1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Mourinho'nun enkazı / inter operasyonu

Default Mourinho'nun enkazı / inter operasyonu

Herkese keyifli FM'ler ;
    Öncelikle belirtmek isterim ki : önceki kariyerim iş ve okulun aşırı zamanımı almaları sebebi ile başlamadan bitmişti.Artık iş benim için engel değil ve uzun kariyer için ilk adımı atma zamanı geldi..Bunun için de ilk takımımız ;

İNTERMİLANO..

iNTER'i alma amacım ;
    Mourinho'nun ardından bir türlü istenilen oyuncuların alınmaması ve alınan oyunculara haksız yere fazla maaş verilerek kulübü iyice borç batağına sürüklemek akıl mantık işi değildi..Ve birinin bu gidişe bir son vermesi gerekiyordu..

Kariyerin ilk senesinde kullanacağım taktiği , takımdan olumlu geri dönüş alırsam sitede paylaşmayı düşünüyorum..Her seride olduğu gibi bu seride de taktik paylaşmadan olmaz

Yeniden Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

başarılar inter sevdiğim bir kulüp umarım juventusa karşılık verebilirsin

Nesil
    2014

Domenico Berardi'yi alırsan en sıkı takipçin olurum. Başarılar

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

latocum başarılar sana bu sefer dikiş tuttururuz inşallah

Herkese teşekkürler arkadaşlar..Uzun soluklu bir kariyer olacak buna inanıyorum..
    Berardi'yi ise almaya çalışacağız ama Juventus sorun çıkaracak gibi..

Kariyere sezon başında değil de sezon ortasında geldim..Yarım sezonu menajer eklemeden random geldim..Bakalım bensiz İnter neler yapmış..

Takıma gelir gelmez önce teknik kadromu yeniden yapılandırdım..Pek çok teknik yardımcı ile yollarımızı ayırdık..

Ardından takıma takviye yapmaya başladık.
    İŞTE YENİ OYUNCULARIMIZ ;

GİL ROMERO : Lucas Romero benim oyunda keşfettiğim isimlerden birisiydi.Sonrasında iyice kendinden söz ettirdi.Bu sebepten dolayı Lucas'ın ardında kalan GİL ROMERO'yu kadromuza dahil ettik.

DAVİDE SANTON : İnter altyapısında kendine yer edinen ve Mourinho ile yıldızı parlayan genç isim İngiltere'de şanssız sezonlar geçirdi.Bizde kendisine yeniden kucak açtık ve eski günlere beraber döneceğiz.

KRYCHOWİAK : M'VİLA'nın yedeği olan MEDEL'in yetersiz olması sebebi ile kadromuza dahil ettik.Serbest kalma bedelinin de hakettiğinden düşük olması kendisini cazip kıldı..

PERUZZİ :
    Sağ bek arayışımızı İtalya sınırları içerisinde bulduk.Sadece defansif anlamda değil ofansif anlamda da takımı taşıyacağını düşünüyoruz.

OTAMENDİ : Defans oyuncularımızın yetersizliği ile defansa takviyede bulunmak için sıkı sıkıya oyuncu aradık.Vidic'in yaşının ilerlemesi bu arayışta en belirleyici etmendi.Kararımızı da Arjantinli oyuncudan yana kullandık.Otamendi'yi almamın sebebi biraz duygusal oldu.Zamanında elimde büyüyen bir oyuncu olduğu için bu karar kaçınılmazdı.Yaşının da tecrübeli sayılabilecek seviyede olması bizim avantajımız..

ODEGAARD : Genç yıldız adayını o kadar televizyondan izledikten sonra takıma kazandırmamak olmazdı.Ama kendisi ile ilgili çok farklı bir planımız var.Uyum sağlar mı sağlayamaz mı bilemiyorum ama ben kendisine güveniyorum.Bakalım nasıl bir rol üstlenecek..

Rodrigo Palacio'yu elden çıkarmayı düşündüğümüz için forvet arayışındaydık.Tecrübeli bir isim arayışında iken birden sürpriz bir haber aldık.Fierro'nun sezon sonunda serbest kalacağını duyar duymaz hemen kadromuza dahil ettik.

Transferlerimizi takıma daha çabuk uyum sağlaması için kampa dahil ettik.Devre arasını en iyi şekilde değerlendirdik ve 2.yarıya hazırdık artık.
    Ama ne kadar çalışsak da benim takıma yeni gelmem ve yeni bir sistem oturtmak istemem haliyle uyumsuzluk çıkarıyordu.

Bu durumlara rağmen CHİEVO ile ilk maçımıza çıktık.

İlk maçımıza göre gayet iyi bir oyun sergiledik.İyi pas yaptık ama pas trafiğimiz biraz sıkıntılıydı.Şutlarımız iyiydi ama kaleyi bulmayı zorlandık.Deplasmanda kazanmak güzel de olsa hatalarımız üzerinde çalışmalara devam edeceğiz.
    Rakibimiz düşük seviye gibi görünse de ilk maçımızda rakibimizin yaptığı pas şu şekildeydi ;

Takımın başında 2. maçım ise JUVE karşısındaydı.Evimizde oynanacak maç bizim için avantaj olarak görünse de rakibin Juve olması soru işaretleri ile dolduruyordu kafamızı..
    Maça hızlı başladık ve erken sayılabilecek goller bulduk.Bunun üzerine takımı tamamen kontra oynamaya yönelttim.Bunun da meyvesini bir kontra sırasında Vidal'in sert hareketi sonrasında kırmızı kart görmesi ile aldık.Ve o dakikadan sonra oyunu iyice soğuttuk ve istediğimizi aldık.

Juve maçı ile kendimizden geçmiştik ama sırada CAGLİARİ vardı.Yine evimizde oynayacaktık ama bu sefer İtalya Kupası için savaşacaktık.

Rakip karşısında çok pas yapsak da yapılan top kayıpları takımın daha uyum sağlamadığını gösterdi.Zaman bize ilaç olacak.Buna rağmen rakibin karşımızdaki ortalama pozisyonu güzel işler başaracağımızı gösterdi.

Bakalım transferin son günlerinde kadromuza takviye yapacak mıyız?
    Kimler ile yollarımızı ayıracağız?

7. Default

her zaman olduğu gibi harika başlamışsın abi taktiği merakla bekliyoruz...

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. Ben yine şimşekleri beklerdim
    Güzel başlangıç yapmışsın

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

güzel başlamışız . devamını bekliyoruz

güsel başlamışız

Sırada ki maç zorlu Milan deplasmanı..Giderek taktiğe uyum sağlayan oyuncular bizi sevindirse de daha uyum eksikliğimiz göz ardı edilmemeli..

Milan karşısında zafer kazanmak takımı havaya sokmuştu.Ama şimdi de karşımızda Mor Menekşeler var..
    Takımın başında olduğumdan bu yana oynadığımız en iyi oyundu..Takım büyük ölçüde taktikte istediklerimi sahaya yansıttı.Rakibe pas yaptırmadık ve sahaya dizilişlerini altüst ettik.

Cagliari karşısında da güzel bir oyun sergileyerek zirve yarışına devam ettik.

Udinese karşısında deplasmanda olmamıza rağmen çok iyi bir oyun ortaya koyduk.Ama son vuruşlarda ki beceriksizliğimiz az kalsın sürpriz bir puan kaybı yaşamamıza sebep olacaktı.

HÜCUM BÖLHESİNDE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA ÇARE OLMASI İÇİN TRANSFERİN SON GÜNÜNDE TAM DA İSTEDİĞİM BİR İSİME İMZA ATTIRDIK.

LORENZO İNSİGNE

Transfere çok para harcasak da gelecek yıllarda takımın iskeleti bu isimlerden oluşacak.Ama satılan oyuncuların bu kadar kelepir fiyata gitmesi gerçekten sinir bozucu.Çünkü çoğu ayrılan isme maaş ödemeye hala devam edeceğiz.Sezon sonunda ise geri kalan kısım ile yollarımız ayrılacak..

Evimizde oynadığımız ve takımdan büyük beklentilerde olduğumuz CESENA maçında resmen dondok kaldık.Bu kadar beceriksiz nasıl oldular anlam veremiyorum.İNSİGNE bi an önce uyum sağlamalı ve kadrodaki yerini almalı..

Cesena maçının ardından forvet oyuncularımız ile bir araya gelerek durum toplantısı yaptık..Onlar da kendi performanslarından memnun değildi ve daha iyi olacaklarının sözünü verdi.Sonrasında ise AVRUPA LİGİ maçında Moskova karşısında deplasmanda olmamıza rağmen şov yaptık.

Kendi evimizde de güzel oyunumuzu skora yansıtarak turu çok güzel bir şekilde atlatıyoruz..

Sampdoria karşısında resmen FİERRO şov vardı..Maçı resmen tek başına kazandırdı bize.Genç oyuncunun deplasmanda bu şekilde güzel bir oyun ortaya koyması gelecek adına yüzümüzü güldürdü.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Çok para harcasanda iyi işler çıkarmışsın. Roma hiçmi takılmıyor ya

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Çok para harcasanda iyi işler çıkarmışsın. Roma hiçmi takılmıyor ya

Takılmak ne kelime çelme atan bile yok ; önceki yılın hırsı ile oynuyorlar sanırım

Roma ile İtalya Kupası yarı finalinde karşılaştık.Güzel de bir oyun ortaya koysak da kaleyi bulmak oyuncular için oldukça zor oldu..

ROMA'yı sahasına hapsettik.

Ligde ise VERONA karşısında kolay bir 3 puan alarak ROMA'nın puan kaybetmesini bekliyoruz.

AVRUPA LİGİ mücadelesinde Almanya'da WOLFSBURG'a konuk olduk.İnter menajeri olarak ilk mağlubiyetimi aldığımız maçta güzel bir oyun ortaya koysak da forvetlerimizin başarısızlığı canımızı sıkmaya devam etti..

Wolfsburg rövaşından önce Torino maçımız vardı.Bu maçta as oyuncuları dinlendirdik ve genç oyunculara şans verdik.Odegaard'ın golü ile kazanıp yolumuza devam ettik ama Roma'nın haftayı puansız kapatması yüzümüzü güldürdü..

1-0'ın rövanşında evimizde oynama avantajını iyi kullandık.İlk yarı çok iyi bir oyun ortaya koyarak avantajı yakaladık ve 2. yarı biraz daha geriye çekildik.Zor anlar yaşasak da kazasız belasız dakikaları atlattık.Beklerimizin golleri ile üst tura adımızı yazdırarak TOTTENHAM'ın rakibi olduk..

Avrupa'da yolumuza devam etmek morallerimizi yükseltmişti ama Sassuolo karşısında beklenmedik puan kaybı yine bizi sinir etti.Pek çok net pozisyonları yakalayıp da atamamak ve yenilen kolay goller daha fazla tecrübe kazanmamız gerektirdiğini gösterdi.
    Roma'nın kazanması ise avantajımızı geri elimizden aldı.

PARMA karşısında fırtına gibi oynasak da önceki maç hala akıllardaydı.Pozisyon yakalamakta sıkıntı çekmiyorduk ama sonuç almakta sorunumuz var.Bu maçta durumu kurtarmış olsak da uzun vadede güvenilmeyecek bir durum.

4-1'in rövanşında ROMA karşısında yedek ağırlıklı kadromuzu sahaya sürdük ve oyun planımızı daha defansif yaptık.İyi bir oyun ortaya koysak da son dakikada unutulmaz İtalyan maçı Roma'ya kazandırsada tur bizimdi..Finalde rakip JUVE...

NAPOLİ karşısında maça hızlı başladık.Eski Napolili İnsigne'nin golü ile öne geçtik.Ama ardından 3 tane duran toptan gol yemek resmen beni çıldırttı.Yenilen 3 golün de duran toptan yenilmesi kimi çıldırtmaz ki? Roma'ya avantajı altın tepside sunduk..

14. Default

Abi iyi gidiyosun bence,taktigi ne zaman paylasirsin

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Sezonu en az 2 kupa ile bitireceğimizden adım gibi eminim

şampiyon olursun abi . seni daha öncelerden tanıyoruz .kimleri şampiyon yaptın İnter'i de yaparsın

transferlere çok yüksek meblağlar yatırmışsın umarım karşılığını alırsın

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam son zamanlarda forvetlerde gol atma sorunu var. Ben benimkiler beceriksiz diye düşünüyordum.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar..Transfere fazla para ödedik ama ilerleyen sezonlarda bu paranın kat ve kat karşılığını alacağız.Ben buna inanıyorum..

Taktiği ise daha tam anlamı ile hazırlayamadım..Hücum anlamında gayet iyiyiz ama takım halinde defans yapmakta biraz pürüz var..Onu da giderdikten sonra paylaşacağım..

Tottenham ile çıktığımız Avrupa Ligi maçı resmen kıran kırana geçti.Büyük heyecana sahne olsa da kazanan taraf biz olamadık..İcardi'nin ilk yarıda kaçırdığı penaltı maçın seyrini bir anda değiştirdi..

Ligde ise Atalanta karşısında çok iyi bir takım oyunu oynayarak kazanmayı bildik.Tottenham maçı öncesi iyi bir moral oldu..

2-1'in rövanşında Tottenham'ı sahamıza adeta gömdük.Atalanta maçının devamı gibiydi.
    Yarı finalde rakip DORTMUND..

Tottenham maçının sarhoşluğu takımda hala devam ediyordu ve bu da Empoli karşında gayet net görüldü.Rakibe pek pozisyon vermesek de 3 gol yemek bize yakışmadı..

Sırada ki maç ROMA'ya karşıydı.Son haftalara girildikçe yapılan hatalar onarılamaz duruma gelebilirdi..İşte bu maç da öyle bir maçtı..Kaybeden taraf moral olarak havlu atacaktı..Bizim avantajımız ise kendi sahamızda oynamamızdı.

Roma maçının harika sonucu ve güzel oyunu ile takım iyice kenetlenmişti.Bu kenetlenme ile GENOA'yı da devirmeyi başardık.Güzel oyun ile bunu başarmak ise ayrı keyif verdi..

AVRUPA LİGİ yarı final ilk maçında Dortmund'u sahamızda ağırladık.Net bir skor alarak final için yerimizi ayırttık sayılır..

Rövanş maçında ise takımı bir tık daha defans ağırlıklı çıkardım.Sonuçta Dortmund tribünlerine karşı oynayacaktık.Nitekim istediğimizi de aldık ve finalde SHAKHTAR ile kupa savaşı vereceğiz.

Dortmund maçının yorgunluğu takımı olumsuz etkilemişti.Ama sırada ki maç 2.sıraya yerleşen JUVE maçıydı.Bu sebeplerden dolayı risk almak istemedik ve maçı kazanmak yerine rakibi bozma amacı ile oynadık.İstediğimizi de aldık.Son 2 haftaya girerken artık İNTER ŞAMPİ... diyebiliriz.
    JUVE'nin pas trafiği ise şekilde görüldüğü üzere..

20. Default

Abi harika basarilar yakalamissin taktik icin sabirsizlaniyorum

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güzel işler başarmışsın. Ligde tek beraberlik bile seni şampiyon yapar. AL de ise Shaktarı rahat geçeceğini düşünüyorum.

1 puan almak şampiyon olmak için bize yetiyordu ama takım 2.yarıya karakter koyarak Milan'ı devirdi ve şampiyonluğu getirdi.

SHAKHTAR ile AVRUPA LİGİ final maçı beklediğimizden kolay geçti.İcardi kaçırdığı penaltı ile kafamızda soru işareti bıraktı.Ama ilk yarının sonunda ve ikinci yarının başında attığı gollerle kupayı bize getirdi.

Hem kupa bizim ; hemde gol ve asist kralı bizden..

2 kupa kazanmıştık ve 3. kupa da sadece 90 dakika uzağımızdaydı.Ligde 2.sırada yer alan Juve ile İtalya Kupası finalinde karşı karşıya gelmek biraz intikam gibi görülse de sahada her maç aynı hırs yer alıyor.
    Maça iyi başladık iyi bir oyun ortaya koyduk ama skor olarak sahaya yansıtamadık.Uzatmaya giden maçta skor hala bozulmayınca seri penaltı atışları sonucu kupayı Juve'ye hediye ettik..

Sezonu 2 kupa ile kapatmak güzel oldu ; ilk sene için..
    İtalya Kupası'nı penaltılarla kaybetmek can sıkıcı oldu ama seneye işimiz çok daha zor..Rakipler daha da kamçılanacak ve yeni transferlerimiz takıma uyum sağlayacak derken sıkıntılı günler bizi bekliyor.Şampiyonlar Ligi'nin zorluğu ise ayrı bir problem..
    Bakalım gelecek sezon neler olacak?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tebrik ederim. Çıta yükseldi artık ona göre transferlerde gelecektir.

Mourinho'nun yadigarı şampiyonlar ligi şmapiyonu takım desen daha mantıklı olurdu Başarılar

Nesil
    2014

Kovacic'i izlemesi çok keyifli oyuna katkısı harika oluyor ilerleyen senelerde katkı olarak çok daha verimli olacaktır. Şampiyonluk için tebrikler Seria A'de sıralama İnter dışında olması gerektiği gib olmuş Milan yine kopmuş Juve ve Roma alt alta, yeni sezonda büyük maçlarda takımı taşıyacak Reus veya Adnan gibi bir oyuncu olmalı bu takımda

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri