Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 292 sonuç

Konu: Türkiye ve Avrupayı Turuncuya boyadık.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Cool Türkiye ve Avrupayı Turuncuya boyadık.

Merhaba arkadaşlar. Sonunda FM15 te çıktı forumda yenilendi bende artık kariyer açma vakti geldi diye düşünüp damladım. İnşallah geçen serideki gibi başarılı bir kariyer yaparız. Ve tabiki ummadık süprizlerle dolu olan bir kariyer olabilir. Sanki olacak gibime geliyor. Ama tek isteğim bu sefer başıma Chelsea bela olmasın yeter.

Adanaspor A.Ş.

Başkanımız

Şanlı Tarihimiz
    Adanaspor, Adana ilinin markası olan spor kulübüdür.
    Kuruluş yılı 1954 olan Adanaspor' un ilk kurucu üyeleri, Mehmet Sanlitürk,Mustafa Bekbas,Erol Erk, Ali Gedikbas ve Dr.Muzaffer Eraslan'dir.
    Kuruldugu sene, futbol bransinda 2. kümede yer alan Adanaspor' un ilk forma renkleri sari-lacivert olup ayni yil 1. kümeye terfi etme basarisi göstermistir.
    1966 yilinda, profesyonel kulüp olma amacina yönelik olarak Akinspor ve Torosspor kulüpleri kendilerini feshederek Adanaspor ile birlestiler.Sari-Lacivert olan renkleri Turuncu - Beyaz olarak tescil edildi.
    Profesyonel Adanaspor'un kuruculari arasinda, Mehmet Eroglu, Mustafa Bekbas, Ali Gedikbas, Ahmet Kavrakoglu, Musa Çaldag, Nevzat Agaoglu, Cumali Aslankeser, Selim Zeper ve Ismail Kaplakaslan yer aldilar.
    1966-1967 futbol sezonunda 2. Türkiye Ligi' nde yer alan Adanaspor, 1970-1971 sezonu sonunda Türkiye 1. Ligi' ne terfi etme basarisi göstermiştir.
    Ayni yıl Gençlik ve Spor Bakanlıgı Kupasını da kazanan Adanaspor, 1972-1973 sezonu Gençler Ligi grup sampiyonlugunun da sahibidir. 1971 - 1984 yılları arasında, 13 yıl Türkiye 1. Ligi' nde mücadele eden Adanaspor, 3 kez UEFA, 1 kez de Balkan Kupasina katilma basarısı göstermiştir.
    En büyük başarıları 1980-81 sezonundaki ikincilik ve 1975-76 sezonundaki üçüncülüktür.
    Balkan Kupası maçını Bulgaristan'ın Akademik Spartul Studentes takımı ile yapan Adanaspor, UEFA Kupası maçlarının ilkini Avusturya'nın Salzburg, ikincisini Macaristan'in Honved, son kez ise İtalya'nın İnter Milan takımlarıyla oynadı. Ancak hiçbirinde tur atlayamadı.
    1983-1984 futbol sezonunda 2. Türkiye Ligi'ne düsen Adanaspor, 1987-1988 futbol sezonunda yeniden şampiyon olarak Türkiye Birinci Ligi'ne yükselme başarısı göstermiştir.
    Ekonomik sıkıntılarin yoğun olduğu bu dönemde, sürekli yenilenen kongreler, istikrarsiz yönetimler, futbol takımına yansıyınca 1990-1991 sezonu sonunda Adanaspor tekrar 2. Türkiye Ligi'ne düşmüştür.
    1996 yılında, Genel Kurul Kararı ile şirketleşme yolunda ilk adımı atarak Adanaspor Spor Faaliyetleri A.Ş. adını almıştır. 1997 - 1998 futbol sezonu sonunda Adanaspor A.Ş. Futbol takımı yeniden Türkiye 1. Ligi'ne yükselme başarısı göstermiştir. Ancak 2000-2001 sezonunda yeniden 2. lige düştü. 1. lig hasreti sadece 1 sene sürdü ve 2001-2002 sezonunda 2. Lig A Kategorisinde 3. olarak Süper Lige dönmüştür.
    Şirket hisselerinin Uzan ailesine geçmesinden sonra bu ailenin 2003 yılından itibaren yaşadığı ekonomik sorunlar yüzünden zor durumda kalmış ve 2005 yılı Aralık ayında şirketin tasfiyesi istenmiştir.
    Ekonomik zorluklar yüzünden önce 2003-2004 sezonunda 2. lig A kategorisine, ertesi sezon 2. lig B kategorisine düşmüştür. Aynı sebepler yüzünden maçlara çıkamayan Adanaspor, Türkiye 3. Futbol Ligine düşmüştür. Kulüp tasfiye sebebiyle kapanma noktasına gelmiştir.
    Adanalıların büyük mücadeleleriyle, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 9 Haziran 2006 tarihli toplantısı sonucu Adanaspor adı tekrar özgür kalarak, 2006-2007 sezonunda halen kulüp başkanlığı görevini yürüten Bayram Akgül'ün önderliğinde Türk futboluna Bank Asya 1.Lig'inden hizmet vermeye devam etmektedir

Tesislerimiz

Adanaspor Profesyonel Futbol Takımı şehrimizde bulunan Çatalan ve Osman Yereşen Tesislerinde çalışmalar yapmaktadır.Başkanımız Bayram Akgül takımı 3.Ligde aldıktan sonra o zamanki Seyhan Belediyesi tarafından kulübümüze verilen Osman Yereşen Tesisleri 1 adet nizami çim saha ve 1 Adet Suni çim saha ile takımımıza hizmer vermektedir.Daha sonra bu tesis Çukurova Belediyesine geçmiştir.Aski Tarafından yapılan Çatalan Tesisleri ise 4 Adet çim saha ,yarım olimpik yüzme havuzu,Sauna,yuruyüş parkurları,dinlenme salonları ve lüks komfor sunarak takımımıza tahsil edilmiştir.

1969 Yılı Kadromuz

1982 Uefa Kupası

http://s26.postimg.org/doj1j2to5/1982_Adanaspor_nter_Uefa_Kupas.jpg
    İnter Milan’ı ilk kez Türkiyeye getiren Türk takımı olma özelliğini taşıyan klubümüzün yaşattığı o tarihi maçtan bir kare.

Bu maçla ilgili Tufan Ünlüeser’in kaleminden çıkan şu yazıyı paylaşmakta yarar var: “Adanaspor ilk dakikalarda bulduğu golle 1-0 öndedir; tabii futbolcuların da şımarmak hakkıdır çünkü karşısındaki takım İtalya milli takımında 10 futbolcusu olan bir takımdır ve şov yapmaya başlarlar Adanasporlu futbolcular. Bu şov sırasında bir Adanasporlu futbolcu Antobelli’ye bacak arası yapar ve bu hareketten sonra Adanaspor taraftarlarından şöyle bir ses yükselir: “Lan kızdırmayın adamları lan…” Bugün bile pek çok taraftar 3-1’in faturasını hâlâ o futbolcuların “çalıma kaçma” ve Antobelli’ye bacak arası yapmasına bağlarlar…”

Sezon Öncesi bakış

Medya 15.lik diyor hadi bakalım sizler ne diyor sizler ne diyorsunuz?

HedeflerimizKısa vadede bir hedefimiz yok.Mümkün mertebe play off potasında kalsak yeterli olacaktır. ZTK da ise gruplara kalmamız kafi olacaktır.
    Uzun vade de ise Türkiyeyi Avrupada ve Dünyada başarı ile temsil etmek olacak.
    Elimizden geldiğince genç oyunculara önem vereceğiz. Özellikle alt yapımızı kullanarak Türk gençleri çıkarıp milli takımında başarılı olmasını sağlamak olarak açıklayabiliriz.

Başarılar, iyi eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

​Başarılar hocam

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Ahmet Abi. Chelseayi bekliyorum yine az çektirmedi bize
    ADANA DEMİRSPOR

Basarilar dostum..

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Başarılar

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Beklediğim kariyer sonunda geldi, başarılar.

Pusat abim adananın turuncu yanı bomba gibi bir kariyer bizi bekliyor, çelsi'siz kurtuva'sız belasız bir kariyer bekliyoruz haydi Bismillah

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Basarilar dostum..
    Teşekkür ederim.
    Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Ahmet Abi. Chelseayi bekliyorum yine az çektirmedi bize
    Dur yaf hatırlatma onları bana.
    Quote Originally Posted by NermBst View Post
    ​Başarılar hocam
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar, iyi eğlenceler.
    Teşekkür ederim.
    Quote Originally Posted by egebartu View Post
    Başarılar
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Beklediğim kariyer sonunda geldi, başarılar.
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Pusat abim adananın turuncu yanı bomba gibi bir kariyer bizi bekliyor, çelsi'siz kurtuva'sız belasız bir kariyer bekliyoruz haydi Bismillah
    Sendemi çelsi diyosun? deme ya
    Teşekkür ederim.Artık 9-0 lı, deplasmandan 9-1 li sonuçlarla döneriz belki. Tabi o golleri ben atmak şartıyla Zaten şimdiden süprizler çıkmaya başladı. 5. maçlar sonunda Süper ligde ilginç bir sıralama oluştu. Maç güncellemelerimle beraber puan durumunuda paylaşacağım.

Transferlerimiz
    Transfer Geçmişimiz

Her zamanki gibi dayanamadım çok transfer yaptım. Ama çoğu kiralık
    Bir kaçç transferimi paylaşıyorum. İsteyen arkadaş olursa istediği oyuncunun profilin yükleyebilirim. Bir çok oyuncumuzu kiraladık zaten. Yönetim kardeş klüp olarak Beşiktaşı seçti.

Taktiklerimiz

Daha önce hem beta sürecinde hem tam sürümün başında iki defa kariyer açıp taktik ve oyuncu denemeleri yaptım. Kendi yaptığım taktiklerden memnun kalmayınca internetten bulduğum bu üç taktiği kullanmaya karar verdim. Özellikle birinci taktiğim aslında normalde 4-2-3-1 idi ama ben dizilişte ufak değişiklikler yaptım. En önemli değişiklik ise Fm14 te de kullandığım dizilişteki çapraz Dos oyuncusu kullanmaktı. Ve her oyuncuya topa müdahelede sert olmamalarını seçtim. Bu şekilde denediğimde performansta memnun olunca asıl kariyeri açmaya karar verdim. Şu anada kadar da memnunum.

Hazırlık Maçları

Her zamanki gibi hazırlık maçlarının sayısını fazla tuttuk. Hazırlık maçlarında son üç maçı ben oynadım. Geri kalanlarını asistanıma bıraktım. Kötü de maç çıkarmadı.

Veee Ptt 1. lig başlıyor.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Hazırlık maçı sende tutku olmuş her kariyerinde en az 15 tane yapıyorsun.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Kötü oynamasakta serbest vuruştan yediğimiz golle lige puansız başlıyoruz.

Son 4 maçtır son dakikalarda gelen golle 3 puanı kaçırıyoruz. Bu gidişle beraberlik rekorunu kıracağız gibi duruyor.

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

[/url][/IMG]

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

@İbo1919
    Hazırlık maçı sende tutku olmuş her kariyerinde en az 15 tane yapıyorsun.

Evet bu sayede daha çabuk taktiğe alıştıklarını düşünüyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Yine Adana yine senaryolar aynı Chelsea isteriz Ne İngilizlerdi be

Ligde puan kayıpları yaşasakta maçları beğendim ben 3 4 maça kadar seri galibiyetler almaya başlarız

@Leonidas ooo askerrr nasılsın şafak kaç ?

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam cenk şahini sol kanat hücüm tarafında oynatırsan bence iyi bir verim alabilirsin yada cem'in yerin de [MENTION=242574]Leonadias[/MENTION] hocam ağzından bal damlıyor
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Yine Adana yine senaryolar aynı Chelsea isteriz Ne İngilizlerdi be
    Sendemi çelsi diyosun İnş. bu sefer başıma bela olmayacaklar. Umarım.
    Ragnarın dediği gibi şafak kaç?

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Ligde puan kayıpları yaşasakta maçları beğendim ben 3 4 maça kadar seri galibiyetler almaya başlarız

@Leonidas ooo askerrr nasılsın şafak kaç ?
    Zaten son anlarda yedik golleri.Sorun gol yemede değilde atamama dan kaynaklanıyor. O kadar isabetli şuttan anca 1 i gol oluyor.

Hocam cenk şahini sol kanat hücüm tarafında oynatırsan bence iyi bir verim alabilirsin yada cem'in yerin de @Leonadias hocam ağzından bal damlıyor
    Bakalım öyle deneriz. Gol atma sorunumu çözmem lazım. Puan kaybı yaşadığım maçlarda 2. golleri bulmuş olsam durum faklı olurdu.

Altinordu maci gercekten kotu olmus.. son anda 3 puani kacirmisiz. Turkiye Kupasinda da gidebildigimiz yere kadar gideriz umarim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Lightbulb

Altinordu maci gercekten kotu olmus.. son anda 3 puani kacirmisiz. Turkiye Kupasinda da gidebildigimiz yere kadar gideriz umarim.
    Malesef aynı durum çok oldu hatta son ordu maçında da benzer bir durum oluştu.

Tamamen bireysel hatalardan maçı verdik. Özellikle 2. golde hatalı geri pas yüzünden gol yedik.2 tanede penaltıdan gol yedik.

Sonunda galip gelmeyi başardık.

Derbiden zaferle ayrıldık.

Lideri liderliğinden ettik.

İlginç bir maç oldu. Milli maç arası bize yaramadı. 90+3 te penaltı kazandılar ama kalecim kurtardı dönen topta bir daha penaltı kazandılar ve bunu gole çevirdiler.Galiba bu sezon bu tür durumları çok yaşayacağız. Son dakika puan kayıpları çok olacak gibi görüküyor.

Ve hedefimize ulaşıp gruplara kalmayı başardık.

Grubumuz.

Bu aşağıdaki elemana 4,3 M TL saydık. Sezon sonunda aramıza katılacak umarım pişman olmayız.

Başarılar. Chelsea diye yazılır, Adanaspor diye okunur. Bol kupalı bir kariyer olur umarım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by master_zngldk67 View Post
    Başarılar. Chelsea diye yazılır, Adanaspor diye okunur. Bol kupalı bir kariyer olur umarım.
    Teşekkür ederim. Yaf ne Çelsi imiş arkadaş. Hala dilinizde artık FM20 de bile çelsi dersiniz.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam yapma yav git antalyayı yen orduyu yen Bizi yenme.
    Biran önce seri galibiyetlere başlamalıyız hocam
    ADANA DEMİRSPOR

Gruptan cikabiliriz sanki

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar hocam Son maçlarla çıkışa geçmişiz.ZTK grubu da güzel gelmiş çıkabiliriz.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Her zamanki gibi iyi başlamayıp sonra devam etmişsin alıştık artık.

ZTK Grubu da iyi gelmiş çıkarız inşallah.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Her zamanki gibi iyi başlamayıp sonra devam etmişsin alıştık artık.

ZTK Grubu da iyi gelmiş çıkarız inşallah.
    Aynen aynı geçen seri gibi bir durumlar sözkonusu yine Kasım-Aralık aylarında ani performans düşüklükleri mevcut.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar hocam Son maçlarla çıkışa geçmişiz.ZTK grubu da güzel gelmiş çıkabiliriz.
    Teşekkürler. Grup güzel hatta ilk maçımızda iyi skor almamıza ramak kalmıştı bu seneki hastalığımız tuttu. Son dakika golü ile yine berabere kaldık.

Gruptan cikabiliriz sanki
    İnş. benimde umudum o yönde bakalım neler olacak.
    Hocam yapma yav git antalyayı yen orduyu yen Bizi yenme.
    Biran önce seri galibiyetlere başlamalıyız hocam
    Antalya zaten yapacağını yaptı. Zaten şu anda puan sıralamasında üstümde yer alıyorsunuz. Ligden çıkmak için galibiyet şart. Bir deZTK da karşıma geldi
    z ıp
    Arkadaşlar bugün güncelleme yapamayacağım. Bir maç daha yapıp yatacağım. Diğer kariyerlerede göz atıp çıkacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

3-0 dan sonra işler tersine döndü. Beraberliği zor kurtardık. Biraz daha devam etse yenilecektik. Bu arada 1 yıllık sözleşmeyide yaptık.

Gol yollarında biraz sıkıntılıyız. Bulduğum fırsatları değerlendiremiyoruz. Bu da bize puan kaybı olarak dönüyor.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

hocam yanilgilerine üzüldüm ama tek bir tanesine sevindim
    Hocam seri galibiyetlere bir başlasak yükselişimiz durdurulamaz
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Başarılar Takım daha da iyi duruma gelecektir diye düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Samed'e çabukluk çalıştırmanı tavsiye ederim. Bir kaç puan arttırırsa PTT ligi için tam bir gol ayağı olabilir.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

hocam yanilgilerine üzüldüm ama tek bir tanesine sevindim
    Hocam seri galibiyetlere bir başlasak yükselişimiz durdurulamaz
    Bizimde umudumuz o yönde bakalım.

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Başarılar Takım daha da iyi duruma gelecektir diye düşünüyorum
    İkinci yarı daha iyi maçlar çıkarabiliriz. Bizim sorunumuz maçta ikinci golü atamamak ve son anlarda çok puan kaybetmekte yatıyor.

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Samed'e çabukluk çalıştırmanı tavsiye ederim. Bir kaç puan arttırırsa PTT ligi için tam bir gol ayağı olabilir.
    Hocam tavsiyeni hemen şimdi uyguladım. Ben komple forvet çalıştırıyordum.

Yine kabusumuz olan son anlarda puan kaybı yaşadık.

Trabzon= Konyasporla deplasmanda 1-0 galip gelip, evinde 1-1 berabere kaldı.Adanademirsporu evinde 2-0 yenmiş, deplasmanda 0-0 berabere kalmış. Adanaspora da deplasmanda 1-0 yenildi.
    Konyaspor= Trabzona evinde 1-0 yenilmiş deplasmanda 1-1 berabere kalmış. Adanaspor ile evinde 4-4 berabere kalıp deplasmanda 2-1 yendi. Adanademirsporu deplasmanda 1-0 yenmiş.
    Adanademirspor=Trabzona deplasmanda 2-0 yenilmiş evinde 0-0 berabere kalmış. Adana sporu deplasmanda 2-1 yenip evinde 2-2 berabere kaldı.Konya spora evinde 1-0 yenilmiş.
    Adanaspor= Konyasporla Deplasmanda 4-4 berabere kalıp evinde 2-1 yenildi. Adanademirspor ile evinde 2-1 yenilip deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Trabzonu ise evinde 1-0 yendi.

Kurallara göre öncelikle takımların kendi aralarındaki maçlar –gol farkı ve atılan gollere göre sıralama yapılıyor.
    Şimdi biz Trabzon deplasmanına gdeceğiz Konyada evinde ADS ile oynayacak. Hem Adana Demirspor hemde biz yenersek herkesin puanı 8 olacak.Ozaman ne olacak merak ediyorum.

Sayfa 1 / 10 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri