Anket Sonuçlarını Görüntüle: Onur Altun ilk sezon sizce hangi takıma gitmeli?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • Akhisar Belediyespor

4 17.39%
  • Ankaragücü

8 34.78%
  • Kartalspor

3 13.04%
  • Elazığspor

1 4.35%
  • Orduspor

2 8.70%
  • Eskişehirspor

1 4.35%
  • Diğer

4 17.39%
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 43 sonuç

Konu: "Bir Teknik Direktörün Hikayesi - Ankaragücü Since 1910 !"

Post "Bir Teknik Direktörün Hikayesi - Ankaragücü Since 1910 !"

~ BİR TEKNİK DİREKTÖRÜN HİKAYESİ ~
    # Onur Altun #

Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım adım Onur yaşım 23, Sabiha Gökçen Havalimanın da özel bir şirkette çalışmaktayım. Boş vakitlerimde foruma vakit ayırmayı paylaşımları takip etmeyi seven birisiyim. Football Manager oyununu çok uzun süredir oynamaktayım. FM 14 ile buna benzer bir kariyer konusu ile herkese heyecanlı bir serüven yaşatmıştım. Bu kariyerdeki amacım sadece büyük takımları alıp şampiyon yapmak olmayacak. Burada asıl amaç daha küçük takımlarla daha büyük yerlere gelebilmek ve eldeki gençleri oyuna adapte edebilip gelişimine katkı sağlayıp yeni Arda Turan'lar, yeni Messi'ler, yeni Cristiano Ronaldo'lar yetiştirip Türk futboluna kazandırmak olacak.

~ Oyundaki Karakterimiz Onur Altun Kimdir ? ~

Onur Altun 07.08.1976 yılında Kahramanmaraşta doğdu. Genç yaşta kendisini futbola adayan Altun çeşitli amatör kulüplerin dikkatini çekmeyi başararak kendisini profesyonelliğe ulaştıracak adımı atmayı başarmak için Kartalspor alt yapı seçmelerine katılmayı hak kazanmıştır. Seçmelerde teknik hocaların gözünden kaçmayacak bir yetenek sergileyen Onur Altun için futbol hayatı Kartalspor A takımı altında başlamıştır.

Gelen teklifler karşısında oldukça heyecanlanan genç yıldızımız daha 18 yaşında 3 büyüklerin transfer hedefi haline gelmiştir. Artık onun için bir karar anı gelmişti. Ya gelecekteki rüyası olan takımı seçerek hayallerini gerçekleştirecekti. Yada kendisini yetiştiren KartalSpor bünyesinde yoluna devam edecekti. Onur uzunca düşündükten sonra KartalSpor da hocasınında olurunu alarak Galatasaray'a gitmek istediğini dile getirmiş ve artık Galatasaray için imzanın eşiğine gelmiştir...Galatasaray ile sözleşme imzalayan genç yıldız bunun bir rüya olduğunu düşünsede artık Galatasaray (18) yaş kadrosuyla maçlara çıkmaya başlamıştır. Alt yapıdaki hocalarını şaşkına çeviren genç yetenek burada da takdir toplamayı başarmıştır. Ancak bir maç sonrası talihsiz bir sakatlık yaşayan genç çapraz bağlarının kopmasıyla birlikte adeta yıkılmıştır. Tam yükselişe geçmişken bu sakatlık onu adeta bitiren nokta olmuştur. Uzun süren sakatlığın ardından Onur azim ve çabasıyla tekrar sahalara dönmeye çalışsada Galatasaray kapıları Onur için kapanmış ve sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilmiştir.

Galatasaraydan ayrılan genç yetenek uzun bir süre futboldan uzak kalmış ve tekrar sahalara dönmek için çok çalışarak eski formunu kazanacak güce gelmiştir. PendikSpor'un dikkatini çeken genç yetenek hiç düşünmeden imzayı atmış ve antremanlara başlamıştır. Fakat sakatlığının tekrar nüksedeceği korkusu Onur'u futboldan biraz soğutmuş olsada o kendine olan özgüveniyle bunu üstünden atmaya çalışmıştır. Pendikspor da kariyerini tekrar parlatmak isteyen Onur yine bir sakatlık sonucu uzunca sahalardan uzak kalmaya maruz kalmıştır. Futbol hayatini bitiren sakatlıklar yüzünden genç yetenek bir defa daha futbola uzun bir süre ara vermiştir.

Futbola kendini adayan genç yetenek sahalara geri dönemesede antrenörlük kurslarına ve sınavlarına hazırlanarak gelecekte teknik direktörlük hayalini hedeflemiş ve çalışarak iyi bir teknik direktör olmaya karar vermiştir. Belirli aşamalardan geçen genç yildiz 31 yaşında teknik direktörlük lisansını almayı başarmıştır. Kariyerinde amatör olarak 2 kulüp yöneten genç tecrübe kendisini tam 6 yil sınama imkanı bulmuştur. 37 yaşında artık kariyerinin teklifleri ardı ardına gelerek bir kez daha kendisini bu sefer saha kenarında gösterme fırsatı vermiştir...

NOT;
    Kariyerdeki hikaye FM 14 de kullandığım konumdan alıntıdır. Okuyan arkadaşlar mutlaka olmuştur. İnşallah uzun bir kariyerlik bizleri bekliyor...

~ Oyun İçeriği Hakkında Bilgi ~

Kariyer de neler göreceksiniz; Öncelikle bütün paylaşımlarımı görseller kullanarak yapmaya özen göstericem, Video çekerek önemli maçları sizlerle paylaşıcam, konuyu daha güzel ve eğlenceli hale getirmek amacıyla bir çok süprizler sizleri bekliyor olacak. Şimdiden konuyu takip edecek olan arkadaşlara ve vakit ayırıp okuyan kardeşlerime teşekkürlerimi sunarım...

~ Onur Altun Takım Arayışlarına Başladı ! ~

Onur Altun bir süredir yurt dışında gördüğü teknik direktörlük kursunu başarı ile bitirip sınavı kazanması sonucu artık teknik direktör olabilir ünvanına sahip olmayı başardı. Altun bu başarısının ardından Türk futboluna acaba bir Fatih Terim olabilecek mi sorularını akıllara getirirken bir çok menajerden tebrik telefonları da bir biri ardında geldi. Başarılı hoca ile ilgilenen bir kaç takım olduğu ise gelen haberlerimiz arasındaki yerini aldı. İleri ki günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz...

Not: Mesajlarıyla konuya destek veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
    Lütfen Konuya Girip Bakıyorsan Bir Yorumu Çok Görme... [ EMEĞE SAYGI ]

Yeniden Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar Takipteyim

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Yeniden Başarılar, İyi Eğlenceler.
    Çok teşekkür ederim sağolun.

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Başarılar dilerim.
    Sağolun teşekkürler.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılar Takipteyim
    Eyvallah bomba gibi bir serüven bekliyor bizi

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Bekliyoruz Hocam

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Başarılar hocam

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Bekliyoruz Hocam
    Quote Originally Posted by kilham96 View Post
    Başarılar hocam
    Teşekkür ederim. Takım önerilerinizi yazabilirsiniz arkadaşlar.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar hocam. Neden bilmiyorum ama içimden Orduspor a gitmen gerektiğini işaretledim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. Bence Altınorduyu almanı öneririm. Altyapısının iyi olması işine yarayacaktır. Hem ptt 1. ligde olması da iyi.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim. Ankaragücü'nü alıp zorlu bir serüvene başlayabilirsin.

Gecekonduyu sahipsiz bırakma hocam.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar hocam. Neden bilmiyorum ama içimden Orduspor a gitmen gerektiğini işaretledim.
    Teşekkürler sağolun. Önerini dikkate alacağım. Bakalım hangi takımı alarak serüvene başlayacağım.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim. Bence Altınorduyu almanı öneririm. Altyapısının iyi olması işine yarayacaktır. Hem ptt 1. ligde olması da iyi.
    Teşekkür ederim...

Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Başarılar dilerim. Ankaragücü'nü alıp zorlu bir serüvene başlayabilirsin.
    Teşekkürler Fm14'te takip edenler olmuş sanırım Gecekondu'ya açıkçası benimde bir ilgim var ama bakalım henüz karar veremedim...

Quote Originally Posted by kskn251 View Post
    Gecekonduyu sahipsiz bırakma hocam.
    Teşekkürler yapacağım güncelleme ile süprizlere hazırlıklı olun

NOT: Takım önerisi olan arkadaşlar yoruma yazabilirler daha henüz karar vermekte güçlük çekiyorum...

Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Kayserispor.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

İealtepe Yelkenspor

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Başarılar dilerim.
    Quote Originally Posted by EmreDeliveli View Post
    Kayserispor.
    Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Başarılar dilerim
    Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    İealtepe Yelkenspor
    Yorumlarıyla konuya renk katan bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Takım kararımı verdim. Büyük bir analiz yaptım. En sonunda laik olduğum takımı buldum ve yarın sabah yapacağım güncelleme ile sizlerle paylasıp zevkli bir kariyer serüveniyle hep beraber eğleneceğiz inşallah...

eskişehiri alabilirsin.
    defansı oldukça kaliteli angelo ve akaminko iyi oynuyorlar.
    kalecisi süper ligin kalitelilerinden
    forvette biraz sıkıntı var.eğer güçlü bir forvet bulabilirsen şampiyonluğa oynayan bir takım oluyor.

Oncelikle kariyerinde basatilar. Uzun soluklu bir seruven olucaksa daha dusuk seviyede bir takim secmelisi bence o yuzden diger diyorum ben.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar, Orduspor'a gitmen dileğiyle

Başarılar dilerim,iyi eğlenceler .

Quote Originally Posted by stratos View Post
    eskişehiri alabilirsin.
    defansı oldukça kaliteli angelo ve akaminko iyi oynuyorlar.
    kalecisi süper ligin kalitelilerinden
    forvette biraz sıkıntı var.eğer güçlü bir forvet bulabilirsen şampiyonluğa oynayan bir takım oluyor.
    Önerin için teşekkürler fakat takım seçimimi yaptım inşallah Es es ile yollarımız bir gün kesişir...

Quote Originally Posted by illet View Post
    Oncelikle kariyerinde basatilar. Uzun soluklu bir seruven olucaksa daha dusuk seviyede bir takim secmelisi bence o yuzden diger diyorum ben.
    Bende öyle düşünüyorum sağol mesajın ve önerin için hocam.

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Başarılar, Orduspor'a gitmen dileğiyle
    GeceKondu her yerde hocam inşallah Ordu'ya bir gün gideriz

Quote Originally Posted by Viola26 View Post
    Başarılar dilerim,iyi eğlenceler .
    Çok teşekkür ederim sağolasın...

NOT: BİRAZDAN GÜNCELLEME YAPACAĞIM !

Thumbs up

" ANKARAGÜCÜ "
    Since 1910

Makine Kimya Endüstrisi Ankaragücü ya da kısaltmasıyla MKE Ankaragücü, futbol ve voleybol dallarında etkinlik gösteren Ankara merkezli spor kulübü. Kulüp özellikle futbol branşıyla tanınır. Futbol kulübü maçlarını Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynamaktadır.

" ARMA VE RENKLER "

İmalat-ı Harbiye çalışanları tarafından desteklenen ve çalışanların bizzat oynadıkları Ankaragücü arması da kuruluşu ile örtüşen bir semboldür. İmalat-ı Harbiye yani günümüz anlamıyla savaş malzemesi üretimi yapan devlet menşeili kuruluşun adıyla paralel olarak yatık bir mermiden esinlenerek çizilen logo asaleti ve vatanı müdafaayı simgelemektedir. Ayrıca şehit veren iki takımdan birisi olan Ankaragücü, 'Millî Mücadele' yıllarında ülkeye yaptığı hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası o dönemdeki adı İmalat-ı Harbiye Genel Müdürlüğü ve Spor Kulübü'nü ziyaretinde, kendisine sunulan ünlü misket üzümü ve kavun sonrası, bu ikramdan hoşnut kalarak, şu tanımlamayı yapar: “Üzüm, glikoz bakımından en zengin meyve türüdür. Kişiye güç verir ve değişik türleri vardır. En önemlisi Ankaraâ€â•da bolca yetişen iri taneli lacivert renkli misket üzümüdür. Misketin lacivert rengi güç simgesidir. Kavun, kabakgiller familyasındandır. Güzel kokulu, tatlı ve sıvı meyve türüdür. Sarı, yeşil ve pembeye kaçan renk türü vardır. Sarı renk, hırs ve başarının simgesidir. Kişi, başarı sonrası bundan büyük gurur duyar.â€

Ankaragücü, renk arayışları sırasında bu olay anımsanır, böylece sarı-lacivert renkler ortaya çıkar ve oy birliğiyle kabul edilir. Böylelikle, Ankaragücü'nün sarı rengi “kazanma hırsı ve başarıâ€yı ve lacivert rengi de “gücü†temsil etmektedir.

" TARAFTAR GRUBU "
    GeceKondu

Ankara, farklı şehirlerden göç alan büyük bir kent olmasına rağmen bir memleket takımı niteliğindeki Ankaragücü'ne birçok sevdalı barındırmaktadır içerisinde. Tüm şartlarda takımlarına koşulsuz sahip çıkan kemik bir taraftar topluluğu vardır. Ayrıca Ersun Yanal dönemi gibi başarının arttığı dönemlerde müthiş destek görmesi, küskün taraftarın çokluğunun ve yüksek potansiyelin kanıtıdır. Taraftarlar özellikle 1970'li yıllarda Gecekondu adını verdikleri Gençlik Parkı tarafındaki kale arkası tribünde bulunurlar. Kulüp tarihindeki önemli amigolar arasında Sefa ve Hüsnü önemli yere sahiptir. Tribünlerde anonim olarak ortaya çıkan Bastır Ankaragücü sloganı çok büyük yankı bulmuş ve kabul görmüştür.

" PRENSİPTE ANLAŞILDI İŞ İMZAYA KALDI "

Teknik direktör arayışlarına başlayan Ankaragücü Onur ALTUN ile prensipte anlaştığını ve işin resmiyete dökülmesi için çalışmaları hızlandırdıklarını açıkladı. En kısa sürede takımı Onur ALTUN'a teslim edecek olan Ankaragücü yönetimi büyük bir çalışma yürüterek işi hemen bitirmek istiyor...

Onur ALTUN ise yaptığı açıklamada " Ankaragücü 100 yıllık köklü bir kulüp anlaştığımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. Umarım en kısa sürede iş resmiyete dökülür. Hep birlikte yeniden Ankaragücü'nü layık olduğu yere tekrar Süper Lige hep birlikte çıkaracağız. " diyerek sözlerini noktaladı.

" İMZALAR ATILDI ! ONUR ALTUN ANKARAGÜCÜNE İMZAYI ATTI "

Takımdaki Hedeflerimiz;

# Kulübün mali yapısını düzenlemek,

# Alt yapıdan oyuncu yetiştirmek,

# Takımı tekrar Süper Lig'e çıkarmak,

# Oyuncu yaş ortalamasını gençleştirerek genç kadro oluşturmak,

~ AÇIKLAMA ~

# Arkadaşlar Ankaragücü takımı ile açmış olduğum kariyerimin ilk sezonunu hızlı bir şekilde geçeceğim. Sadece hazırlık maçlarımızda ayrıntılı olarak paylasimda bulunacağım...

NOT: TAKİP EDEN VE MESAJ ATAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM....
    Onur ALTUN

Başarılar hocam.Ankaragücü süper seçim.

Başarılar dilerim inşallah ülkeye iyi futbolcular kazandırırsın...

Umarım Ankaragücünü tekrar yukarlara taşırsın .

Bende bir kaç ay önce Ankaragücüyle ilgili bir hikaye yazmıştım, sanada başarılar dilerim dostum umarım güzel bir hikaye çıkartırsın.

Quote Originally Posted by DadasTrobzonLee View Post
    Başarılar hocam.Ankaragücü süper seçim.
    Ankaragücü gerçekten iyi bir takım inşallah en kısa zamanda Süper Lig'e çıkacağız ve Türk Futboluna yararlı gençler yetiştireceğiz... Teşekkürler yorumun için ayrıca hocam...

Quote Originally Posted by Wesley_Sniper View Post
    Başarılar dilerim inşallah ülkeye iyi futbolcular kazandırırsın...
    İnşallah hocam o bizim hedeflerimiz arasında bakalım başarabilecekmiyiz... Teşekkürler yorumun için ayrıca hocam...

Quote Originally Posted by Viola26 View Post
    Umarım Ankaragücünü tekrar yukarlara taşırsın .
    İnşallah desteklerinizi boşa çıkarmayacağım Ankaragücü tekrar Süper Lige çıkacak Teşekkürler yorumun için ayrıca hocam...

Quote Originally Posted by karakartalbjkk View Post
    Bende bir kaç ay önce Ankaragücüyle ilgili bir hikaye yazmıştım, sanada başarılar dilerim dostum umarım güzel bir hikaye çıkartırsın.
    Teşekkür ediyorum hikayeden kasıt bu sadece bir takıma bağlı bir kariyer olmayacağı için uzun bir hikaye olacak inşallah beklemeye değecek bir kariyer planlıyorum... Teşekkürler yorumun için ayrıca hocam...

~ KULÜP HAKKINDA BİLGİLENDİRME ~

# ANKARAGÜCÜ BAŞARILARI #

# TAKTİĞİMİZ #

Taktik şablonumuz resimdeki gibi olucak arkadaşlar 4-3-2-1 taktiğini kullanarak bu sezon ligde mücadele edeceğiz. İnşallah başarılı bir sezonu geride bırakarak takımımıza şampiyonluğu kazandırırız.

# BEDELSİZ TRANSFERLERİMİZ #

Arkadaşlar takıma takviye olarak 14 oyuncu ile anlaştık. Biliyorum bir çoğunuz neden bu kadar oyuncu diyecektir. Oyunda kabarık kadroyu seviyorum. Sonuçta sakatlık olur vs. kadro derinliği her zaman iyidir.

# OYNADIĞIMIZ HAZIRLIK MAÇLARI #

Hazırlık maçlarında kadro uyumunu yakaladık. Güzel bir performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Hazırlık maçlarında Mehmet Nayir'in performansını çok beğendim. Bize çok katkı sağlayacak bir oyuncu olacağını düşünüyorum. İşte hazırlık maçı özetimiz;

# HAZIRLIK MAÇLARI DETAYLI BİR ŞEKİLDE #

~ ANKARAGÜCÜ - ANTALYASPOR ~

Kendi evimizdeki ilk maçta Antalyaspor'u konuk ettik. Teknik direktör olarak ilk maçımda bu mağlubiyeti tabiki bende istemezdim ama ister istemez gole engel olamadık. Genel itibari ile ilk yarida iyiydik. Antalyaspor yaptığımız hataları iyi değerlendirdi ve galibiyeti haketti.

~ YOZGATSPOR - ANKARAGÜCÜ ~

Maç oldukça çekişmeli geçti. Maçın tamamında topa sahip olan takım oyunu yöneten takım bizdik. Kaleyi bulan 6 şutumuzdan 2'si direkten döndü. Yozgatspor'un da hakkını vermek lazım karşı karşıya pozisyonu % 100 mutlak gol pozisyonunu değerlendiremediler. Genç yildizimiz Mehmet Nayir'in golü ile kazanmasını bildik.

~ ANKARAGÜCÜ - SAMSUNSPOR ~

Evimizde çıktığımız 3. hazırlık karşılaşmasında Samsunspor'u ağırladık. Oyunun ağırlığı Samsunspor takımındaydı. Fakat direncimizi kaybetmedik. Samsunspor'un mutlak gol pozisyonlarını kalecimiz Kerem İnan ile önlemeyi başardık. Yeni transferimiz Ersen Martin'in 46.dakika da attığı gol ile öne geçtik. Samsunspor 75. dakika da skora denge getirdi. Fakat attığı golden iki dakika sonra rehavete kapılarak 77. dakika da Fatih Şen ile attığımız gole engel olamadılar.

~ HACETTEPE - ANKARAGÜCÜ ~

Son hazırlık maçımızda Hacettepe'ye konuk olduk. Maç itibariyle iyi olan taraf bizdik. Fakat yaptığımız hatalar sonucu Hacettepe'nin 2 golüne engel olamadık. Neyseki 79. dakika da yeni transferimiz Tanju Yavuz'un golüyle maçı 3-2 kazanmayı başardık.

NOT: TAKİP EDEN VE MESAJ ATAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM....
    Onur ALTUN

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri