1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Editör Hakkında Bilgi Paylaşım ve Yardım Platformu

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Default Editör Hakkında Bilgi Paylaşım ve Yardım Platformu

Merhaba Arkadaşlar,

Sports İnteraktive'in bize sağlamış olduğu oyun öncesi editörünün kullanımını kolaylaştırmak adına bu bölümü açmak istedim. Editör geniş bir bölüm olduğu için bütün bölümün tanıtılması ve kılavuzlanması çok zaman alabilir, en güzeli soru-cevap yöntemiyle merak edilenleri cevaplamak ve göstermek olacaktır. Ayrıca Arzu ettiğiniz özel çalışmaları da burada isteyebilirsiniz, uygun görüldüğü takdirde çalışmalar sizin kullanımına sunulacaktır.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

İlk soru benden olsun.Liglerdeki haftalık para ödüllerini nerden değiştiriyoruz. Oyunun kendi editöründen bahsediyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Yeni lig yaratman gerekiyor ödüller için.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

O zaman kalsın. Bir para ödüllerini artırmak için o kadar uğraşmaya değmez. Ben vatandaşlık süresini azaltsam yeterli olur. Teşekkürler.

Editor'de değişiklik yapıp kaydettiğimde dosya .fmf olarak kaydoluyor ve tekrar Editor ile açamıyorum eskiden .dbc ya da .xml'ydi ne yapmalıyım?

Default Yeni Turnuva Nasıl Eklenir?

Ben biraz editörü kurcaladım ama yeni turnuva eklenebilir bulamadım.

Kuralları falan ayarlama gibi işlemler için n'apılır? Yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

Sezon öncesi geleneksel bir hazırlık turnuvası eklemeyi düşünüyorum. Bu nasıl olur?

Nesil
    2006
    Yer
    London

Öncelikle, Turnuvalar seçeneğinden bir turnuva yaratacaksın.
    Sonrasında üstten hangi bölümdeydi unuttum ama seçeneklerden birinde Ülke Kuralı Ekle göreceksin.
    Ona girdikten sonra eğer daha önceden var olan bir ülke ise, mevcut ülkeler seçeneğinden ülkeyi seçeceksin.
    İkinci, yani var olan kupaları ekle/değiştir seçeneği otomatk olarak aktif olacak.
    Turnuvanı Kupa kısmına ekleyeceksin. Turnuva türünü özel olarak seçip, açılan kategoriden lig tarzı ayar yapacaksın. (Bu kısım en karmaşık kısmı)

Hocam iyi günler, SAL Ligini yapıyorum. Lakin 81 ilin ligini yaptığımda SAL'dan yükselen takımın sayısı editör ile uyumlu kalmıyor. Editör 60 tane istiyor. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Örnek çalışmaya baktım orda 22 takım SAL'dan yükseliyor diyor. Ama normalde 152 takımdır.

Nesil
    2006
    Yer
    London

SAL nedir öncelikle benim bu konuda bilgim yok, biraz açarsan veya yaptığın editör dosyasını bana gönderirsen inceler sorunu çözerim

Süper Amatör Ligi

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    SAL nedir öncelikle benim bu konuda bilgim yok, biraz açarsan veya yaptığın editör dosyasını bana gönderirsen inceler sorunu çözerim
    Türkiye Süper Amatör Ligi hocam. Ligde 81 tane ilin Ligi var. Araştırmalarımla hatırladığım kadaryla 152 takım BAL (Bölgesel Amatör Ligi) çıkıyor. Ama editörün terfi eden takım limiti 60 Liglerden teker teker terfiyi sağladım bana SAL dan 0 takım terfi ediyor diyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

SAL'dan 152 takım BAL'a çıkmıyor. Zaten bu sezon BAL'da toplam 149 takım var. BAL'a yükselme ve BAL'dan düşme konusu çok karışık. Her ilin ayrı takım kontenjanı var ve bu takımların sayılarına ve sıralamalarına göre düşme durumları değişiyor. Örneğin BAL kontenjanı 1 olan ilin BAL'daki takımı sezon sonu SAL 1.si ile baraj maçı oynar. Hangisi kazanırsa bir sonraki sezon BAL'da oynar. BAL kontenjanı 2, 3, 4, 5, 6, vs. BAL'daki il takımı sayısına göre değişiyor düşme çıkma mevzusu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by McAyALa View Post
    Türkiye Süper Amatör Ligi hocam. Ligde 81 tane ilin Ligi var. Araştırmalarımla hatırladığım kadaryla 152 takım BAL (Bölgesel Amatör Ligi) çıkıyor. Ama editörün terfi eden takım limiti 60 Liglerden teker teker terfiyi sağladım bana SAL dan 0 takım terfi ediyor diyor.
    Anladığım kadarı ile SAL liginde terfi eden takımları ayarlamamışsın. Editör kaydını gönderirsen inceleyip sorunu bulabilirim.

Quote Originally Posted by di canio View Post
    SAL'dan 152 takım BAL'a çıkmıyor. Zaten bu sezon BAL'da toplam 149 takım var. BAL'a yükselme ve BAL'dan düşme konusu çok karışık. Her ilin ayrı takım kontenjanı var ve bu takımların sayılarına ve sıralamalarına göre düşme durumları değişiyor. Örneğin BAL kontenjanı 1 olan ilin BAL'daki takımı sezon sonu SAL 1.si ile baraj maçı oynar. Hangisi kazanırsa bir sonraki sezon BAL'da oynar. BAL kontenjanı 2, 3, 4, 5, 6, vs. BAL'daki il takımı sayısına göre değişiyor düşme çıkma mevzusu.
    Bu konuda pek bilgim yok ama bu kadar karmaşık bir sistem yapmak zor olsada, alt ligleri tek tek ayarlarsak, misal kontenjanı 1 olan illere lig yükselme play off maçı ayarlayıp kontenjanı büyük olan lig ile eşleştirebiliriz belki, ama bu kadar geniş çaplı bir edit yapmak çok zor olduğu için çıkacak toplam sayısını lig sayısına bölmek daha mantıklı olabilir

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Aynısının yapılması imkansız. BAL'da her grupta son 2'yi doğrudan düşürüp, son 2'nin üstündeki 4 tane, toplamda 44 takım ile SAL'dan 44 takıma play-off oynatıyorum ben kendi yaptığım yamada. Böylece hem BAL'dan doğrudan düşen takımlar, hem SAL'dan doğrudan yükselen takımlar, hem de play-off oynayan takımlar oluyor. Biraz daha gerçeğe yakın gibi duruyor bana göre.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Anladığım kadarı ile SAL liginde terfi eden takımları ayarlamamışsın. Editör kaydını gönderirsen inceleyip sorunu bulabilirim.

Bu konuda pek bilgim yok ama bu kadar karmaşık bir sistem yapmak zor olsada, alt ligleri tek tek ayarlarsak, misal kontenjanı 1 olan illere lig yükselme play off maçı ayarlayıp kontenjanı büyük olan lig ile eşleştirebiliriz belki, ama bu kadar geniş çaplı bir edit yapmak çok zor olduğu için çıkacak toplam sayısını lig sayısına bölmek daha mantıklı olabilir
    xwerswoodx Olur. Düzenleme yaptım.
    Adıyaman 1
    Aksaray 1
    Bingöl 1
    Bitlis 1
    Bolu 1
    Çankırı 1
    Iğdır 1
    Kastamonu 1
    Mardin 1
    Muş 1
    Nevşehir 1
    Siirt 1
    Tokat 1
    Van 1

Bu ligler 2 grup bunları play-off sistemi ile direk BAL'a atarsak sorun haloluyor.

Dosyam:

https://www.mediafire.com/?cm9fhh9tndxadtr

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Aynısının yapılması imkansız. BAL'da her grupta son 2'yi doğrudan düşürüp, son 2'nin üstündeki 4 tane, toplamda 44 takım ile SAL'dan 44 takıma play-off oynatıyorum ben kendi yaptığım yamada. Böylece hem BAL'dan doğrudan düşen takımlar, hem SAL'dan doğrudan yükselen takımlar, hem de play-off oynayan takımlar oluyor. Biraz daha gerçeğe yakın gibi duruyor bana göre.
    di canio ben direk düşürdüm. Yani her il kaç takım direk yükseliyorsa onu yükselttim ve grup sayısını ligden düşen takımına eşitledi. Düşen ile çıkan eşit oluyor. Ama belirli liglerde 2 tane grup var tek takımı çıkartamıyorum o sıntıyı yaşıyorum.

Örnek tablom;

1
    1. Grup 2. Grup 3. Grup 4.Grup 5.Grup 6.Grup 7.Grup 8.Grup 9.Grup 10.Grup 11.Grup
    Şırnak 1 Ardahan 1 Tunceli 1 Adana 1 Amasya 1 Sivas 1 Muğla 1 Manisa 2 Bursa 2 Kütahya 1 Zonguldak 1
    Bingöl 1 Trabzon 2 Kilis 1 Mersin 1 Kastamonu 1 Ankara 1 Uşak 2 Balıkesir 1 Yalova 1 Eskişehir 1 Tekirdağ 1
    Bitlis 1 Giresun 1 Elazığ 2 Hatay 1 Samsun 2 Yozgat 1 Denizli 1 Aydın 1 Bilecik 1 Sakarya 2 Kırklareli 1
    Mardin 1 Rize 2 Şanlıurfa 1 Karaman 1 Karabük 1 Kırıkkale 1 Burdur 1 Çanakkale 1 Kocaeli 1 Düzce 1 Edirne 1
    Batman 1 Artvin 1 Malatya 2 Nevşehir 1 Bartın 1 Kırşehir 1 Antalya 2 İzmir 2 İstanbul 2 Bolu 1 Kocaeli 1
    Diyarbakır 1 Iğdır 1 Kahramanmaraş 2 Osmaniye 1 Ordu 2 Kayseri 1 Afyonkarahisar 1 İstanbul 3 İstanbul 3
    Van 1 Kars 1 Gaziantep 1 Konya 1 Tokat 1 Aksaray 1 Isparta 1
    Hakkari 1 Gümüşhane 1 Adıyaman 1 Çankırı 1 Çorum 1 İzmir 2
    Siirt 1 Erzincan 1 Erzurum 1 Niğde 1 Sinop 1
    Muş 1 Bayburt 1
    Ağrı 1
    14 14 14 16 14 13 14 14 14 14 13
    11 12 12 9 11 7 11 7 7 9 8
    İlin yanında ki sayı kaç takım çıkacağı
    Altında ki "14" - "11" Toplam takım sayısı ve düşecek takım sayısıdır.

Ben ayrı ligleri tek lig yaptım. Oyunda ki hataları gidrdim hallettim ama sistem durumum mu elverişsiz anlamadım. "Oyun veritabanı kuruluyor" bölümünün yarısında kaşıyor ilerlemiyor. Hata vermiyo öyle kala kaldım. :/ Sistem durumu iyi olup bu veriyi açıp menajer seçmeden oyunu kayıt edicen birisi arıyorum. Var mı? BALı açıyorum oyunda sorun yok
    Last edited by McAyALa : 20.Kasım.2014 at 20:45

Stadyumların olimpiyat tarzı mı yoksa arena tarzı mı olacağını seçemiyoruz sanırım? editör dışında bu söylediğimi nasıl yapabiliriz, daha doğrusu yapabilir miyiz?

Mesaj Yetkileri