1 ile 24 arasý toplam 24 sonuç

Konu: Türkiye 3. Ligi ve Bal (Üst Liglere ve Türkiye Kupasýna dokunmadan)

Default Türkiye 3. Ligi ve Bal (Üst Liglere ve Türkiye Kupasýna dokunmadan)

Türkiye 3. Ligi ve Bal'ý birçok kiþi yapmaya çalýþýyor. Doðal olarak hepimizinki benzer özellikler taþýyor. Benim için önemli olan birçok ligle birlikte oynanabilir olmasý olduðundan dolayý kendime göre bazý þeylere dikkat ediyorum.

SI'nin database'inde varolan hiçbirþeye dokunmadan lig yaratýlmýþtýr. Database'e yeni takýmlar vs. girmediði sürece ileri patchlerle uyumlu olacaðý kanýsýndayým. Database'de Türkiye'deki amatör takýmlar Yarý-Profesyonel olduðu için oyuncular maaþ almaktadýrlar.

2023'e kadar test edilmiþtir.

Herkesin bildiði 3. Lig Kurallarý ve BAL kurallarý olan 24 Yaþ Üstü 4 oyuncu ilk 11'de 6 oyuncu kadroda kuralý aynen benimsenmiþ olup BAL için geçerli 2 yabancý oyuncu kuralý da aynen korunmuþtur.

Yükselme kurallarýnda 3. Lig'in yükselme kurallarýna aynen uyulmuþ olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takýmý ile 11 BAL takýmýnýn katýlacaðý bir turnuva oluþturulmuþtur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratýlmaya çalýþýlmýþtýr.

Takým sayýsý fazla olmasýn diye SAL aktive edilmemiþ olup Bal'dan düþme play-off'una benzer bir sistem getirilmeye çalýþýlmýþtýr. Yani 55 Süper amatör Lig takýmýnýn 2. Sene oynanabilir lige çýkma þansý vardýr. (Ancak BAL takýmlarýný play-off maçýnda yenebilirlerse)

Ýndirmek için :
    Turkey Level 5 (3. Lig and BAL) (Level 6 inactive with teams can be promoted)_FCACEE2A-956F-4A16-8CC7-6F33470AAB93

Add Players to Playable Teams / Oynanabilir takýmlara oyuncu ekle seçeneðini çok tavsiye etmemekteyim. Onun yerine Database kurarken Türkiye'de olan tüm oyuncularý ve Tüm Türk oyuncularý database'e eklemeniz Takým kurarken size daha destek olacaktýr...

GÜNCELLEME;

Yeni Sürümü yayýnlýyoruz. Hayýrlý Uðurlu olsun...

1- Üst Ligde Yabancý Kuralý çalýþýyor sýkýntý yok...
    2- 2. Lig Play-Off Oynanýyor (SI Games'a teþekkürler)
    3- 3. Lig ve BAL'da 99 kiþi halen kaydedilebiliyor ama takýmlarýn yaþ kuralýna daha sýký uymalarý için 24 yaþ üstü 6 oyuncudan fazlasý kaydedilemiyor. BAL'da 2 yabancý kaydedilebiliyor.
    4- BAL Play-offunu deðþtirdim. 11 takýmlý tek devreli bir lig oynanacak 9 takým 3. lige çýkacak...

(Takýmlara halen dokunmadým. 1 takýma bile dokunursam Leaderboard'da Puan alýnamaz çünkü)
    Takýmlara dokunmak isteyen olursa ozzymanborn'un çalýþmasý editlenmiþtir diye belirtip yayýnlayabilir.

20 gruplu bir sal denemem oldu ama 17 Nisan'da crash dump alýndýðýndan o ligi içeren bir sürüm yayýnlamayacaðým.

https://www.mediafire.com/?0ogl7w17oghfrlw
    Last edited by BaGa TaRKaN : 26.Þubat.2015 at 23:52

yine ozzymanborn ve yine harika bir çalýþma. teþekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa
    Yaþ
    31

Kurallar hiç ellenmedi sadece ligler mi eklendi?

Teþekkürler eline saðlýk

Nesil
    2014
    Yer
    Ýstanbul

Kesinlikle deneyeceğim eline sağlık

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

2. ligde play-off maçlarý oynanmýyor sadece karambole bir takým üst lige çýkýyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.

SAL'da olan takým BAL'a eklenmiþ BAL'da olan takým SAL'da haliyle oyunun zevki kaçýyor, emeðinize teþekkürler umarým gerçek gruplar oluþturulur.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin
    Yaþ
    42

Hocam bugün bir arkadaþýn uyarýsý ile aklýma 3.lige yükselme statüsü takýldý. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme raðmen 3.ligden gelen bir takýmla eþleþtim ve doðal olarak elendim. Fakat kurallarý-statüyü incelediðimde bu þekilde bir eþleþme olmadýðýný gördüm.

MADDE 12 ・ BAL・DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
    2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takým yükselir.
    11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan
    Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Hocam bugün bir arkadaþýn uyarýsý ile aklýma 3.lige yükselme statüsü takýldý. Ben BAL da grubumu lider bitirmeme raðmen 3.ligden gelen bir takýmla eþleþtim ve doðal olarak elendim. Fakat kurallarý-statüyü incelediðimde bu þekilde bir eþleþme olmadýðýný gördüm.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
    2014–2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 11 takým yükselir.
    11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan
    Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar
    Þu Maddeyi Bir Dikkatle Oku Ondan Sonra Veryansýn Et Bence Mantýklý Bir Fikir (:

Yükselme kurallarýnda 3. Lig'in yükselme kurallarýna aynen uyulmuþ olup. BAL'dan 3. Lige Yükselme mücadelesinde 9 üçüncü lig takýmý ile 11 BAL takýmýnýn katýlacaðý bir turnuva oluþturulmuþtur. Böylece BAL'dan 3. Lige yükselme için gerekli ekonomik kriterlerin bir benzeri yaratýlmaya çalýþýlmýþtýr.

En Tehlikeli Ýnsan Az Anlayýp Çok Ýnanandýr. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin
    Yaþ
    42

Yok sorun veryansýn etmekte deðil zaten. Ben halimden memnunum. Sadece kuralý bile yeni öðrendim. Onu demek istemiþtim.

Sen Karaisalý'ya Ne Zaman Gidiyorsun Þimdi Onu Söyle Geliyim Ýki Döveyim

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    2. ligde play-off maçlarý oynanmýyor sadece karambole bir takým üst lige çýkýyor indirecek olanlar onu göz önünde bulundursun.
    SI tarafýnda olan bir bug bu. Ama bizim oyunda da liglerin oynanmamasýna sebep olabiliyor sanýrým eðer oynanabilir takým 2. ligde play-off'a kalýrsa SI'ye bildirdim. Çözüm bekliyorum.

MADDE 12 ãÆ’» BALãÆ’»DA YÜKSELME ve DÜÞME SÝSTEMÝ
    11 grupta oynanacak grup müsabakalarý çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarýnda birinci olan takýmlar doðrudan Spor Toto 3.Lig’e çýkmaya hak kazanýrlar
    11 takýmdan 9 takýmýn ligle çýkmasýný saðlamayý düþünüyorum Advanced Rules'u çözebilirsem yükselme grubu gibi biþi. Yoksa Normal tek devreli lig. Ama 3. Ligle BAL Arasýndaki uçurumu düþünürsek þimdilik aslýnda bu play-off mantýklý... Belki iki maça çýkartabilirsem daha adaletli olabilir

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin
    Yaþ
    42

Aslýnda elemenin tarihinin geç olmasý da küçük bir sorun yaratýyor. Sorun oyun anlamýnda deðil. Balda daha erken bittiði için oyuncular tatile çýkýyor ve sadece eleme maçý için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediðim için bu buga rastlamak nasip olmadý.
    Eline saðlýk.

Aslýnda elemenin tarihinin geç olmasý da küçük bir sorun yaratýyor. Sorun oyun anlamýnda deðil. Balda daha erken bittiði için oyuncular tatile çýkýyor ve sadece eleme maçý için gelip geri döndükleri için kondisyon-motivasyon sorunu oluyor. Daha ikinci lige gelmediðim için bu buga rastlamak nasip olmadý.
    Eline saðlýk.
    Fikstürde BAL Nisan'da bitiyor. 3. Ligde maçlar ise mayýs ayýnda bitiyor. 3. Lig fikstürü ile BAL Fikstürünü eþitleyebiliriz o zaman da maçlar arasýndki ara daha da açýlabilir...

Güncelleme gelene kadar þimdilik sadece türkiye ligini açýn season update olmama sorunu olabiliyor. Diðer liglerle oynandýðýnda...

Merhabalar, içinde SAL'ýn da bulunduðu ayrý bir veritabaný güncellemesi yapacak mýsýnýz?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa
    Yaþ
    31

Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iþ mi olur 1. gidiyoruz BAL'da

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Ne demek Elmasbahçelerspor yok yahu böyle iþ mi olur 1. gidiyoruz BAL'da
    O Nasýl Bir Kulüp Adý Yahu Süperlig'de Böyle Bir Ýsim Düþünemiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa
    Yaþ
    31

Elmasbahcespor baskan begenemedin mi Allah Allah geliyoruZGUMBUR GUMBURRRR...[emoji2] [emoji2] [emoji2]

Yeni Sürümü yayýnlýyoruz. Hayýrlý Uðurlu olsun...
    Last edited by BaGa TaRKaN : 26.Þubat.2015 at 23:53 Reason: Ýlk Mesaj Güncellenmiþtir.

Güncellemeyi Ýlk Mesaja Taþýdým. Eðer Ýstersen Önceki Versiyona Ait Linki Silebilirim.

Bu sezon BAL da mücadele eden Þenyurtspor neden SAL da baþlýyor oyuna bu pakette?
    http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=28&kulupID=1323

hocam sizin yamanýza ek olarak maç tarihleri editlenebilirmi acaba maç tarihi kýsmý aktif gözükmüyoda yamanýzda

Bal Liginde ve 3. Ligde Yaþ Sýnýrý Kalkmýþ versiyonunu upload ettim...
    Gelecek Seneden itibaren gerçek hayatta yaþ sýnýrlarý kalkacak.
    https://www.mediafire.com/?rzg12e74yznw4d6

Mesaj Yetkileri