Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Yabancı kuralını devam eden oyuna eklemek mümkün mü?

Default Yeni Yabancı Kuralı

Yeni sezonda yabancı kuralı belli oldu. Takımlar kadrolarında 14 yerli,14 yabancı bulundurabilecek. İlk 11'in tamamı yabancı olabilecek.

18 kişilik maç kadrosunda 7 yerli oyuncu olacak bunlardan 1'i altyapıdan olacak.

Biz FM severler için çok güzel bi haber.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Lütfen birisi hemen bu kuralı editörden halletse. Ben de deneyebilirim bi yapmayı, ama tecrübeliler var. Bi el atsınlar da Ferguson Mod Galatasaray kariyeri yapayım
    turksportal...

Nesil
    2006
    Yer
    06

İşte beklediğim haber. Hayırlı olsun

Tapatalk'tan gönderilmiştir.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Hayırlısı olsun. Kural eklesin de biraz Türkiye liginden zevk alalım

Valla çoçugum olmuş gibi sevindiiim

Bıkmıştık artık şu 5+3 kuralından. Şimdi herkes bayram etti.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Iste simdi yerli futbolcularimizin gercek degerlerini gorebilecegiz.Sartlar esitlendi gibi.Artik yatmayacaklar, calisacaklar diye umuyorum.

Bazi konularda desteklesem de, asiri paragoz anadolu kluplerine de iyi oldu.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Güzel haber kesinlikle

Bı kural oyuna yansıtılacak mı acaba ? Birde gerçekte Türk oyuncu piyasası düşecek muhtemelen. Peki oyunda nasıl olacak ?

Misal Enes Ünalı 10M yerine 5'e almak mümkün olacak mı ?

Ntv'den dinliyorum şuan,TFF borcu olanlara izin vermiyormuş,tam anlayan biri açıklık getirse güzel olur.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Bu yabancı kuralının en kötü yanı, parası olan düdüğü çalacak. Anadolu kulüpleri de hem yerlileri yüksek paralara satamayacak (ki buna çok sevindim) hem de bütçeleri olmadığı için çok iyi yabancı transferi yapamayacaklar.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Keşke tamamen serbest olsaydı. Dünya para harcayıp aldığımız adamlar Balıkesir karşısında bile rezil bi top oynuyor. Alacaksın abi yabancıları temiz temiz oynucaksın.

Anadolu kulüplerinin parası yok ama iyi araştırıp potansiyelli yabancıları bulurlar. Şuanda da arada uçurum var. Baktığınızda Emenike, Cardozo, Ba vs ucuz topçular değiller.

hemen fmye uyarlıcak bir babayiğit aranıyor anlasam ben yaparım

Nesil
    2010
    Yer
    Viyana

Türk futbolu için uzun zamandır duyduğum en iyi haber budur.Demekki bozuk saatin dahi doğruyu gösterdiği anlar geliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Çok iyi transfer iyi gozlem ağından geçiyor. Guney Amerikada bir çok Avrupada patlamak için şans bekleyen oyuncu var. Bunları alabilir kulupler. Eskiden Anadolu kulupleri yoluyordu şimdi gorelim oyle 1 etmeyecek adamı 10 a satmayı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Bu duruma en çok Kayserispor ve Eskişehirspor başkanları üzülmüştür heralde , nasıl sevindim anlatamam

Fm 2016 ne zaman çıkar?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

peki ne zaman yürürlüğe girecek şimdi hemen mi ?

​Gücelleme gelse ya hemen

fm oyuna yansıtırmı güncelleştirmelerle 2016 dan geçerli olmak şartıyla geçtiğimiz senelerde böule bişey vardı 6+4 olarak başlıypdu sonra 5+3 e düşüyodu oyun

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

sonunda gerçekleşti bu kural

Default Yabancı kuralı değil, yerli kuralı...

Kulüpler 28 kişilik oyuncu kadrosunda 14 yerli 14 yabancı oyuncu bulundurulabilecek. Kulüpler 18 kişilik maç kadrosunda ise 11 yabancı 7 yerli futbolcuya yer verebilecek. 7 yerli futbolculardan birisi ise alt yapılardan çıkmak zorunda olacak ve 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıkılabilecek.Yeni kurala göre Erkan Zengin, Veli Kavlak gibi başka ülkelerin milli takım formalarını giyen isimler artık yabancı oyuncu statüsünde yer alacak...Yeni yabancı kuralı 2015-2016 sezonu için geçerli olacak.TFF Başkanı Yıldırım Demirören konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı. işte o açıklamalar;Yabancı konusunda değişikliğe gitme kararı aldık. Altyapıdaki futbolcuların geleceği için bu yeni kuralı uygulama kararı aldık. Biz bu düzenlemeye yabancı değil 'Yerli Kuralı' diyoruz. Hocamız Fatih Terim, 1 senedir çalışma yaptı. Kulüplerimizin mali yapısını değerlendirdik. 18 kulübümüz onayı ile aldığımız kararı açıklıyoruz.14 yabancının isterse 11'i de sahada oynayabilecek. Kulübede 18 oyuncunun 7 si yerli 11'i yabancı olacak. Yabancı ülkelerin milli takımında oynayan yerli oyuncular, yabancı statüsünde sayılacak. Yedek kalecilerden bir tanesi Türk olmak zorunda.Kulüplere teşvik sistemi getirmek. Kulüplerin vergi borcu, oyuncuya borcu, UEFA'ya borcu varsa, transfer yapamayacaklar. Bundan itibaren sezon başında sadece 28 futbolcuya lisans verilecek. Aldığımız kararların detaylarını tekrar değerlendireceğiz.Yıldırım Demirören "Türk futbolu için hayırlı olsun. Türk futbolunda devrim gibi karar. Kulüp başkanlarına da teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasına son verdi.
    ALINTI

sonuç: arkadaşlar yeni yabancı kuralı hakkında neler düşünüyorsunuz. Ayrıca bu kuralın fm ye yansıması sizce nasıl olur?

valla bu kural için iyi veya kötü dememiz için bu kural değişmeden 2-3 sezon geçmesi gerekiyor.

benim için en önemli artı; türkiye'de scoutinge ayrı bi boyut getirecek bu kural. klüplerimizin avrupadaki başarısı ve milli takım başarısı için ne denli iyi olacak bilemiyorum.

fm için konuşursak 10 numara oldu tabi, o ayrı

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

yemin ederim 2 senedir şu oyunu oynamak resmen zulüm olmuştu.
    canınızı yiyim bir an evvel şu kuralı şey edin ya Allah için de bi keyifli FM oynayalım.
    ilk sezon yine sıkıntı tabi ama olsun en azından gelecekten umudumuz var deyip dişimizi sıkarız.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

ben yeminle gelecek devre arası yaması ile ilk sezonu pas geçer 2. sezondan başlarım takımı kurmaya. çok çok mutlu oldum inanın.

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Bence güzel bir karar oldu. Ayrıca parası olan düdüğü çalar mantığına da pek katılmıyorum. Çünkü büyük kulüplerimiz zaten kaliteli oyuncuları genç yaşta getiremiyor. Bakınız Hagi, Popescu, Gunti, Guti vs.vs. Genç sayılmayacak bir yaşta Sneijder geldi. O da zaten bayağı kötüydü. Kendini ispatlaması gerekiyordu.

Anadolu kulüpleri olarak bence bu işi eskiden Gaziantep ve Gençlerbirliği çok iyi yapıyordu. Çok güzel bir gözlemci ekibi vardı herhalde. Yoksa gidip öyle ilginç ve kaliteli ( Türkiye ligi için ) oyuncuları getiremezdi herhalde

Anadolu kulüpleri mezarcı olmaktan çıkacak. Buna çok sevindim. Mehmet Topuz gibi bir adama 9 milyon dolar ya da Euro verilir mi? Hepimiz bu oyunu oynuyoruz ve az çok biliyoruz bir şeyleri.. Keza Tarık Çamdal, Veysel Sarı. Artık devamlı çalışmak gerekecek. Bu da insanları zinde tutar.

Milli takımın önü tıkanır diyorlar. Bence tıkanmaz. Çünkü bu sefer kaliteli oyuncular dahil edilir artık. Öyle sırf ismi var diye saçma sapan adamlar çağrılmaz herhalde.

Bu kararın Türk futbolunu daha ileriye götüreceğine inanıyorum. Bir de yanlış bilmiyorsam 2015 - 2016 sezonunda geçerli olacak bir kural bundan mütevellit oyuna da seneye resmi olarak yansır herhalde

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

bugune kadar '' yabanci siniri kalkarsa Turk Milli takimi mahvolur '' sacmaligindan dolayi buyuk takimlar aslinda bes para etmez Turk oyuncularina milyonlarca euro oduyorlardi ilk olarak gelecek seneden itibaren bu kalkicak bu birincisi , ikincisi Kayseri gibi genc yetenekli oyuncu kovalayan bir cok anadolu takimi ucuz fiyatlara bir cok yabanci yetenekli cocuk getiricek ulkeye buda ligin kalitesinin artmasi anlamindan cok onemli , en sonuncu olarakda sampiyonlar ligine gidicek takimlarimiz karsilarina dunyanin heryerinden toplanmis yetenekli 11 yabanci ile oyniyan takimlarin karsisina 4-5 Turk oyuncu ile cikmak zorunda kalmiycak , gruplardan cikmak icin yeterli duzeyde bir takim kurabilicek , yabanci sinirinin kalkmasi neresinden bakarsan bak bu ligin kalitesini 2-3 gomlek yukselticekdir gelece 3-4 sene icerisinde tupcunun geldiginden beri Turk futbolu icin yaptigi tek olumlu gelisme

26. Default

dostlar ekşi sözlük'ten bir arkadaş yapmış yamayı saygısızlık olmasın diye direk linkini değil entry'nin linkini vereyim ;

https://eksisozluk.com/entry/48180441

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

"Kulüplerin vergi borcu, oyuncuya borcu, UEFA'ya borcu varsa, transfer yapamayacaklar."

Eğer gerçekten bu ilkeye uyulursa zaten ligde içinde büyük kulüplerin de olduğu 13-14 takım transfer yapamaz.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

kural fm için güzel oldu ama tam anlamıyla gerçekçilik olur mu örneğin mali kriterlere uymayan x bir kulup transfer yapamazken oyuna bu nasıl geçer vergi borcu sgk borcu gibi krıterler var
    14 yabancı alabilmen için 14de türk olması şart oyun nasıl hesaplayacak ? ayrıca şubat yamasına yapmazlar tff önümüzdeki seneden itibaren dedi yamayı tam anlamıyla yapan olursa sevirim

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    "Kulüplerin vergi borcu, oyuncuya borcu, UEFA'ya borcu varsa, transfer yapamayacaklar."

Eğer gerçekten bu ilkeye uyulursa zaten ligde içinde büyük kulüplerin de olduğu 13-14 takım transfer yapamaz.
    Orada bir ibare daha var ama, FIFA ve UEFA tarafına gitmişse..

şu an 4 büyüklerin kadrollarında kontenjandan dolayı duran yerli oyunculardan bir kadro yaptım

sinan bolat serdar kesimal mustafa yumlu sabri tarık(sabri) olcan selçuk şahin yekta mehmet topuz mustafa pekdemek umut bulut
    ayrıca serdar aziz ozan tufan erkan zengin gibi oyuncular en fazla 2,5 3 milyon dolar ederler

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri