1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: İlk Durak Kar Kaplanı Kayzer | Kayserispor | 15.1.1

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Default İlk Durak Kar Kaplanı Kayzer | Kayserispor | 15.1.1

Bugünden itibaren belkide sizlerle gerçeğe yakın bir hikayeyi, başka bir deyişle kariyeri ele alacağız. Kahramanımızın tabii ki hiçbir gerçekliği bulunmamaktadır. Hiç laf kalabalığı yapmadan başlayalım:

O döneminin ülkesi adına en iyi oyuncularındandı. 3 büyüklerde oynamış, Avrupa görmüş ve milli takımın simgelerinden biri haline gelmiş, bir başka deyişle Türkiye'nin futboldaki gururu olmuştu. Gün geldi, yaşlandı ve emekli oldu. Yaklaşık 4 senenin ardından futbolun dışında kalamadı. Yorumculuk denedi ama o istediği keyfi bulamadı. Onun hayali teknik direktörlüktü. Direkt futbolun kalbinde olmak. Şuan 35 yaşındaydı ve futbolu bırakalı 4 sene olmuştu. Teknik direktörlüğe resmen atılma kararı aldı. Ve maceramız burada başlar. Size hiçbir teknik direktörlük kursuna gitmemiş olan bir eski milli futbolcu kariyeri sunacağız. İyi seyirler!

---

Teknik Direktör | Profil

---

Teknik Direktör | Stil

---

Teknik Direktör | Hedefler

* 3 büyüklerden herhangi birini çalıştırmak.
    * Türkiye liginde şampiyon olabilmek.
    * Avrupa'da takım çalıştırmak.
    * Avrupa'da kupa kazanabilmek.
    * Şampiyonlar Ligi kazanan hocalardan olmak.
    * Milli takımımızı çalıştırmak.
    * Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda milli takımımızı çalıştırmak.

---

Oyun | Veritabanı

---

Bir sonraki gönderide bizi başına getirmiş takımı ve bilgilerini aktaracağız.

NOT: Hikayeyi günlük aktif tutmaya çalışacağım.

Kariyer Hikayeleri kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Başarılar

Basarilar..

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Başarılar..

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Başarılar Saygın

Başarılar,Takipteyim.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar hocam. İlginç kariyer olması dileğiyle
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Devre arası verilmesine günler kala PTT 1. Lig ekiplerinden Kayserispor'dan teklif aldım ve kabul ettim.

Kayserispor | Sözleşmem

"Görüşme çok sıcak geçti. Öncelikle planları konuştuk. Tecrübesizliğimi sormalarına bana güvenmelerini söyleyerek sanırım iyi ettim. Teknik heyet değişikliği yapmamı sordular. Gerek duymadığımı belirttim, mevcut teknik heyetle devam edebileceğimi söyledim. Memnun oldular. Futbol direktörü Süleyman Hurma ile de sorunum olmayacağını belirtince sorunsuzca bu aşamaları geçtik. Kulüp hedeflerine geçince bu sezonluk hedefleri Play-Off olarak seçtiler. Malum 17. haftadaydık ve takım 9. idi. Benim çıtayı yükseltme imkanım vardı ama gerçekçi davranıp Play-Off hedeflerini uygun gördüm ve kabul ettim. Maaş konusunda da onların ilk teklifi €400,000'ydu. Biraz pazarlık ardından €450,000'da anlaştık. Sırada toplantılar vardı."

---

Kayserispor | PTT 1. Lig

"Kayserispor renkleri itibariyle çocukluğumdan beri sempati duyduğum bir takım. Bu takımı çalıştırmaktan zevk duyacağım. Hedeflerine canı gönülden inanıyorum ve kulüp olarak başarabileceğimizi düşünüyorum. Önümde kulübe dair ufak planlarım var. Bu planları 1-2 gün içinde açığa kavuşturmuş oluruz."

---

Kadir Has Stadyumu | 32,846 Kapasiteli

"Stad açısından oldukça zenginiz. Türkiye'nin sayılı stadyumlarından birine sahibiz. Hemde yeni. Stadı şuan dolduramasakta, gün gelecek dolduracağız. İşte o gün bize sağladığı taraftar etkisi ve ayrıyetten finansal kâr bize fark katacak."

---

Kayserispor | Kadro

"Kadroya isim isim baktım öncelikle. Öncelikle arka oyuncularımızı değerlendirelim. Kaleciler ve bekler anlamında çoğu Süper Lig takımından belki de daha iyiyiz. Ön libero anlamında da aynı şey geçerli."

"Mehmet Kara ve Mehmet Tatlı kesinlikle bu takım seviyesinde değiller. Benim kriterim her takımın 5 stoperi olması yönünde. 4 stoperimiz bulunuyor. Oraya kesinlikle takviye yapmamız gerekiyor 1 oyuncu."

"4-3-3 oynayacağımızdan kasıt forvet arkası oynatmayacağım. Göbek oyuncularına geçtiğimizde fazla kaliteli oyunculara sahibiz. Anıl Taşdemir sadece göze batıyor. Çok kaliteli ama onu oynatacak mevkîmiz yok. Forvet arkası kendisi. Bu sene rotasyonda kullanabilirim genede göbek için."

"3 adet kanat oyuncumuz var. Onu 4 yapmamız gerek. Kanada takviye şart. Son olarak forvete gelince; Nobre çok iyi. Sinan idare edebilir bu sene ama bu takımda barınabilecek yetenekte değil uzun vadede."

"Yabancı sınırlaması yüzünden A2 takıma göndermem gereken Henrique Sereno, Babacar Diop ve Bobo ise gelecek sezon Süper Lig hedefleyerek kadroda tutma fikri olabilir ama bu çok riskli. Sorun çıkarma potansiyelleri olduğundan satmaya daha sıcak bakıyorum."

---

Kayserispor | Turnuvalarda Durumumuz

"Ligi ele aldığımızda aslında herşey için çok erken olduğunu görüyoruz. Bir seri tuttursak şampiyonluğa kadar gider. Ama en kötü ihtimalde ki yapabileceğimize eminim; Play-Off'lara kalmalıyız."

"Türkiye Kupası'nda ise işler sarpa sarmış şekilde. Rize'yle bu kadar fark açmak olmamış. 3 maç kala şansımızı zorlayacağız ama büyük ihtimal Rize çıkacak gibi duruyor. Yönetim bana 4. tur hedefi koydu ama ondan çok emin değilim."

---

Kayserispor | İdeal 11'im

"Kafamda şu durumda şöyle bir 11 düşünüyorum. Taktikten bahsedeyim öncelikle. Topa hakimiyet futbolu. Başka bir deyişle Türk tiki-takası. Mentalitemiz her fırsatta hücum olacaktır. Topu alınca düşük tempoda sakince pozisyon ararken, topu kaybedince 11 kişi pres yaparak topu kısa sürede kazanmaya çalışmak istiyoruz."

"Oyunculardan bahsedersek; stoperler ve ön liberonun oluşturduğu tandem kullanacağız öncelikle. Beklerimiz bu 3'lünün verdiği güvenle rahatlıkla hücuma destek verecekler. Beklere takım talimatlarımın aksine presi azalt talimatı verdim ki, arkalarına adam kaçırmamaları için. Göbek ikilimizin biri köprü görevi görecek olan standart orta saha rolünde. Diğeri ise mücadeleyi bırakmayacak savaşçı orta saha rolünde. İkisinede tam saha pres talimatı verdim fazladan. Orta sahada rakip takımın pas yapmasını tamamen engellemelerini istiyorum. Farkederseniz oyun kurucu rolünde göbek oyuncum yok. Şimdi oyun kurmaya gelirsek; kanat oyuncularımızın rolü kanattaki oyun kurucu. Dar alanda oynama talimatı vermeyide eksik etmedim kanat oyuncularıma. Bu sayede göbeğe yaklaşacaklar ve markajı altında oldukları rakip bekleride kendileriyle birlikte göbeğe çekecekler. Hem orta sahada bu şekilde 4 adet göbek oyuncuya sahip olacağız, hemde o kanatlarda rakip beklerin boşalttığı alanlara bizim beklerimiz giderek oyunu açmayı hedefliyoruz. Forvetimiz her işi yapabilecek; gerek kafa, gerek şut, gerek pas, gerek oyun zekası. Komple olmalı. Nobre gibi."

---

Kayserispor | Başkanla Özel Görüşme

"Kulübü tanıdıktan sonra tesisleri gezme kararı verdim. Ve tesislerin istediğim yeterlilikte olmadığını gördüm. Ardından başkanla yaptığım özel görüşmede bu sorunları dillendirdim. Başta finansal açıdan bakarak olumsuz yaklaşmasına rağmen kanına girdim ve okey verdi. Hem A takım, hem altyapı tesislerimizin geliştirilmesi planı devreye sokuldu."

---

Bir sonraki gönderide devre arası transferlerimiz, yönetimle görüşmeler sonucu hayata geçirdiklerimiz, PTT 1. Lig'de ilerlediğimiz 4 hafta ve Ziraat Türkiye Kupası'nda ki neticemizi aktaracağım.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim. Kayseri'nin kadrosu 1.Lig için oldukça iyi. Sıkıntı yaşamadan en kötü ihtimalle Play-Off göreceğimize inanıyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Gerçekten harika bir sunumla yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmışsın. İnşallah sene sonunda lige çıktığımızı da göreceğiz.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

"Transfer dönemine girdik takımın başına geçmemle birlikte. Öncelikli olarak istediğim stoper ve kanat oyuncularını yöneticilere bildirdim. Çalışmalarımız sürdü ve sonuca vardık elbette."

---

Kayserispor | Gelenler

Oyuncu resimlerinin üstüne tıklayarak profillerini görebilirsiniz.

Koray Günter | D (M) | 20 | Galatasaray | Kiralık | %0 Maaş Katkımız

"Stopere istediğim takviyeyi yaptım. Simic-Cem için düşündüğüm stoper mevkîsini artık Simic-Koray için düşünüyorum. Geriden oyun kurabilme yeteneği ile özellikle ön plana çıkıyor. Çok faydalı olacak bir transfer yaptığımızı düşünüyorum ve görüşmeyi yöneten yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca ülkemiz açısından değerli bir genç yeteneğin de elimden geçeceğini bilmek gurur verici."

Aydın Yılmaz | OS/OOS (SğSl) | 26 | Galatasaray | €190,000 | 2,5 Senelik Kontrat | Yıllık €400,000

"Yıllardır Galatasaray'ın emektarı, asla hakettiği değeri göremeyen ama kulübünden kopmayan bir oyuncu. Bence oldukça profesyonel ve fazlasıyla yetenekli. Galatasaray'da Prandelli'nin kurbanlarından oldu ve teklifimi kabul etti. Artık sağ kanadımız Aydın'a emanet. Hızı ve tekniği ile dikkat çekiyor. Umarım bu sene PTT'de seneye Spor Toto'da adımızı önlere taşıyanlar arasında yer alacak."

Engin Baytar | OS/OOS (SğSlM) | 31 | Galatasaray | €14,500 | 1,5 Senelik Kontrat | Yıllık €438,000

"Yılların emektarlarından biri daha. Sayısız kulüpte top koşturdu. Profesyonellikten ödün vermedi. Galatasaray'ın efsane şampiyonluğunda ön planda oyunculardandı. Karakteri ve azimi ile her taraftarı kendine zaman zaman hayran bırakan bir oyuncu. Gene aynı şekilde kararlılığı ile skora her dakika ve her durumda etki edebilecek bir de oyuncu. Patlama yeteneği ve genel anlamda çok yönlü özellikleriyle ön plana çıkarken, neredeyse her mevkîde oynayışı da ona fark katıyor. Bu sezonun gerisinde bize ekstra güç katacaktır."

---

Kayserispor | Gidenler

"Cem Ekinci. Bir kere en baştan Türk pasaportuna sahip değil ilginçtir ki. İyi de olmayışı onu ilk takımdan yollamama sebep oldu. Talibi çıkmayınca karşılıklı sözleşmeyi feshettik."

"Babacar Diop'a gelince, genç ama daha pişmesi gereken bir yetenek ve onun pişebileceği ortam burası değil malesef. Talibi çıkmayınca karşılıklı sözleşmeyi feshettik."

"Bobô kesinlikle bu ligin bile üstünde bir futbolcu ama Nobre onun yokluğunu kapatabilir düşüncesindeyim. Ama stoperde Simic'in, ön liberoda Mijailovic'in ve sol kanatta Biseswar'ın yokluğunu dolduracak oyuncum olmadığı için gönderme tercihimi Bobô'dan kullandım. Beklediğimin aksine teklif gelmedi ve bizde sözleşmesini karşılıklı olarak feshettik."

"Henrique Sereno da stoperde Simic ile yarış içerisindeydi ama Simic'in çok gerisindeydi. Oynama fırsatı bulamazdı ve hal bunu gerektirdi. Ülkesi takımlarından Vit. Guimaraes ile anlaştı. Bonservis bedeli pazarlıklara rağmen alamadık. Sağlık olsun, alacağımız 3-5 kuruşun bize katacağı birşey olmayacaktı zaten."

---

PTT 1. Lig | 17-20. Haftalar

17. Hafta

"Tam hayalimizdeki gibi başladık. Bundan daha iyisi olamazdı. İstatistiklere şuan yansıtamasakta skorda gülen farkla birlikte biz olduk. Takım istediklerimi çok iyi yaptı. Çok memnunum!"

18. Hafta

"Ligin üst sıra ekiplerinden Giresunspor ile kıyasıya mücadele içerisinde bir maç yaptık. Topa ne kadar sahip olsakta tam anlamıyla savunma ile hücum arasında şimdilik köprü kuramıyoruz. 2-2'lik beraberlik kötü değil ama direk üst lige çıkmak istiyorsak seviye atlamalıyız."

19. Hafta

"Ciddi anlamda ezici bir galibiyet aldık. Beklentimin çok üzerinde geçti. Takım kendini aştı. Şut attırmadık, nefes aldırmadık. Maçı her bölgede domine ettik. Skor çok daha açılabilirdi ama ilk golü bulmakta geciktik diyebilirim."

20. Hafta

"Gene bir deplasman, gene zorlandığımız bir maç. Ama bu sefer 3 puan bizim! Orta saha hakimiyeti bizde oldukça her daim sonuca gidebiliriz. Şutlarda ki acizliğimiz de zamanla aşılacaktır. İçiniz rahat olsun!"

PTT 1. Lig | Puan Durumu

"Daha şimdiden Play-Off kümesine girdik. Benim bu sezon hedefim ne Play-Off, ne 2.'lik. Direkt şampiyonluk istiyoruz. Yapabiliriz, 8 puanı aşabiliriz."

PTT 1. Lig | Oyuncu Verileri

"Nobre gol attıkça, Alper sol bekten asist yaptıkça sonuca gitmeye devam edeceğiz. Ama asıl hedefimiz 90 dakikada katedilen mesafede oyuncularımızı 12-13km'ler ile görmek olacak."

---

Ziraat Türkiye Kupası | H Grubu 4-6. Maçlar

4. Maç

"Süper Lig ekiplerinden olan rakibimiz Rizespor'la amansız bir mücadele verdik. Üstünlüğü tam anlamıyla kuramadık. Rakibimiz daha güçlü kaldı bize göre. Son 2 maç kala puan farkını 1'e indirme şansımız varken 4'de kalmasına izin verdik malesef."

5. Maç

"Zayıf rakibimize şans tanımadık. Maçı domine ettik ve kuvvetli futbolcularımızla sonuca gittik. Okay kesinlikle maçın yıldızıydı. Böylesine performans herkesin harcı değildir. Son maç kala puan farkı 1'e düşüyor ama işin kötü yanı; son maçı biz Galatasaray deplasmanında, Rize ise içerde Tuzlaspor ile verecek. Neredeyse elendik bile diyebiliriz."

6. Maç

"Maç inanılmazdı. İlk yarıda top göremedik. Galatasaray büyük topçuları ile direkt sonuca etki etti. Burak ve Umut ikilisine engel olamadık. 2. yarı maç tersine döndü. Her bölgede rakibi domine ettik ve en azından prestij açısından 4-0'ı kapattık diyebiliriz istatistiklerle."

Ziraat Türkiye Kupası | H Grubu Puan Durumu

"Grupta dümeni aldığımda da 4 puan vardı ve düşünüyorum şimdi. Rizespor'u içerde yenseydim onların 9 benimde 9 puanım olacaktı. Averajda gene onlar üstünlük kurarak 2. çıkacaktı. Yani düşününce imkansızdı zaten birnevî. Sağlık olsun, seneye kısmetmiş diyelim."

---

Kayserispor | Yönetimle Görüşmeler

Kayserispor | Sakatlık Tablosu

"Anıl ve Abdullah bir kenara da, diğer tüm sakatlıklar belimizi büken cinsten. Özellikle Deniz ve Hakan'ın üst üste gelen sakatlıklarından dolayı çoğu maça 3. kalecimiz Umut ile çıktık. Belki o değilde Hakan veya Deniz ile daha iyi olabilirdik. Deniz'in takıma dönmesi bizi az da olsa mutlu ediyor. Koray gelir gelmez fire verdi. Ama uzun süre değil en azından."

---

Bir sonraki gönderide PTT'de ilerleyen 4 haftamız ve yönetimle 1-2 görüşmemizi göreceğiz.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Takımı devre arası almana rağmen çok iyi analiz etmişsin ve iyi sonuçlar almışsın tebrik ederim. Galatasaray maçı için söyleyecek bir şey yok bizden iki gömlek üstün bir takım ve bunu göstermiş. Böyle oynamaya devam edersek şampiyonluk bile hayal değil.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

2. ile arada sadece 3 puan. 28. haftaya kadar o hattaki makasın o aralıklarda olacağını düşünüyorum. Potada kalmak şart, başarılar.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Gs'nin bir nevi pilot takımı olman güzel olmuş. Kaliteli oyuncular gelebilir oradan.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Kayserisporla devam etmen güzel olmuş. Kadrosu seni rahatlıkla üst lige taşıyacaktır.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Sunumun çok güzel.Başarılar dilerim

kesinlikle renkli bir kariyer oluyor.lige çıkacağın kesin gerek kadro kalitesi gerek maç sonuçların bunu işaret ediyor.merakla takip edecem

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Sunumunu çok beğendim, şu ana kadar renkli bir kariyer oluyor.
    Sanırım sen bir ara Burak ile FM videoları çekiyordun? Youtube'dan takip ediyordum. Yoksa yanlış mı hatırlıyorum?

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri