Anket Sonuçlarını Görüntüle: 33/1 Şans Verilen Foggia Bu Sezon Ligi Nasıl Bitirir?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Küme Düşer

0 0%
  • Az Farkla Ligde Kalır

1 25.00%
  • Orta Sıralarda Yer Alır

3 75.00%
  • PlayOff Görür

0 0%
  • Şampiyonluk Bizim Kupa Bizim!

0 0%
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 67 arası toplam 67 sonuç

Konu: Foggia İlk Sezonda Serie B'ye Yükseldi! Şimdi Nereye Gidiyoruz?

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Benzia, Schrijvers'ten daha çok atar güzel transfer

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

HAZIRLIK TRANSFER DÖNEMİ

1 Ağustos 2015

Foggia Matera Hazırlık Karşılaşması

3 Ağustos 2015

Teleradioerre: Foggia Yunan Orta Saha Tachisidis'i İstiyor

Foggia Today: Sağ Kanat Arayışları Sonuç Vermedi

Foggia Sport: E.Capello Orta Sahadaki Alternatiflerini Arttırmak İstiyor

4 Ağustos 2015

Foggia Martina Franca İle Hazırlık Maçı Yaptı

Yedek ağırlıklı kadro ile çıkan Foggia'da geçtiğimiz sezon takıma getirilen ve bu sezon Yassine Benzia'nın forvetteki tek alternatifi konumundaki 17 yaşındaki Ramkilde'in 2 gol atması E.Capello'nun yüzünü güldürdü.

7 Ağustos 2015

La Gazetta Foggia: E.Capello Benfica'lı Yıldızı Transfer Etmek İstiyor

Forvet arkası için R.Madrid'den Burgui'yi kiralayan E.Capello, Benfica alt takımı kadrosunda yer alan Bernardo Silva için kulübüne bonservis için teklifte bulundu.

9 Ağustos 2015

Foggia Paganese'ye Patladı 6-0

11 Ağustos 2015

Teleradioerre: Bernardo Silva Foggia'ya Gelmiyor!

12 Ağustos 2015

Foggia Today: E.Capello: Transfer Çalışmaları Devam Edecek Ama Çok Umutlu Değilim

Şimdiye kadar neredeyse her mevki için bir çok oyuncuyla görüştüklerini belirten Foggia teknik direktörü E.Capello, bir çok oyuncu ile maaşta anlaşamadıklarını, bir çok oyuncunun da Foggia'yı küçük bularak gelmek istemediğini söyledi. E. Capello gülümseyerek "Ne yazık ki piyasada görüşebilecemiz kimse kalmadı! Belki yeni birilerinin haberini alırsak onlara da umutsuz tekliflerimizi sunarız" diyerek üstü kapalı bir biçimde yönetimin maaş kısıtlamalarını eleştirdi.

13 Ağustos 2015
    Teleradioerre: Foggia İtalya Kupasında Novarra ile Karşılaşacak

14 Ağustos 2015
    Foggia Today: Barnetta İsmi Heyecan Yarattı!

15 Ağusto 2015
    La Gazetta Foggia: Foggia Novarra'ya Acımadı!

İtalya Kupası 2. Ön Eleme Turu mücaledesinde yeni transfer Y.Benzia ilk resmi maçında 2 gol atarak maçın kahramanı olurken, sağ bek Glasberg'de iyi oyunuyla övgü aldı.

19 Ağustos 2015

Teleradioerre: E.Capello: Catania Eşleşmesi Zorlu Oldu

İtalya Kupası 3. Ön Eleme Turu kuraları çekilirken Foggia zorlu bir kura çekerek bu turda Catania'nın rakibi oldu. Tek maç eleme usulü oynanacak maçta ev sahibi de Catania olacak.

20 Ağustos 2015
    Foggia Today: Yönetim Zemini Yenilemeyecek

Foggia kulübünün yeni yönetimi görev geldikten sonra E.Capello'ya söz verdikleri zemini yenileme çalışmasından vazgeçtiklerini duyurdu.

22 Ağustos 2015

Foggia Sport: Yönetim Gençlik Tesislerini Yenileyemiyor!

Yeni yönetimin geçtiğimiz günlerde Pino Zaccheria'nın zeminini yenileyemeyeceğini açıklamasından sonra, bu sefer de göreve geldiklerinde duyurdukları Altyapı Tesisleri Yenileme çalışmalarını bütçe kısıtlamaları nedeniyle rafa kaldırdıklarını açıkladırlar. Geçtiğimiz sezona nazaran kasasında para bulunan Foggia kulününde yönetimin bu tür kısıtlamaları kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Teleradioerre: Foggia'dan Sürpriz Transfer! Salva Ruiz Foggia'da!

Foggia transfer konusunda uzun süreli sessizliğe gömüldükten sonra bombayı İspanya'da patlatarak Valencia'nın gelecek vaadeden sol beki Salva Ruiz'i kiralık olarak kadrosuna kattı.

23 Ağustos 2015

La Gazetta Foggia: Catania Foggia'yı Ezdi Geçti 3-1

Deplasmanda zorlu bir kupa mücadelesine çıkan Foggia, Yassine Benzia'nın golüyle umutlanmasına karşılık pek varlık gösteremediği maçı 3-1 kaybederek İtalya Kupası'na 3. Ön eleme turunda veda etti.

24 Ağustos 2015

Foggia Today: Bombalar Patlıyor! Emillano Marcondes Foggia'da!

Foggia daha önce Arsenal kulübünün kiralamaya yanaşmadığı Marcondes ile kiralık anlaşmaya vardı.

27 Ağustos 2015

Teleradioerre: Peixoto Sassuolo'da

E.Capello'nun geçtiğimiz sezon başında bedelsiz olarak transfer ettiği genç Portekizli Peixoto, Sassuolo'dan gelen transfer teklifi üzerine satıldı. Foggia bu transfer için 650B Avro alacak.

28 Ağustos 2015

Foggia Sport: Foggia Ligi Açıyor!

Foggia, Serie B'deki ilk maçında Vicenza deplasmanına gidiyor. E. Capello maçtan önce "Önce başkanlık seçimleri, daha sonra transfer çalışmaları hazırlık çalışmalarımızı biraz aksattı. Yine de ligin ilk maçı için son transferlerle birlikte kadromuz ve taktiğimiz hazır. Lige iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz" diye konuştu.

La Gazetta Foggia: E.Capello John Hou Saeter'i İstiyor!

Orta sahaya hiç transfer yapamayan Foggia kulüp patronu E.Capello, Peixoto'nun da satışıyla elde edilen geliri de göz önüne alarak gemileri yakmış gibi görünüyor. Bakalım Foggia bu genç Norveçli'nin transferini bitirebilecek mi? Bu sezon onlarca transfer görüşmesinden eli boş dönen kulüp, futbol çevresinin yorumlarına göre bu kez de eli boş dönecek.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Evet uzun bir transfer dönemini geride bıraktık. Bulabildiğim herkesin kapısını çaldım Gerek düşük itibarımız, gerek maks 100B maaş ödeyebilmemiz neticesinde aslen ilgilendiğim oyuncuların hiçbirini alamadım. Bonservisi elinde çiçek gibi adamlar vardı, gelmediler.

Pinti Foggia yönetimi bir yana Serie B'nin de kurallara göre bir maaş üst limiti var. Hiçbir takım yıllık 297Bin Avro'dan fazla maaş ödemesine imza atamıyor. Yani Serie B'de Araplardan destek bile alsanız, har vurup harman savurmak yok.

Transfer döneminde özellikle Salva Ruiz transferine çok sevindim. Küçük takımlar için iyi bek bulmak çok zor oluyor. Sağ bek için çok tırmaladık, en son Glasberg ile anlaşabildik. Glasberg'i Top Kapma-Markaj-Orta Yapma-Konsantrasyon-Çalışkanlık özelliklerini göz önünde tutarak transfer ettim. En azından bu özellikler 10 ve üzeri

Salva Ruiz'de tam Valencia'dan gelecek adam tipi var. Gerek adı olsun, gerek özellikleri tipik bir Valencia sol beki Öyle ahım şahım gelmeyebilir ama benim takımın banko sol beki olacak. Transferin son haftasında bu kiralama beni memnun etti.

Daha da güzeli geçen sezon bedavadan alalım bi kenarda dursun dediği Peixoto için Serie A kulübü Sassuolo'dan gelen teklif oldu. Çocuğu daha oynatmadan, hatta özelliklerini bile doğru dürüst geliştirmeden 650bine sattık. Çok karlı bir iş bu.

Daha güzelinin de daha güzeli, Peixoto ve transfer bütçesinden kalan parayla Norveçli süper MC/AMC John Hou Saeter'in kulübüne yaptığımız teklif. Kulübü ikna etmek mesela, parayı bastırsak bu sefer oyuncuyu ikna etmek daha mesela. Bakalım görücez.

Transferin son 3 gününe girerken yaz aylarını uzun uzadıya anlatmış oldum. Önceki günleri ve transferleri bi önceki sayfadan görebilirsiniz.

Tüm transferleri toplu hale transfer tamamen kapanınca paylaşırız. Tahminler bize 33/1 şans vererek küme düşeceğimizi ön görüyor. İlk lig maçımıza sadece 1 gün kaldı. Bakalım görücez!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Benzia, Schrijvers'ten daha çok atar güzel transfer
    Benzia Lyon'da tutunamamis, dikkat etmedim belki gevşek bi karakteri olabilir. Yani ozellik var ama Yattara misali Gerçi ilk resmi maçında 2 gol attı çocuk. Ben forvetin ağzına kadar getirtiyorum zaten topu, tam o anda iy bi vuruş yapsın kafi. Zaten oyuncu ararken Finishing 15 diye arattim, biraz da Anticipation ve Composure. Orta sahada topla bulusursa, dribbling yapabilmesi de önemli.

Hepsi Schrijvers'de vardı galiba 30 kadar gol attı. Benzia'da da var gibi, bakalım ne olacak

benzia ve diğer transferler bu şartlar altında çok iyi görünüyor. taktiksel tutarlılık olduğu sürece sıkıntı olmaz gibi.

yalnız maaş sınırının olması çok güzel birşey.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

EYLÜL 2015

1. Hafta

Armani takım elbisemizi giydik, Serie B traşımızı olduk ve sezonun ilk maçına çıktık. İlk yarı bariz bir Vicenza üstünlüğü ve 1-0 gereye düşerek geçince bu lig bize büyük mü gelecek acaba diye endişe ettim. Devre arasında oyuncuları biraz fırçalamak işe yaradı, ikinci yarı bambaşka bir Foggia ve gelen 1 puan. Fena değil.

Transfer - John Hou Saeter (1.8M Euro)

Sezon öncesi mesajımızda haberini geçirmiştim. Bu yetenekte ve bu potansiyeldeki bu çocuk nasıl bize geldi anlamadım Yüzlerce oyuncu geri çevirmişti bizi halbuki. İlk başta biraz çekimser davrandı ama konuşarak ikna ettim. Hırslı, başarıyı isteyen bi çocuk sevdim. MC bölgesinde oyuncu kalitemizi yükseltmemiz gerekiyor. Bastık 1.8 milyonu aldık. REKOR!

Sezonun transfer özeti de böylelikle şekillenmiş oldu:

2. Hafta

Serie A'nın eski gediklilerinden Brescia önünde prestijli bir galibiyet! Rakibe göz açtırmadan, tam bir şampiyon gibi aldık maçı.

3. Hafta

Sahamızda bir galibiyet daha alarak havaya giriyoruz. Yoksa bu sezon da geçen seneki gibi beklenmedik bir başarıya mı imza atıcaz? Yalnız gollerin üçünün de duran top sonucunda gelmesi enteresan. Sarno takımın en iyi duran top kullananı, her hafta mutlaka gol de attırıyor. Onun bu özelliği yüzünden John Hou'yu oynatamıyorum

4. Hafta

Böyle kaybedilen uyduruk maçlardan sonra sinirlenmemek mümkün değil. Yenilgiye hiç tahammülüm yok Korner ve yantop golleri dışında Verona'nın maça hiçbir katkısı yok.

John Hou, Marcondes, Grasi gibi gençler hazır olmadığı için genç takım maçına göndererek MC rotasyonunu daraltmış oldum. Sarno gol attı ama sakatlandı çıkardık, üstüne Burgui sakatlandı çıkardık. Orta alan Serie C adamlarına kaldı. Yetmedi sonradan oyuna giren Agnelli ik sarıdan atıldı 10 kişi kaldık. Buna rağmen pozisyonlara biz girerken... Yan orta kafa gol! BU İŞE BİR ÇÖZÜM BULAN VAR MI? En azından azaltsak.

Transfer -Nadir Minotti (Bedelsiz)

Bu arkadaş normal sezonda imza atmamıştı, bi deneyelim dedim mırın kırın falan ama istediğimiz fiyata imza attı. İtalyan oyuncu görünce dayanamıyorum Yani Avusturyalı, Belçikalı falan olsa belki transfer etmem Nadir'i. Bu transferle orta ikilinin defansif yönünü de güçlendirmiş olduk. Takım potansiyelini yavaş yavaş Serie B ayarına çıkartıyoruz.

5. Hafta

Benzia üç golle iyi katkı verdi. AMC pozisyonundan geçen sezonki David Ivan katkısını alamadım hala. Gizli Forvet/Oyun Kurucu her çeşidi deniyorum ama pek bi numara yok. Yine kıl kıl goller yiyerek maçı zora soktuk. Kenardan fırça kaymaktan ses tellerim koptu, maç sonun da konuşamıyordum

6. Hafta

Vay vay vay... Havamızı söndüre nbir maç. Pescara öyle goller attı ki, 1 mutlak gol pozisyonu ve isabetli dört şutta dört golle tamamladı maçı. İnsanüstü goller geldi. 4-3-3 bizi hep zorluyor bugün acayip çaresiz kaldık. İkinci yarıya 4-1-4-1 çıkarak biraz dengeledim ama gol atamadı bizim çocuklar.

7. Hafta

İşte bu kötü oldu. Tesadüf mü bilmiyorum ama yine bir 4-3-3. Yalnız iki gol de kornerden. Gerçekten çok acıklı oldu. Maçı çevirmek konusunda çaresiz kaldım. Bu kadar korner golü yemezdik biz ama. Kadro çok değişti, oyuncuları yeni kadroya göre yerleştirme yapmadığım için mi oluyor bilmem. Bu maçı kazansak bizim için iyi bir ay geçti sayacaktım.

Evet puan durumu can sıkıcı gibi gözükse de biz 10 puandayız lider 16 puanda. Gelecek ay 6 maçımız var 4 galibiyet alsak kendimizi ilk beşe atarız. Haa alabilir miyiz bilemem

İlk yarı sonunda 10-15. sıralarda yer alırsak yeni bir taktik üzerine düşünebilirim belki. Sorunun kadro gücünden mi taktiksel zaafiyetten mi oldugunu anlamam gerek. İlk dört maçta bana bu takım Playoff oynar gibi geldi, sonraki 3 maçın ikisinde yenildik. Henüz bişey anlayamadım.

AYIN ELEMANI

Ayın futbolcusu, eski günlerin ve asistlerin hatrına Vincenzo Sarno. 3 asist 2 maçın adamı performansı. Plasemiz 5 gol atan Yasin Benzia.

ilk haftalar lige alışma haftası olarak görülebilir.kaliteli elemanlar geldi. sonuçlar düzelecektir. sıkıntının taktiksel olduğunu düşünüyorum.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri