Sayfa 3 / 15 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 435 sonuç

Konu: "Eskişehirspor - Hayaller gerçek oldu, Şampiyonluk Sinan'a ve Ediz'e hediyemizdir."

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Daha önce önerdiğim forvetlere bir bakmanı öneririm. Birde oyuncunun oyun içi tercihlerine bir bak derim. Şut çekme ile alakalı bir tercihi olabilir. Eğer varsa önce tercihini kullanacaktır.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Hocam bu şut çekme hastalığı devre arasından önce yoktu. Bu kadar yoğun değildi. Şimdi azalttık biraz biraz.
    Oyuncu tavsiyelerinize göz atacağım ama yine de söz vermeyeyim.
    Takım toparlandı gibi ama kalan maçlar zor. Önce Kasımpaşa, sonra Galatasaray maçlarımız var.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ben o oyuncularla 32 maçta 96 gol attım. Ona göre düşün derim. Özellikle Arthur 32 maçta 31 gol attı.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Aman hocam naptın

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Benim kariyer bir incele istersen.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=122110

3-1-3-3 dizilişinde oynuyorum. 3 tane sahte forvet le oynuyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Pusathan hocam kariyerini okuyorum şimdi.

Çıldırdığım bir maç daha oldu. Özellikle Canberk Aydın'a yapılan ve resmen sakatlama amacı güdülen Faulden sonra oyundan resmen düştük. Hiç bir topu ileride tutamadık ve rakibimizi kaleden uzaklaştırmadık bile. Maç bizim kalemizde geçti gibi bir şey oldu bilhassa 2. yarısı. Bu yenilgi ile Kasımpaşa iyice dibime kadar girdi.

Her şey çok iyiydi ama savunma sezonun en kötü maçlarından birini oynadı. Özellikle 82. dakikada zor bela 4-3 öne geçmişken Efe Halil öyle bir hata yaptı, öyle bir hata yaptı ki, Sneijder'i bomboş kale ile karşı karşıya bıraktı. Saçma sapan, anlamsız bir hataydı. Onun haricinde maçta çok saçma sapan pas hataları yaptık. Topu uzaklaştırma konusunda ben ne dediysem takım tam zıttını uyguladı. Ben kısa pasla çıkın dedim, takım ileri top dikerek çıkmak istedi. Neticede tam 4 gol gördük kalemizde. Üstelik rakibimize şov yaptırdık. Gollerin 3'ü uzak mesafeden atılan goller. Yani kaleci bu maçta ne iş yaptı bilmiyorum. Son golü zaten söylemeye gerek duymuyorum. Golü atar atmaz gol sevincini bitirmeden golü yedik. Efe Halil'in hatası aklıma geldikçe çıldırıyorum. Canberk Aydın ise bu maçta da coştu. Kasımpaşa maçında sakatlanmasaydı yenilmezdim diye düşünüyorum.

Hiç beklediğim gibi olmadı hem de hiç...

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam bence takımdaki oyuncular taktiğine uygun özellikte değiller. Taktiğindeki oyuncu özelliği ile elindeki oyuncuları bir kontrol et derim.
    Bu arada son maç ta 4 gol daha atarsak Fenerbahçenin rekorunu kıracağım.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Taktikle ilgili bir sıkıntım yok aslında. Bir aralar Boffin OGG Nice'a gitmek için moralsizdi, oynamıyordu resmen, bir de bazı maçlarda fazla hücum ağırlıklı oynadığım için durum biraz böyle oldu. Yoksa mesela Canberk Aydın, sağ bek oyuncusu ama hız ve hızlanma çok iyi, dribling çok iyi, açıkta basit paslarla oynuyor, topu ileri taşıyıp yanındaki adama veriyor, öylelikle iyi iş yapıyor. Dolayısı ile sağ açık idmanı yaptırmayı düşünüyorum önümüzdeki sezondan itibaren.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Mirkan Aydın kendisine verdiğim forma şansını çok çok iyi kullandı ve Kerem Bulut'u kesti. Keşke gol sıkıntısı çektiğim ilk dönemde verseymişim formayı. Canberk Aydın da 2 asistle göz doldurdu.

Crash Dumps yemesem çok iyi olacaktı. Her ne kadar daha farklı yenmiş olsam da, oyunun kaderinin değişmesini sevmiyorum. Bundan sonra bir karar aldım, Autosave yok, üşenmek yok, her maçtan sonra basın toplantısı bile yapmadan save yapacağım. 3. bir Crash Dumps istemiyorum.

3.'lük de iyi yalnız, esas hakkımız 4. sıraydı. Gaziantep maçı 2-2 bittikten sonra bir Crash Dumps yemiş, maçı tekrar oynayınca 4-2 kazanmıştım. Yine de bu şekilde devam edeceğiz. Can sıkmak yok.
    Last edited by NomrukaN : 24.Aralık.2014 at 00:57

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Last edited by NomrukaN : 24.Aralık.2014 at 01:08

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Güncellenecektir.
    Last edited by NomrukaN : 24.Aralık.2014 at 00:50

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Yahu arkadaş, şimdi niye Crash Dumps?
    Gençlerbirliği maçına döndük geri. Son maçı tekrar oynayacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tebrik ederim 3. olup AL de oynaman iyi olmuş. Takımın Avrupa tecrübesi kazanır.
    Yeni sezon bütçen ne bilmiyorum ama sana yerli bir forvet önerebilirim. Crewe de oynayan Callum Saunders var. Ben de ilk yıl Swensea aldı.1,1 M TL ye almışlar. Geçen sezon kiralamak istedim ama beni değil Boltonu seçti. Bu sene kiraladım. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor ve Bossman ile almayı deniyeceğim. Türk statüsünde oynadığı için işini görecektir.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Bakayım hocam eve geçince.
    Bundan sonra maç biter bitmez save alıyorum. Crash Dumps illetinden bıktım.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

2015 - 2016 SEZONU

Kadromuz:

Not: Mevkiden bağımsız bir oyun anlayışı gütmek istediğim için oyuncuları mevki mevki yazmadım.

FM 13'ten tanıdığım bu ismi kadroya katma şansı bulduğum için çok sevindim. İlk sezon kiralık, eğer iyi performans gösterirse satın alacağım bir oyuncu. Bir nevi yabancı Erkan Zengin diyebilirim.

Eren Tozlu'yu bilhassa kupa maçları için düşünüp aldım. Zaten bonservis bedeli vermemiştik ancak hazırlık maçlarında pek gözüme giremedi.

Sağ bek için aldığım Canberk Aydın'ın kanatta iyi performans göstermesinden ötürü bir rotasyon oyuncusu almamız gerekiyordu. O yüzden de Cüneyt'i kadroya kattım.

Yedek kaleci lazımdı bu takıma. Ben de bonservisi elinde olan Ertuğrul'u aldım.

Takım uyumu ve kondisyon için kolay maçlar yaptım.

1. HAFTA

Canberk Aydın harika oynadı. Kanattan kanata uzatılan toplarla 3 gol bulduk. 3. Golde de Canberk atağı başlatan pası verdi. Güzel başladık.

2. HAFTA

Son vuruşlarda iyi değildik. Mirkan da, Kelvin de istenileni veremedi. Kelvin yine kafa vuruşuyla golü buldu. Sonrası Penaltı ile 2. golü bulduk. Mert Günok iyi bir kalecilik yaptı.

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

maçların guzel iyi başlamıssın lige ama kadron avrupa için yetersiz bence

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Callumu almamışsın. Vermediler mi ? Türk oyuncu olması senin avantajına olur.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Tsubasa hocam bu sezon Avrupa'dan çok bir beklentim yok. Avrupa seviyesinde kadro kuracak bütçem de yok zaten. 4 milyon euro maaş, bir o kadar da transfer bütçesi var. Ancak bu sezon da biraz para biriktirelim, yeni stadımızla birlikte Avrupa arenasında ciddi ciddi boy göstermeyi düşünüyorum. Sonra zaman içerisinde Avrupa'nın gediklilerinden olmak istiyorum. Ama aniden ve birden yapmayacağım bunu.

Pusathan hocam, önerdiğiniz oyuncuları bilerek almadım. Zaten benzer kariyer yapan bir kaç kişi hem Callum'u hem Arthur'u alınca aynı şeyleri yapmak istemedim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Sözleşmesi sezon sonu bitecek kaliteli oyuncuları kiralayıp onları kendine çekerek sezon ortasında sözleşme imzalatabilirsin. Ancak Türkiye dışındaki takımlarda oynuyan oyunculara yapabilirsin.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Hocam yanlış anlamayın, ben biraz kendi scoutingimi konuşturmak istiyorum. Sizin Arthur ya da Callum transferleriniz gibi ki Canberk Aydın buna güzel bir örnek. İçe kateden oyuncu olarak harika oynuyor. Bir de kanattan kanata top atarak gol pozisyonları buluyorum. Yani top sol kanattayken Canberk içe kat ediyor hızlı bir şekilde, arka direğe doğru bir orta ile golü buluyorum. Böyle goller buldum bol bol.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post
    Hocam yanlış anlamayın, ben biraz kendi scoutingimi konuşturmak istiyorum. Sizin Arthur ya da Callum transferleriniz gibi ki Canberk Aydın buna güzel bir örnek. İçe kateden oyuncu olarak harika oynuyor. Bir de kanattan kanata top atarak gol pozisyonları buluyorum. Yani top sol kanattayken Canberk içe kat ediyor hızlı bir şekilde, arka direğe doğru bir orta ile golü buluyorum. Böyle goller buldum bol bol.
    Anladım ve tamamen seni destekliyorum. Ozaman sana bir taktik vereyim. Biliyormusun bilmiyorum ama ben yinede anlatayım.
    Herhangi takımı seç, mesela Hollanda dan Emmen olsun. Gözlemcinden takım raporu iste. Sonra gelen rapordan kadro derinliğini seçip filtrelerden tüm kadrolarını seç.
    Yukarda pozisyonların yanında mevcut yetenekler var onun yerine potansiyel yetenekleri seç ama kendi takımınla kıyaslananı seç.
    Sonra ordaki oyunculardan beğendiğini incele. Ve onları süresiz takibine almanı öneririm. Bu şekilde bir çok oyuncu bulabilirsin.

Birde bu forumdaki bir rehberlerde bir arkadaşın paylaştığı bir yöntem var.
    Oyuncu arama bölümünde özellik seçerken tüm özellikleri seç. Özelliklerin değerini en az 12 olarak belirle ve 47 özellikten en az 12 tanesinin 12 den yüksek olmasını seç. En yüksek yaş olarakta istersen 21 seç istersen 30. Ama ben 17 olarak seçiyorum. Yerli ararkende uyruğunu türk seçiyorum. Hatta kısmen türk yapıyorumki uyruğu farklı bile olsa yerli olarak oynayabilecek oyuncuları yakalayabiliyorum. Özellikle yeni regenler çıktığı zamanlarda çok işe yarıyor.
    Oyuncuları daima süresiz takibine al. Belki düşünmediğin yada alamayacağın bir oyuncuyu bedavaya bile alabililirsin. Mesela benim Dominic'i aldığım gibi. İlk başta çok para istemişlerdi ama bir yıl falan sonra bir baktım satılığa çıktığının mesajı geldi hemde beleş fiyata, bende hemen atladım aldım. Birde elit klupler bir oyuncuya teklif yapıyorsa parasını karşılayabiliyorsan hemen zıpla derim. ama uygun fiyata olanları al. Mesela 2,5-6 M TL civarında teklif yapılan oyunculara teklif yapman daha iyi olacaktır. Zaten elit klüpler almak istiyorsa o oyuncuda vardır bir şeyler diyorum.
    Yapamazsan haber ver uygun bir zamanda görüntülü anlatımda yapabilirim.

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Canberk Aydın çok iyidir gerçekten , başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Anladım ve tamamen seni destekliyorum. Ozaman sana bir taktik vereyim. Biliyormusun bilmiyorum ama ben yinede anlatayım.
    Herhangi takımı seç, mesela Hollanda dan Emmen olsun. Gözlemcinden takım raporu iste. Sonra gelen rapordan kadro derinliğini seçip filtrelerden tüm kadrolarını seç.
    Yukarda pozisyonların yanında mevcut yetenekler var onun yerine potansiyel yetenekleri seç ama kendi takımınla kıyaslananı seç.
    Sonra ordaki oyunculardan beğendiğini incele. Ve onları süresiz takibine almanı öneririm. Bu şekilde bir çok oyuncu bulabilirsin.

Birde bu forumdaki bir rehberlerde bir arkadaşın paylaştığı bir yöntem var.
    Oyuncu arama bölümünde özellik seçerken tüm özellikleri seç. Özelliklerin değerini en az 12 olarak belirle ve 47 özellikten en az 12 tanesinin 12 den yüksek olmasını seç. En yüksek yaş olarakta istersen 21 seç istersen 30. Ama ben 17 olarak seçiyorum. Yerli ararkende uyruğunu türk seçiyorum. Hatta kısmen türk yapıyorumki uyruğu farklı bile olsa yerli olarak oynayabilecek oyuncuları yakalayabiliyorum. Özellikle yeni regenler çıktığı zamanlarda çok işe yarıyor.
    Oyuncuları daima süresiz takibine al. Belki düşünmediğin yada alamayacağın bir oyuncuyu bedavaya bile alabililirsin. Mesela benim Dominic'i aldığım gibi. İlk başta çok para istemişlerdi ama bir yıl falan sonra bir baktım satılığa çıktığının mesajı geldi hemde beleş fiyata, bende hemen atladım aldım. Birde elit klupler bir oyuncuya teklif yapıyorsa parasını karşılayabiliyorsan hemen zıpla derim. ama uygun fiyata olanları al. Mesela 2,5-6 M TL civarında teklif yapılan oyunculara teklif yapman daha iyi olacaktır. Zaten elit klüpler almak istiyorsa o oyuncuda vardır bir şeyler diyorum.
    Yapamazsan haber ver uygun bir zamanda görüntülü anlatımda yapabilirim.
    Bakarım hocam, her ne kadar oyuncu özelliklerine çok bakıp da oyuncu alan birisi olmasam da bakarım

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Yenik duruma düştük. Ancak ilk yarı bitmeden önce Kelvin sonra Akaminko'nun kafa vuruşları yüzümüzü güldürdü. Çok ofsayta düşüyoruz ancak hızlı oyuncular ile oynadığımız için normal olduğunu düşünüyorum. 3 maçta 3 galibiyet alarak harikulade bir başlangıç yaptık.

UEFA AVRUPA LİGİ:

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğimiz kadromuz bu. Ruud Boffin üst düzey bir kaleci. Rene Adler ya da Etrit Berisha ile denk bir kaleci gibi duruyor. Defansımız yetersiz gibi dursa da, Akaminko ve Efe Halil Özarslan göbeği iyi tutacaklardır. İkisi birbirinin eksiklerini tamamlayan defanslar. Ortasahamız ligde gayet iyiydi ancak Avrupa'da ne yaparız bilmiyorum. Forvet olarak daha çok kanatlarım gol attığı için gol yükünü Canberk Aydın ve Kelvin'den bekleyeceğim. Zaten şu an da Avrupa seviyesinde kadro kurmaya kalkarsak, çok radikal değişikliklere gitmemiz gerekir ki ne bütçemiz ne de itibarımız yeter. Bir kaç sezon Avrupa'da prestij maçları oynayacağız. Bu sırada bütçemizi güçlendirip kadromuzu yavaş yavaş geliştireceğiz. Hedefimiz ilk olarak Avrupa'da gedikli bir takım haline gelmek.

AL'deki grubumuz ve diğer Türk Temsilcileri:

Bu da CL Grubundaki Türk temsilcimiz

Transfer sezonunda daha çok rotasyon için bir kaç takviye yapmış bulundum. Eren Tozlu'yu bonservissiz almıştım. Hazırlık maçlarında gözüme giremedi, gelen kiralama teklifini de kabul ettim. Mirkan Aydın, Kerem Bulut, olmazsa Kelvin forvete geçecek, yapacak bir şey yok.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu gruptan en kötü 3. olabilirsin diye düşünüyorum. Özellikle evinde iyi maçlar çıkardığın taktirde yoksa zor olur.
    Bİr de potansiyelli gençleri kapmaya bak. Özellikle sözleşmelerinin sonunda iseler kirala güvenlerini kazan sonrada imza attır. Senin işine yaramayacağını düşündüğün 4-5 yıldızlıları bile almanı öneririm. Mesela en son ben bir genci bedelsiz bu şekilde aldım. Disiplinsiz çıkınca 12,5 M TL ye OL ye sattım. %50 kar payı ile birde sattım.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Hocam yanlış anlama, biraz gerçekçi oynamak istiyorum. Mesela gözlemci raporunda "Kadromuz profesyonel oyunculardan kurulu, bu oyuncu onlara uyum sağlamakta zorluk çekecektir" yazıyorsa, o oyuncuyu almaya yanaşmıyorum. Canberk Aydın bir istisna. Onun haricinde gereksiz oyuncu almamaya çalışıyorum.
    Al satçı bir politika gütmüyorum diyelim.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Canberk Aydın ve Kelvin işbirliği işi bitirdi. Maçın ilk atağında golü yiyerek başladık ancak buna rağmen toparlanmayı bildik. Yine gol yeme sorunumuz var.

Öncelikle galibiyet gibi bir beklentim yoktu, ancak yine rakibin ilk ciddi atağında golü yemek üzüyor. Yine de iyi direndik ancak Efe Halil Özarslan bu baskıyı kaldıramadı ve hakeme itirazdan kırmızı kartı gördü. Ondan sonra da her şey alt üst oldu. Yine de oyuncunun ilk Avrupa tecrübesi olduğu için normal karşılıyorum. Zamanla olacak şeyler bunlar. Yediğim 3. gol ise, Youtube'daki "Football Fails" videolarına girecek cinstendi. Ceza sahasında boşta kalan topu uzaklaştırmak için Aytaç'ın vurduğu top Kelvin'in suratına çarpıp kaleye girdi. İlginç bir maçtı.

Tabiri caizse falan demeyeceğim, bildiğin tecavüz ettiler bize. Yani öyle böyle değil, çok fena yenildik. Hayır yine maça rakibin ilk şutu gol olarak başladı ki Boffin'in o golü nasıl yediğine hayret ediyorum, gol bulmak için çok çabaladık. İyi direndiler derken Özgür Çek sarı kart gördü. Sakinleş dememe rağmen 2. sarıdan kırmızıyı gördü ve ondan sonrası malum. Unutmak istiyoruz.

Bu moralle "Herhalde bi 5'te buradan yerim" diye çıktım ama gayet iyi de oynadık. Rakibin duran topuna engel olamadık. Bu skor istediğim bir skor olmasa da, fark yemediğime seviniyorum. Panathinaikos maçında bakalım neler olacak. Bu maçı atlatırsam önümüzdeki fikstür bir nebze kolaylaşıyor, moral depolamamız gereken maçlar geliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Fm14 te o yediğin golün aynısını yemiştim. Hemde ztk finalinde uzatmalarda yedim elendim. Sahanın en iyisi olan oyuncuma çarpmıştı.
    Lige başlangıc kötü olmuş. Maça başlarken kontrollü başlamayı bir denesene

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Zaten kontrollü oyunda yedim 5 golü. Özgür atılınca zaten yeniğim, kaybedecek bir şeyim yok diye saldırmayı denedim. Pişman ettiler.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Default Eskişehirspor - 2. Sezon - Avrupa Ligi'ndeyiz!

Anladım. Zaten bana göre normal olanı yapmışsın. Öyle durumda bende yüklen diyorum. Maçın kaçıncı dakikası olduğu önemli olmuyor.
    Birde maç başında rakip oyunculara direktif veriyormusun?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfa 3 / 15 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri