Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Kilham v1. Sahayı Fethet>>>Maça Hükmet

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Default Kilham v1. Sahayı Fethet>>>Maça Hükmet

Kilham V1. Sahayı Fethet

Arkadaşlar paylaşacağım taktik 15.1.3 sürümüne uyumludur.Diğer versiyonlarda denenmemiştir.Sadece Everton takımı ile kullanılmıştır.

Oyun Mentalitesi

Taktik için Barcelona ve Real Madrid'in oyun yapılarının karışımı demek yanlış olmaz.Orta sahada ufak üçgenler rahat hazırlık paslarını Barcelona'dan bitirici hızlı net direk ara pasları da Real Madrid'den mixe ettim.Ortalama %60 topla oynama yüzdesine sahip olmakla birlikte 20 şut ve üzerine çıkmak maçı tam anlamıyla domine etmek icat ettiğim(Az övüneyim ) bu düşünce tarzıyla hayal olmaktan çıkıyor.Genel olarak kanat oyununun hakim olduğu taktik orta sahası kuvvetli takımlara karşı biçilmiş kaftan diyebiliriz.Kariyerimi takip eden arkadaşlar görmüştür Ne manchester ne city ne Barça dayanamadı taktik karşısında.Hem bizden güçlü hem de güçsüz takımlara karşı iş yaptı.Fakat başka takımlarla denemediğim için yorum yapamayacağım.Fakat gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim ki İspanya'dan Real Sociedad İngiltere'den Southampton Türkiye'den Beşiktaş Almanya'dan Schalke İtalya'dan Napoli gibi takımlar için başlangıç için çok uygun diyebilirim.Fakat her takıma monte edilebilecek olan bu taktik biraz zaman isteyebilir.Bu taktikle de kornerlerden ve duran toplardan yüksek oranda fayda sağlayacaksınız.%40 gibi bir gol oranı yakaladım desem abartmış olmayacağımı düşünüyorum.Ortalama olarak her 5 maçta 3-4 korner golü attık diyebilirim.

Sahaya Dizilim

Tabi ki her zaman maçın gidişine göre bir kaç değişiklik yapmak gerekebilir.Fakat her maça böyle başlamanızı öneririm.Çünkü oyun içinde savunmada Mccartyh adlı oyuncumuz adete 3.stoper hücum da ise arkadan top toplayıcı görevi görüyor.Fakat rahat geçeceğini düşündüğünüz maçlarda bu bölgedeki oyuncuyu forvet arkasına koyarak da kullanabilirsiniz.

Korner kullanımı olarak oyuncular %75 olarak ön direkte boşta olan oyuncuyu tercih ediyorlar.O da topu ceza sahası dışındaki oyuncuya veriyor ve onun çektiği şut ya gol oluyor ya da kale önünde büyük bir karambole sebep oluyor.Diğer durumda ise verdiği topu geri alan korner kullanıcısı bozulan savunmadan faydalanarak orta açıyor ve yine büyük bir gol tehlikesi oluşuyor.

Frikikleride benim takımımdan Leighton Baines kullanıyor.Ve ilk sezon yaklaşık 13 -15 civarı frikikden gol yazdı diyebilirim.

Maç İçindeki Paslara Örnek

Fikstürümün Bir Kısmında Yakaladığımız Örnek Başarı

---İzinsiz paylaşım yapmamanız rica olunur.Umarım faydalı olur ve sizlere bir şeyler katar.Kullanacak tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Taktiği buradan indirebilirsiniz >>>>>

kilham v1. tanrısal oyun_6E24FC8F-ED88-4AC9-832D-F5A17BC95434

Taktiği kullandığım aktif olarak devam eden kariyer paylaşımım
    >>>>

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=122200

Last edited by BaGa TaRKaN : 27.Kasım.2014 at 15:56

Nesil
    2006
    Yer
    06

Taktiğe daha iyi bir isim bulamadın mı dostum

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Taktiğe daha iyi bir isim bulamadın mı dostum
    Hocam işin gırgırı o fakat yanlış anlaşılan bir durum varsa söylersen memnun olurum duruma göre değişiklik yaparız.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

kardes bütün hazir taktikleri oyuna yükleyebilmeme ragmen seninkisi görülmüyor bi sorun olmasin oyunu yeniden kapatip acmam ragmen olmadi dedigim gibi diger hazir taktikleri yükleyebiliyorum ama seninkisi olmuyor...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    kardes bütün hazir taktikleri oyuna yükleyebilmeme ragmen seninkisi görülmüyor bi sorun olmasin oyunu yeniden kapatip acmam ragmen olmadi dedigim gibi diger hazir taktikleri yükleyebiliyorum ama seninkisi olmuyor...
    sports interactive>>football manager 15>> tactics klasörüne attığınız halde mi olmuyor?.Daha açık olabilirseniz bi ilgileneyim.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

evet aynen öyle öbür taktiklerin hepsi görünüyor ama seninkisi görünmüyor bi zahmet oyuncu rollerini ss atabilirmisin

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    evet aynen öyle öbür taktiklerin hepsi görünüyor ama seninkisi görünmüyor bi zahmet oyuncu rollerini ss atabilirmisin
    Uzantısı fmf olduğundan dolayı .tac uzantıda göremezsiniz

Taktikler - Taktik Yönetiminden oyuna eklemelisiniz taktiği.İyi günler.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

[MENTION=266794]doncarlo[/MENTION] eyvallah birader senin dedigin gibi oldu cok tesekürler

Dostum taktiği deneyeceğim. Sezon ortasında taktiği hemen devreye soktum. Şamp. Ligi son grup maçında Dortmund'u 3-2 yendim. Son gol tam dediğin gibi 90+7 de kornerden geldi. Korner düzenini baya sevdim dostum. Hollanda milli takımına da aynı taktiği verdim. Sonuçlar geldikçe paylaşacağım.
    Last edited by bangbangstar : 25.Kasım.2014 at 13:44

Tartışılacak Kavramlardan Lütfen Uzak Duralım. Ayrıca Farklı Bir Bakış Açısını Kastetmiş Olabilirsin Kabul Ama Yine de Hassas Konular Olduğu İçin Başlığı Değiştirelim Sen Yeni Başlığı Belirt Ben Değiştiririm.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by bangbangstar View Post
    Dostum taktiği deneyeceğim. Sezon ortasında taktiği hemen devreye soktum. Şamp. Ligi son grup maçında Dortmund'u 3-2 yendim. Son gol tam dediğin gibi 90+7 de kornerden geldi. Korner düzenini baya sevdim dostum. Hollanda milli takımına da aynı taktiği verdim. Sonuçlar geldikçe paylaşacağım.
    Teşekkürler ve başarılar hocam sonuçlarını paylaş ki taktik canlansın

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Tartışılacak Kavramlardan Lütfen Uzak Duralım. Ayrıca Farklı Bir Bakış Açısını Kastetmiş Olabilirsin Kabul Ama Yine de Hassas Konular Olduğu İçin Başlığı Değiştirelim Sen Yeni Başlığı Belirt Ben Değiştiririm.
    Yanlış Anlaşılmadan dolayı özür dilerim.Mümkünse isim değişikliği olmamasını değilse de Kilham v1. Sahayı Fethet>>>Maça Hükmet koyabilirsiniz

Nesil
    2005
    Yer
    Türkiye

peki hocam maç antrenmanı hazırlık süreci gibi şeyleri ne seçelim. misal kornerlerden attığınız golleri ön planda tutuyorsunuz acaba takımı maça hazırlarken hücum duran toplarını mı seçelim. takım konuşmalarını yardımcı antrenöre mi bırakalım kendimiz mi yapalım. kısacası biraz daha detay verebilir misiniz.

edit: ilk maçım itibari ile söyleyebilirim ki korner taktiği muhteşem.

edit 2: dolu dizgin gidiyorum bakalım nazar değmesin
    Last edited by redsmoke : 26.Kasım.2014 at 06:37

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by redsmoke View Post
    peki hocam maç antrenmanı hazırlık süreci gibi şeyleri ne seçelim. misal korner'lerden attığınız golleri ön planda tutuyorsunuz acaba takımı maça hazırlarken hücum duran toplarını mı seçelim. takım konuşmalarını yardımcı antrenöre mi bırakalım kendimiz mi yapalım. kısacası biraz daha detay verebilir misiniz.
    ---Maç öncesi antremanlarda Asistan menajerinizin tavsiyesine uymanızı tavsiye ederim(Ben öyle yapıyorum fakat iyi bir asistan bulun kendinize).Zaten 10-15 maçlık(max) alışma sürecinden sonra pek önemi kalmayacak
    ---Takım konuşmalarında iddalı ve hırslı seçeneklerini kullanın.Takım üzerinde genel olarak motivasyan artırma oranı yüksek oluyor.Maç içinde kesinlikle devre arası konuşmalarını boş geçmeyin.İkinci yarının tüm kaderini etkileyebilir.
    ---Yıl içinde antreman programını dengeli olarak kullanıyorum.

--Umarım yararlı olmuştur.Sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Nesil
    2005
    Yer
    Türkiye

teşekkür ederim cevaplar için.

Takımın yediği gol sayısı az ama gol atma konusunda sıkıntı çekiyor gerçekten. Ocak ayında yeni bir forvet almayı düşünüyorum, bakalım değişen bir şeyler olacak mı.
    Last edited by VatKenAyDu : 26.Kasım.2014 at 16:13

Juventus ile oynuyorum. Dortmund maçı ile sezon ortasında kullanmaya başladım taktiği. Sonuçlar böyle;

http://i.hizliresim.com/02vn4Y.jpg

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktiği İtalya 3.ligindeki Renate ile deniyorum. Fena gitmiyor eksikleri var çözmeye çalışıyorum. Kornerlerini sevdim onu özellikle belirteyim. Bug gibi olmuş ama buna güncelleme gelir.
    FM Gazetesi

hocam taktiği kullanırken yardımcımızın sölediklerini uygulayalımmı yoksa olduğu gibi bırakalımmı

Arkadaşlar win 8 de taktiği nereye atıyorduk ben mi bulamadım yoksa değiştimi ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yüklemedi bir türlü. gozukmuuor taktik fmf yi tac yaptım onuda acmıyor

Taktiği Başakşehirspor takımıyla deniyorum.Kasımpaşa maçında kullanmaya başladım.Bu taktiği kullanmaya başladığımdan beri takımın performansı beklediğimin çok üstünde.Beşiktaş ve Galatasaray beraberliği zor kurtardı.Bursaspor ve Trabzonspor karşısında ise muhteşem bir oyunla 3 puan aldık.Ortasaha ikilisinin performansları ve skora katkıları üst düzeyde

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Danger90 View Post
    hocam taktiği kullanırken yardımcımızın sölediklerini uygulayalımmı yoksa olduğu gibi bırakalımmı
    Asistan candır hocam

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    Taktiği İtalya 3.ligindeki Renate ile deniyorum. Fena gitmiyor eksikleri var çözmeye çalışıyorum. Kornerlerini sevdim onu özellikle belirteyim. Bug gibi olmuş ama buna güncelleme gelir.
    Bizde taktiği güncelleriz

Quote Originally Posted by elensar77 View Post
    yüklemedi bir türlü. gozukmuuor taktik fmf yi tac yaptım onuda acmıyor
    Sıkıntı yok arkadaşlar yükleyebilmiş:

Quote Originally Posted by cloubeas View Post
    Taktiği Başakşehirspor takımıyla deniyorum.Kasımpaşa maçında kullanmaya başladım.Bu taktiği kullanmaya başladığımdan beri takımın performansı beklediğimin çok üstünde.Beşiktaş ve Galatasaray beraberliği zor kurtardı.Bursaspor ve Trabzonspor karşısında ise muhteşem bir oyunla 3 puan aldık.Ortasaha ikilisinin performansları ve skora katkıları üst düzeyde

Teşekkürler hocam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM Gazetesi

geri bildirim yapayım şu ankaragücünde bile yararını gördüm alt liglerdede başarı sağıyor gibi tekrardan teşekkürler

Aşırı başarılı bulmasam da idare eder. Ligde 9 maç yaptım (4G 1B 4M). Ligde 8.yim. 14 gol atıp 12 gol yedim. Hedef ligi ortada bitirme. Aslında sıralamam iyi ama daha iyi sonuçlar beklerdim. Normal bi taktikle benzer skorlar alırdım.

Eksi yönleri
    -Kanatlar hiç işlemiyor. Tamam taktik ortadan gitmeye odaklı ama kanatda bom boş bekleyen oyuncum var ona pas atsa gol olacak ama pas atmak yerine ortadan içeri girmeye çalışıyor. Orta-gol ihtimali sıfır.
    -Çok fazla ofsayt'a düşüyorum. 2 dk arayla 2 golum ofsayt diye iptal edildi Taktikden dolayı düşünüyorum çünkü daha önce farklı taktik ve dizilişlerle denedim bu kadar çok düşmüyordum.
    -Çok sert oynuyorum. Her maç rakipden 1-2 oyuncu sakatlanıp çıkıyor. Maç sonu rakip teknik direktörlerle kavga etmekten bıktım
    -Kornerden hiç gol atamadım Hep yakındaki adama pas veriyor ama sonrası fiyasko.
    -Forvetim hiç gol atamıyor. 9 maç 1 gol 1 asistle oynuyor. Gerçi forvetim komple forvet olarak pek uygun değil.

Quote Originally Posted by exe_genesis View Post
    Aşırı başarılı bulmasam da idare eder. Ligde 9 maç yaptım (4G 1B 4M). Ligde 8.yim. 14 gol atıp 12 gol yedim. Hedef ligi ortada bitirme. Aslında sıralamam iyi ama daha iyi sonuçlar beklerdim. Normal bi taktikle benzer skorlar alırdım.

Eksi yönleri
    -Kanatlar hiç işlemiyor. Tamam taktik ortadan gitmeye odaklı ama kanatda bom boş bekleyen oyuncum var ona pas atsa gol olacak ama pas atmak yerine ortadan içeri girmeye çalışıyor. Orta-gol ihtimali sıfır.
    -Çok fazla ofsayt'a düşüyorum. 2 dk arayla 2 golum ofsayt diye iptal edildi Taktikden dolayı düşünüyorum çünkü daha önce farklı taktik ve dizilişlerle denedim bu kadar çok düşmüyordum.
    -Çok sert oynuyorum. Her maç rakipden 1-2 oyuncu sakatlanıp çıkıyor. Maç sonu rakip teknik direktörlerle kavga etmekten bıktım
    -Kornerden hiç gol atamadım Hep yakındaki adama pas veriyor ama sonrası fiyasko.
    -Forvetim hiç gol atamıyor. 9 maç 1 gol 1 asistle oynuyor. Gerçi forvetim komple forvet olarak pek uygun değil.
    hocam muhtemelen takımınla ilgili bir sıkıntı vardır.. çünkü ben de taktik genelde kanatlardan işliyor. ofsayta düşme konusunda haklısın ama araya atılan toplarla çok gol buldum. kornerden gol atamaman çok ilginç çünkü 4-5 kornerde bir gol atıyorum ben bu taktikle

Quote Originally Posted by ergin_gs View Post
    hocam muhtemelen takımınla ilgili bir sıkıntı vardır.. çünkü ben de taktik genelde kanatlardan işliyor. ofsayta düşme konusunda haklısın ama araya atılan toplarla çok gol buldum. kornerden gol atamaman çok ilginç çünkü 4-5 kornerde bir gol atıyorum ben bu taktikle
    Kanat organizasyonu sıfır bende Hep ortadan attım golleri. Kenara hiç inemedim oyuncularla.
    Bende kornere şaşırdım. Hatta bi 10 hafta peş peşe sadece hücum duran topları çalıştırdım 1 tane bile gol atamadım 22 haftada (oyuna girince bi bakarım kaç tane atmışım diye ama yok denecek kadar az. Bahsettiğin organizasyon oluyor ama gol olmuyor.)

Son durum olarak;Ligde 22 maç yaptım. Beklediğimden iyi gidiyorum. Beklenen ligi ortada bitirmek. Kafamdaki hedef 8 yada 9. bitirmek vardı ligi. Şu anda 6 ya da 7. yim.
    -Türkiye kupasında çeyrek finaldeyim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

http://i.hizliresim.com/6l7Ez3.png

http://i.hizliresim.com/W6AyON.png

http://i.hizliresim.com/GpQgrV.png

http://i.hizliresim.com/z2v1z9.png

http://i.hizliresim.com/yA8vO7.png

Taktik Gençlerbirliği için tuttu.Orta sıraları hedeflerken.6+2+Sınırsız Yabancı kuralı kullanıyorum(kendim editledim).
    Last edited by cikko : 01.Aralık.2014 at 14:26

editör dosyasını nereden indiriyoruz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri