1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: Stadsız Beşiktaş ile GURURLAN!

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Default Stadsız Beşiktaş ile GURURLAN!

Merhabalar Turksportal Ailesi.

Beşiktaşın tarihi

KURULUŞ
    1902 sonbaharında Beşiktaş Serencebey Mahallesi'nde, o zamanın Medine Muhafızı olan Osman Paşa'nın konağının bahçesinde, 22 kişilik genç grup, haftanın bazı günlerinde toplanıp jimnastik hareketleri yapmaktaydı. Başta Osman Paşa'nın oğulları Mehmet Şamil ve Hüseyin Bereket ile mahellenin gençlerinden Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti ve Şevket Beyler’in aralarında bulunduğu gençlerin ilk ilgilendikleri spor branşları, özellikle barfiks, paralel, güreş, halter, aletli ve aletsiz jimnastikti. O sıralarda siyasi hareketler dolayısıyla her türlü toplanmadan ürkerek hafiyeler dolaştıran 2. Abdülhamit'in adamları Serencebey'deki bu toplanmaları haber alınca, spor yapan gençler bir baskınla karakola götürüldü. Bu sporcu gençlerin bir kısmının saray erkanına yakın olması, ayrıca o dönemlerde kötü gözle bakılan futbol oynamadıkları ve sadece beden hareketleri yaptıklarını belirtmeleriyle gergin durum yumuşadı. Hatta saray çevresinden Şeyhzade Abdülhalim bu sporcuları destekledi ve sık sık antrenmanları seyretmeye başladı. Ünlü boksör ve güreşçi Kenan Bey de antrenmanlara gelerek güreş ve boks hareketleri göstermeye başladı.
    1903 Mart'ında ise özel bir izinle Bereket Jimnastik Kulübü kuruldu. 1908'de Meşrutiyet'in ilanıyla sportif hareketler biraz daha serbestlik kazandı. 31 Mart 1909'daki siyasi olaylardan sonra Edirne'de bulunan Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, Hareket Ordusu ile İstanbul'a geldi. Siyasi olaylar yatıştıktan sonra iyi bir eskrim hocası olan Fuat Balkan ile başta güreş ve halter sporlarını yapan Mazhar Kazancı, Serencebey'de jimnastik yapan gençleri bularak birlikte spor yapma fikrini kabul ettirdi. Fuat Balkan, Ihlamur'daki evinin altındaki yeri, kulüp merkezi yaptı ve Bereket Jimnastik Kulübü'nün adı Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirildi. Böylece jimnastik, güreş, boks, eskrim ve atletizmin ön planda tutulduğu güçlü bir spor kulübü meydana geldi. Fuat Bey'in arkadaşları Refik ve Şerafettin Beyler de iyi birer eskrimciydi.

Bu arada Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey'in teşvikiyle Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü, 13 Ocak 1910 tarihinde tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu. Semtin gençlerinin bu spor kulübüne ilgisi büyüdü ve spor yapan üyelerin sayısı bir anda 150'ye yükseldi. Kulübün merkezi de Ihlamur'dan Akaretler'de 49 numaralı binaya taşındı. Bir süre sonra bu bina da küçük gelince, yine Akaretler'de 84 numaralı binaya geçildi. Bu binanın arkasındaki bahçe de bir spor sahası haline getirildi.

Renkleri, Bayrağı ve Arması

Kulübün temsil renkleri siyah ve beyazdır. Gerektiğinde yedek rengi kırmızıdır.
    Kulübün bayrağı, boyu eninin bir buçuk katı olan eşit ende ve yatay yönde, ikisi üst ve alt kenarda, birisi ortada siyah ile iki beyaz şerit ve sol üst köşesinde bayrak büyüklüğünün 1/8'ine eşit Türk Bayrağı'nı içerir.
    Kulübün arması (rozeti) ortada ay yıldızı yukarı bakan Türk Bayrağı, üstünde siyah zemine isabet eden beyaz, beyaz zemine isabet eden siyah olmak üzere BJK ve bayrağın altında 1903 yılı bulunan yukarıdaki tarife uygun üç siyah, iki beyaz dikey çizgiden oluşan, aynı oranda değişik ölçülerde yapılan armadır (rozettir).
    Kulüp, yukarıdaki paragrafta yazılı anlatıma uygun armasının (rozetin) üzerine kanatları açık haldeki kartal şekli olan tescilli markasını da ikinci bir arma (rozet) olarak kullanabilir.

BEŞİKTAŞ İÇİN ELİNİ TAŞIN DEĞİL ATEŞİN ALTINA SOKAN BÜYÜK BAŞKAN.

EN AZ FİKRET ORMAN KADAR ÇALIŞAN 2. BAŞKANIMIZ

As Takım Kadromuz;

Yapım aşamasında olan Vodafone Arena Stadımız;

Beşiktaş ile ilk sezon hedeflerimiz şu şekildedir.

1. İlk sezon şampiyonlar ligi vizesi almak.
    2. Oyuncularımızın maksimum performanslarından yararlanmak.
    3. Tesislerimizi geliştirmek.

Kuralları okudum, kabul ediyorum.

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Başarılar dilerim.

Başarılar Dilerim

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

basarılar hocam

Başarılar.

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Gece vardiyasında çalıştığım için dün giremedim bugün sezonu açalım.
    Vira Bismillah

Haberler;
    Beşiktaş'ın hocası Slaven Bilic Amc (Gizli Forvet) arıyordu. ama onu engelleyen tek birşey vardı bütçe çok azdı elden bir oyuncu çıkarması gerekiyordu.

Personel Değişiklikleri;
    Nikola Jurcevic'i yetersiz gördüğümden dolayı yeni bir asistan manajer ile sözleşme imzalattım. takım konuşmaları, basın toplantıları, hazırlık maçlarımızı buna devrettim.

Transferler;
    Bu sezon ki ilk ve tek transferimiz bu.

Profili;

Taktiğimiz;
    4-2-3-1 Formasyonunda Kontra atak futbolu oynuyoruz

Antreman Programı ve Koçlar;

Hazırlık Maçları;

Çok şanssız bir hazırlık dönemi geçirdik ama takım taktiğe uyum sağlama açısından iyi bir kamp oldu.

Şampiyonlar Ligi;

Ön eleme maçında AEL Limassol ile eşleştik ve turu zorlanmadan geçtik;

Rafa, Demba ba iş birliği ile güzel bir galibiyetle döndük deplasmandan.

2. Etab

Geriye düşmemize rağmen iyi bir karakter ortaya koyduk, ve maçı kazandık.

Playoff'taki Rakibimiz Atletico Bilbao oldu..

Deplasmandan avantajlı dönüyoruz ama 2. maçta ipler elimizde bakalım Nolacak?

Ve iyi bir oyunla turu geçtik. Grubumuz İse Şu Şekilde Belli Oldu.

Şampiyonlar LİGİ

Borussia Dortmund ile 2-2 berabere kalarak başladık.

Henrikh Mkhitaryan gününde olmasa maç bizimdi.

Maç Sonu Toplantısı;
    Bilic; Oyundan çok memnunum, kimse oyundan kopmadı. iyi paşlaştık ama olmadı önümüzdeki maça 3 puan için çıkacağıTaraftarımız bu takıma güvensin.

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

SPOR TOTO SÜPER LİG
    TOPLU SONUÇLAR;

Sezonun en iyi maçını çıkardık. Lige iyi başladık.

Herşey Goran Pandev'in sakatlanmasıyla başladı, Burak girdi attı bizde maçı çevirdik, burak tekrar sahneye gelip ben burdayım mesajı verdi

Sezonun flaş takımı çaykur rizespor ile oynadığımız maçta skor 2-0'dan 2-2'ye çevirdik.
    Müthiş bir efor sergilediler skordan memnun olmasamda performanstan cok
    müteşekkirim

Fark Atacağımız Maçtan 2-1 Skorla Ayrıldık, birde berabere bitecekti utanmasa

Hangi temayı kullanıyorsun hocam?

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Quote Originally Posted by SilverSpy View Post
    Hangi temayı kullanıyorsun hocam?
    Helveticalite Rebooted temasını kullanıyorum yabancı bir siteden bulmuştum.

Quote Originally Posted by xRa View Post
    Helveticalite Rebooted temasını kullanıyorum yabancı bir siteden bulmuştum.
    HelveticaLite Rebooted Skin for FM15 v1.0

Burada mevcut buldum, teşekkür ederim.

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Enteresan bir maç oldu haketmediğimiz bir şekilde 3-0 geriye düştük 3-3'e getirmek için müthiş bir efor sarfettik. Performanstan çok memnunum.

Lig'de form tutmaya başladık güzel oyun ile güzel sonuç aldık.

Yenilgisiz Devam Ediyoruz.

Rakip Barcelonaydı fazla söylenecek söz yok ezdiler!

Son dönemlerdeki düşük performansından dolayı Gökhan Töre'ye fırça attık, antremanlar ağır geliyormuş bu küçük beyfendiye oysa ki antreman yoğunluğu orta bütün takımda. 24 mutlu var 1 bu mutsuz

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Quote Originally Posted by SilverSpy View Post
    HelveticaLite Rebooted Skin for FM15 v1.0

Burada mevcut buldum, teşekkür ederim.
    bulduğuna sevindim.

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Haberler;

Oyuncular;

Şampiyonlar Ligi
    Grubumuza göre iyi bir performans sergiliyoruz.
    Last edited by xRa : 04.Şubat.2015 at 17:49

takım çok enterasan bir performans sergiliyor sonuçlar dengesiz gibi gözüküyor fakat barça ve dortmund beraberlikleri şl de büyük başarı olmuş senin için

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

3 kulvarda da çok iyi gidiyorsun.ŞL grubun çok zor gelmiş ama iyi maçlar çıkarmışsın

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    takım çok enterasan bir performans sergiliyor sonuçlar dengesiz gibi gözüküyor fakat barça ve dortmund beraberlikleri şl de büyük başarı olmuş senin için
    Evet, defansta küçük problemler var çözemediğim. sonuçlar bu yüzden dengesiz.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    3 kulvarda da çok iyi gidiyorsun.ŞL grubun çok zor gelmiş ama iyi maçlar çıkarmışsın
    Bu formu devam ettireceğiz insallah beraberlik sonuclarını minimum seviyeye düşürmeye çalısıyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Gönen

ben gidiyorum arkadaş

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri