok.Eğer yeni oyuncular transfer ettiyseniz "Takım Uyumu" antrenmanı yaptırmakta yarar var.Böylece futbolcuların birbiriyle uyumlu şekilde oynaması sağlanıyor.Buna ek olarak taktiğinizi değiştirmeseniz bile yeni oyuncularınız olduğu için maç antrenmanını "Taktikler" olarak seçebilirsiniz.Sezon öncesi çokca hazırlık maçı ve kondisyon antrenmanı oyuncuları forma sokuyor.

tabi bunlar hep teoride,ligin ortalarına doğru "Ortalama" seviyede "Dengeli" antrenman yaptıdığım takım sahaya değil de mayın tarlasına çıkmış gibi dökülmeye başlayınca antrenman seviyesini düşürdüm.bu oyunda sakatlıklar çok can sıkıyor,bir çok kişi bundan muzdarip.önceki oyunda sezon başında dayıyordum yüksek seviye kondisyonu,zımba gibi oluyordu oyuncular ama şimdi klüp mü hastahane mi belli olmuyor

genel antrenmanda savunma antrenmanı takıma çok büyük katkı sağlıyor. önemli bir maçtan önce o hafta yüksek seviyede hücüm çalıştırınca, savunmayı geliştiren takım maça her yönden saglam başlıyor Ayrıca taktik ve kondisyon antrenmanı takımı formda ve diri tutuyor. maç antrenmanlarında savunma duran topları da çok önemlidir kullanılmalıdır.

bu oyunda yeni uyguladığım bir mevzu var yardımcı olabilirseniz..
    18 yasında genç bir futbolcu transfer ettim 21 yaş altına attım adamı.Odak antrenmanı çalıştırıyorum(dribbling, pas, güç gibi). potansiyeli yüksek bir futbolcu fm 14 te 2022 lere gelince sağlam profili oluyor. böyle bir uygulama yapıp oyuncuyu çok hızlı geliştiren varmı.?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@omrcanjc

Daha önce defalarca potansiyelli oyuncu geliştirdim. İzlemiş olduğun yöntemde de oyuncu gelişir ancak yüksek yüzdeyle gelişim verimi almak istiyorsan, Ana takım antrenmanlarıyla çalıştır, bireysel antrenmanların gelişimine dikkat et, tutor antrenmanları ile birebir tecrübeli oyuncularla çalıştır ve en önemlisi maç tecrübesi kazandırmak adına ara ara oynat. O zaman potansiyeli ortaya tam anlamıyla çıkarabilirsin.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Antrenmanı sene başından ne kadar; çok yüksek ve kondisyon olarak ayarlarsam ayarlayayım oyuncuların kondisyonlarının %100'e ulaştığını görmedim bunun nedeni ne olabilir ? Örneğin 26-27 Haziran sezon başlangıcı diyorum, dayıyorum kondisyonu ama yok 96,97,98'lerde kalıyor. Bu da sene içi yorgunluk olarak geri dönüyor. Önceki FM'lerde %100 oluyordu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Ben pek 100 olmasına takmıyorum yeter ki 93ü görmesin ne kadar önemli de olsa o oyuncuyu maça almak istemiyorum

Maç antr, transferi çok yaparsam taktik çalıştırıyorum taktik oturunca paso hucum yapıyorum sezon sonuna kadar da dokunmuyorum
    Biksç kere önemli rskibe karşı maç öncesi savunma çalıştırdım gol yollarında çok kısır kaldım sezon içi de dengeli-orta çalıştırıyorum çok nadir sakatlanmalar ysşıyorum
    Oyuncuların gelişimi de ibrahimin dediği gibi breysel olarak ve çokça maç yaptırarak sağlıyorum tabi antrönör kadronuzu da kaliteli elemanlardan seçmeniz çok önemli

Mobil

arkadaslar merhaba,

taktik geregi oyuncuma yeni pozisyon antremanı vermiştim. şimdi taktigimi degiştirdim ve kendi pozisyonunda oynuacck yani pozisyon antremanına gerek yok. ama ben bunu geri alamıyorum. nasıl yapacagım.

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Kondisyon için sezon öncesi hazırlık maçlarında düşük tempo seçeneğini maç icersinde açarsanız çok ciddi fayda sağlar. Ben böyle ciddi verim alıyorum ve genelde sakatlık falan da hiç olmuyor sezon öncesi.

Mesaj Yetkileri