Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: "İstikrarı Japonya'da bulduk (Sezon 2)"

Default "İstikrarı Japonya'da bulduk (Sezon 2)"

Hikayemiz Üsküp'te başlıyor.

Makedonya Milli Takımı Teknik direktörü Gjurovski'nin evinde kendisiyle langırt oynamaya geldik. Yanımda Menajerim de bulunuyordu. Laf lafı açtı ve benim ne büyük Teknik Direktör olduğumu konuştuk ( Gerçi Herhangi bir antrenör lisansım yok 1 gün bile kursa gitmedim - Bu yüzden yalan söylüyor tabi...)

Herşeye rağmen sanırım o gece çok iyi eğlendik ki bir gün sonra Boşko Gjurovski Makedonya U21 Teknik direktörlüğünü önerdi...

Benden önce oynanan maçlar sonucunda Makedonya Ümit Milli Takımı Grupta 3. Sırada bulunuyor (Grupta Türkiye de mevcut)

Bu iş görüşmesinden sonra Kulüp takımı da bulmam gerektiği kesin gibiydi. Bu iş için de Muhsin Ertuğral abimizi aradık. Kendisi Afrika'ya gitmemizi önerdi... Biz de Kamerun olsun Zambiya olsun kulüplerle görüşmeler yaptık... Gerçi Güney Amerika'da veya Kuzey Avrupa'da da bazı takımlara başvurduk ama İş teklif eden Sadece Kamerun 2. Liginden bir takım oldu... (Caiman de Douala)

Kulüpte sadece başkan ve ben vardık. Gerçi başkan ben gelmeden önce 3-5 kişi ile anlaşmıştı.
    Başkanım dedim şimdilik gözlemcimiz falan yok. Siz Transferleri sürdürebilirsiniz. Takım boş kalmasın...
    Ancak tüm görevler için ilan da vermeyi unutmadım...
    Asistan ve Belki de bir gözlemci bulduğum anda Başkanın getirdiği oyuncuların daha iyisini alma kararlılığındayız...
    O zamana kadar kovulmasak yeter...

Başkanın aldığı oyuncular bunlar. Henüz hazırlık maçları yeni başlayacağından neler yapabileceklerini bilmiyorum ama şimdilik U18 ve U21 maçlarında oynadılar (ama bişi yapamadılar)
    (Oynanabilir kulüplere oyuncu ekle veya personel ekle seçmediğimiz için sezonun başı zor geçebilir. Kötü başlayıp kovulabiliriz de ama göreceğiz)

Kariyer yavaş gidebilir (110 ülkeden 246 lig açık İngiltere 9. seviye, Almanya 5. seviye, İtalya 4. seviye, Türkiye 5. Seviye, Brezilya 4. Seviye, Hindistan ISL falan dahil... ) -ama umarım sıkılmayız... Ve çok fazla kovulmayız...

Hay Maşşallah Hocam Sende İyi Sabır Taşı Olacaksın Demek

Allah Kolaylık Versin Usta Umarım 1 Sezonu Tamamlayabilirsin O Hızla

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar.Zevkli bir kariyer olur umarım

Ben o kadar lig açsam bilgisayar yalvarır resmen bana, kolay gelsin hocam

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar, Allah sabır versin.

Başarılar hoçam.

Tüm başarı dileklerine teşekkürler
    Hayırlısıyla Başlıyoruz
    Öncelikle crash dump ihtimali çok olduğu için sürekli save ediyorum. Save biraz ağır sürse de Mart sonlarına gelmeyi başardım.. (FM15'de başlayabilen en erken kariyer Kasım 2013'de başlıyor)
    Henüz kendi aldığım oyuncu olmadığından ve hatta taktiği bile elde kim varsa ona göre kurmak zorunda kaldığımızdan çok detaylı başlayamayabiliriz

Hazırlık maçları dönemi görüldüğü gibi çok iyi başlamadı. Özellikle Gençler maçları yüzünden şimdiden sahamız bozulmuş. O yüzden evimizde maç kazanmamız çok zor oluyor. (Çünkü akıcı futbol oynamaya çalışıyoruz.)

Bu arada Makedonya ile de tek bir maç oynadık. Onunla da U21 Elemelerinde son 2 maç kala gruptan çıkma umutlarımızı ikinci bahara bıraktık. (Türkiye yenilmeseydi bir umudumuz olabilecekti ama)

Bizden ligde orta sıralarda olmamız bekleniyor. Birkaç takım da lige eksi puanla başladılar (Biz onlardan değiliz ama)

Takımın deplasmanda daha iyi olmasını saha zemini ile açıklamaya çalışıyorum ama kazandığımız maçlardan birini aynı stadı paylaştığımız bir takımla oynadık...

Puan cetveli ise şimdilik böyle

Sıradaki 3 maçımız bize göre güçlü ekiplerle olacak. Bu arada fikstürde aynı stadda çok maç olduğu için ayarlamalar yapılmış. O yüzden maç eksiği ve fazlaları da sezon sonuna kadar dikkat etmemiz gereken hususlar...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Forumda gördüğüm en ilginç kariyerlerden Başarılar diliyorum.

Bir Şey Anladıysam Arap Oliyim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bir Şey Anladıysam Arap Oliyim

Takımdaki sakatlıklar ve zaten olmayan (çoğu gri olan) oyunculardan ötürü bu taktikle oynuyoruz... Ben de anlamıyorum bazen ama

Son 3 maçımız böyle geçti. Tiko Utd de bizden kat kat üstün bir takım ama Botafago (CMR) 'yi yenebiliriz...

Takımın en iyisi:

Normalde AML ve AMR oynatmam Wing back'li dar 4-1-2-1-2 oynatırım ama bu oyuncuyu oynatmazsam düşeriz...

iyi şeyler de oluyor...

Genç yetiştirme bütçemizi geliştirdik...

Israr edince kulüp yeni sözleşme önerdi... Gerçi iki defa crash dump hatası aldım o yüzden şunu bunu da istiyorum diyemedim başkana...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Taktik aman tanrım dedirten cinsten hocam gerçekten ilginç bi kariyer hadi bakalım

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

ilginç seçimler ilginç taktik ilginç kariyer bunu sevdim başarılar

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Başarılar.Çok zevkli bir kariyer olacak gibi bir tek baya yavaş ilerler ben db'yi gelişmiş yapıp 333,000 oyuncu açıp ligi 40 tane falan açıyorum çok kasmıyor tavsiye ederim

Quote Originally Posted by kilham96 View Post
    Taktik aman tanrım dedirten cinsten hocam gerçekten ilginç bi kariyer hadi bakalım
    Taktik oyuncu kalitesi ve sakatlıklardan kaynaklanıyor. Öyle ki...

Bu şekil bir sakat ve cezalı listemizin bile olduğu oldu...

Francis Essomba Sakatlandığı zaman takım neredeyse duruyor...
    (Mustafa Pektemek Gibi sürekli de sakatlanıyor)

Ulusal C Lisansı için Kursa başladık...

Yönetim bize çok güvenmese de taraftarlarımız arkamızda...

Haziran ayına gelirken beraberliklerin takımı olduk...

Ancak Essomba'nın yıldızlaştığı şu maç da unutulmaz...

Basın iyi bir başlangıç yapamadığımızı söylüyor... Haklı da

Elimizde oyuncu olsa yapacağız. Ama Scout veya Asistanımız olmadığı için gözlem konusunda sıkıntı yaşıyoruz... Başkan da oyuncu getirmiyor.. (İlan verdik ama ilanlarımız boş dönüyor)

Beraberlikler ile de olsa 5 maç yenilmemek iyidir...

Puan cetveli de çok içimizi açmıyor...

Rakiplerimizin de bazılarında menajer yok hiçbirinde asistan ve scout yok... 5-6 şar oyuncular var... (Sanırım regenlerin gelme tarihi Ekim ayı olacak...) regen zamanına kadar kovulmamayı başarırsak sanırım takımı toparlayabiliriz...

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

O kadroya maçlar iyi.Kovulmazsın yahu neredeyse bütün takım gri adamlardan oluşurken yönetim senden orta sıralar falan mı bekliyor acaba

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    O kadroya maçlar iyi.Kovulmazsın yahu neredeyse bütün takım gri adamlardan oluşurken yönetim senden orta sıralar falan mı bekliyor acaba
    O kadroya bence de herşey iyiydi ama başkan orta sıralar bekliyordu evet...

Bekliyordu dedim çünkü maçlar gittikçe kötüye gitti... Ve Sayın başkan 1 aylık bir süre verdi... Kupadan da ilk turda elenince...
    Hiç haber vermeden 7 Ağustos günü bizi kapının önüne koydu...

Sanırım hayırlı bir kovulma oldu çünkü kuzey avrupa ve asya'dan takımlar var açıkta fena ligler değil... İspanya (Seviye 4)Tercera Ligi ve Almanya (seviye 5) Oberliga Ligi Takımlarına da başvuruda bulundum... Ama hedef iskandinavya gibi... En azından takımlarda oyuncular tam ve Asistan - Futbol Direktörü falan konusunda sıkıntı yok... (BAL Takımlarının çoğu da boşta ama şimdilik başvurmuyorum) İşin ilginci İngiltere'de 9 Seviye açık olmasına rağmen herkesin işi tıkırında sanki boş yer yok... (En azından menejeri olmayan kulüp yok gibi)

Milli takımın Türkiye Maçı olacak sırada ama ondan önce bir kulüp bulurum sanırım...

Arada 20 günü crash dump ile kaybetsek de kariyer tüm hızıyla devam ediyor...

En son Kulüpsüz kalmıştık.
    4 kulüple görüştük... (S Lig seviyesidir.)

GIF Nike

İsveç 2. Ligi -S4

Phan Thong F.C.

Tayland 2. Ligi -S3

Råslätts SK

İsveç 2. Ligi -S4

ve
    Karlslunds IF HFK

İsveç 2. Ligi -S4

Bunlardan iki tanesi
    Tier 4 Division 2 Södra Svealand Ekibi Karlslunds IF HFK
    ile
    Tier 4 Division 2 Västra Götaland Ekibi Råslätts Sportklubb

bizi istedi

Bunlar arasından Karlslund geçmişi ve diğer sebeplerle dikkatimizi çekti..

Durağımız Örebro Şehri.
    En önemlisi oyuncuları vardı...

Düşme hattının az üzerindelerdi... Düşme Play-Off'u oynama ihtimalleri de vardı...

10. Olmaları bekleniyordu... En azından bu sene düşmedikleri sürece Kasım ayında sözleşme yenileyebileceğimiz bir kısa dönemli sözleşme öneriyorlardı...

Çok paraları yoktu hatta borçları vardı...

Bizden önce bolca transfer yapmışlardı...

Takımla olan ilk maçımızda

ki hemen resmi maçlar oynamak zorunda kalmıştık...
    2-0 kazanmıştık... (Yeni menejer şansı)

Tam genç değerlendirme gününe gelmişim:

(Bu arada asistan yoktu... ama ben 21 ilan verip neredeyse tüm kadroyu doldurdum... Asistan alabilen bir kulüpte olmak ne kadar güzel...)

Gençlerden özellikle Pejoviç'i beğenmiştim ama En az 4-5 gence şans vermek istiyordum.. Nasılsa düşmezdik...

Boşta adam bulmuşken haydi bir de genç transfer yapalım dedim...

Üstelik başkan kulübe para da aktardı...

Ama...
    Takımı gençlerin üzerine kurunca takım fena bocaladı...

Üstüste puan kayıpları yaşadık... Altımızdakiler çok gerideydi ama play-off pozisyonunda kaldık...

Son bir hamle ile... Tekrar tecrübelilere şans verdik...

Ekero ve Nacka'yı yenerek sezonu ligde kalarak ve hatta beklendiği gibi 10. Olarak bitirdik...

Kulüp henüz sözleşme önermemişti... Aslında biz de başka başvuru yapmamıştık ama ya Kamerundan gönderildiğimizde başvurduğumuz takımlar...
    Aslında lig bitmeden ve hatta biz daha mağlubiyetlerin şokunu atlatmadan Sony Sendai kulübü ile telefonda görüşmüştük... JFL'de oynuyorlardı... Ligden çıkma umudu olmayan bir ligdi (sanırım) ama Japonya'nın büyük kulüplerine atlama yolu olabilirdi... (Not: Database'de japon oyuncu kıtlığı var J-League lisansı olmaması nedeniyle ligler ileride sadece regenlerden ve diğer liglerden alınabilecek oyunculardan oluşuyor... J-League oyuncularını içeren bir dosya var sanırım ama SI'nin dosyası değil CA ve PA ile asıl database dışında oynanmasını sevmem o yüzden indirmeye çalışmadım...)

Neyse Sony Sendai bize epey cömert bir öneri yaptı...
    Ne isterseniz alın Kaliteli oyuncu alın - Genç bütçesini alın... Kardeş kulüp bulalım.. Hatta antreman tesislerini iyileştirelim... (Bir tek profesyonel olun'u kabul etmediler)

Geciktirmeye çalıştık... (2 defa erteledik ve ligimizi bitirdik...)
    Ama sonra...

28 Eylül Tarihinde yani JFL liginde sezon sürerken...

2016 yılına kadar Sony Sendai ile anlaştık...

Milli Takım ve Sony Sendai'nin bizden önceki durumu... Yakında...

Uzakdoğu yaradı...

Milli Takım...
    Makedonya U21 milli takımıyla bu ay 2 maçımız vardı... Gruptan elenmiştik... Ama gururumuz vardı...

Salih uçan Kenan Karaman ve Muhammet Demir bizi çok korkuttu her pozisyonda ama gol yemeden geçirdiğimiz her an yeni bir umut oldu... Sonunda 15.2.0'ın bir kıyağı da olabilir... Ama 1-0 kazanmıştık...

İspanya ve Yunanistan da kazandı..

Sonraki maç 5-0 biten ilk yarı sonrası 2. yarı 2 gol bulsak da Slovenya'ya 7-2 kaybetmiştik...

Gruplar böyle bitti...

Makedonya'dan şimdilik ayrılmıyoruz... Eğer kulüple sıkıntı yaşarsak dönecek bir yerimiz olsun bari.. Hazırlık maçları olacak sanırım...

Ama Sony Sendai FC Maceramız yeni başlıyor... ve bizim sezon içindeki 3. ülkemiz oluyor... Yani Halen 1. Sezondayız ve Yol Nereye Götürürse diyoruz...

Bizden Önceki Açılış Ligi... Ve Oynadığımız kapanış Liginin yanında bir de

Genel sezon var...

1 takım yerel liglere düşüyor ve o biz olmayacağız...
    Bizden önceki transferler de var...

Ayrıca regenler de geldi ama bu ülkede kayıt süresi olduğu için kayıt edemiyoruz...

ligin bitmesine 5 hafta var... Bakalım burada tutunup seneye de kendimizi gösterebilecek miyiz... Bizden istenen seneye zirveye oynamamız... Ve Bizden önceki hoca zirveye oynadığı için N-League 3'den teklif almış ve öyle gitmiş...

Öncelikle:
    Eski Takımımız Caiman ligini bitirdi... Düşmemişler... Ama bizden sonra daha iyi de oynamamışlar... (İnaktif olan 3. Ligden hoca getirmişlerdi) kovulmadan önce 14. idik onlar 15. bitirmişler

Milli Takımla başlıyoruz bir kez daha...

Romanya Beraberliği

Bulgaristan Faciası

Kıbrıs Rum Kesimi Faciası...

San Marino beraberliği (Şanlı San Marino'ya Sempatimiz olabilir ama bu skor ondan değil)

İlk Eğitim yarıda kalmıştı. Ama bu kez eğitime başlıyoruz...

Kapanış Liginde 5 hafta kalmıştı
    Liderle aramızdaki puan farkı 10 olduğundan hedefimi ilk 4 olarak koymuştum... Başkan ve Yönetim bu seneden pek birşey beklemiyordu zaten.

İlk maç şansı bu kez yanımda olmamıştı...

Ama ikinci maçta maçı çevirmeyi başarmıştık...
    Üstüste iki Honda Takımıyla oynayacaktık... Honda FC Tehlikeli Takımdı.. (İlk bölümü kazanıp play-off'a çıktığı için 2. Devreyi sallıyordu biraz..)

Honda Lock'a goller attıktan sonra

Honda FC karşısında Shota Tanaka'nın etkili oyununa rağmen 3-3'lük skor ile sahadan ayrılıyorduk

Son maç öncesi 4. de olabilirdik. 11. de

16 puanlı çok takım vardı..

Renofa maçına hızlı başladık 1-0 öne de geçtik...

Ancak 86. dakikada işler değişti...
    Mitsui isimli son samuray... Golü atınca 1-1 beraberlikle sahadan ayrıldık...
    Kapanış Ligini 6. Sırada bitirmiştik...

Sezonu da 6. sırada bitirmiştik.

Sezon finali statünün azizliği ile Aynı zamanda yükselme maçı olarak da değer kazandı... Honda FC kendisini N League 3'de buldu...

En iyi 11'e yedekten de olsa girdik...
    MVP: Bu ödül bize gelmedi
    Yılın Çaylağı: Bu ödül de bize gelmedi...

Gol Krallığında da yokuz...

Taraftarlar Yılın oyuncusunu
    Junki Kamata

olarak seçerken

İloka ise emekli oldu...

Dünyada Yılın Futbolcusu : CR oldu ve Real Madrid damga vurdu...

2015 Senesine giriyoruz... 2. Sezon en azından Asya kıtası için ve Halen Japonya'dayız... (Bu satırları yazarken ilginç bir gelişme olmakta... Halen Japonyadayız ama ...)

ben bu kadar ülke ve lig açsam fare hareket etmez en fazla 60.000 oyuncu japonlar iyidir kavasima

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

arkadaş hangisinden bahsedelim özetle başarılar dilerim özellikle de sabır

çok iyi bir kariyer gelişmeyi merak etmekteyiz

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Nasıl pc ye o kadar lig kabul ettirdin. Benimki kabul etmiyor. Sistem de kötü değil ama nedendir bilmiyorum.
    Başarılar dilerim. Bu şekilde epeyi bir Evliya Çelebi olacaksın.

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

hergun yeni bir ulkeye mi geçin ilk sezonda kaç takım değiştirmiş fifa kural koymalı olmamalı bu kadar çok japonyada napıcan merak ediyorum şaka bir yana

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Başarılar.

Ufak bir rahatsızlık geçirince bir süre bilgisayara uzaktan baktık...
    Ama oynamaya devam ettik hatta 9 ay oldu sezondan beri biraz hızlı geçeceğim ondan
    en son Sony ile sezonu açmıştık...

Şu maçla hazırlık maçları sezonunu açtık..

3. lig takımı olan ve geçen senenin şampiyonu Honda FC teklif yapınca reddedemedik.. (3 hafta ertelesek de)

Japonya Ligi ligler sıralamasında geriledi.... Takımlar şampiyonlar liginde iki senedir içler acısı...

Takımın başına geldik...

Takımı Şampiyon yapan kadronun büyük bir bölümünü satmışlar...

8. Olmamız bekleniyor.

Verdikleri transfer bütçesinin büyük bir bölümünü doğu asyaya dökmeyi düşünüyorum çünkü scoutlarımız oraya gidebiliyorlar. Brezilya'ya da gitmeye hazırlanıyorlar ama henüz tam izin çıkmadı...
    , ve yabancı transferlerimiz olurken...

Başkanla birlikte (Ki Ben ve Asistan Gelene kadar transferleri ona bırakmıştık) Maaş bütçesi ve transfer bütçesinin içine ot tıkadık... Sony 'den de bir oyuncu aldık (Sezon başında daha Honda'ya gitmeden transfer ettiğim kalecimi)

haziran Transfer döneminde de sony'den bir oyuncu daha aldım...

Hazırlık maçları Bu takıma 2 Ön liberolu 4-4-2 ile oynamamız yolunda bir mesajdı...

441 Sezonluk bilet sattık...

Transfer özetinde En çok para harcayan 3. Lig kulübü olarak yer aldık çünkü çoğu takım iyi oyuncularını 1. lige satmakla meşguldü..

Sezon içinde 5 Maçlık bir mağlubiyet serisi de yaşadık

Ligde 10 maç yenilgisiz de olduk (aradaki İmparatorluk kupası ilk tur elenişini saymazsak)

Şu anda ligde 7. Sıradayız (Her takım birbiriyle 3 kez oynadığından 33 hafta var)
    Sarı kart istatistiğinde ilk 4 bizden (Çok centilmen olmadığımız belli)

Ortalama Oyuncu Puanlarında en iyi oyuncu bizden
    Hatta oyuncu altyapımızdan çıkmış bir sağ kanat oyuncusu 13 Asistle asistlerde de lider. Hatta asdam sakatlandığından beri takımın oyunu bozuldu... Çünkü yedeği o kadar yeterli değil...

Makedonya için ise tüm iyi isimler Arnavutluk, Sırbistan, İsviçre avustralya, İsveç'i seçiyor ve takım her maç dökülüyor. Liechtenstein ve Andorra ile bile berabere kaldık...

En Azından kulüp yönetimi memnun.. Milli takımlar da zaten A ve U19 takımı da o kadar iyi olmadığı için çok korkutmuyor...
    1 seneyi aynı takımla tamamlayacağız gibi...

2. Sezondayız artık eylülde olduğumuza göre Avrupa veya Asya farketmeksizin...

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

o nasıl pc maşallah

Honda FC'yi 2016 yılına taşımayı başardık...
    Takım artık 3. lig şampiyonluğu istiyor ama finansal açıdan Japonya'nın en borçlu kulübüyüz (Hatta Sadece 3 borçlu kulübünden birisiyiz)

Sezon sonu çok iyi bir performans çizmesek bile 9. olacağımız sonuçları aldık...

Sezonun takımına iki oyuncu soktuk

Yönetim memnun

İki oyuncumuz emekli oldu ama altyapımız fena değil... Para ve oyuncu olmadığı için transfer yapmıyoruz...

Durum şimdi ya şampiyon yap ya git'e döndü...

Yoshimoto'dan çok şey bekliyorum...

Kaptan da yaptık kendisini...

Milli takım ise istikrarsız...

Rahatsızlığım dolayısıyla 3 gün milli takım seçmeye uğraştım o yüzden zaten yavaş giden oyun daha da yavaşladı...

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Çok kötü bir ikinci yarı geçirmişsin hocam.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam çok ilginç bir kariyer olmuş. Son haftalar durgun geçmiş onu yükseltmemiz gerekiyor.
    ADANA DEMİRSPOR

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri