Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 71 sonuç

Konu: Aupa Athletic - Bir Bask Meydan Okuması

Default Aupa Athletic - Bir Bask Meydan Okuması

Merhaba Arkadaşlar
    FM 2009'dan beri her yıl en zevk aldığım takımdır Athletic Bilbao.Bu yıl bu zevkli kariyeri sizlerle paylaşmak istedim.
    Logomuz

Stadımız ve Takımımız

Geçmişimiz
    Takımımız tam bir kupa canavarı.La Liga'da tarihi boyunca küme düşmeyen üç takımından biri(Real Madrid ve Barcelona ile birlikte).Ayrıca La Liga tarihinin en farklı galibiyetinde de imzamız var:
    Athletic Bilbao 12-1 Barcelona(8 Şubat 1931)

Efsanemiz
    TELMO ZARRA.İspanya'nın Metin Oktay'ıdır kendisi.Messi denilen dünya dışı canlı() gelene kadar La Liga'nın En Golcü Futbolcusu unvanını elinde bulunduran kişi.Öyle ki La Liga'da her yıl en çok gol atan İspanyol'a verilen ödüle adı verilmiştir(Zarra Trophy).Kendisi ayrıca Copa Del Rey(Kral Kupası) tarininin de en çok gol atan oyuncusudur(74 Maç-81 Gol).

Taraftarımız

Hem takımına can-ı gönülden bağlı hem de duyarlı taraftarlara sahibiz ve onlarla gurur duyuyoruz.

Altyapı

Zafer hayaliyle büyüyen minikler
    Gelecek Güncelleme : Kadromuz,Hedeflerimiz,Transferlerimiz,Taktiğimiz.. .

Zor ve Zahmetli Bir Sezon Olacak, Bakalım Ne Kadar Sabırlı Olacaksın. İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.

başarılar dilerim. bilbao kariyer yapması gerçekten eğlenceli bir takım

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam.
    ADANA DEMİRSPOR

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Zor ve Zahmetli Bir Sezon Olacak, Bakalım Ne Kadar Sabırlı Olacaksın. İyi Eğlenceler.
    Teşekkürler geçmiş oyunlarda 2019lerı görüyordum bakalım bunda da görürüz inşallah
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar
    Teşekkürler
    Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Başarılar dilerim.
    Teşekkürler
    Quote Originally Posted by 61trabzon61 View Post
    başarılar dilerim. bilbao kariyer yapması gerçekten eğlenceli bir takım
    Teşekkürler.Gerçekten FM'de her yıl en zevk aldığım takım
    Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Hocam.
    Teşekkürler hemşerim

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Kariyer yapması en zor ve en eğlenceli takımlardan. Kolay gelsin

Öncelikle geçen güncellemede unuttuğum stadyum özellikleri

Yıldızlarımız
    Iker Muniain
    En çok umut bağladığımız genç kanat forvetimiz
    Markel Susaeta
    Sağ kanadın değişmezi
    Aymeric Laporte
    Büyük takımların gözdesi genç stoperimiz
    Ander Iturraspe

Mourinho'nun gözdesi.Bütün yaz aklını çelmeye çalıştı Chelsea ama satmadık(ŞL şampiyonluğu istedi kalmak için mecbur tamam dedik)

Transfer
    4.2 Milyon £ bütçemiz vardı ama kulübün politikasından dolayı zaten oyuncu havuzumuz dar.Yine de takviyeye ihtiyaç vardı ve elimizden geleni yaptık.

Gidenlerden Aurtenetxe ve Villalibre gitmeyi çok istediler ben de huzursuzluk çıkarmamaları için kabul ettim mecburen.

Personel Kadrosu
    Para ödemeden kulübeyi baştan aşağı değiştirdik.
    Transferlerden Sonra Nihai Kadro

Taktik
    Aynı dizilişin 3 farklı versiyonunu kullanıyorum bu takımda yıllardır en çok verim aldığım taktik paketi(Link:ChristianEriksen - Beautiful play Karşıdaki takıma göre kullandığım taktikler:Pres,Drop,Control,Contra,Wide)

Hazırlık Maçları
    Maçlar önceden ayarlanmıştı sadece aralara 1-2 maç ekledim.Her nekadar bizi zorlayacak takımlar olmasa da verimli bir sezon öncesi geçirdik.
    Arkadaşlar kariyerde şuan Aralık ayındayım.O yüzden biraz hızlı geçicem bundan sonrasını

Quote Originally Posted by yigitgk View Post
    Kariyer yapması en zor ve en eğlenceli takımlardan. Kolay gelsin
    Teşekkürler

Başarılar dilerim,Muniain'e iyi bak .

Mikel Rico'ya İyi Bak Eski Serilerde Granada'da Fena Kullanmıştım Kendisini Mükemmel Bir Merkez Ortasaha Takımın Yaratıcılık Beynini Güvenle Verebilirsin Kendisine.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Defans hattında genç Laporte ve deneyimli Mikel San Jose ile bir sıkıntı olmaz diyorum. Orta sahada Benat'ın yaratıcılığı Iturraspe'nin savaşçı ruhuyla aynı zamanda Aduriz'i destekleyen Muniain ve Susaeta ile üst sıralara oynayan bir dinamo takım oluşturabiliriz. Bask bölgesine her zaman hayranlık duymuşumdur. Tebrikler ve başarılar...

Quote Originally Posted by Viola26 View Post
    Başarılar dilerim,Muniain'e iyi bak .
    Teşekkürler,o bizim gözbebeğimiz

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Mikel Rico'ya İyi Bak Eski Serilerde Granada'da Fena Kullanmıştım Kendisini Mükemmel Bir Merkez Ortasaha Takımın Yaratıcılık Beynini Güvenle Verebilirsin Kendisine.
    Ben de umutluyum kendisinden ama şimdilik takımın beyni Benat.Yine de arada şans veriyorum.

Quote Originally Posted by sogutumu View Post
    Defans hattında genç Laporte ve deneyimli Mikel San Jose ile bir sıkıntı olmaz diyorum. Orta sahada Benat'ın yaratıcılığı Iturraspe'nin savaşçı ruhuyla aynı zamanda Aduriz'i destekleyen Muniain ve Susaeta ile üst sıralara oynayan bir dinamo takım oluşturabiliriz. Bask bölgesine her zaman hayranlık duymuşumdur. Tebrikler ve başarılar...
    Teşekkürler.Kadromuz bekler hariç iyi durumda ama şuan Ocak ayındayım ve sezon başı bek takviyesi yapmadığıma pişmanım

taktik takıma uygun. Muniain profilinin hakkını zor veren bir oyuncu. İnşallah sende başarılı olur

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Kadro çok güzel, sadece Basque kökenli oyuncuların bulunması da ayrı bi hava katıyor

Quote Originally Posted by 61trabzon61 View Post
    taktik takıma uygun. Muniain profilinin hakkını zor veren bir oyuncu. İnşallah sende başarılı olur
    Teşekkürler,İnşallah başarılı olacak.

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Kadro çok güzel, sadece Basque kökenli oyuncuların bulunması da ayrı bi hava katıyor
    Teşekkürler

Arkadaşlar kariyerde şuan Ocak ayındayım.O yüzden oraya kadarki kısmı hızlı geçicem

Ağustos
    Zenit'i evimizde 2-0 mağlup ederek St.Petersburg'a rahat gittik ve orada 1-1 beraberlikle gruplara kaldık.Lige de ortalama bir başlangıç yaptık.

Şampiyonlar Ligi Kurası
    Zorlu bir grup çeksek de ikincilik şansımızı yüksek görüyorum.Çünkü Juve her yıl kariyer yaptığım takımlar arasında ve onları iyi tanıdığımı düşünüyorum.Ancak Bayern Juve'ye puan verirse grupta işler karışır.

Eylül
    Milli aradan sonraki ilk maç Barça deplasmanıydı. Katalunya yolunda iken "Kaç yeriz acaba?" diye düşünüyordum.Ancak kullandığım kontra taktiği,Mathieu'nun 50'de atılması ve şansın da yardımıyla galibiyete ulaştık.Ardından aynı taktikle evimizde Bayern'e kök söktürdük.Yalnız Bayern'in lige de çok kötü başladığını belirteyim(Guardiola Kasım'da kovuldu).Ardından ligde nispeten kolay rakiplerle oynadık.Son maçta da güçsüz Legia'yı deplasmanda 1-0 yendik.

Ekim
    İlk yenilgimizi ezeli rakibimize karşı aldık.Şampiyonlar liginde ise Juve maçında 2-0 öne geçmemize rağmen üstünlüğümüzü koruyamadık ve 1 puanla Torino'dan döndük.Ligdeki diğer iki maçta galip gelmesini bildik.

Kasım
    Juventus'u evimizde ağırladığımız maçta yine 1-0 öndeyken golü yedik ancak bu kez son dakikalarda maçı aldık.Ardından Bayern deplasmanından hezimetle döndük.Ligde ise şaşırtıcı bir şekilde çok iyiydik.Ayrıca Barça'nın beklenmedik puanlar kaybettiğini de belirteyim.Takımın iyi formu yönetimin de takdirini toplamış olacak ki beni ekstra transfer bütçesi ve yeni sözleşmeyle ödüllendirdiler.

Aralık
    Sakatlıkların kabusa dönüştüğü ay.Üç bekimin de sakatlık yaşaması bize kral kupasını kaybettirdi.Ayrıca bu yüzden ezeli rakibimiz Sociedad'a yenilerek taraftarımızı üzdük.Neyse ki Şampiyonlar Ligi'nde gruptan ikinci olarak çıktık.Ve yılın son maçında da önemli rakiplerimizden Atletico'yu evimizde yenmeyi bildik.
    Bu arada Mourinho yıl boyu yakamızdan düşmedi gitti.

ŞL Eşleşmeleri

Zorlu bir kura çektik.Ancak imkansız değil
    Last edited by TelmoZarra : 02.Aralık.2014 at 19:41

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bayern, Arsenal'dan daha iyi. Arsenal'ın hızlı adamlarına dikkat etmek yeterli Güzel gidiyoruz ve kontratı çok erken kapmışsın

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Arsenali geçeriz

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

maçların güzel arsenalı geçersin

Çok iyi ilerliyoruz ama balla kesmek isterim. Guillermo diye bir genç forvet vardı. Ondan ne haber ?

Bayern, Arsenal'dan daha iyi. Arsenal'ın hızlı adamlarına dikkat etmek yeterli Güzel gidiyoruz ve kontratı çok erken kapmışsın
    Evet hızlı adamlar için önlem almak gerekecek yoksa bizi delip geçebilirler.Kontrata ben de şaşırdım zaten kontrattan sonra sakatlıklar başladı
    Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Arsenali geçeriz
    İnşallah
    Quote Originally Posted by Tsubasa_Oozara View Post
    maçların güzel arsenalı geçersin
    Teşekkürler
    Quote Originally Posted by sogutumu View Post
    Çok iyi ilerliyoruz ama balla kesmek isterim. Guillermo diye bir genç forvet vardı. Ondan ne haber ?
    Şu an Mallorca'da kirada.Biraz daha gelişirse seneye as takımda forma bulmaya başlayacak.Bu da profili(Ocak 2015):

Arkadaşlar 1 haftadır sempozyum düzenleme işiyle uğraştığımdan pek vakit ayıramadım.Sadece 1 ay ilerleyebildim 1 haftada.
    Neyse Ocak ayının başında hazır elimizde bütçe varken yıl sonu sözleşmesi bitecek oyuncularla sözleşme yenileyelim dedik.

Devre arası transferinin faydalı olmayacağına inananlardan olduğum için ve pazarda da almaya değer oyuncu olmadığı için transfer yapmadık.Hiçbir oyuncumuza da teklif gelmeyince takımda bir değişiklik olmadı.
    Gelelim maçlara:
    Yeni yıla sıkıcı bir beraberlikle başladık.Ortasaha mücadelesi halinde geçen maçta iki takım da aşırı sert oynadı.Ama nedense kartları gören taraf biz olduk.
    Yeni yılın ilk galibiyeti.Zayıf rakibimiz karşısında oyunu tam anlamıyla domine ettik ve evimizde rahat bir galibiyet aldık.
    Deplasmanda zorlanacağımızı düşünüyorduk.Netekim ilk yarıyı 1-0 önde kapatsak da takım pek güven vermiyordu.Ama takım bize bambaşka bir ikinci yarı izletti ve 10dkda 3 gol attık.Sonrasında defansımızın biraz gevşemesinin de etkisiyle rakip 3 dkda 2 gol buldu ancak artık çok geçti.
    Deportivo maçının tekrarı gibiydi.Buna rağmen son dakikalarda golü yemeseydik kötü oyunla da 3 puanı alıyorduk.Ama futbol şansı Cordoba'dan yanaydı.

Ayın en zor maçı olarak gördüğüm maçtı.Ancak ilk yarıda akla hayale sığmayacak pozisyonlar harcadık.Mikel Rico'nun golü olmasaydı fatura ağır olabilirdi.Neyse ki ucuz yırttık.
    Mourinho'dan illallah ettik.Bu nedir arkadaş ya.Adam tam bir sapık çıktı,her maçımıza gelip büyülenmiş gibi İturraspe'yi izliyor.Hayır teklif falan yapsa anlayacağım da ortada teklif de yok.Gazetecinin biri sorsa lafı çakıcam,soran da yok.Gizli taraftar mıdır nedir anlamadım gitti.
    Ocak Sonu Lig Tablosu
    Maç eksikleri-fazlaları nedeniyle ligin dengesi şaştı.Neyse ki her halükarda ilk 3 garanti gibi.Ligin sürprizi ise Atletico oldu.
    Oyuncu İstatistikleri

Takım İstatistikleri

Gelecek Ay
    Zorlu maçlar bizi bekliyor.Önce Barcelona sonra Arsenal.
    Gelecek maçlarda görüşmek üzere...

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar.Maçlar çok iyi gidiyor.Aman Arsenal'e dikkat ben 5 yemiştim çok hızlılar

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Güzel kariyer oluyor, ilerisini merak ediyorum ve takipteyim. Başarılar...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Munain oyunda çok çok iyi. Onu kaybetmemek lazım

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Müthiş gidiyoruz

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Başarılar.Maçlar çok iyi gidiyor.Aman Arsenal'e dikkat ben 5 yemiştim çok hızlılar
    Teşekkürler
    Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Güzel kariyer oluyor, ilerisini merak ediyorum ve takipteyim. Başarılar...
    Teşekkürler
    Munain oyunda çok çok iyi. Onu kaybetmemek lazım
    Wenger peşine düştü şimdiden
    Quote Originally Posted by davidalaba27 View Post
    Müthiş gidiyoruz
    Teşekkürler

Günaydın arkadaşlar.Bugünlerde dersler yoğun olduğundan yavaş ilerliyoruz.Kusurumuza bakmayın
    Maçlarımız
    Ayın ilk maçında erken bulduğumuz gollerle kolay bir galibiyet aldık.Muniain kalitesini göstermeye devam ediyor.
    Tarihe geçebilecek bir geri dönüşe imza atabilirdik.Ama Barça'nın yıldızlarıyla 10 kişi başetmek yeterince zordu zaten.O yüzden takıma fazla yüklenmedim.Gurpegi atılmasaydı galip bile gelebilirdik belki
    Rotasyonun bedeli 2 puan oldu.Ayrıca en formda forvetimizi kaybettik(Aşil Tendonu).
    Saçma bir golle geriye düşsek de evimizde kazanmayı bildik ve Arsenal maçı öncesi moral depoladık.
    Aylardır beklediğimiz maç.Golü erken yesek de inancımızı kaybetmedik ve ilk yarıyı 2-1 önde kapattık.Ancak 65'te Alexis ilk defa arkaya kaçtı ve ilk kaçışında golünü yazdı.Neyse ki 90da kornerden golü bulduk ve evimizde kazanmasını bildik.Evimizde 2 gol yemek başımıza dert açabilir ama yine de güzel bir galibiyetti.
    Ayın son maçında ilk yarı pozisyon yaratmakta zorlansak da 70-80 arasa bulduğumuz 3 golle 3 puanı almasını bildik.

Şubat Sonu Lig
    Barça'ya yenilince şampiyonluk şansımız neredeyse %0'a indi.İkinciyi ise muhtemelen R.Madrid ile Mart başında oynayacağımız maç belirleyecek.
    Kurtlar Yine Etrafımızda

Sakatlıklar
    İki oyuncum da R.Madrid maçında yok.Muniain Arsenal maçına yetişecek gibi.
    Gelecek Program

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri