1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: [BURSASPOR] Şampiyonluğa Timsah Yürüyüşü-Sezon 1

Default [BURSASPOR] Şampiyonluğa Timsah Yürüyüşü-Sezon 1

BURSASPOR

Bursa'da faaliyet gösteren 5 amatör kulübün birleşmesinden doğdu. Akınspor, Acar İdman Yurdu, Demirçelikspor, İstiklalspor ve Pınarspor takımları birleşerek Bursaspor'u oluşturdular. Kulüp, renklerini Uludağ'ın karından ve ovanın yeşilinden aldı. Bursaspor'un amblemindeki 5 yıldız, kurucu takımları temsil ediyor.

ANKARAGÜCÜ İLE OLAN KARDEŞLİK

Bursaspor kulübünün kardeş kulübü Ankaragücü'dür. İki takımın taraftarları arasında kurulan bu ölümsüz dostluğun çok anlamlı bir de hikâyesi vardır. Ankara'da üniversitede okurken, Ankaragücü taraftarları içinde yer alan Bursasporlu Abdülkerim Bayraktar'ın Anadolu takımlarının dayanışması konusundaki örnek davranışı klasikleşir. Daha sonra Abdülkerim Bayraktar'ın 1993 yılında şehit olmasıyla efsane dostluk tam anlamıyla başlar. İki kulübün taraftarları gerek zaman zaman birbirlerinin maçlarına katılır gerekse dost şehrin plaka numarasına binaen Bursa'da her maçın 6. dakikasında Ankaragücü, Ankara'da da her maçın 16. dakikasında Bursaspor adına tezahüratlar yapılır. İki takımın karşılıklı maçları da ayrı bir tat söz konusudur, sahadaki çekişmenin yanı sıra tribünde kardeşlik hakimdir ve tam anlamıyla 1993 yılında başladığını söyleyebileceğimiz 'şehit emaneti' bu dostluğun sonsuza dek süreceği öngörülmektedir.

TARAFTAR GRUPLARI

Teksas PKK'ya karşı protest tavrı ile de tanınır. Bursaspor - Ankaragücü kardeşliğinin kurucusu Şehit Abdülkerim Bayraktar'da grubun bu tavrını tetikleyen unsurlardan biridir. Uzun süredir grubun liderliğini 'Paşa Selim' olarak da bilinen Selim Kurtulan yapmaktadır.
    Ayrıca diğer bir önemli taraftar grubu da Türkiye'de nadir görülen örneklerden biri olan Yeşil İnciler de tamamen bayanlardan oluşmasıyla dikkatleri üzerine toplayan diğer bir gruptur.
    Onun dışında Legend Texas, TSC, grup16, Radikal, Papazçeşme Gençlik, SAGS, Ünitimsah, Listim vb. gruplar da Bursasporlu taraftar gruplarına örnek olarak gösterilebilir.

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar, İyi Eğlenceler.
    Teşekkürler.

BAŞKANIMIZ
    RECEP BÖLÜKBAŞI

STADYUMUMUZ
    ATATÜRK STADI

TAKIMIMIZIN GENEL DURUMU

KADROMUZ

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar Hocam. Altyapıdan iyi oyuncular çıkarabilen bir kulüp Mevcut oyuncularda gayet gelecek vaadediyor

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Başarılar Hocam. Altyapıdan iyi oyuncular çıkarabilen bir kulüp Mevcut oyuncularda gayet gelecek vaadediyor
    Teşekkürler.Zaten gençlere odaklanmayı düşünüyorum.Ben bir Bursasporlu olarak Bursaspor'un son 5 yılda ki en iyi kadrosunun bu kadro olduğunu düşünüyorum ancak STSL genelinde parasal sıkıntılar olduğundan bu kadroyla en az 1 sene geçireceğimizi düşünüyorum.

Arkadaşlar yazmayı unut muşum TFF'nin yeni kullandığı 14+14 kuralıyla oynuyorum

Desene Kadroda Sağlam Bir Revizyon Olacak. Bol Şanslar Yeniden

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

yeni yama yeni kariyerler gösterecek bize. takipçinim

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. Gençlerinle ilerde fırtına gibi esersin.

Başarılar Dilerim
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2014

Başarılar Dilerim

Herkese teşekkür ederim.

Nesil
    2014
    Yer
    Bursa / Kütahya(üni)

Başarılar.