Anket Sonuçlarını Görüntüle: 33/1 Şans Verilen Foggia Bu Sezon Ligi Nasıl Bitirir?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Küme Düşer

0 0%
  • Az Farkla Ligde Kalır

1 25.00%
  • Orta Sıralarda Yer Alır

3 75.00%
  • PlayOff Görür

0 0%
  • Şampiyonluk Bizim Kupa Bizim!

0 0%
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: Foggia İlk Sezonda Serie B'ye Yükseldi! Şimdi Nereye Gidiyoruz?

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Question Foggia İlk Sezonda Serie B'ye Yükseldi! Şimdi Nereye Gidiyoruz?

Evet bir kez daha yeni seriyle birlikte iş ve sosyal hayatımdan çaldığım zamanı FM'ye aktarmanın zaanı geldi Hatırlayan olacaktır her sene eğlenceli olmasına gayret ettiğim bir kariyer açar ama asla tamamlamam! Bu sefer alt liglerden bir takımla daha heyecanlı bir kariyeri tamamlamaya çalışacağım. Zamandan kazanmak için ekran görüntülerinden yer gelecek tasarruf edeceğiz.

Foggia Calcio benim onu hatırlardığım adıyla U.S. Foggia 90'larda Zdenek Zeman ile Serie A'nın yükselmeyi başarmış, Zeman'ın meşhur 4-3-3'ü ile tonla gol atıp bir o kadar da yiyen eğlenceli bir takım olmuştu.

Gençliği benim gibi 90'lara denk gelenler o zamanla Serie A'nın en popüler ilk üç (bence iki) lig içinde olduğunu hatırlayacaklardır. Foggia o yıllarda lige renk katmıştı biz de aynısını yapmak zorundayız. Yalnız işimiz belki de daha zor. Atlamamız gereken 2 lig boğuşmamız gereken mali sorunlar olacak.

Kariyerimiz "Zemanlandia'nın" hikayesi ile bir sonraki mesajdan itibaren başlıyor. Herkese selam!

Kuralları Okudum ve kabul ediyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Kariyeriniz onaylanmıştır. Başarılar.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Zemanlandia'nın Hikayesi

Zdeněk Zeman, amcasının görev vermesiyle 1983'e kadar Palermo genç takımının başında kalır Bu arada 1975'te İtalyan vatandaşlığını alır. 1979'da da teknik direktörlük diplomasını almıştır. 1983'te Serie C2 takımı, Sicilya'nın doğu kıyısındaki, 40.000 nüfuslu Licata'nın başına geçer. 36 yaşındaki Zeman 1984-85 sezonunda takımı C1'e çıkarmayı başarır. Takımın tümü genç takımdan gelen oyunculardan kurulmuştur. İzleyen yıl C1/B grubunda 12. sırada bitirirler. 1986-87 sezonunu başında Foggia başkanı Pasquale Casillo, Zeman'ı takımın başına geçirir. Ama Satanello ile Zeman'ın ilk buluşmaları iyi gitmez. Başkan Casillo, sonradan hatasından döneceği bir kararla Zeman'ı sezon bitmeden kovar, Foggia ligi sekizinci bitirir. Zeman'ın yolu Serie B takımı Parma'ya düşer ama 7 maç sonunda kovulur. 1987-88 sezonunda bir başka Serie B takımı Messina'nın başındadır (yukarıdaki fotoğraf o günlerden). Ligi sekizinci bitirirler. Ligin gol kralı 23 golle tanıdık bir isim olmuştur. 24 yaşındaki Salvatore Schillaci. O bir lig üste Juventus'a giderken, Zeman eski takımına döner. Foggia başkanı Pasquale Casillo, 2 sezon önce Zeman'ı kovmaktan pişman olmuştur. Onu geri getirir, yanına da futbolu kısa süre önce bırakmış ve Foggia altyapısından yetişip 8 sene futbol oynamış Giuseppe Pavone'yi yerleştirir. İşte bu karar Foggia Mucizesi'nin başladığı andır.

1989-90 sezonunda takım sezonu sekizinci bitirir. Takıma Piacenza'dan katılan 21 yaşındaki Giuseppe Sigonori 14 golle krallıkta üçüncü sırayı alır. Futbol Direktörlüğü'nü sürdüren Giuseppe Pavone Signori ile birlikte Roberto Rambaudi'yi de takım getirir. 1990-91 sezonunda Pavone bu sefer 22 yaşındaki Francesco Baiano'yu takıma kazandırır. Foggia kendi evinde sadece 1 maç kaybederek, 6 puan farkla Serie B şampiyonu olur ve takım 13 yıl sonra Serie A'ya geri döner.

1991-92 sezonu başlamadan önce takım 3 oyuncu daha katar Pavone. 24 yaşındaki Romen Dan Petrescu, Steaua Bükreş'ten, 22 yaşındaki Rus Igor Shalimov Spartak Moskova'dan, 23 yaşındaki Rus Ogor Kolyvanov da Dinamo Moskova'dan Foggia'ya gelirler. Buna rağmen pek şans verilmez Foggia'ya. Zaten Zeman'ın oynattığı 4-3-3 dizilişli atak futbol, İtalya'da çok fazla sevilmemektedir. Foggia küme düşme adayı olarak gösterilmesine rağmen ligi dokuzuncu bitirir. Baiano 16, Signori 11, Rambaudi ve Shalimov da 9'ar gol atarlar. Takım toplamda attığı 58 golle, şampiyon Milan'dan sonra ligin en çok gol atan ikinci takımı olur. Örneğin ligin 28 ve 29. haftalarında Atalanta ile 4-4 berabere kalmış, ardından da Verona'yı 5-0 mağlup etmişlerdir. Son 25 yılda bu rakama çıkan sadece 3 takım vardır ve bu 3 takımda ilk 3 sırada yer almıştır. Zeman'ın futbolcuların pestilini çıkaran antrenmanları Serie A'nın en izlenilir takımını yaratmıştır. Ancak 58 de gol yemişlerdir ve bu da son sıradaki Ascoli'nin yediği 68 golden sonra en yüksek rakamdır. Nitekim ligin son haftasında kendi evlerinde Milan'a 8-2 mağlup olurlar. 1992-93 sezonu öncesinde Luigi Di Biagio ve Hollandalı Bryan Roy takıma katılır. Ancak önemli güç kaybederler Beppe Signori Lazio'ya, Ciccio Baiano Fiorentina'ya Rambaudi de Atalanta'ya transfer olur. Hücum hattı triosu diğer takımlarca kapışılan Fiorentina'nın işi zor görünmektedir. Son olarak Shalimov da Inter'in yolunu tutar. Bu sarsılmanın ardından ligi onbirinci bitirler. Golcüleri ayrılmış Foggia 39 gol atabilir, 55 gol yer. Dan Petrescu Geona'nın yolunu tutar, defans hattına Pisa'dan transfer edilen Arjantinli Jose Chamot oturur. 1993-94'te performansı biraz düzeltirler ve ligi dokuzuncu bitirirler. Roy 12 golle takımın en golcü ismi olur. Chamot 1 sezonun ardından Lazio'ya gider, Roy'un performansı onu Nottingham Forest'e götürür. Tüm yıldızlarını göndermiş ve takıma toplamda 60 milyar liret kazandırmış olan Zeman, bu mütevazi takımla UEFA Kupası şansını kovaladığı 3 sezonun ardından Lazio'nun başına geçer. Foggia Zemansız ilk sezonunda, 1994-95'te 16. sırayı alır ve küme düşer. Son kalan önemli oyuncular Padalino ve Di Biagio da ayrılırlar. Bu düşüş Serie C'ye kadar gidecektir.

.
    .
    .

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Evet 90'larda ismini duyurmuş ondan sonra alt liglerden kurtulamamış iyi bir kent takımı Foggia. Tutkulu bir seyircisi var, pek öyle parası pulu yok. Ve -sanırım- mali kriz yüzünden lige -1 puanla başlıyor.

25bin kişilik stadın sadece kale arkalarında belli bir kısımların dolu olması enteresan. İlgi az olabilir de diğer tribünlere hiç mi talep yok? Belki bir bakım sürecidir.

[YOUTUBE="BAilaef0x_U"]Lega Pro Atmosferi Bu Sezondan Bir Maç[/YOUTUBE]

.
    .
    .

[YOUTUBE="Uo89jd5mEG0"]Aynı Maç Sonrasında Taraftar[/YOUTUBE]

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar hocam, ilginç bir kariyer olacağa benziyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar.Bol gollü maçlar geçirmen dileği ile

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim hocam.

Başarılar abi.İşin içinde Zeman varsa takip edilir bu kariyer.Şu an Cagliari'nin başında 10 maçta 16 gol atıp 16 gol yediler

Başarılar dilerim. Foggia yı yeniden adından söz ettirecek seviyeye getirirsin inşallah

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Başarılar.Bol gollü maçlar geçirmen dileği ile
    Dilek gibi dilek, sağol

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim hocam.
    Eyvallah dostum.

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Başarılar abi.İşin içinde Zeman varsa takip edilir bu kariyer.Şu an Cagliari'nin başında 10 maçta 16 gol atıp 16 gol yediler
    Çok gol atacağımıza eminim ama biz Zeman'dan daha iyisini yapıp az gol yiyeceğiz Hazırlık maçlarımız iyi geçti.

Quote Originally Posted by 61trabzon61 View Post
    Başarılar dilerim. Foggia yı yeniden adından söz ettirecek seviyeye getirirsin inşallah
    Eyvallah. İlk sezon şu alt ligi geçersek iyi motive olur Serie B'de iki sezon kalmaya razıyım.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

TAKTİK TOPLANTISI

Evet beyler, tahtada bu sezon boyunca sahaya hangi şekille yayılacağımızı görüyorsunuz. Kimilerinin iddia ettiğinin aksine rakamlar benim için önemli, daha doğrusu sahada hangi biçimde durduğumuz benim için çok önemli.

Kompakt!.. Kompakt!.. Kompakt!... Bu sezon bu kelimeyi benden çok duyacaksınız. Hücumda da, savunmada da beraber hareket edeceksiniz, "çok akıcı" olmanızı istiyorum. Ve her biriniz hem hücum aksiyonları için hem de savunma yerleşim planları içinde birbirinize "destek" olacaksınız, oyun anlayışınız her zaman "destek" olacak. Bazı maçlarda rakibimize pres uygulayacağız, bazı maçlarda yakın oynamaya önem göstereceğiz, bazı maçlarda presi bırakacağız. Ben bunları size maçtan önce bildireceğim.

Ve bunlarla birlikte bazı mevkiler için özel görevlerimiz olacak. Onları sizinle özel olarak konuşacak ve çalışacağız. Şimdi sezonun ilk antremanını büyük bir şevk ve heyecanla yapalım. Hadi bakalım göreyim sizi!

Takımla taktik anlayışımızıı ve sozunluk beklentilerimizi konuştuktan sonra genel ve bireysel antremanlara hemen başladık. Teknik ekibimiz yetersiz, yönetim geliştirme konusunda isteksiz. Yine de elimizden geleni yapacağız.

Taktiği bu sezon başında bir Tottenham maçı izlerken kafamda kurmuştum. SC Soldado AMC Eriksen'in hücum oyunları hoşuma gitmişti. 2 MC de ve kanatlar da maçın içindeyken aynı zamanda savunma şekillerini de bozmadan alıyorlardı. Bununla birlikte Chelsea'de savunma ve hücumu bir arada yürütebilmesiyle beni etkilemiştir. Taktiğimiz defansif gibi gelmesin hem hücumda hem savunmada maksimum çoğalımı hedefliyor. Bu bakımdan Zeman gibi çok gol atan bir takım yaratacağız. Hadi bakalım rastgele

TRANSFERLER

100bin maaş bütçesini bedelsiz oyuncu transferi ve kiralık oyuncularla kullandım. Zemanlandia felsefesine uygun olarak kulübe gelen her oyuncu oldukça genç. Bu yaşlı oyunculara kapımızın kapalı olduğu anlamına gelmiyor. Fakat şimdilik onlarla iyi bir maaş üstünden sözleşme yapacak durumumuz yok. Alt lig bu tür zayıf profilli genç oyuncuları kaldırabilir. Onlar da burada gelişim gösterip bir üst ligde de bize faydalı olacaklar. En sevindiğim transfer bedelsiz alınan Pedro Torrado oldu. Oraya kiralama yapmaktansa kendi oyuncumu yetiştirme şansım olacak.

Ramkilde SC -Bedelsiz

.
    .

Pedro Torrado DC -Bedelsiz

.
    .

Luis Peixoto MC -Bedelsiz

.
    .

Schrijvers SC -Bedelsiz Kiralık GENK

.
    .

David Ivan AMC -Bedelsiz Kiralık SAMPDORIA

.
    .

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Kiralık oyuncuların bayağı iyi. Umarım bu tarz oyuncuların bonservislerini aldığın günleri de görürüz, başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Başarılar dilerim... İtalya ligini her zaman sevmişimdir...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Kiralık oyuncuların bayağı iyi. Umarım bu tarz oyuncuların bonservislerini aldığın günleri de görürüz, başarılar.
    Forvet çocuk özellikleri iyi ama takıma uymadı sanki. Golü yok adamın. Başka bir tercihim daha vardı Sevilla'dan onu almadığıma pişmanım. Bunu gönderip yine onu alayım dedim ama herif gitmiş.

Quote Originally Posted by nannar View Post
    Başarılar dilerim... İtalya ligini her zaman sevmişimdir...
    Eyvallah. Çok kan kaybettiler lakin hala iyi bir futbol ülkesi. Benim de favorilerimdendir.

HAZIRLIK MAÇLARI

Rahat bir hazırlık dönemi geçirdik. İki resmi kupa maçı da oynadık bu arada. Hazırlık maçları içerisinde Serie B ekibi Perugia ile oynadığımız maç iyi bir test oldu. Bir üst ligin oyuncu özellikleri yanında ben oldukça paçoz kaldım Aslında penaltı kaçırarak başladığımız maçta Perugia kadar fırsat bulduk ama heyecan yaptılar herhalde. Maçtan önce "Skor önemli değil" demekle hata etmiş olabilirim.

Son maçtaki yenilgiyi önemsemesem de lig başlamadan önce bi Acaba? da demiyor değilim.

Bu arada bedelsiz olarak Fransız solbek kattım takıma. Özellikleri bitik tabi. Ama bu haliyle bile formayı alabilir. Alternatifler de en az onun kada bitik çünkü

taktiğin alt lig için ideal hocam. hazırlık süreci de güzel geçmiş. Aldığın elemanların hepsini çok beğendim. kilit oyuncu olabilecek yetenekleri var.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

EYLÜL 2014

LİG 1. HAFTA

LİG 2. HAFTA

.
    .

LİG 3. HAFTA

.
    .

LİG 4. HAFTA

.
    .
    LİG 5. HAFTA

.
    .

LİG 6. HAFTA

.
    .

LİG 7. HAFTA

.
    .

LİG 8. HAFTA

.
    .
    .

# Eylül ayı içinde hepsi lig olmak üzere 8 resmi maça çıktık. 3G / 2B / 3M aldık. Deplasman karnemiz iç saha maçlarından iyi oldu.

# Attığımız 13 gole karşılık 12 gol yedik. Genk'ten kiralık forvet Schrijvers 4 golle en golcü futbolcumuz oldu.

# Ayın oyuncusu olarak galibiyet serimizde sonradan oyuna girerek etki eden emektar sol açık Giovanni Cavallaro oldu. Cavallaro 3 golle oynadı.

Evet lige kötü bir başlangıç yaptık. Bir kez daha hazırlık maçlarının ölçü olmadığını görmüş oldum. En ağırı ligin ve hatta diğer iki grubu da sayarsak tüm Serie C takımlarının en güçlüsü Catanzaro karşısında alınan 5-0'lık yenilgi idi. İlk dört haftada galibiyet alamayınca üzerimdeki baskı arttıç

3 maçlık galibiyet serimiz boyunca bazı ufak taktiksel hamleler yaptık. Düşük tempodan vazgecip normal tempo oynattım çopu zaman. Kanatları da AMLR pozisyonuna çektim. Eğer son Juve Stabi maçını alsaydık kendi evimizde Eylül ayı acılarımız biraz olsun dinmiş olacaktı. Görünen o ki üst lige çıkmak kolay olmayacak. Hele ki Catanzaro varken lider olarak direkt çıkmak imkansız. Benden önce de ilk haftayı 5-0'la geçmişlerdi

Puan durumu ekran görüntüsü almayı unutmuşum. Onu Ekim ayına saklayalım. İnşllah güzel bir puan sıralaması olur da zevkle paylaşırız

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Seri C Kupası

Lig 9.Hafta

Lig 10.Hafta

Lig 11.Hafta

Seri C Kupası

Lig 12.Hafta

-Ekim ayı içerisinde oynadığımız 6 resmi maçın 5'ini kazandık, tek mağlubiyet aldık.

- Ekim ayının futbolcusu aynı zamanda en golcü oyuncumuz olan Schrijvers oldu. Kiralık forvetimiz bu ay beş gol attı.

İlk ay yaşadığım felaketin ardından oturup Eylül ayının tüm maç kasetlerini incelemeye aldım (cidden). Aldığım notlar neticesinde düşük tempo oyunu hızlı tempo ile değiştirdim. Düşük tempo oynamamdaki amaç topa sahip olma arzusuydu. Düşük tempoda oynamak yerine oyunculara "Topa Sahip olmalarını" söyledim. AMC oyun kurucu Ivan, oyunu kurmak için çok fazla geriye geliyor, bu durum ilerde çoğalmamızı engelliyordu. Oyun kuruculuk görevini MC'lerden birine daha pay ettim. Bekleri de oyuna dahil ederek taktiğimize şon şeklini verdik.

Aldığımız 5 galibiyet işe yaradığını da gösterdi. Messina, Lecce ve kupada oynadığımız diğer grubun lider takımı Como galibiyetleri gelecek için oldukça umut vericiydi.

Kotu baslasak da toparlanmayi basarmisiz.. umarim boyle devam eder, basarilar.

doğru hamleler güzel sonuçlar doğurmuş. tebrik ederim. galibiyetlerin devamını dileriz

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

KASIM 2014

Ekim ayındaki güzel gidişatımıza Kasım ayının hemen başındaki bu yenilgi ile nokta koyduk. Nedense pek etkili olamadığımız bir maçtı. Galibiyet serilerinin ardından gelen rehavet türünden bir yenilgi olarak düşünüyorum.

Takım hemen kendini toparladı Onca yenilgiden sonra yerimiz ancak dokuzunculuk. Puan farkının fazla olmaması gelecek adına umut verici. Çünkü oyun sistemimiz kesinlikle kusursuz işlemey başladı artık. Bu arada Cavallaro 32 yaşında, profilini "Ayın Elemanı" kısmında paylaşacağım öyle goller atıyor ki ML pozisyonunda oynayıp. Özelliklerinden ziyade preferred moves ile öne çıkıyor sanırım.

Bi dört daha çakıyoruz ve sıralamada birden beşinciyiz. Sezonun başından beri hedef belli: Playofflar!!!

Alt sıralardaki rakiplerimize acımıyoruz. Yüksek tempolu 4-4-1-1'imiz makine düzenine girdi artık. Cavallaro hala gol atıyor fark ettiyseniz

Tüm Dünya üzerinde kupa organizasyonları içerisinde belki de en anlamsızı olan Serie C kupasında yedek kadromuzla yola devam ediyoruz. Kupada para ödülü yok, kazanan playofflara mı gidiyor desek o da yok. Ne var? Bişey yok işte...

AYIN ELEMANI

Üçüncü ayımızda ikinci kez ML pozisyonunda santrafor kadar gol atan Cavallaro "Ayın Elemanı" oluyor. Bu ay 4 resmi maçta oynayıp 6 gol attı.

35 gol atıp 20 gol yiyen bir takım yaratarak Zdenek Zeman'a selamımızı çakıyor ve Kasım ayıyla birlikte yükselişimizi dördüncü sıraya taşıyoruz. İlk kez bir ayı playoff potasında bitirmiş olduk. Tabi kurallar biraz farklı, Serie C'de bizimki gibi 3 lig var ve en iyiler playoff'a gidiyor.

Üç oyuncu sokmamız güzel ama Cavallaro'nun olmaması skandal!

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Takım sonradan iyi açılmış. Başarılar..

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Kotu baslasak da toparlanmayi basarmisiz.. umarim boyle devam eder, basarilar.
    doğru hamleler güzel sonuçlar doğurmuş. tebrik ederim. galibiyetlerin devamını dileriz
    Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Takım sonradan iyi açılmış. Başarılar..
    Tek tek teşekkürler. İlk aydan sonra Düşük Tempo / Yüksek Tempo ve buna bağlı değişiklikler özellikle çok işe yaradı. Bu konuda baya tecrübe edindim. Maç motorunu öyle ya da böyle ovecek donelere sahibim

Çok güzel bir ay daha geçmiş. Cavallaro yıllanmış şarap gibi oynuyor. zaten profili ligin üzerinde. Ayın kadrosuna girmemesinin yegane sebebi kadronun dizilimi olabilir. başka izahı yok zira.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Çok güzel bir ay daha geçmiş. Cavallaro yıllanmış şarap gibi oynuyor. zaten profili ligin üzerinde. Ayın kadrosuna girmemesinin yegane sebebi kadronun dizilimi olabilir. başka izahı yok zira.
    Yoo ligimizin hakkını yeme Cavallaro lig için ortalama bir profile sahip, Diomansy Camara'lar Fabrizo Miccoli'ler oynuyor bu ligde

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Yoo ligimizin hakkını yeme Cavallaro lig için ortalama bir profile sahip, Diomansy Camara'lar Fabrizo Miccoli'ler oynuyor bu ligde
    Ooo onların orada olduğunu bilmiyordum. Efsaneleri özledik.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Catanzaro büyük ihtimalle şampiyon bitirir sezonu, Playofflar sınırında kalmak en mantıklısı olacak. Başarılar.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

ARALIK 2014

Aralık ayına önemli Playoff rakiplerimizden birini kendi sahasında yenerek başlıyoruz. Böyle giderse playoff biletini rahat alıcaz gibi.

O güzel deplasman galibiyetinden sonra gelen acılı evimizde gelen acılı puan kaybı. Ligin deplasman birincisiyim yalnız nasıl oluyorsa evimizde böyle ters puanlar kaybediyoruz.

Yine bir ev galibiyetiyle Serie C kupasına veda etmiş olduk. Yedek oyuncularımız erken gol bulan rakibi adeta yarısahalarına gömdü ama gol çıkaramadık. Çıkardığımızdan bir dk sonra da yedik. Bu kupadan elenmek sevindirici

İşin içinde lig olunca daha ciddiyiz tabi ki Matera ligde elimizden kurtulamıyor. Kendi sahalarında acıların en büyüğünü yaşatarak Serie C ilk yarısını tamamlıyoruz.

İLK YARI PUAN DURUMU

Mali ceza nedeniyle sezon başında silinen 1 puan ikinci sırada bitirmemizi engelledi. İkinci sıra ezeli rakibimiz Juve Stabia olurken, bu ligin çok çok ilerisinde bir kadroya sahip Catanzaro liderlikte rahat. Biz de iyi toparladık.

İlk sezonda ligden çıkmak çok önemli. Önemli bir mali ve kalite eşiğini atlamış oluyoruz. Serie B demek daha iyi oyuncular getirmek demek. Serie B'de iki sezon bile kalmaya razıyım, yeter ki Serie C'yi ilk yılda atlayalım. Çünkü görülüyor ki üstüne düşerek (ilk ayki hezimetten sonra baya üstüne düştüm!) bu takımı bu ligden kurtarmamız mümkün.

PLAYOFF PUAN DURUMU
    İtalya'nın her şeyi bir cins yeminle! Bizimki gibi toplamda 3 lig bulunduğundan o ligin en iyileri playoffa gidiyor. Alınan puandan önce ligindeki sıralama etkiliyor. Liginden dördüncüsün ama diyelim ki en çok puanı sen topladın en üste çıkamıyorsun. İlk kriter ligindeki sıralaman. İki takım arasında sıralama eşitse o zaman puan durumuna bakıyor. En son averaj.

Bu da ilk yarı takım raporumuz.

AYIN ELEMANI

Sampdoria'dan kiralık AMC'miz David Ivan, asist ve golleriyle takımı sırtladığı gibi bulunduğu mevki itibariyle de en kritik oyunmuz. Bu genç adam teknik yeterliliği sayesinde Serie C'de işimizi görüyor.

ARALIK SERIE C TAKIMI

Catanzaro ve biz ambargo koyduk Hakkaten baya iyi bir form ve skorlarla geldiğimiz noktayı hakettik diyebilirim. Takımı Catanzaro seviyesine çıkarttık bir nevi

bu takıma serie B yakışır. burada zaman kaybetmemek gerek.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Devre Arası & Transfer Dönemi

Güle Güle 15.1.1 Kahrol 15.1.3

Aslında tam bir devre arasından söz etmek mümkün değil. Hatta basın bana lig arası olmayışı hakkında ne düşündüğümü sordu. Yine de 10-15 günlük bir boşluk var ve transfer sezonu Ocak ayıyla birlikte yeniden açılıyor.

Bizim için asıl haber konusu kariyere bu aşamadan sonra 15.1.3 ile devam ediyor oluşumuz. "Oyun devam ederken kural değişmez" diye bir kaide vardır, bu updateler tam bu kaidenin aksi bir iş oluyor. O kadar zaman harcayıp makine düzenine getirilen taktikler -taktiğimiz- yeni bir update ile yerle bir olması saçma. Bu sefer bu tuzağa düştüm ama bir dahakine sezon içinde update olmasına izin vermeyeceğim.

Ağlamamdan anlayacağınız gibi update ile bazı sıkıntılar çektim. Ama hallettik.

Transfer

Tek transferimiz boşta bulunan Andrea Masiello oldu. Sebebini bilmiyorum ama bir şeyden dolayı cezalı olduğu için boştaydı cezasının bitimiyle kontrat için uygun hale geldi. Uzun zamandır top oynamamaktan özellikleri biraz düşmüş, biraz antremanla kadromuzdaki en iyi stoper olacak. Bu haliyle bile zihinsel özellikleri en stabil stoper o. Halimi düşünün işte

Bunun dışında kontratı sona erecek olan bazı genç İtalyanlara teklif götürdük. Anlaşmaya iyice yanaşmaları için menajerlerine istediklerinin 5-10 katı para verdim. Bu iş olacak diye sevinirken hepsi kulübüyle daha azına anlaşma yeniledi. Üçüncü lig takımı olmak böyle bişey işte. Yine de genç bi MC yakaladım. Sene sonu gelecek. Kiralıklar içinde de işe yarar adam olmayınca transferi Masiello ile kapamış oldum.

Hazırlık Maçı AC Milan

Milan'la hazırlık maçı yapmamın tek nedeni var: Para! Küçük kulüp yöneten arkadaşlar bilmiyorlarsa söyleyeyim zaten 10bin 20bin avronun hesabını yapıyoruz, bu tür maçlar kasa doldurmak için birebir. Milan'da sağolsun kırmadı beni geldi 60bin Avro attık cebe. Bu paranın büyüklüğünü şöyle açıkliim: 2-3 ilk onbir oyuncusunun maaşı bu maçla birlikte çıkmış oldu.

Maça gelirsek baya iyi oynadığımız maçı Milan'lı oyuncuların "ulan yenilmeyelim" diyerek son anda kendilerini sıkmaları sonucu kaybettik. 15.1.3'ün etkilerini pek hissetmediğimiz bir maç oldu.

Maçlara hızla devam edeceğiz.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri