Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 47 sonuç

Konu: Fenerbahçe - Heybetinden Sığdıramadık Yere Göğe (1. ve 2. Sezon)

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Default Fenerbahçe - Heybetinden Sığdıramadık Yere Göğe (1. ve 2. Sezon)

​

Geçen sene başladığımız Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupasını senelerce domine etmemize rağmen Şampiyonlar Liginde sadece bir kez final oynayıp bir türlü kupayı müzeye götüremediğimiz 2014 kariyer hikayemiz takip eden arkadaşlara biraz da ayıp oldu ama iş ve güçten dolayı yarıda bırakmak zorunda kalmıştım.

Şimdi, gene ve her zamanki gibi kariyerimize Fenerbahçemiz ile başlayacağız. Amacımız iyi ve genç bir takım yaratıp, bulunduğu her kulvarda en tepeye oynayacak bir takım yaratmak. Tabi ki en öncelikli hedefimiz Şampiyonlar Ligi Kupasını İstanbul'a getirmek olacak. Belki seneler sonra takımı istediğim yere getirdikten sonra daha az bütçeli bir takımın başına geçip orada kariyerime devam edebilirim ama şimdilik Fenerbahçemiz ile Fm2015 kariyerime başlayacağım.

Forumdaki çalışmalardan dolayı maalesef ilk sezonumu bitirmiş bulunmaktayım. Bundan dolayı da ilk sezonda neler yaptık neler ettik kısa kısa özet geçerek anlatıp asıl kariyer hikayemize ikinci sezon itibari ile geçeceğim.
    Last edited by puzzyyy : 23.Kasım.2014 at 00:28

Gecikme İçin Özür Dileriz, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Gecikme İçin Özür Dileriz, İyi Eğlenceler.
    est ne demek ...tekrardan teşekkürler...

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Defans
    Sağ bekte Gökhan Gönül sol bekte ise Caner Erkin değişmez oyuncularım. Her ikisi de kanatta çizgiye inip orta yapıyorlar ve orta sahaya kanatların boşalttığı alana giriyorlar (İki Yönlü Bek - Hücum). Sol bekte ise değişmez oyuncularımdan biri Caner Erkin. Ki oyun ilerledikçe kendisinden özellikle asist açısından çok fayda alıyorsunuz. Ayrıca Caner'in bir avantajı da hücumu güçlendirmek istediğim zamanlarda önünde oynayan Moussa Sow'u daha ileri atıp Caner'i kanat oyuncusu (İçe Kat Eden Oyuncu) pozisyonunda da kullanabiliyorum. Caner'in alternatifi ise genelde yabancı sınırlamasından dolayı Hasan Ali Kaldırım oluyor. Ayrıca Caner oyun içinde ilk sezonda gayet iyi bir gelişim süreci izliyor.

Defansın ortasında ise Bruno Alves değişmez elemanımız ike Egemen Korkmaz sakatlığından dolayı uzun bir süre takımda yer alamıyor. Onun yerine kadrodaki yabancı oyuncu durumuna göre Michal Kadlec veya genç oyuncumuz Egemen Zengin görev alıyor. Sakatlık ve ceza durumlarından dolayı da Bekir İrtegün'ü yedek kadroda tutuyorum.

Orta Saha
    Dörtlü defansın önünde ise orta sahanın sağında Alper Potuk İki Yönlü orta saha pozisyonunda değişmez elemanım. Ki Alper de Caner gibi ilk sezonda çok iyi gelişiyor. Onun yanında ise sakatlık ve ceza durumuna göre Emre Belözoğlu Oyun Kurucu pozisyonunda veya Mehmet Topal İki Yönlü orta saha pozisyonunda oynatıyorum.

Tabi ki Emre'nin yerine burada asıl oynatmak istediğim oyuncum Salih Uçan olsa da kendisi şu an Roma'da kiralık ve özellikle sezonun 2. Yarısı kendini iyi bir şekilde geliştiriyor.

Orta sahanın sağının değişmez elemanı ise Dirk Kuyt. Ayrıca kendisi takımımızın ikinci kaptandır. Gerek yaptığı asistler gerekse attığı goller ile bu bölgenin yaşına rağmen değişmez elemanı. Dirk Kuyt'ın yerine ya gelecek vaad eden genç bir oyuncu veya as takımda direkt oynayabilecek bir oyuncu bulmam lazım.

Orta sahanın solunda ile Moussa Sow ile oynuyorum. Yukarıda da dediğim gibi sakatlık, yorgunluk veya ceza durumlarında Moussa Sow'un yerine Caner Erkin'e bu pozisyonda görev veriyorum. Caner içe kat eden oyuncu pozisyonunda oynadığı zaman ise bek görevine Hasan Ali Kaldırım geçiyor.
    Her iki kanadım da derinlemesine rakip ceza sahasının içine doğru oynuyorlar. Bir nevi gizli forvet olarak. Bu oyuncular devamlı içeriye doğru koşu yaptıkları için yukarıda da dediğim gibi Gökhan ve Caner'e çok iş düşüyor.

Forvet
    Oyuna ilk başladığımda Emmanuel Emenike değişmez forvetim, Pierre Webo ise onun yedeği idi. Sezonun ilk yarısı bittiğinde Emenike 17 maçta 24 gol 6 asiste ulaşınca İtalyan devi Milan'dan direkt transfer teklifi aldı. 8,5 milyon Euro teklif eden Milan'a cevabımız 15 milyon Euro oldu. Milan bu teklifi kabul edince de açıkçası hiç düşünmeden sattım Emenikeyi. Ardından Caner Erkin'i sol kanada, Moussa Sow ise forvet hattına çektim ki gayet iyi bir performans sergiledi ikisi de.

Last edited by puzzyyy : 22.Kasım.2014 at 23:57

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Taktikler
    Bazı önem seviyesi diğerlerine göre yüksek maçlar haricinde takımım genel olarak hücum futbolu oynuyor. Bunun için de Strteji: Hücum. Elimde kişisel olarak yetenekli oyuncular olduğundan dolayı oyuncularıma saha içi serbestlik verdiğimden Stil: Akıcı olacak. Maçlarda amaç bol pas yapıp rakibe topu aldırmamak ve bunaltmak olduğu için ise Pas Türü: Daha Kısa olarak belirledim. Ayrıca rakip savunmanın da rahat top yapmasını engellemek için Pres: Daha Fazla Pres şekilde. Bire bir adam savunmasını sevmediğimden dolayı ise Markaj:Alan Markajı. Sert, agresif oyunu sevdiğim için ise Top Kapma: Daha Agresif. Serbestlik:Daha Serbest. Amacımız hızlı ve tempolu bir oyunla rakibe alan daraltmak şeklinde olduğu için Defans Çizgisi: Önde ve Tempo: Yüksek Tempo şeklinde.

Transfer
    Kulübün içinde bulunduğu mali sıkıntılardan dolayı ayrıca benim huyumdur ilk sezon gerçeğe bağlı oynarım bundan dolayı transfer yapmadım. Sadece La Masia’dan 19 yaşındaki sol bek oyuncusu Alex Grimaldo’yu kiraladım. 15 milyon Euro’ya Milan’a giden Emenike’nin yanında Serdar Kesimal’ı Gençlerbirliği’ne, Raul Meireles’i Bordeaux’ya satar iken Hakan Çinemre’yi Ankaragücü’ne kiraladım. Salih Uçan ve Recep Niyaz hariç büyük bir olasılık ile yeni sezonda tüm kiralık oyuncularımı başka takımlara satacağım. Hepsini sezon içinde tek tek takip etmeme rağmen hiçbiri kendini maalesef yeterince geliştiremedi.

Last edited by puzzyyy : 23.Kasım.2014 at 00:28

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar dilerim.Geçen seneki gibi bu kariyerde çok iyi olacak.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar dilerim.Geçen seneki gibi bu kariyerde çok iyi olacak.
    inş şu sayfa ayarlarını bir oturtabilsem ayrıca ilk sezonu maalesef özet geçeceğim artık keyifli bir kariyer 2.sezon itibari ile başlayacak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Efsanevi olacaktir eminim
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Last edited by puzzyyy : 25.Kasım.2014 at 16:06

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

2014-15 sezonunda zor da olsa Galatasaray'ın önünde 4 paun fark ile şampiyon olup ligdeki 20. şampiyonluğumuzu ilan ettik. Ligin 28. haftasında Galatasaray'a deplasmanda 3-2 yenilip liderliği kaptırdıktan sonraki hafta Galatasaray deplasmanda Kasımpaşa ile berabere kalınca bir hafta önce ödünç verdiğimiz liderlik koltuğunu geri alıp son haftaya kadar da puan kaybetmeyince 4. yıldızı göğsümüze taktık.

Spor Toto Süper Lig 2015-15 İlk Yarı

Spor Toto Süper Lig 2015-15 İkinci Yarı

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

2014-15 sezonu içinde oynadığımız derbilerin sonuçlarına bakacak olursak 6 maçta 4 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 1 de beraberlik ile oynadık. Oynadığımız 6 maçta rakip kalelere toplam 19 gol bırakır iken kalemizde ise 10 gol gördük.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Ziraat Türkiye Kupasındaki mücadelemizde ise maalesef bu sezon kupaya uzanamadık. C gurubunda oynadığımız 6 maçta 6 galibiyet alarak bir üst tura kalmayı başardık. 4. turda Kayserispor'u uzatmalarda da olsa 3-2 yenerek çeyrek finale adımızı yazdırdık. Çeyrek final ilk maçında evimizde Bucaspor'u 5-2 yendikten sonra deplasmanda 1-1 berabere kalarak yarı finale çıktık. Yarı finalde Bursaspor ile ilk maçta deplasmanda 1-1 berabere kaldık. Evimizde oynadığımız rövanş maçında uzatmalara 2-1 önde girmemize ve maça eklenen 3 dakikanın sonunda da hala önde olmamıza rağmen 90+5'de yediğimiz frikik golü ile 2-1 berabere kaldık ve deplasman golü kuralı sebebi ile ile yarı finalde elendik. Geçen oyunlarda genelde Türkiye Kupası maçlarında genç ve ligde fazla süre alamayan oyuncularımıza yer vermemize rağmen bu oyunda o kadar yetenekli gençlerimiz olmadığından dolayı daha çok ligde az süre alan oyuncularımıza yer verdik.

bu da yediğimiz o talihsiz gol...

Öncelikle başarılar dilerim ilk sezonda şampiyonluğu almışsın 4.yildizi taktirmişsin inşallah başarıların devam eder.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CwC0deR View Post
    Öncelikle başarılar dilerim ilk sezonda şampiyonluğu almışsın 4.yildizi taktirmişsin inşallah başarıların devam eder.
    teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ziraati kacirman sikinti olmaz ki gerçek hayatta bile olmuyor, 4. yıldiz için tebrik ederiz.

Bu arada ben video koyunca topcular felan gozukmuyor, boş ekran gidip geliyo, sebebi nedir sizce?
    Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem..

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by egmnblgn View Post
    Ziraati kacirman sikinti olmaz ki gerçek hayatta bile olmuyor, 4. yıldiz için tebrik ederiz.

Bu arada ben video koyunca topcular felan gozukmuyor, boş ekran gidip geliyo, sebebi nedir sizce?
    ahahhaha 3 dk uzatma olan maçta 5. uzatma dakikasında gol yedik eyyam var eyyam
    şaka bir yana teşekkürler
    bu arada sorunun cevabını bilemiyorum valla yoksa yardımcı olmayı çok isterdim

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

2014-15 Spor Toto Süper Lig Genel Bakış

Yılın Menajeri

İlk sezonumuzda Süper Kupa ve Spor Toto Süper lig şampiyonluk kupasını kaldırınca ödülü almamak sürpriz olurdu

Spor Toto Süper Lig Yılın Yılın Takımı

Kanatlarımızın oyun düzenimiz içinde ne kadar önemli bir rolü olduğunu anlatan bir tablo olmuş adeta. Ayrıca Alper Potuk'un orta sahamız için ne kadar öenmli bir isim olduğunu da görebiliyoruz.

Spor Toto Süper Lig Yılın Yerli ve Yabancı Oyuncuları

Spor Toto Süper Lig Yılın Savunmacısı

Gökhan Gönül defans düzenimin vazgeçilmezi. Gerek savunmada yaptığı işler ile gerekse sağ kanattan yaptığı ataklar ve ortalar ile rakiplerin adeta korkulu rüyası.

Spor Toto Süper Lig Yılın Orta Sahası

Caner Erkin sezon içinde yaptığı 18 asist ile takımına büyük katkıda bulunurken attığı 5 gol ile de ödülü sonuna kadar hak etti.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Spor Toto Süper Lig 2014-15
    Fenerbahçe En Güzel Goller

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bu arada yapılan seçimler sonucunda yeni Genel Başkanımız Ayhan Polat oldu. İsim biraz Adnan Polat'a benzese de

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Genç Adayları
    Muhammed Öztürk

İbrahim Bal

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Spor Toto Süper Lig'de son iki yılın şampiyonu Fenerbahçe, Bayern Münih alt yapısında oynayan Türk asıllı oyuncu Sinan Kurt'u kiraladı.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, sol kanatta ve forvette görev yapan18 yaşındaki futbolcunun, sezon sonunda satın alma opsiyonuyla birlikte Bayern Münih'ten1 yıllığına kiralandığı bildirildi.

Last edited by puzzyyy : 27.Kasım.2014 at 00:31

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçemizin ve Türk Futbolunun "Ordinaryüsâ€" lakaplı efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in anısına düzenlenen Lefter Kupası'nın ilki 01-02 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.
    Kupaya Fenerbahçe'nin davetlisi olarak İtalya'dan A.C. Milan ve İngiltere'den Manchester City ve Belçika'dan Anderlecht
    takımları katılacak. Kupa programı ise şöyle;

01 Ağustos 2015
    Anderlecht - A.C Milan
    Fenerbahçe - Manchester City
    02 Ağustos 2015
    Üçüncülük ve Final Maçı

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, çalışmalarına yarından itibaren Düzce'deki Topuk Yaylası Tesisleri'nde devam edecek.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde 1 Temmuz Pazartesi günü başladığı hazırlık sürecinde 6 günlük bir çalışma dönemini geride bıraktıktan sonra bugünü izinli geçiren sarı-lacivertliler, yarın Topuk Yaylası'na gidecek.

Fenerbahçe, Samandıra'da basına kapalı gerçekleştirilecek sabah antrenmanının ardından Düzce'ye hareket edecek.

Takım menajeri Püzant Yücecan yönetiminde 2015-2016 sezonu hazırlık döneminin ilk etabında İstanbul'da hafif tempoda çalışmalar yapan sarı-lacivertliler, Düzce'deki kampta kondisyon artırıcı çalışmalar üzerinde duracak. Takım için buradaki kampın ardından hazırlık maçları planlanıyor.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe 2015-16 Sezonu Hazırlık Programı

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Deneyimli oyuncu, Fenerbahçe TV'deki röportajında Topuk Yaylası Tesisleri'nde süren kampın oldukça verimli geçtiğini belirtti.

Uzun tatil döneminin ardından çalışmaların yoğun geçtiğini ifade eden Topal, "Açıkçası ben sıkıldım. Takımı ve arkadaşları özlüyoruz. O açıdan bana tatil biraz uzun geldi. Kamp güzel başladı. Antrenman ve antrenman dışı gayet keyifli" dedi.

Topuk Yaylası Tesisleri'nde kamp yapmaya alıştıklarını ve bunun oyuncular açısından getirisi olduğunu anlatan Topal, "Kendi tesisimizde kalmamız, bizim açımızdan ekstra motive edici. Kampa gelirken, nasıl ortama gittiğimizi biliyoruz. Antrenmana yürüyerek gidiyoruz. Evimiz gibi. Buraya mutlu geliyorum. Futbolcular açısından güzel. Antrenman sonrası da çok önemli sporcular için. Bizim için burası Samandıra gibi oldu. Herkes birbirini tanıyor" ifadesini kullandı..

"HER ŞEY FENERBAHÇE İÇİN"
    Topal, "Bizim için keyif verici bir ortam. Sizin de gözlemlediğiniz gibi çok keyifli geçiyor. Rekabet ortamı illaki olacak. Yaptığımız tüm çalışmalar Fenerbahçe'nin yararına olacak. Kim oynarsa oynasın, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır" şeklinde konuştu.

Antrenmanların önemine de dikkati çeken Topal, "Antrenmanlar, maçların aynası gibi. Antrenmanlarda da maçlardaki gibi konsantre olmalısınız. İdmanların sonunda eğlendiğimiz anlar da oluyor ama antrenman yaptığımız esnada tam konsantre olmak zorundayız. Arkadaşlarımız bunun bilincinde. Hocamız da zaten bizden bunu istiyor. Antrenmanın iyi geçmesi psikolojiye de yansıyor. İdmanda kurtardığınız şutu beyin maçta algılıyor" diye konuştu.

Last edited by puzzyyy : 29.Kasım.2014 at 15:55

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Efsaneyi yaratanlar ölümsüzdür...

Sezonun ilk ciddi sınavını verdiğimiz Lefte Cup'da maalesef Manchester City'ye 3-1 yenilmekten kurtulamadık. Maçın başında bulduğumuz erken gol sonrası ilk yarıyı bu skor ile kapasak da City'nin maçın son dakikalarındaki baskısını kaldıramadık. Sonuçtan ziyade oynadığımız oyundan hiç memnun kalmadım ki bunu zaten istatistiklerde de görmek mümkün.

Fenerbahçe - Manchester City: 1-3 (Lefter Cup Yarı Final)

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Efsaneyi yaratanlar ölümsüzdür...

Anderlecht ile oynadığımız 3.'lük maçında rakibimizi 2-1 yenerek ilki düzenlenen Lefter Cup'ta 3. olduk. İstatistiklere bakacak olursak aslında pek de kötü oynamadığımız gözükse de bu benim tam olarak istediğim yun değil. Açıkçası bu şekilde devam edersek Şampiyonlar Ligi'nde pek de başarılı olamayız...

Fenerbahçe - RSC Anderlecht: 2-1 (Lefter Cup 3.'lük Maçı)

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Bursaspor Süper Kupa finalinde karşı karşıya geliyor.

Fenerbahçe'de Caner Erkin dizindeki sakatlıktan dolayı maç kadrosunda yer alamayacak.

Bursaspor'da ise Fernando Belluschi kaburgasındaki kırıktan dolayı, eski Fenerbahçeli Joseph Yobo ise elmacık kemiğindeki çatlaktan dolayı maç kadrosunda yer alamayacak.

Fenerbahçe Asistan Menajeri Michael Lindeman;

Bursaspor Takım Menajeri Vahid Halilhodzic;

İki takım arasında geçen sezon oynanan maçlara bakacak olursak oynanan 4 maçtan 3'ünün berabere bittiğini görüyoruz.

İzmir Atatürk Stadyumu'nda oynanacak karşılaşmayı Manisa bölgesi hakemlerinden Çağatay Şahan yönetecek. Şahan'ın yardımcılıklarını Ekrem Kan ve Asım Yusuf Öz yapacak. Karşılaşmada Serkan Gençerler dördüncü hakem olarak görev alırken, ilave yardımcı hakemlik görevini İlker Meral ve Mustafa İlker Coşkun yapacak.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri