Sayfa 1 / 9 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 253 sonuç

Konu: RUBRO! NEGROS! LEALDADE! | Başarıya Açılan Yelkenler

Default RUBRO! NEGROS! LEALDADE! | Başarıya Açılan Yelkenler

20 Mayıs 2014 - Bar İtalia

Roberto: Seni tekrardan görmek çok güzel be dostum. Bunca yıldan sonra.
    Grande: Seni de öyle. Özledim bu köhne yerleri.
    Roberto: Anlat. (Meraklı ve kararlı bir üslupla)
    Grande: Biliyorsun hayat bize pek gülmedi. Bildiğin nedenlerden toparlanamaz haldeydim. Kendimi bir kapanda hissediyordum. Çok kötüydüm. Bir sene amatör futbol oynamak istedim fakat o da olmadı. hoca bastı tekmeyi. Bu berbat düzende benim gibi yetenekli biri bile harcandı. Sonra tüm herşeye resti çektim ve kaçtım buralardan. Köyüme Corleone'ye döndüm ve kısa bir süre sonra da Catania'da bir turizm firmasının teknelerinde çalışmaya başladım. Bulunduğum tekne genelde Portekiz'e geziler düzenliyordu. Portekizi avucumun içi gibi bilir hale geldim. Tekneden iş arkadaşlarımla Portekizde maçlara giderdik. Keyifli bir futbolları vardı. Penafiel isimli bir kulüp var orada. Çok bilindik bir kulüp değildir. birgün Penafiel'in maçına gitmek istedik. 3 kişi yola çıktık yolda yağmur bastırdı ve fırtına adeta taksiyi savuruyordu. Stada vardığımızda etrafta derin bir sessizlik hakimdi çünkü kimse yoktu. Maça girdiğimizde stadın bomboş olduğunu gördük ilk defa bomboştu. Penafiel o maçtan 2-1 galip ayrıldı. Maç sonunda yanımıza gelen adam bizi çok şaşırtmıştı. O adam Penafiel Teknik direktörü Rui Quinta idi. Bize teşekkür etti ve biraz futboldan sohbet ettik. Futbola olan ilgimi anlayınca bana yöneldi ve yanımda çalışır mısın? sorusunu yöneltti. Kendisine getir-götür tarzı işler yapacak bir sağ kol'a ihtiyacı varmış meğer. Teklifi büyük bir heyecanla kabul ettim ve yanında çalışmaya başladım. Gel zaman git zaman senelerden sonra portekiz futboluna ve kulübe de hakim duruma geldim. Yaşlanmaya başladığımı farkettim ve hep Rui'nin sağ kolu olarak kalamazdım. İtalya'ya dönerek kurslara katıldım ve futbol bilgimi daha da geliştirdim. Catenaccio sistemi üzerine birçok tez yazdım. Şimdi artık sıramın geldiğini düşünüyorum ve çalışatıracak bir takım aramaya başladığımı söy...(telefon çalar). pardon
    Roberto: Kötü bişey mi oldu? Grande söylesene!!!
    Grande: Rui... Felç geçirmiş. Artık ayağa bile kalkamıyormuş. Beni Penafiel'in teknik direktörü olarak görmek istiyor.
    Roberto: Hey Barmen! En Pahalı şampanyanı aç.

25 Mayıs 2014 - Porto Airport

Havalimanına gelen hepitopu 3 genç taraftardan bir tanesi bağırarak: Sana inanıyoruz Grande! Saluti Grande!

(Burası Porto'ya yakın olan bir vilayettir)

25 Mayıs 2014 - Penafiel

Karışık duygular içerisinde imza atmak için tesislere gidiyorum.

İmzamı attım. Artık tek düşündüğüm Penafiel ile birlikte başarıya açacağımız yelken. Parolam hırs, kararlılık ve sadakat. En büyük değerim otoritem. Disiplinden asla taviz yok. Anahtar bende. Herkes şimdiden korksun. Bekle Porto hegamonyan çok uzadı.

Masamın çekmecesinde bulduğum tarihi bir fotoğraf.

Manşet

Kimse tanımıyor fakat herkes meraklı çünkü birden bire hemen hemen kimsenin duymadığı hiç takım çalıştırmamış biri olarak geldim bu bir kumar olarak görülüyor. Yakın zamanda herkes tanıyacak. Bir futbol romantiği olarak modern ve endüstriyel futbola tamamen karşıyımdır. Felsefe olarak profesyonellik ve kurumsallık bana uzak kavramlar. Takımın bir aile olmasını isterim ve herkesin terinin son damlasına kadar mücadele etmesini beklerim.

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Adam Rui'nin felç geçirdiğine üzülmemiş bile, şampanyaya dayanmış . Güzel bir anlatım, başarılar dostum.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar, İyi Eğlenceler.
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by immortal86 View Post
    Adam Rui'nin felç geçirdiğine üzülmemiş bile, şampanyaya dayanmış . Güzel bir anlatım, başarılar dostum.
    Aslında Roberto teknik direktörlüğümü kutlamak için istemişti şampanyayı güzel bir testip yapmışsın. cidden biraz garip olmuş orası. ama otoritem önemli dedim sen cezmi kalöriferlik ettin ilk günden bizi hocam

Sezon: 2014 - 2015

Genel görünüm.

Tarihçe.

Personel Kadromuz.

Bu sezonki bütçemiz.

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Estağfurullah, madem dönüşü yok, felç geçirmiş bir şampanya da benim için patlat Umarım uzun soluklu bir kariyer olur.

As kadroda 21 yaşına girmeden önce 3 yıl boyunca portekiz sınırları içinde oynamış yani yetişmiş en az 8 topçu bulunması gerekiyormuş. kadro konusunda dikkat edilmesi gereken tek kural bu. bu yüzden çok esnek bir kadro imkanı doğuracağını düşünüyorum bunun. Avrupa liglerine katılım konusunda da ilk 2 cl gruplara 3. cl'de playoff 4. uefa'da direkt gruplara 5 ile 6 ise uefa'da üçüncü tura gidiyor. bu yönden avrupa liglerine katılma imkanı bu ligde çok olası ve benim işime gelecektir.

Quote Originally Posted by immortal86 View Post
    Estağfurullah, madem dönüşü yok, felç geçirmiş bir şampanya da benim için patlat Umarım uzun soluklu bir kariyer olur.
    Teşekkürler

Başarılar hocam, uzun soluk bir kariyer olur umarım.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.
    TariboWest

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

---

Takımı hemen topladım ve kampa girdik. Muhtemelen transfer yapmayacağız ki ihtiyacımız da yok şu an için.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim.
    Eyvallah .

Hazırlık maçlarındaki performansımız:

Hazırlık dönemi verimli geçti. Transfere gerek olmadı. Takım istediğim futbolu yansıtacak gibi görünüyor.

Taktik - Sistem

Catenaccio formasyonuna ufak dokunuşlar yaparak bu sistemi oluşturdum. güveniyorum çünkü güven veren bir sistem. herşeyden önce ortasahada hakimiyeti amaçlayan bir sistem olduğu için 2 tane hızlı kanat oyuncusunun keyfine göre işleyen bir sistem değil. Bütün ipler elinizde olacak.

Defans: Bu bölgede sağ ve sol stoperler standart - sigorta görevinde. Ortadaki stoper ise çakılı - savunma görevinde. Bunun açıklaması şu: sağ ve sol stoperler kanat akınlarını daha iyi kapatmak için daha çok kapanıyor ve süpürüyor. Çakılı stoperimiz ise zaten bölgesini sabit ve tam koruduğu için sağ sol stoperler adam kaçırsa bile ortada rakibin boş kalma şansı çok az. zaten ters taraftaki stoper çakılı stoper ile hemen tandem yapıyor. Aşılması zor bir defans.

Ortasaha: Bütün elemanlar destek rolünde çünkü bu sistemde akışkanlık ve bloklar arası bağlantı çok önemli. Herkes heryerde olmalı. Bloklar arası bağlantı koptuğu anda forvetler pinekleme ve ortasahada hamallık yapmaya başlayacaktır. tamamen oyun disiplininden koparsınız. Savaşçı ortasaha sertliği sağlarken yanındaki defansif oyun kurucunun ise işinin kolaylaştırır. İki yönlü ise oyun kurucu ile forvetler arasındaki bağlantıyı korumaya en büyük yardımcı.

Forvet: İlerde kalırlarsa top alamazlar uzun top taktiği dışında. Bu yüzden ikisi de destek rolünde olmalı ve ortasahaya yanaşıp top almalılar. Bu sayede akış içerisinde kademe kademe toplu hücum edip baskı hat safhaya ulaşacaktır.

Hızlı çıkmamız bu sistemde çok zor o yüzden topa sahip olmak mantıklısı ve avantajlı da. Ortasahamıza güvendiğimiz için defanstan kısa pasla çıkıyoruz. Onlar halledecektir. Çift forvetle oynadığımızdan dolayı forvetlerin takım savunmasına katkı yapmasını sağlamalıyız. Bunun için tam saha pres yapıyoruz ve rakip kaleciye pres yapıyoruz. Basıyoruz, ısırıyoruz, sahayı dar ediyoruz. Yaratıcılık ise benim tercihim.
    Last edited by Catenaccio : 19.Kasım.2014 at 06:37

İlk maçımıza çıkıyoruz. Göreyim benim takımımı! Allah yardımcınız olsun!

1. Hafta

Fırtına gibi başladık. Güzel futbol ve 3 puan. Rakibi tamamen abondone ettik.
    Last edited by Catenaccio : 19.Kasım.2014 at 06:41

2. Hafta

Kendi doğrularımızı sahaya yansıtmaya çalıştık fakat gördük ki şu an için Guimares takımıyla aramızda bir kalibre farkı var ve skoru belirleyen de bu oldu.

3. Hafta

Yine evimizde güzel futbol ve güzel bir galibiyet. baştan sona üstün olan taraftık. istediğim kompakt futbolu tam anlamıyla oynayabiliyoruz. keyifler yerinde.

Ufak bir detay: Sezon başlangıcında oynattığım sisteme uygun olarak saha boyutlarını "izin verilen en az" boyutlara ayarladım. yani 90x55. bu şu demek; takımını ofansif menşeili kanat oyuncuları üstüne kuran her 4-2-3-1 kafalı hoca aslında bir cehenneme geliyor fakat bunun farkında değiller

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Başarılar uzun soluklu bir kariyer olur umarım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Evde aslan deplasmanda kedi gibi başlamışsın : ) Başarılar, iyi eğlenceler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Başarılar uzun soluklu bir kariyer olur umarım
    Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Evde aslan deplasmanda kedi gibi başlamışsın : ) Başarılar, iyi eğlenceler.
    Sağolun arkadaşlar.

4. Hafta

Oyun anlayışımızı rakibimizin gücünü gözönüne alarak kontrolden kontra anlayışına çektim ve meyvelerini topladık. Deplasmanda güzel bir 1 puan. Artık birçok deplasman kontra anlayışıyla oynyacağız evimizde ise kontrol.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar Bu seride ev sahibi avantajı çok daha fazla artırılmış gibi geldi bana.

5. Hafta

Maçın tamamını rölantide götürdük. Rakibi kalemize yaklaştırmadık. Son dakkalarda bir yüklendik pir yüklendik ve golümüzü attık. Hemen ardından ne oldu dersiniz. Hemen kafanızda canlanacak zaten. Bizim kaleci ne hikmetse kaleye 30 metre uzak bi yerden serst vuruş kullandı rakibin önüne düştü rakip de ortasahadan golü yazdı. Bu rahat bi 10. kez başıma geliyo. Fakat sonrasına adalet tecelli etti son dakkada güzel bir orta ve güzel bir kafa vuruşu ile galibiyetimizi aldık yediğimiz saçmalık ötesi gole olan kızgınlığım biraz azaldı.

5. Hafta İtibariyle Puan Durumu

Medya ve otoriteler tarafından küme düşmemize kesin gözüyle bakılan bir sezonda üstelik demirbaş topçulara değil gençlere önem verdiğim bir sezonda liderin 2 puan gerisinde sağlam bir konumdayız. Bu bile doğru yolda olduğumuzun bir kanıtı. Avrupa kupalarına katılım hakkımızı zorluycaz bu sezon.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar Bu seride ev sahibi avantajı çok daha fazla artırılmış gibi geldi bana.
    Teşekkürler. Katılıyorum ev sahipleri daha azimli oynuyor. Zaten takım konuşmalarında bile bu seçenek var yani azimli oynamak hırslı oynamak. Ev sahiplerinin daha azimli oynaması normal ve bence doğru bir işleyiş.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar..

Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar..
    Teşekkürler.

---

Taça de Liga 2. Aşama 1. Ayak

Fikstür çok sıkışıktı rotasyon amaçlı yedek takımla sahaya çıktık ve mahalle takımına yenildik. Mesele yenilmek değil de bu yedekler habire bana geliyo "beni niye oynatmıyorsun" deyip duruyolar. ulan seni niye oynatiyim. mahalle takımına yenildik. İyiki de oynatmıyorum. Yedeklerin falan işi bitti tek kelimede kapıdışarı olcaklar.

Düzeltme: Arkadaşlar taça da liga'dan elendiğimizi belirtmiştim. Bir yanlışlık olmuş. Bu tur iki aşamalıymış yani rövanş da oynayacağız.
    Last edited by Catenaccio : 19.Kasım.2014 at 19:50

Üstteki lafımı bitirmeye kalmadan ağzıma tıktı. Eyvallahım yok. Dedim mi yaparım.

Sayfa 1 / 9 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri