Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 70 sonuç

Konu: Ya Seninle Varım, Ya da Sensiz Hiçim (Namağlup Şampiyonluk - Sezon 2)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Hocam ilk önce başarılar.
    Güzel gruptan çıkmışız.
    Ligde namağlup şampiyon olalım.
    Amacımız o. Real Madrid ile 2. maçta 1-1 berabere kaldık, yine yenemedik ama olsun. Son olarak Sevilla'yı deplasmanda 2-0 yendik, namağlup şampiyonlukta önümüzde şimdi tek engel Atletico Madrid maçı kaldı. Diğer maçlar genel olarak kolay maçlar, tabi bir kaza olmazsa.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

ŞAMPİYONLUK GELDİ, REKORA 2 MAÇ KALDI

Barcelona sezonun bitmesine 2 maç kala şampiyonluğunu ilan etti. Ancak hâlâ yenilmezliğini koruyor. Kalan 2 maçta da yenilmezse büyük bir rekor kırmış olacak. Son Cordoba maçı kâbusa dönebilirdi ama Barcelona bu maçı 0-0 bitirerek rahatlamış oldu. Son dönemlerde Mascherano'nun ilk 11'de oynama isteği yüzünden takımda büyük tartışmalar çıktı ancak teknik adam Emrah Gürbüz bu sorunları büyük oranda çözdü. Matheiu'nun ayrılma isteği onaylandı.

Yönetim 56 m TL'lik bütçe verdi ancak transfer yasağı halen devam ettiği için Barcelona bu bütçeyi devre arasında kullanabilecek.

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalde Juventus ile Barcelona karşılaştı. İlk maçı İtalya'da Juventus 3-1 kazandı ama ikinci maçta Barcelona'nın inanılmaz tek kale oyunu ile maçın normal süresi 3-1 Barcelona üstünlüğü ile bitti. Uzatmalarda da Barcelona baskısı devam etse de yorgunluk nedeniyle 4. golü bulamadı. Maç penaltılara kaldı. Penaltılarda da Barcelona 5-3 üstünlük sağlayarak yarı finale çıktı. Yarı finalde Barcelona'nın rakibi bu kez Alman devi B.Münih'ti. İlk maç Almanya'da oynandı ve Barcelona yine harika oynadı diyemeyeceğiz, B.Münih çok ezici oynasa da Barcelona yapması gerektiği gibi 3 puanı tek golle alıp İspanya'ya döndü. Barcelona eğer ikinci maçta yeterli skoru alırsa Şampiyonlar Ligi'nde finale yükselecek. Yarı finalin diğer maçında ise ilk ayakta S.Donetsk Chelsea'yi 4-1 yendi. Bu tablo Barcelona için çok olumlu, çünkü Barcelona olası bir S.Donetsk-Barcelona finalini daha olumlu görüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

BARCELONA FİNALDE!

Barcelona ilk maçı 1-0 kazanmıştı, ikinci maçta ise harika oyununa rağmen 1-0 yenildi, uzatmalardaki baskı gol getirmeyince yine penaltılarda güldü. Yine Pedro son penaltıyı affetmedi ve Barca finale yükseldi!
    Diğer maçta ise ilginç şeyler oldu. İlk maçı 4-1 kaybeden Chelsea, ikinci maçı deplasmanda 3-0 kazanınca deplasman golü avantajıyla finale yükseldi ve Barcelona'nın rakibi oldu. Böylece finalin adı belli oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

BARCELONA YENİ MENAJERİYLE EFSANE OLDU

Barcelona ligi namağlup şampiyon bitirdi. İspanya Kupasını aldı ve Şampiyonlar Ligi'nde de şampiyon oldu. Messi attığı 10'larca gol ve Neymar da 10'larca asistiyle Barcelona'yı zirveye taşıyan iki isim oldular.

Değerlendirme : Savunma hattı genel anlamda sezon boyunca hatasız oynadılar. Pique ve Alba savunmanın en iyi isimleri oldular. Vermaelen, Bartra, Montoya gibi oyuncular da çok sürekli olmasa da iyi performans gösterdiler. Orta alana yapılan Gil Romero transferiyle birlikte zaten dünyanın en iyisi olan orta saha daha da güçlenmiş oldu. Yaşlı kurt Xavi orta alanın en zayıf halkası olarak öne çıktı. Muhtemelen bu sezon gidecek. Orta alanın solunda oynayan Neymar yılın futbolcusu ödülü için bir gömlek üstündü. Forvette genel olarak Messi ve Suarez oynadılar ve mükemmel performans gösterdiler. Munir de kısıtlı olarak oynamasına rağmen ligde 11 gol attı. Sezonu namağlup kapatmada Messi ve Neymar'ın büyük payları olsa da ter Stegen çoğu maçta insan üstü bir performans göstererek çok maç kurtardı.

İSTATİSTİKLER

Takım İstatistikleri :

Oynanan maç sayısı : 60
    Galibiyet : 49
    Beraberlik : 8
    Yenilgi : 3
    Atılan gol sayısı : 160
    Yenilen gol sayısı : 48
    Temsilciye ödenen ücret : 44.5 m TL

Oyuncu İstatistikleri :

En çok gol atan oyuncu : Messi (54)
    En çok asist yapan oyuncu : Neymar (36)
    En çok kırmızı kart gören oyuncular : Mark Bartra
    En çok sarı kart gören oyuncular : Jordi Alba
    En başarılı oyuncu : Neymar (ML) , 7.86 ortalama puan
    En çok izlenen oyuncu : Munir
    En verimli oyuncu : Neymar
    Yokluğu en çok hissedilen oyuncu : Pedro
    En çok forma şansı bulan oyuncular : Mark-Andre ter Stegen (56 maç), Messi (55 maç)
    En kötü ortalama puan : Rafinha (6.62 p)
    Kiraya verilenlerden en iyisi : Alex Grimaldo (7.65 p)
    Bekleneni veremeyenler : Rafinha, Mathieu, Sergio Busquets
    En kötü kondisyon : Xavi
    En iyi kondisyon : Luis Suarez
    Kendini en çok geliştiren : Munir, Alex Grimaldo
    Kadro genişliğinden fazla şans bulamayanlar : Martin Montoya, Xavi, Gabriel Barbosa
    As kadroda en çok kazanan : Messi (111.3 milyon TL)
    As kadroda en az kazanan : Gaston Gil Romero (2.2 milyon TL)
    En efendi : Pedro, Messi
    En hırçın : Alba, Bartra
    En değerli : Messi (237 milyon TL)
    En ucuz : Jordi Masip (7.75 milyon TL)
    Bitime en yakın kontrat : Pedro (1 yıl içinde)
    En yüksek form : Neymar
    Gelecek vaadedenler : Gabriel Barbosa, Alen Halilovic, Oscar
    Yanlış transferler : Yok
    Bir maçtaki en fazla gol : Messi (7-1 Rayo(D))
    En genç golcü : Gabriel Barbosa (18 yaş 35 gün)
    Ödenen en yüksek bedel : 42.5 milyon TL (Gabriel Barbosa)
    Ortalama dribling : Neymar (9.56)
    Ortalama top kapma : Mascherano (9.30)
    Ortalama pas : Sergio Busquets (%89)
    İsabetli pas : Messi (%54)
    Ligde sezonun en iyi kalecisi : Diego Alves (Valencia)
    Yılın menajeri : Emrah Gürbüz
    Yılın hakemi : Eduardo Iglesias
    Yılın takımı : Messi, Neymar, Alba, Pique, Daniel Alves
    En çok şut çeken : Messi (304), Suarez (216)
    En çok maç kurtaran : Messi
    En kritik görev : Pedro (Alternatif az)
    En iyi maç : Barcelona 5-0 M.City (ŞL Gruplar)
    En büyük başarı : ŞL'nin alınması
    En büyük hüsran : Yok
    En kritik karar : Mathieu'nun gitmesine izin vermek
    En iyi transfer : Gaston Gil Romero (18.25 milyon TL)
    En iyi satış : Yok
    Yakın hedef : Transfer sezonunda eksikleri kapatmak
    Uzak hedef : Pogba'yı almak
    Hücuma en iyi çıkan : Alba, Neymar
    Skora en çok katkı yapan ortasaha : Pedro
    En çok transfer teklifi alan : Munir
    En yüksek fiyatlı teklif alan : Munir (42 m TL)
    En istikrarlı : Pique, ter Stegen
    En çalışkan : Luis Suarez, Daniel Alves

SEZONUN GOLLERİ

Last edited by Flawless Victory : 22.Kasım.2014 at 01:51

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tebrik ederim hocam. Barça ile bile olsa İspanya gibi bir liğde namağlup bitirmek ve 110 gol atmak büyük başarıdır.

Chelsea'nin deplasmanda kaç yediğinin önemi olmuyor adamlar bir şekilde evlerinde turluyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Tebrik ederim hocam. Barça ile bile olsa İspanya gibi bir liğde namağlup bitirmek ve 110 gol atmak büyük başarıdır.

Chelsea'nin deplasmanda kaç yediğinin önemi olmuyor adamlar bir şekilde evlerinde turluyorlar.
    Eyvallah. Şampiyon olmak başarı sayılmazdı, bize böyle bir tablo lazımdı. Onu da başardık. 350 m TL bütçem var ama transfer yapamıyorum. Tabi transfer her şey değil ama yaşlanan oyuncuları teker teker yenilemek şart yoksa kadroyu baştan yaparsam sonuç hüsran olabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam barçanın alt yapısı iyi ordan gençleri çek yukarı arada alışsınlar.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Tebrik ederim hocam. İspanya Barça da olsa zor bir ligdir. Namağlup şampiyonluk gerçekten büyük bir başarı.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Hocam barçanın alt yapısı iyi ordan gençleri çek yukarı arada alışsınlar.
    Bu sene çok iyi gençler çıkmadı. Bir de üstüne Munir minimum serbest kalma ücreti nedeniyle Chelsea'ye gitti. Sözleşme imzalamak istemediği için o maddeyi kaldırtamadım. Malesef 37.5 m TL gibi düşük bir miktara takımdan uçtu. Bu kadar genç bir oyuncunun ilk 11 için bu kadar baskı yapıp ardından sözleşme imzalamaması da saçma bir şey ama ne yapalım oyun sonuçta.

Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Tebrik ederim hocam. İspanya Barça da olsa zor bir ligdir. Namağlup şampiyonluk gerçekten büyük bir başarı.
    Tşk ederim. Aslında ligi çok kolay geçtik ama Real Madrid'in benden farkı 3 galibiyet az almasıydı. Gol yollarında hiç sorun yaşamadık. Berabere kaldığımız maçların çoğunda da ya çok sakat verdik ya da kırmızı kart gördük, yoksa 100 puanı devirirdik. Bu sezon devre arasına kadar miminum puan kaybıyla gidersem devre arasında yıldızları getireceğim zaten.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam bende 18 yaşındaki velet baskı yapıyor ki şu anda o kadar iyi de değil gelişince daha iyi olacakta. Bu seride böyle bir saçmalık var.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Çok güzel bir sezon olmuş.Tebrik ederim hocam

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

BARCELONA 2. SEZONA KÖTÜ BAŞLADI

Taktiğe oyuncular alışmış. Takım iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş. Moraller yerinde, gençler AS takımda oynayabilecek düzeye gelmiş ama nedense geçen sezonu mumla arıyoruz. Kazandığımız maçlarda bile maç 50-60 dakikalarda çözülüyor. Avrupa Süper Kupasını aldıktan sonra takıma bir şeyler oldu. Real Madrid'e İspanya Süper Kupası'nı kaybettik, uzun bir aradan sonra namağlup ünvanımıza Atletico Madrid son verdi, ŞL'ne de kötü başladık ve Arsenal'e yenildik. Tabi deplasman maçıydı ama olsun. Özellikle sezon başında çok pozisyona girdik. Mesela bazı maçlarda 35 şutum var ama gol kısırlığı çektik. Oyuncular sezona hazır değil diyeceğim ama yok maç kondisyonu ve moralleri çok yüksekti. Ben bunu oyunun bizim başımızı alıp gitmemize engel olma çabaları olarak görüyorum. Yoksa geçen sezon ki oyun ile alakası yok şu anda. Neymar, Messi, Iniesta, Pedro, Pique, ter Stegen'den verim alamıyorum. Biraz toparlar gibi olduk son maçlarda ama bir sorun var çözemedim. Lig'de Real Madrid'in 3 puan gerisinde 18 puanla 2.'yiz. Real Madrid 7'de 7 yaptı. Bu sezon şampiyonluk için biraz daha çalışmamız lazım.

Real Madrid farkı açmadan transfer sezonu gelseydi kadroyu güçlendirecektim. Şu anda Montoya+Alves sağ bekte ortalama bir performans gösteriyorlar. Pedro da orta sahanın sağında idare ediyor. Forvette de Suarez'den bir türlü verim alamadım. Her rolde denedim ama sadece "Çalışkan Forvet (Destek)" rolünde fena sayılmaz. Onda da geriden gelip top aldığı için kaleye uzak düşüyor. Artık Suarez'in gol atmasını önemsemiyorum, takım kazansın yeter. Yine de transfer sezonunda forvet alacağım.

Şimdi sizden istediğim bana Avrupa Birliği vatandaşı olan ve takımda direkt oynayabilecek bir DR, MR, ST önerir misiniz?

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Çok güzel bir sezon olmuş.Tebrik ederim hocam
    Tşk ederim. Evet efsane bir sezon oldu. Çok mutluyuz, gururluyuz.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

37 şut atıp da 90+1'de zar zor kazanmak.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Dostum öncelikle kariyerini çok beğendim başarılar dilerim. 5 yıl Galatasaray, 5 yıl Chelsea olmak üzere 10 yıllık bir kariyer yaptım ve sana naçizane oyuncu önerisinde bulunmak isterim.
    Öncelikle sağ bek olarak Cesar Azpilicueta veya Mattia De Sciglio yu kullanmanı öneririm ikisi de iki yönlü bek olarak çok iyi iş yapan oyuncular. Sağ açık olarakta Gabriel Barbosa veya Douglas Costa yı denemeni isterim. Barbosa genç olması hasebiyle uzun yıllar o bölgeyi kapatacaktır. Ama Douglas Costa özellikle fiziği ile çok yırtıcı ve içe kat eden kanat oyuncusu rolünde gayet başarılı. Son olarak Forvete gelecek olursak, kesinlikle ve keslinlikle Vincent Aboubakar diyorum. Ama illa AB vatandaşı diyorsan Mauro Icardi ye bir gözat derim. Tekrardan başarılar ilgiyle takip ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by LostLine View Post
    Dostum öncelikle kariyerini çok beğendim başarılar dilerim. 5 yıl Galatasaray, 5 yıl Chelsea olmak üzere 10 yıllık bir kariyer yaptım ve sana naçizane oyuncu önerisinde bulunmak isterim.
    Öncelikle sağ bek olarak Cesar Azpilicueta veya Mattia De Sciglio yu kullanmanı öneririm ikisi de iki yönlü bek olarak çok iyi iş yapan oyuncular. Sağ açık olarakta Gabriel Barbosa veya Douglas Costa yı denemeni isterim. Barbosa genç olması hasebiyle uzun yıllar o bölgeyi kapatacaktır. Ama Douglas Costa özellikle fiziği ile çok yırtıcı ve içe kat eden kanat oyuncusu rolünde gayet başarılı. Son olarak Forvete gelecek olursak, kesinlikle ve keslinlikle Vincent Aboubakar diyorum. Ama illa AB vatandaşı diyorsan Mauro Icardi ye bir gözat derim. Tekrardan başarılar ilgiyle takip ediyorum.
    Barbosa'yı zaten transfer yasağı başlamadan almıştım ama Suarez ısrarım yüzünden pek oynatamadım. Şimdi Suarez sakatken oynatıyorum.

Real Madrid psikopata bağladı. Adamlar kaybetmiyor. Tamam biz iyiyiz de siz kimsiniz bea? Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kyev'i deplasmanda 4-1 yendik ve Arsenal 10, Barcelona 7, Kyev 4, Monaco 1 şeklinde oldu puanlar. Grup liderliği için Arsenal'i sahamızda mutlaka yenmemiz gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Kaderin cilvesi Galatasaray ile eşleştik. Fazla şansları yok ama belki bi kıyak geçeriz. Ağır bir Arsenal yenilgisiyle başlamamıza rağmen liderliği aldık, çünkü aksi halde güçlü takımlarla eşleşmek hiç de şık olmazdı. Dünya klüpler şampiyonasında da finaldeyiz, kupaya yakınız.

ilk sezon için tebrikler. 2. sezonda rekorlar bekliyoruz.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Hocam fazla atma.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Transfer piyasası ağlıyor. Barcelona efsane transferlerle geliyor. Şimdi size sorayım bunlardan hangilerini almalıyım? Transferleri benim onaylamama kalan oyuncular aşağıda. Phil Jones+Mitrovic+Shaqiri mantıklı olur mu sizce? Toplam 245 m TL. Mitrovic yerine Depay daha mı iyi olur? MR veya ML olarak kimi tavsiye edersiniz bunlardan başka? Bazı oyuncuları büyük takımlar almış tabi onları artık alamam. Aboubakar Bayern'e gitmiş 300 m TL istiyorlar.

Memphis Depay --> 90 m TL
    Shaqiri --> 70 m TL
    Balanta --> 26 m TL
    Emre Can --> 100 m TL
    Destro --> 96 m TL
    Immobile --> 26 m TL
    Phil Jones --> 105 m TL
    Mitrovic --> 70 m TL
    Jack Wlshere --> 77 m TL
    Yarmolenko --> 99 m TL

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Oyuncuların hepsi birbirinden iyi,hangileri taktiğine daha çok uyuyorsa onları al.Sen daha iyi bilirsin.

Immobile Mitrovic Destro gibi adamları alırsan sadece para harcamak için almış olacaksın hocam, zaten Messi ve Suarez var elinde, Barbosa da varmış, Shaqiri, Depay, Balantai Jones mesela çok iyi olurlar ama diğer oyuncular elindekilerden iyi olamaz zaten diye düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

BARCELONA SAMANYOLU GALAKSİSİ GİBİ OLDU

Aslında Mitrovic konusunda düşünüyordum ama Zubizaretta cart diye kabul etti transferi. AB vatandaşı olmadığı için sıkıntı oldu şimdi. Ya onu ya da Barbosa'yı kadro dışı bırakacağım. Wilshere'i alınca Iniesta'yı satılığa çıkardım. Satarsak süper olacak. Zaten verim alamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Mitrovic olmasaydi iyi olacakti ama simdi ben bu Zubikaretta karettayi kovmam mi hi?

vayy be.daha önce buna benzer bir kariyeri yabancı bir sitede görmüştüm.adı alpha romeo metaphor'du yanılmıyorsam.normalde büyük takım kariyerleri pek fazla ilgimi çekmez ancak hem sunum hem de öncesi olan bir hikaye olmamı ilgimi cezbetti.hemşerim olmanız da cabası tabieski kariyerlerinizden başlayarak bugüne yetişmeye çalışacam.başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by latosique View Post
    vayy be.daha önce buna benzer bir kariyeri yabancı bir sitede görmüştüm.adı alpha romeo metaphor'du yanılmıyorsam.normalde büyük takım kariyerleri pek fazla ilgimi çekmez ancak hem sunum hem de öncesi olan bir hikaye olmamı ilgimi cezbetti.hemşerim olmanız da cabası tabieski kariyerlerinizden başlayarak bugüne yetişmeye çalışacam.başarılar dilerim
    Kötü taklitler aslını yüceltir ama siz yine taklitlerimden sakının. Eyvallah hemşerim.

Transferin sonuna doğru Sebastien Corchia gibi yıldız bir oyuncuyu 40 m TL'ye aldık. Sağ bekte harika oynuyor. Dani Alves'i satmaya çalıştık ama gitmek istemeyince elimizde patladı. Artık sezon sonu göndereceğiz. Real Madrid geçen sezon bizim yaptığımızı yapıyor, şu ana kadar kaybetmediler. Düğümü El Clasico çözecek. Tam bir derbi olacak, çünkü şampiyonu belirleyecek büyük ihtimal. 2 maç eksiğimiz var ama onları kazanırız. Fark 1 şu anda. El Clasico'da kalecimiz dahil hücum oynayacağız. Onlardan korkan onlar gibi olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Son transferlerle takım göze çok hoş gelen bir futbol oynuyor. Eğer 2. olur da kovulursam yazık olur. Öyle bir şey yapmazlar di mi?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam güzel gidiyorsun. Yen reali de namağlup bitirmesinler.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Şu kadromla beni yenememeleri lazım ama her zaman söylerim oyun senelerdir Real Madrid'e kıyak geçiyor. İşin içinde iş var.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

LİG BİZE DAR GELİYOR

Barcelona Real Madrid'in soon 3 haftada 7 puan kaybettiği dönemde farkı açtı ve 1 maç eksiğine rağmen 8 sayı farkı yakaladı. Corchia 10 maçta 10 asist yaparak ligin zirvesine çıktı. Devre arasında alınan oyuncu inanılmaz performans gösteriyor. Messi daha şimdiden gol krallığını garantiledi, oyuncunun 30 golü var. Her kulvarda harika giden Barcelona Şampiyonlar Ligi'nde de Galatasaray'ı 3-1 (D) ve 3-0'lık skorlarla geçti. Yönetim daha mart ayında gelecek sezonun bütçesinin 145 m TL olacağını açıklarken transfer gelirlerinin kullanım oranını da % 90'dan % 75'e düşürdü.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Hocam iyi yine bize çok atmamışsın

Şaka bir yana ikinci yarı çok iyi toparlamışsın. İnşallah bu gidişat devam eder.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri