Anket Sonuçlarını Görüntüle: 33/1 Şans Verilen Foggia Bu Sezon Ligi Nasıl Bitirir?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Küme Düşer

0 0%
  • Az Farkla Ligde Kalır

1 25.00%
  • Orta Sıralarda Yer Alır

3 75.00%
  • PlayOff Görür

0 0%
  • Şampiyonluk Bizim Kupa Bizim!

0 0%
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 67 sonuç

Konu: Foggia İlk Sezonda Serie B'ye Yükseldi! Şimdi Nereye Gidiyoruz?

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

OCAK 2015

15.1.3 ile ilk maçımızı iki penaltı golüyle kazandık. İstatistikler bizden yana gözüküyor ama o derece etkili olduğumuz bir oyun değildi.

Grubumuzun, Serie C'nin en güçlü takımı, ilk maç bizi 5 golle uğurlayan Catanzaro. Ah eski maç motoru olacaktı ki, kendimi bugüne hazırlamıştım hep. Kendi kalemize attığımız iki komik golle yenildik ama öyle ahım şahım da oynayamadık. Bu yenilgi ile Pino Zaccheria'daki odama kapanıp, taktiksel incelemeler yapmaya başladım.

İyi bir rakibi daha deplasmanda yendik. Evet takımın performansından bir şeyler uçtu gitti. Her maç puan maçı her maç kritik olduğu için dur şu taktiği de deneyeyim, dur bakalım böyle nasıl olacak diye maceraya atılamıyorum. En büyük sıkıntı burda.

Sallanıyoruz ama yıkılmıyoruz! Normalde patır kütür yenmemiz gereken Salernitana karşısında 3-2 zor kazandık. Ben de gemileri yaktım gördüğüm eksikler neticesinde bazı taktiksel hamleler yapıyorum. Hala istediğimiz doğruyu bulamadık. Ama önemli olan bu süreçte maç kazanmaya devam etmek.

Ve evet sonunda taraftarımız için önemli bir rakibe evimizde puan kaybettik. Maçın taraftar açısından önemi var ama Savoia bizim kalemimiz değil, küme düşme potasında. Yine de Ocak ayını minimum zararla 5 maçta 3 Galibiyet 1 Beraberlik 1 Mağlubiyet ile kapıyoruz. Catanzaro herkesi yendiği için o maçı mağlubiyet saymaya gerek yok

Ayın oyuncusu yok! Bir ihtimal AMC David Ivan. Ama yok.

Catanzaro dışında herşey çok iyi başarılar .

güncelleme takım oyununu artırmış önplana çıkan yok

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Arrow

ŞUBAT 2015

Bu ayı hızla geçerek baştan itibaren 15.1.3 güncellemesi ile son bulan taktiksel gelişimimizi açıklamak istiyorum.

Şubat ayında her ne kadar maçlarımızdan yüksek oranda galibiyet çıkardıysak da ocak öncesi (15.1.1) gibi oynamadığımız ortada. Rakiplerimizin nispeten güçsüz, küme düşme potasında olmaları ve benim taktiksel sorunu çözmeye yönelik hamlelerim bu ayı neredeyse kayıpsız atlatmamızı sağladı diyebilirim.

TAKTİKSEL EVRİM 1: Lige Başlangıç

Lige klasik 4-4-1-1 formasyonu ile başladık. İlk mesajda görebilirsiniz.

Kontra - Çok Akıcı

DR-DL Ofansif Bek (Destek)
    MC Savaşçı Orta Saha (Destek)
    MC İki Yönlü Orta Saha (Destek)
    AMC Oyun Kurucu (Hücum)
    ML Kanat Oyuncusu (Destek)
    MR Kanat Oyuncusu (Destek)
    ST Yaratıcı Forvet (Hücum)

Takımı düşük tempoda oynatarak paslarda daha az hata yapmasını ve böylelikle topa daha çok sahip olmasını istemiştim. Yavaş yavaş paslaştığımız için, rakip ceza alanına paslaşarak girmek de bana makul geldi. Açıkcası bu taktiği beta'da Tottenham ve tam sürümde FB ile deneyip başarılı oldum. Hatta FB için hala bu anlayış kurtarıyor.

Taktiksel Evrim 2: 15.1.1'de Başarı

Kariyeri takip edenler ilk ay oynadığım 7-8 maç sonunda çakıldığımı hatırlarlar. Durum böyle olunca bu ligde uzun süre kalmamak için oturup bu maçların analizlerini inceldim. Taktik oturtmak için mutlaka maç analizlerinizi gözden geçirmelisiniz.

Futbol sonuçta pas akışına dayalı bir oyun kaleye ister 80 pasla gidin ister 2 pasla, oyunun akması için pas yapmak zorundasınız. FM'da tercih ettiğiniz taktiğe göre pas akışının nerede tıkandığını bulmak için analizleri kullanmalısınız. Çünkü eğer işler iyi gitmiyorsa, kurmak istediğiniz oyun akmıyor demektir, boru bir yerde tıkanmış ve topun kale önüne gitmesine engel oluyor demektir.

Burada oyunun nerede ve nasıl tıkandığını görmek için pas trafiğine bakılması gereken kilit oyuncular DMC/MC/AMC oyuncuları. Bunların attığı her bir pası incelemelisiniz. DMC pas verdiğinde diğer MC nerede duruyor? Takım sahaya nasıl yayılmış? Uzak mı kalıyorlar, çok mu iç içe girmişler? İleride çoğalabiliyor musunuz? Fazla çoğalıp savunmayı mı boş bırakıyorsunuz? Tüm cevaplar pas akışında gizli. Nerede tıkandığını bulun ve çözün.

Ben de kağıda şöyle notlar almışım: "Daha hızlı tempo?" / "Ivan (AMC) merkezdeki konumunu terketmemeli ya da Gerbo (MC) daha fazla hücumda yer almalı" / "ML/MR destek rolünde hücumda çoğalmamızı engelliyor"

gibi işe yarar ve yaramaz notlardan alıp değişiklikleri uyguladıktan sonra taktiğimiz aşağıdaki şeklini aldı. Topa sahip olmak için düşük tempodan vazgeçip tempoyu arttırdım, topa sahip ol komutunu kullandım onun yerine. Gerbo (MC) İki Yönlü yerine Gezici Oyun Kurucu yaparak, Ivan'ın (AMC) oyun kurmak için sürekli en geriye gelmesini engelledim. Geriden oyun kurma MC'ye geçtiği için o ilk pası değil ikinci pası almaya başladı. Böylelikle "Ivan merkezdeki konumunu terketmemeli" notuna çözüm bulduk, tıkanıklığı aşmış olduk.

Uzun lafın kısası güncellemeye kadar işer baya iyi gitti, skorlar ve oyun playoffu rahat göreceğimizin göstergesi gibiydi.

*Bu arada şunu söyliim ben sert orta yap değil yerden orta yap kullanıyorum bu ekran görüntüsünde deneme yapmışız demek. Forvetlerim kısa, hızlı adamlar olduğu için yerden kullanıyorum çok da gol atıyorum.

Taktiksel Evrim 3: 15.1.3 Güncellemesi

15.1.3 geldikten sonra galip geldik ama bazen şansımızın bazen hamlelerin ve kolay fikstürün sayesinde diyebiliriz. Bi sıkıntı vardı. Yine maçları izledim. En önemli iki sorun tespit ettim:

• "Oyuncular birbirine fazla uzak"
    • "3 orta saha oyunucu 2MC-1AMC" birbirine fazla giriyor. Üçü birbirine yapışınca oyuncular arası mesafe daha da açılıyor"

Şubat 2015'deki maçlarda oyuncuların birbirine fazla uzak olmasını kah defansı çok ileri çekerek, kah ML / MR oyuncuları AMC'ye çekip 3AMC ile oynayarak (4-2-3-1) kah dikine pas yapıp boluğu böyle aşmaya çalışarak geçirdim. Bazı sonuçlar da aldık. Orta sahaları birbirine girme konusunuda da mevkilerde kaydırma yaparak çözmeye çalıştık.

Tüm bu defansı ileri çekmeler, 3AMC ile oynamalar, dikine pas yapmalar anlık çözüm oldu derdimizi çözmedi. Diken üstünde maç bitirdik. Ben sorunun takımın boyunda olduğunu düşünüyordum, meğerse enindeymiş! Ya da "Dar alanda oyna" komutu takımı enden-boydan daraltıyormuş, bilemiyorum. Tek bir hamle ve mevki kaydırma ve oyuncu rollerinde yenilikler ile taktiğimize son şeklini verdik.

- AMC'miz artık Gizli Forvet oynuyor.
    - Savaşçı Orta Sahamız Destek değil Savunma Oynuyor.
    - AMC sola, santrafor sağa kaydı.
    - Santrafor, Poacher yerine Yardımcı Forvet (Hücum) rolünü aldı.

Heatmaplere bakarsak eski taktik yayılımın aslında gerçek futbolda karşılığı olmadıgını da söyelebiliriz. Böyle teraziden çıkmış gibi, tahtaya yazıldığı biçimde takımlar sahada yer almıyor. Daha ziyade yeni anlayışımızda gördüğümüz gibi asimetrik, satranç tahtasındaki hamleleri andıran bir şekilde yayılıyorlar.

Evet tüm bunları ortaya tüm kupaları alacak bir taktik ortaya çıkardığım için anlatmadım. Bu aslında FM15 maç motoruna övgüdür. Eğer doğru analiz yapılırsa kanattan gol oluyor, kornerden gol oluyor gibi şikayetleri bertaraf etmek mümkün. Açıkcası FM15'den zevk almaya başladım ve böyle küçük bir takım seçtiğim için de çok memnunum. FB ile taktiğin ilk versiyonunu kullanarak bile hala 5-0lık galibiyet alıyorum çünkü

MART 2015

Mesaj daha fazla uzamasın diye maçları kısa veriyorum. Aversa Novanna eski taktikle (Taktik2 diyelim) oynadığımız son maç oldu. Takım oyunun son haline iyi reaksiyon vererek Lecce ve Messina gibi iki zor, güçlü kadroya sahip takımı rahat yendi. Anahtar kelimeler "rahat yenmek" Son "Paganese" maçı bizim açımızdan rezalet oldu, tam bir rehavete kapılma maçıydı. Sağlık olsun. Örnek olarak Messina maçını atıyorum bu ay tüm maçlar (Aversa hariç) bu tür istatistiklerle oynandı.

Ve böylelikle 33 maçı geride bıraktık. Sezonu 9ncu sırada bitirmesi beklenen takımımız playofflara gidiş biletini hemen hemen aldı. Eğer üst lige bu ilk sezonda çıkarsak tadından yenmeyecek Yahu o kadar emeğimiz var, Fatih Terim kadar terlemişliğimiz var

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by 61trabzon61 View Post
    güncelleme takım oyununu artırmış önplana çıkan yok

O sorunu çözdük, ön plana çıkacak oyun ortaya koyamadığımız için öyle olmuştu

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

NİSAN - MAYIS 2015

Evet artık normal lig sezonunu bitirip playoff heyecanına doğru hızla ilerliyoruz. Ligin bitimine kadar geçen bu süreçte oynadığımız en ilginç maç Melfi maçı en önemlisi Benevento maçıydı. Benevento ikincilik/üçüncülük çekişmesi yaptığımız takım. Ne yazık ki kendi sahamızda yenildik. Amma velakin senelerdir tecrübe ettim ki, reel futbolda olduğu gibi oyunda da playoff-şampiyonluk vs garantilendi mi hemen bir rehavet algoritması devreye giriyor.

Tüm sezonda olduğu gibi bu süreçte de hücumsal anlamda etkileri oyuncularımız belliydi. David Ivan AMC, Cavallaro ML, Schrijver SC... Bu üçü gol yükünü de asist yükünü de çektiler.

NORMAL SEZON PUAN DURUMU

Zdenek Zeman demiştik, sözümüzü tuttuk. Çok gol atıp çok gol yiyerek, çoğunluğu da genç adamlardan oluşan kadromuzla süper bir başarıya imza attık. Zaman zaman zor oldu rayına oturtunca çok kolay geçti.

Catanzaro bu ligin takımı olmadığı için Barcelona misali onları aradan çıkartırsak gerçek sampiyon olduğumuzu da söyleyebilirim

Ve bu da playoff puan durumu. Serie C'nin bizimki gibi üç ligden oluştuğumu söylemiştim. Oradaki takımlar önce ligdeki sıralamalarına bunlar eşitse puan sırasına göre diziliyorlar. 65 Puan alan Novara ligini ikinci bitirdiği için 76 puan alan Benevento'nun önünde.

Sıralamanın başında biz sonunda Juve Stabia olduğu için playoff'taki ilk rakibimiz onlar. Ligde yenemediğimiz ezeli rakibimizi evimizde oynayacağımız tek maçla geçersek yarı finale çıkıyoruz.

Ve Serie C Lig Sonu Başarı Tablosu... Gol krallığını Eskişehirli Kamara'dan alamadık. ML pozisyonundaki Cavallaro'nun 21 golüne dikkatinizi çekiyorum. Bunca yıldır bu pozsiyonda oynayıp bu kadar gol atan görmedim

Bir diğer güzel adam David Ivan'da yılın futbolcusu adaylığına hak kazandı. Bunlar kiralık bebeler olduğu için beni de çok enterese etmiyor, Sampdoria için adamı yetiştirmiş olduk

taktiksel analizine hayran kaldım hocam. sonuçlar da işin güzelliği olmuş. aksilik olmazsa üst lige çıkacaksın. merak ediyorum ne kadar bütçe gelecek.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

taktiksel analizine hayran kaldım hocam. sonuçlar da işin güzelliği olmuş. aksilik olmazsa üst lige çıkacaksın. merak ediyorum ne kadar bütçe gelecek.
    Eyvallah teşekkür ederim. Lige mali ceza yüzünden -1 puanla başlamış takımın bütçesinden çok bişey beklemiyorum ama Nannar'ın kariyerindeki kadar fakirlik de çekmiyoruz çok şükür Serie B regen satınalabilme, daha iyi oyuncuları kiralayabilme avantajı getirecek bize. En önemlisi bu. Bu ligde fazla oyalanmamak lazım

Melfi maçı efsane olmuş İnşallah playoff' u geçeriz, başarılar

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

Taktiksel analizin işime acayip yaradı hocam. Bir türlü istediğim oyunu yansıtamıyordum sahaya. Oyundan zevk almaya başladım.

Fm15 taktiksel olarak ciddi emek istiyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

PLAYOFF Çeyrek Final

Juve Stabia

Basın Toplantısı

Foggia için beklenmedik bir başarı yılı oldu. Normal sezonu şaşalı bir şekilde ikinci bitirdiniz ve şimdi Serie B için playoff oynamaya hak kazandınız. Sizin açınızdan nasıl bir sezondu?

- Fantasik evet kesinlikle fantastik! Kulüp, taraftarlar ve tabi ki oyuncular hedeflerimize ve yapmak istediklerimize beklediğimden daha hızlı yanıt verdi. Zaman zaman performans düşüşleri yaşamış olsak da sizin de söylediğiniz gibi "şaşalı" bir sezon oldu. Ama ne yazık kı burada elde ettiğimiz derece başımıza yeni belalar açmaktan başka bir işe yaramıyor. (gülüşmeler) Ama biz bu büyük belayı, yani playoffları göğüslemeye ve kendimizi Serie B'ye atmaya hazırız. Oldukça hazırız!

İlk playoff karşılaşmanızda ezeli rekabette bulunduğunuz Juve Stabia ile karşılaşıyorsunuz. Maçın önemiyle rakibinizin Juve Stabia olması ekstra bir baskı yaratıyor mu?

- Hayır. Burada tek önemli olan bir sezon boyunca yaptığımız tüm çalışmaların, aldığımız her galibiyetin bir anlama kavuşması için galip gelerek bir üst tura çıkmamız. Oyuncularımdan ve Foggia taraftarlarından bunu istiyorum, rakibin ismi ve mazimiz hakkında düşünmek için doğru bir zaman değil. Onlar sadece bir üst lige çıkmak için önümüze çıkmış bir engel ve biz sakin kalarak, oyunumuza odaklanarak bu engeli aşmalıyız. Duygularımızla değil, mantığımızla oynayacağız.

Juve Stabia karşısında ligde galibiyet alamadınız. Sizin açınızda şaşırtıcı bir şekilde başarıyla geçmiş bir sezon için bu ilginç bir istatistik. Bu maçı kazanamadığınız iki lig maçından farklı kılan ne olacak? Başarmak için elinizde ne var?

- Hahah... Evet... Ligde oyuncularım ve taraftarlar bu maça duygusal yaklaştıkları için rahat olamadığımızı düşünüyorum. Rahat olamadığınız ve kaybetme baskısı hissettiğiniz maçlarda performansınız düşer. Aldığımız skorlarda bu önemli bir paya sahip. Şimdi başarmak için daha şanslıyız, bu tek bir maç, evimizde oynuyoruz ve oyuncularıma rakibi değil turu hedeflemelerini öğütlüyorum. Sakin kalıp oyunumuzu oynayacağız ve sezon içerisinde herkesi yendiğimiz gibi Stabia'yı da yeneceğiz.

Yani bu maça herhangi bir taktiksel değişiklik yapmadan sadece motivasyon gücüne güvenerek mi çıkacağınızı söylüyorsunuz? Bu büyük bir risk değil mi?

- Hazır olduğunuzu hissettiğinizde ihtiyacınız olan tek şey doğru odaklanmadır. Evet her zamanki gibi oynayacağız, rakibimizi sürklase edeceğiz, disiplinden kopmayacağız. Maç sonunda kumarı nasıl kazandığımızı göreceksiniz!

İ*ne basın bunu da yazın! Gerçekten de ligde bir türlü yenemediğimiz, yenemediğimiz gibi pek iyi de oynayamadığımız Juve Stabia ile eşleşmek maçtan önce beni biraz düşündürmüştü. Yalnız maça çok iyi başlayarak, ilk 30 dakikada rakibin fişini çekerek rahatladık. Daha sonra basın toplantısında "etkisinde kalmayacağım baskının esiri olarak" takımı geri çekmeye, skoru korumaya falan çalıştım. Son tahlilde evet işe yaradı ama J. Stabia'yı da kalemize getirdi bu durum.

Maç içinde golleri atınca 4-4-2 ve benzeri formasyonlarda zorlandığımı gördüğüm için AMC Gizli Forvet rolünü yeniden oyun kurucu yaptım. Tam emin değilim ama topa biraz daha sahip olmamıza, orta saha üstünlüğü hanesine biraz daha artı yazmamıza yarıyor diye düşünüyorum.

Yarı finaller iki maç olacak ve yarı finaldeki rakibimiz yine bizim ligimizden Benevento oldu. Benevento ile ikincilik için çekişmiş ve averajla geçmiştik onları. Meğer bütün güçlü takımlar bizim gruptaymış. Geçmiş maçlarımızı hatırlayarak (1G / 1M) bu turu da geçebileceğimizi düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Melfi maçı efsane olmuş İnşallah playoff' u geçeriz, başarılar
    Teşekkürler playofflara başladık bu işi bitiricez gibi geliyor

Quote Originally Posted by nostalgia View Post
    Taktiksel analizin işime acayip yaradı hocam. Bir türlü istediğim oyunu yansıtamıyordum sahaya. Oyundan zevk almaya başladım.

Fm15 taktiksel olarak ciddi emek istiyor.

Eyvallah çok memnun oldum. Gerçekten biraz emek biraz terlemek gerekiyor Bu maç analizini oyunda yer aldığından beri kullanırım, ama kullanmadan önce hep çılgın şeyler yaparım. Halbuki gerçek o kadar basit ki. Tek bir "Dar alanda oyna" ile çözülüyor Pas akışını kontrol etmek her taktiğin eksiklerini, gediklerini görmeye yarıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Ya şunu da eklemeden geçemiycem, herhalde oyunda İtalya liglerinde gördüğünüz kadar hiç bir ülkede, ligde taktiksel çeşitlilik göremezsiniz. Her takım öyle uçuk dizilişlerle sahaya çıkıyor ki. 4-4-2 çıkan da var, 3lünün envai çeşidinde çıkan da var, 4-3-3 falan hepsi var.

Bazen öyle dizlişlerle karşılaşıyorum ki sanki 12 yaşındaki yeğeninize oyunu oynatmak istemişsiniz de o fantezi bir taktik yapmış gibi

Acayip severim İtalya futbolunu. Akşam Milan - Inter derbisi de var. İmkanı olan kaçırmasın

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

PlayOff Yarı Final

Benevento

Ligde çekiştiğimiz Benevento ile Playoff Yarı Final mücadelesinde karşılaştık. bu sezon kornerlerde sık sık buldugumuz tarzda bir golle öne geçtik. Arka direğe kestiriyorum ama defanstan ama benim adamdan top penaltı çizgisine doğru sekti mi Cavallaro bi kontrol bir vuruşla gol atıyor. Bu şekilde sezon içinde en az 5 gol atmışımdır. Eksiği yok fazlası var.

Bir başka duran top golü daha atarak 2-0 öne geçtik. MC'miz Sarno iyi duran top kullanıyor, bu hakkaten bir avantaj. Rakibin şut sayısı yanıltıcı bir rakam, 9 uzaktan şutları var. Mutlak/Yarı Pozisyon sayılarımız aynı gözüküyor. 90dk'da orta kafa gol olmasa turu ilk maçta atlıyorduk. Olsun buna da şükür

Evimizde maçın hemen başında Playoffların etkili ismi David Ivan ile öne geçtik. Geçtiğimizi sandık Ofsayt. İlk yarı ortada, ortadasn bize biraz daha yakın geçtikten sonra, ikinci yarının başında da gol fırsatından yararlanamadık. Benevento 15.1.3'ün klasik yapay zeka golü orta+kafa+gol kombinasyonu ile 1-0 öne geçerek soğuk duş aldırdı. Şunu da söyliim, bu orta/gol durumu hariç pek gol yemiyorum. 15.1.3'ün klasik golüymüş galiba bu. Bir başka yerde şikayet okumuştum. Biz şiir gibi ataklarla gerçekten çok hoş goller atıyoruz yapay zekanın elindeki tek silah bu. Gerçekçilik bakımından biraz can sıkıcı.

Sezonun en sürpriz ismi Cavallaro'nun C.Ronaldo'yu kıskandıracak hattrick'i ile hakettiğimiz maçı hakettiğimiz skorla alıyoruz.

Artık tek rakip kaldı. Finaldeki rakibimiz Ascoli olacak. Serie B'ye yalnızca iki maç kaldı

hocam finali büyük bir heyecanla bekliyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

SERIE C PLAYOFF FİNALİ

Ascoli

Takım Toplantısı

Bugün bu finalde olmayı hak eden gerçek bir takım var karşımda! Ne kadar iyi olduğunuzu biliyorsunuz. Bu ligde sizden iyi takım yok. Çıkın, oyun disiplininde ayrılmayın, sakin kalın, doğru pas yapın ve bu maçı kazanın!

Hocam oldukça önemli bir maça çıkıyorsunuz. Tüm bir senelik çalışmanın burada düğümlenmesi sizi geriyor mu?

-Elbette biraz gerginim. Yalnız bugün kaybedeceğimiz bir şey yok. Finalin iki ayaklı bir mücadele olduğunu biliyoruz, skor her ne olursa olsun bir maç daha var. Her şey bugün bitmiyor.

1. MAÇ

Foggia soyunma odasında söylenen şarkıların sesi buraya kadar geliyor. Deplasmanda galip geldiniz bu çok büyük bir avantaj olmalı?

- Evet bugün elimizde sevinmemizi gerektirecek bir galibiyet var. Ama temkinli olmamızı gerektirecek bir maç da var. Oyuncular şimdi sevinebilirler, bunu hakediyorlar daha sonra ikinci maç için yine aynı performansı gösterebilmek için çalışacağız. Evet bir avantajımız var ama bu sonsuz bir avantaj değil, küçük bir fark. Yine çalışmalıyız!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

SERIE C PLAYOFF FİNALİ

ASCOLİ

2. Maç

Takım 1-0 Öne Geçince Ben (Temsili)

Maç 1-1 Olunca Ben (Temsili)

80'de 2-1 Geriye Düşüp Maç Uzatmalara Doğru Giderken Ben (Temsili)

UZATMALARDA MAÇI ALINCA BEEN!!!

Aynen Like a Boss! gibi bitirdik sezonu. Bir an için hiç sebep yokken maç 2-1'e gelince oyun bu turu bize yar etmeyecek diye endişelendim ama... Takım konuşmasında, ha keza maç içinde çocuklara bağırıp çağırarak kendilerine gelmelerini sağladım. Uzatmalarda işi sıkı tutup hemen golü attılar, rakibe göz açtırmadılar bizi SERIE B'ye ÇIKARTTILAR!

CL almış kadar olduk. Bu sezon bu kadar beyler. Seneye Serie B'de görüşmek üzere

hadi gözün aydın dediğin gibi taktiksel çeşitliliğin en fazla olduğu ülke italya. o yüzden taktik hazırlarken en çok zorlanılan lig konumunda hatta pek tercih de edilmez. amma velakin burada bir taktik tutarlılık gösterirse dünyanın her yerinde rahatlıkla başarı sağlayacaktır.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

hadi gözün aydın dediğin gibi taktiksel çeşitliliğin en fazla olduğu ülke italya. o yüzden taktik hazırlarken en çok zorlanılan lig konumunda hatta pek tercih de edilmez. amma velakin burada bir taktik tutarlılık gösterirse dünyanın her yerinde rahatlıkla başarı sağlayacaktır.

4-4-1-1 macera olasılığı daha düşük, nasıl desem "tok", standart bir dizilim. Kanatları hücum oynattığında bi 4231, orta sahanı da hücuma kattığında bi 433 bile olabilir. Daha önceden bunu hesap etmemiştim ama İtalya gibi cins cins taktiğe sahip rakiplerle oynanan bir lig için istemeden de olsa doğru bir seçim yapmış olabilirim.

Yorumların ve desteğin için sağol

Yeni ligin hayırlı,uğurlu olsun hocam inşallah kısa zamanda Seri A'ya çıkarız .Analizin ise tam bir rehber tadında .

Quote Originally Posted by nessus View Post
    4-4-1-1 macera olasılığı daha düşük, nasıl desem "tok", standart bir dizilim. Kanatları hücum oynattığında bi 4231, orta sahanı da hücuma kattığında bi 433 bile olabilir. Daha önceden bunu hesap etmemiştim ama İtalya gibi cins cins taktiğe sahip rakiplerle oynanan bir lig için istemeden de olsa doğru bir seçim yapmış olabilirim.

Yorumların ve desteğin için sağol
    ne demek rica ederim efendim

bu seride değil de bir öncekinde italya maceramda taktik yapma sevdasına tutulmuştum. senin yaptığın tok (bu tanımlama çok hoşuma gitti) taktik gibi değildi 4-3-3 (3mc-3st) denemiştim. oyun anlamında birşeyler elde etsem de sonuç ve süreklilik anlamında fiyasko olmuştu. bunun yegane sebebi italya daki yığınla farklı dizilimdi. zira aynı taktiği ingilterede denedim muazzam sonuç vermişti.

dolayısıyla bu acı tecrübelerimden sonra taktiksel manada zorluk derecesi en yüksek ligde yaptıklarına imrenmemek elde değil.

merakla üst ligde olacakları bekliyorum

Sezon başından beri pek okuyamamıştım tek solukta tüm sezonu okudum tebrik ederim abi çok güzel bir sezon olmuş.Bu sene orta sıralarda yer alalım gelecek sene çıkarız Serie A'ya.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Zeman Reyis

Mali sıkıntılar içerisinde Serie C'de yer alan Foggia'nın tanınmamış Türk bir teknik adam tarafından sürpriz bir şekilde üst lige çıkarılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Evet onları takip ettim, sezon içerisinde destek veren konuşmalarda da bulundum. Gol atmasını bilen iyi bir takım oldular, yalnız gerçek bir bir takım olabilmeleri için E.Capello kiralık oyuncular yerine daha fazla Foggia'ya bağlı oyuncularla çalışmalı.

Bu insanlara ister istemez sizin başarınızı anımsatıyor, ne dersiniz?

- Önemli ve beklenmedik bir başarıydı bu, ama henüz kanıtlanmış bir şey yok. 90'larda bizim yarattığımız Foggia gibi olabilmeleri için Serie B'de tutunmaları ve Serie A'ya çıkmaları gerekiyor. Şimdilik ne olacak bilemiyoruz.

SEZON SONU

Üst lig çıkar çıkmaz yönetim yangından mal kaçırır gibi bütçeleri açıkladı. Gerçi adamlar da haklı, sezonun bitişi 14 Haziran'a denk geldi, bizim Türk futbolcular ayak topu oynayıp, havuza girmekten yorulmuştur mesela bu dönemlerde

Tabi işin kokusu sonra çıktı. Beklenmedik başarı şehrin kodamanlarını harekete geçirdi. Başkan La Campo'yu devirmek istiyorlar. Adamlar Serie B'nin kokusunu aldı tabi Şu durumda başkanlık seçimi yapılana kadar tüm gelirlere/transfere ambargo konuldu. Madem çalışmamıza imkan yok, biz de tatile gideriz.

Serie C, C Grubu yılın takımı açıklandı. Ligin abisi Catanzaro ve tabi ki bizim oyuncularımızla dolu. Sadece ligde 21 gol atmış Cavallaro'yu almayarak büyük ayıp ettiler. Diziliş yüzünden mi oldu bilmiyorum.

Yine bizi gururlandıram bir ödül. Biri AMC diğeri ST. Ama bu iki genç kardeşimiz kiralık oldukları için, kiralık etin yahnisi misali uzun vadede bize bir faydası yok Yalnız aynı ödülü iki farklı kişi nasıl aldı anlamadım. Genel ve bizim gruba özel galiba.

Cavallaro'yu buraya almışlar en azından. Yine aynı ödüle iki sıralama var, bu işten bişey anlamadım Çok önemli değil deyip geçiyoruz.

Tabi taraftar bu durur mu, yapıştırmış cevabı! Cavallaro hakettiği ödülü, taraftarımızdan aldı. Benim için de acayip sürpriz bir adam oldu. Adamın ppmleri iş yapıyor, gelişine şut dener vs bunlar önemli özelliklermiş anladım. Kanat oyuncularına bunu çalıştırıcam artık.

Gelirler anında katlandı tabi Tevekkeli değil, hemen şehirde seçim havası oluşturuldu Parayı kim yiyecek bakalım ben mi yeni başkan mı?

Ayrıca bu ligde kalmayalım gerekirse Serie B'de 3 sezon kalırız diye bu yüzden diyordum. Fark ortada.

Heyecanlı bir transfer süreci bizi bekliyor. Zilyon tane oyuncu almak lazım. Tabi önce yönetimin değişmesi gerek. Yeni yönetimin benimle çalışmayacağız yazıyor basında. Yok artık? Takımı bir üst lige çıkarınca kovulan Anadolu hocası oluyoruz gibi geliyor. Kovarlarsa bir daha da Davos'a gitmem...

Hocam rehber gibi kariyerinle bana iyi bir taktik yaptırdın taktik analizin sayesinde oyundan zevk alır oldum Seri B de başarılar...

zorlu bir yaz sezonu olacak gibi. maddiyat fena değil. ilk sezon orta sıralarda geçer gibi düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by ismaelbouzid View Post
    Hocam rehber gibi kariyerinle bana iyi bir taktik yaptırdın taktik analizin sayesinde oyundan zevk alır oldum Seri B de başarılar...

Eyvallah teşekkür ederim. O zaman düşünmemiştimi daha fazla ekran görüntüsü alsak daha iyi bişey olabilirdi. Artık aklımda

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Güzel kariyer, seneye hedef nedir
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Kadronu ve transferlerini görmedik ama ankette orta sıralarda takılır dedim. İtalya ligi bonservis ortaklığı olayını kaldırmaları ve 12 yedek oyuncu seçebilme kuralını getirmeleri sonrası bana çok cazip geliyor. Takipteyim, başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

HAZIRLIK-TRANSFER DÖNEMİ

2 Temmuz 2015
    Gazetta Foggia: Alberto Grassi ve Mirco Terranova Takıma Katıldı

Ocak ayı transfer döneminde bedelsiz olarak transfer edilen iki genç oyuncu transfer sezonun açılması ile kulübe katıldılar. Seçim sürecinde olan Foggia'da oyuncular için bir açıklama yapılmaması dikkat çekti.

6 Temmuz 2015

La Foggia Sport: Foggia Calcio'nun Yeni Başkanı Davide Pelusi

7 Temmuz 2015
    Gazetta Foggia: E. Capello Gidiyor mu?

Foggia'da seçimlerde başkan Lo Campo'nun koltuğu kaybetmesinden sonra kulübün başına geçen Davide Pelusi'nin yakın çevresine tecrübesiz bir teknik adamla Serie B'de devam etmek istemediği ve takımın başına bir İtalyan antrenör getirmek istediğini söylediği öğrenildi.

9 Temmuz 2015
    Teleradioerre: Davide Pelusi, Pasquale Marino'yu Getiriyor!

Foggia'nın yeni başkanı bu sezon büyük bir başarı kazanarak takımı üst lige çıkartan İtalyan asıllı Türk E.Capello yerine Pasquale Marino'yu getirmek istediği kulüp içerisinde sızdırıldı.

10 Temmuz 2015
    Gazetta Foggia: E.Capello: Bu Belirsizlik Derhal Ortadan Kalkmalı

Foggia'da gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra kulüpteki geleceği sorgulanan genç teknik adam E.Capello, "Bir sezonda yaptıklarımız belli bir saygıyı hak ediyor, kulüpten gazetelerde ya da kafelerde duyduğum dedikodulardan daha ciddi ve kesin bir açıklama bekliyorum. Şu an çalışma yapmamız engelleniyor ve bu şartlarda da zaten bu mümkün değil!" diyerek yönetime bayrak açtı.

12 Temmuz 2015
    Teleradioerre: Davide Pelusi: E.Capelo ile Görüştük, Çok Yakında Açıklama Yapacağız

14 Temmuz 2015
    La Foggia Sport: Davide Pelusi: Foggia'nın Hocası E.Capello'dur

Yeni başkan D.Pelusi'nin göreve gelmesiyle bir süredir çalkalanan Foggia kulisleri başkanın Pelusi'nin dünkü açıklamasıyla duruldu. Pelusi açıklamasında kulübü teslim alma sürecinde yaşanan sıkıntılara sabırla göğüs geren E. Capello'ya teşekkür ederek, onun görevine devam etmesinden memnuniyet duyduklarını açıkladı.

14 Temmuz 2015
    Gazetta Foggia: E.Capello'nun Transfer Ambargosu Kalktı

Yeni yönetimin koyduğu transfer ambargosu kaldırıldı. Foggia, transfer için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

16 Temmuz 2015
    Teleradioerre: Di Bari: Inter Çıldırmış Olmalı!

Iemmelo ve Scrijvers'in kulüplerine dönmesinden sonra santraforsuz kalan Foggia'da ilk öncelik forvet transferi. Geçtiğimiz sezon da ilgilenilen Inter'li Emiliano Bonazzoli için Inter'e kiralama teklifi götüren Foggia, Inter'in istediği kiralama ücreti karşısında transferden vazgeçti. Foggia Futbol Direktörü Di Bari "Geçtiğimiz sezon kiraladığımız oyuncuların gelişimine yaptığımız katkı ortadayken Inter yönetimi Bonazzoli'ye talip olmamızı bir şans olarak değerlendirmeli ve gerekli kolaylığı göstermeliydi. Bonazzoli dışında istediğimiz diğer kiralık oyuncular için de ödeyemeyeceğimiz rakamlar istediler, Inter'den kesinlikle oyuncu transfer etmeyeceğiz!

16 Temmuz 2015
    Gazetta Foggia: Foggia Iemmelo'yu Geri Getiriyor!

La Gazetta Foggia: Santraforda Yeni Rota Hector

Foggia Today: Foggia Çıldırdı Drogba İtalya mı Geliyor?

17 Temmuz 2015
    Teleradioerre: Yassine Benzia Foggia'da!

Foggia forvet transferinde birkaç isimle görüşme yaptıktan sonra ilk bombasını patlattı. Lyon'un genç yeteneği Yassine Benzia kiralık olarak Foggia takımına katıldı.

Y. Benzia: Schrijvers Kadar Gol Atmaya Çalışacağım!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

HAZIRLIK-TRANSFER DÖNEMİ

18 Temmuz 2015

Foggia Today: Rubin Kazan Foggia'ya Geliyor

Geçtiğimiz sezon elde ettiği başarının ardından Serie B'ye çıkan Foggia, Rus devi Rubin Kazan kulübünden hazırlık maçı teklifi aldı. Foggia'nın ev sahipliğini yapacağı maç 22 Temmuz'da oynanacak.

La Gazetta Foggia: Menajerler E.Capello'ya Bulgar Yıldızı Önerdi

19 Temmuz 2015

Foggia Sport: Foggia Kiralık Atağına Kalktı!

E. Capello'nun Serie B seviyesine uygun kadro kurma arzusuyla ayağa kalkan yönetim kiralık oyuncuları araştırıyor. Foggia şimdilik sadece santrafor transferi yapabildi.

E. Capello: Orta saha ve sağ bek transferi kesinlikle şart!

20 Temmuz 2015

Teleradioerre: Foggia Eli Boş Dönüyor

Sağ bek için bir Polonyalı bir de Fransız oyuncuyla görüşme yürüten Foggia yönetimi, oyuncuların İtalya'ya gelmek istememesi üzerine sıkıntıya girdi. Menajer E.Capello yönetimi sağ bek transferi için sıkıştırıyor.

21 Temmuz 2015
    Teleradioerre: Bulgar Sol Açık Foggia'da!

Tüm gözlerin sağ bek transferi olduğu günlerde Foggia kulübü daha önce görüşüldüğü basına yansıyan Momchill Tsvetanov ile anlaştı. genç Bulgar geçen sezonun kahramanı Cavallaro'nun yerine mi yoksa sağ kanada mı monte olacağı merak konusu.

Gazetta Foggia:
    Quique (AMC): Foggia'ya Gelmeyeceğim!'

22 Temmuz 2015

Foggia Sport: Foggia Rubin Kazan'a Diş Geçiremedi

E.Capello: Bu tür takımların şehrimize gelmesi çok güzel. Henüz hazır değiliz, transferleri tamamlayamadık, neredeyse tüm zamanımız transfer görüşmeleriyle geçiyor. Rubin takımına teşekkür ediyorum.

23 Temmuz 2015

Foggia Today: Arsenal Marcondes'i Bırakmıyor

La Gazetta Foggia: Foggia Orta Saha İçin R.Madrid'in Kapısı Çaldı

Teleradioerre: Foggia Yunan Sol Bek İle Anlaştı!

25 Temmuz 2015

Teleradioerre: Foggia'ya R.Madrid'den Süper Transfer

Foggia teknik ekibi David Ivan'dan boşalan pozsiyon için uzun süredir transfer çalışmaları yürütüyor yalnız çaldıkları kapılardan elleri boş dönüyorlardı. Sonunda bu bölge için ilk transferlerini gerçekleştirerek Real Madrid kadrosunda yer alan Burgui ile anlaşmaya vardılar.

27 Temmuz 2015

Foggia Sport: Foggia Transferden Eli Boş Dönüyor

Foggia yönetimi ve teknik ekibi dört bir koldan transfer için çalışıyorlar ancak istedikleri sonuçları alabilmiş değiller. Basında her gün 4-5 yeni oyuncunun transferle ilgili adı duyurulurken, Foggia'nın şimdiye kadar yapabildiği transfer sayısı "3". Foggia yönetimi son olarak bonservisi elinde olan futbolcularla yaptığı görüşmelerden eli boş döndü.

28 Temmuz 2015

La Gazetta Foggia: Jakob Glasberg Foggia'da!

Foggia yönetimi sonunda E.Capello'nun çok istediği sağ bek transferini bitirdi. Bu mevkide oyuncusu bulunmayan E.Capello yönetimden ısrarla sağ bek transferi istemiş ancak bugüne kadar yürütülen görüşmelerden bir sonuç alınamamıştı. Foggia sürpriz bir şekilde İsveç'li 20 yaşındaki sağ bek Glasberg ile anlaştıklarını duyurdu.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri