Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: FM 16 Beklentileriniz...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Default FM 16 Beklentileriniz...

Evet arkadaşlar Kasım ayına kısa bir süre kalmışken yeni oyundan beklentileriniz ve''artık yeter,bu yıl da bu olmasın'' dediğiniz durumlar nelerdir.

1- Şu aptalca transfer hatalarından kurtulsak ( Benim 20 milyon verdiğim adamı başka takıma 4 milyona satmaları gibi)

2- Ahhh o kaleciler yok mu kaleciler yazmaya başlasam roman olur....

3- Küme düşme adayı takımı ligde 2-3 kere şampiyon yapıp dünya çapında üne kavuşturduktan sonra sırf oyuncular mutsuz oldu diye kovulma saçmalığı...

4- Milli takımın hazırlık maçında 45 oynatın talimatı verilen yıldız forvetin 89 dakika sahada kalıp ayağını kırması..(bu madde şampiyonluğa mal olduğu için özellikle tarafımdan şiddetle kınanmaktadır)

5- Bazı maçları ne yaparsam yapayım çevirememek. (örneğin kendi evinde lig sonuncusu rakiple 90. dk.da yenilen golle berabere kalmak)

6- Rakip takımların saçma transfer politikaları...

Şu an aklıma gelenler bunlar...ama illaki sizlerde de vardır birşeyler....
    Last edited by La BruJiTa : 10.Ağustos.2015 at 23:40 Reason: yazım hatası

beklentim yok benim. bundan sonra iflah olmaz bu oyun her sene aynı hatalar.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    beklentim yok benim. bundan sonra iflah olmaz bu oyun her sene aynı hatalar.
    umut fakirin ekmeği ne yaparsın daha iyisi varda biz mi oynamadık...keşke bir rakipleri olsada ayakları biraz yere bassa...

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Azıcıcık yönetim sadakatı istiyorum sadece.

Gerçekte David moyes un evertonda onca senedir elle tutulur bi başarısı olmamasına rağmen kovulmadan kalmasına rağmen ben 6 sene içinde evertona 1 cl 2 pl 2 fa cup kazandım evertonda onca da para kazandık adam satarak. ama 7. sene ligde 11 . olduk direk kovdular . özellikle premier lig de antrenör kovmak daha zorlaşmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Beklenti çok ama zerre umudum yok..
    Yine yok basın toplantısına 3 saçma soru daha ekledik, yok 3d maç motoruna 2 yeni gol sevinci ekledik diye reklamlara başlarlar yakında...

Nesil
    2006
    Yer
    06

Sanıyorum bu sene dinamik "ezeli rakip" olayını getirecekler. Güzel bir özellik.

Pek bir beklentim yok benim

Nesil
    2014

En önemlisi sakatlık olayını kesin düzeltmeliler. Bu yıl özellikle onu bekliycem hala aynı saçmalıklar varsa bu yıl almıycam ayrıca oyun artık kendini aşamlı GTA 5 60 gbyt, FM 15 3 gbyt niye bu kadar küçük boyutta yapıyorlar hiç anlamıyorum hani GTA tamam uçuk bir örnekte en kötü çıkan oyunlar şuan 14-15 gbyt, FM15 bu yıl 10 gbyt'lık dopdolu bir oyun çıkarmalı
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Yapay zekayı iyileştirsinler

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Her yıl bir çoğumuz böyle umuyoruz, bir çoğumuz için de klişe olacak ama CM 03/04 efsanesini yeniden yaşatacak hatta o efsaneyi daha da ileri götürecek yeni bir efsane oyun olması dileğiyle

Yeni transferler 2 ay sonra yeni sözleşme istemesin

Bir oyuncuya takımlar talip oldugu zaman satınca takımdakiler niye sattin, satmayinca niye satmadin diye isyan ediyorlar.

Kupalar kazandigimizda 2 mesajla geçiştirilmesin.

Gercek hayatta Nani, RvP, Poldi, Gomez Türkiye ye gelirken oyunda bu cok zor. Buna bi ayar verilmeli.

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arkadaşlar geçen sene ön sipariş verenlere BETA tam olarak hangi gün yüklenmişti ?

Tek beklentim de takımların artık transfer politikalarına sahip olmaları. 10 tane falan politika belirlenip takımlara eklenmeli. " Gençlere yatırım yapar." ya da " Yıldız almazsa hayata küser." gibi. Gidip ligde şampiyonluğun favorisi takımlar beleşten orta seviye adamları toplamasın ya da kümede kalma savaşı veren takım transfer hakkının hepsinin 17 yaşında çocuklardan yana kullanmasın.

Eğer derseniz bir politika onlarca yıl sabit kalır mı diye ? Hayır. Gelen hocaya, yönetime göre değişebilir. Sallıyorum Milan oyuna " tecrübeli isimleri tercih eder" diye başlasa da altyapıdan çıkan futbolculardan hayalkırıklığı yaşarsa ya da iyi bir kimya yakalayıp on sene gidecek bir ilk 11 kurarsa o politika " Genç oyunculara yönelir." tarzı olsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

4- Milli takımın hazırlık maçında 45 oynatın talimatı verilen yıldız forvetin 89 dakika sahada kalıp ayağını kırması..(bu madde şampiyonluğa mal olduğu için özellikle tarafımdan şiddetle kınanmaktadır)

Aslında bu konuda bir yaptırımımız olmadığı için rica niteliğinde oluyor. Ben de Milli Takım çalıştırırken çiğniyordum 45 dakika olayını, sonra gelip kulüp teknik direktörü çatıyordu.
    Hatta yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz yıllarda Milli Takımımızda böyle bir tartışma yaşanmıştı. Biz de çatabiliyor muyuz bilmiyorum ama

Bence oyuna çok yeni özellikler eklemek veya radikal değişiklikler yapmalarına gerek yok.

Her seride olduğu gibi son güncellemelerle değil de ilk çıktığında çıldırtmadan oynanabilir durumda olması benim için yeterli. Demek istediğim 16.1 veya 16.2 güncellemesinde destan gibi düzeltilen eksikler ve hatalar olmasın.

Seriden seriye de gelişimler olduğunu ben gözlemledim açıkçası. Mesela ben bu seride kornerden attığı gollerle gol kralı olan bir stopere rastlamadım henüz.

Pek çoğumuzun yıllardır oynadığı bir oyun zaten, bazı şeylere alıştık ve bazı şeylere göz yumabiliyoruz nasıl olsa.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bu konuyu bekliyordum ne zamandır o kadar doluyum ki

Öncellikle bu oyunu CM 98-99'dan beri oynuyorum 4 senedir orjinal alıyorum her yıl almicam desem de...Beklentilerim mi?

1-Artık şu yapay zekanın transfer politikalarını düzeltmeleri bizim mi iletmemiz lazım yoksa burdaki ekibin mi ama bunun düzelmesi gereken en önemli konu olduğunu düşünüyorum.Bir süre sonra oyunda ne zevk kalıyor ne tat.

2-Sakatlık,evet doğru idman yapılması gereksin ama şu sakatlık işine bazen ne yapılırsa yapılsın çözüm bulunmuyor.

3-FM 2015 her sene devam eden artarak devam eden hayal kırıklıklarının oyunu sadece 2 ay oynayabilmeme sebep olan halı saha maçı havasında geçmesi 0-0 biten maç nerdeyse yok gibi gol ortalamalrı maçların 4-5 oyundan soğuttular resmen

4-Türkiye araştırmacılarına 3 senedir şu nasıl farkedilmiyor anlamıyorum Türkiyenin 2.kademe ligi süper ligten sonra gelen ligin en önemli maçı playoff maçını 3 senedir nasıl olurda tarafız sahada değilde tek maç usülü ev sahibi olarak iletilir.Taşın altına da elimi sokayım eğer kimse araştırmıyorsa Türkiye liglerinin statüsü konusunda destek olabilirim

sırf tadını alabilmek için direk paraı bastığım ender oyunlardan isteklerimi yazsam roman olur porto ile 4 sene şampiyon oldum üst üste brahimi gelmiş takımı güçlendir diyor wayne rooey 34 yaşında 250 bin haftalık almadan takıma gelmiyor transfer paraları uçuk yapay zeka ölü kenarda köşede bulduğuun oyunculara direk 50 60m fiyat biçiliyor bezdim yav cidden bezdim daha yazarımda forumun karakter sayısı yetmez bu oyun cidden iflah olmaz

Yeni FM'den en büyük beklentim ;
    -Lisanslama....her seride yamayla uğraşmak çok saçma, kulüplerin ve organizasyonların logoları,formaları ve oyuncu yüzleri mutlaka olmalı.
    -Onun dışında oyun 3-4 sene sonunda gerçekliğini yitiriyor. Regenler mevcut düzeni istila ediyor. Bunun daha düzenli aşama aşama olması daha makul olur.
    -Aldığım oyuncunun gelişimini 6'şar aylık ya da yıllık bana gösterebilmeli oyun X oyuncuyu 31.12.2015'te aldım 31.12.2016'da profiliyle kıyaslama yapabilmeliyim....

1) her yıl oyunda Beşiktaş'ı alıyorum.
    fakat 2. sezondan itibaren ligin tadı kaçıyor.
    Fenerbahçe PA'sı 140 olan oyuncuyu 10 Milyona alıp her yıl başarısız oluyor.
    Galatasaray ortalama 130-140 PA'sı olan oyuncuları bedavaya alıyor.
    rakipler gerçek hayatta 2 yıl başarısız olsa takıma efsane oyuncular alır. Fakat oyunda her başarısız sezonun ardından daha kötü transfer yapıyorlar.

2018 yılında menajer ekle^den Galatasaray'a geçip transferler yaptım. 4 sezonda en yüksek 1 milyon bonservis ödemiş Galatasaray. Bütçesi 100 milyonu aşmıştı ben menajer eklediğimde.

2) Barcelona çöp bir oyuncuyu 20 milyon €'ya transfer ediyor. 6 ay sonra 3 milyona satılık listesine koyuyor. büyük kulüplerin bu tarz saçmalığı da çok fazla.

3) iyi bir taktik yapıyorsanız , rakip kim olursa olsun yenebiliyorsunuz. Misal ilk sezonumda taktiği oturttum diye chelsea'yi deplasmanda 5-0 yenebiliyorum. bu gerçekte imkansız birşey.

4)Ben Beşiktaş ile ŞL'de 2 defa çeyrek final oynadım 1 kez yarı final oynadım. 5 yıl üst üste şampiyon oldum ama kulübün efsanelerinden birisi olamadım bu kariyere sahipken yönetim 2 yıllık sözleşme önerdi ,ben 5 yıllık sözleşme istedim diye kovuldum çok saçma bir durum. Oyundan soğuttu , o gün bugün oynamıyorum oyunu.

gerçeklik katmaya çalışırken oyunu iyice saçma hale getirilmesi çok soğutuyor.
    son 5 seriyi çıkar çıkmaz orjinalini aldım. Fakat 2016 da almayacağım. bir süre bekleyeceğim. yorumlara bakarak karar veririm artık

parayı bastırınca transfer yapılabilmeli örnek 2015te van persie nani podolski gomez hayatta türk takımlarına gelmezdi buna bi çare bulmaları lazım örnek 32-33 yaşındaki yıldızlar türkiyeye ilk sezonda gelebilmeli hemen kulubün büyüklüğüne başarısına bakılmamalı örnek geçen sene fb ye bütçe vermediler transfer yapamadık biyerden para bulabilmeliyiz menejerlerin aldığı paraları harcayabilmesi lazım

Sözleşmelerden aldığımız parayı yine bi yerimize mi sokucaz afedersin ?
    Buna bi çare bulsunlar artık ya.Ya kulübe bağışlayalım bize bütçe oalrak dönsün ne bileyim yıldız bir oyuncu transferinde basalım parayı alalım adamı ? olmaz mı ? Çok mu şey istiyom yahu ?

Nesil
    2007

Artık bir şey beklemiyorum. Neden bilmiyorum ama oynama isteğim pek kalmadı. FM 2007'deki, FM 2008'deki heyecanı bir türlü alamıyorum(2009, 2010 ve 2011'i pek oynamadım, 2012, 2013, 2014 ve 2015 ise Steam'den aldım ama pek zevk alarak oynadığım söylenemez açıkçası zamanım biraz boldu 2007 2008'deki aldığım zevki aradım ama bulamadım alışkanlık gibi de oyunu almaya devam ettim, belki bu senede bu saçmalığa devam ederim). 3D, basitleştirilmiş antrenman ve taktik sistemi ve saçma sapan konuşmalar sarmadı bir türlü beni.

valla boşuna beklenti içerisine girmeyin, hayal kırıklığına uğrarsınız..

geçenlerde bir oyunda real ve Barcelona menajerleri aynı anda leicester menajerliği için ilgilendiğini açıkladı.. leicester'ın hiçbir başarısı falan yok bu arada

hadi canım dedim argo bir şekilde

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Açıkcası oyunda hata çok ama bu açıkları kullanmazsanız oyun daha zevkli hale gelebilir bence.Örneğin; ben duran top taktiği yapmıyorum artık, transferde 48 ay ve ekstradan bir ton seçeneği kullanmayın mesela ben 24 ay ve gelecek transfer yüzdesinin ötesine geçmiyorum anca teklif ettiğim kulüp kendi isterse kabul ediyorum, wonderkid isimleri gözlemcilerim keşfedene kadar almıyorum, ilk sene transfer yapmayarakta bu durumun önüne geçebilirsiniz malum hepsini fiyatı alıyor başını gidiyor.Ayrıca kendim 2 defanslı taktik kullanıyorum.Aslında bunu bile bırakmam lazım bence.Çünkü oyunda 4-4-2 gibi bilindik bir taktiğe karşı rakip takımlar nasıl 10 kişi defans yapılacağını biliyor ama kendi oluşturduğunuz taktikleri kullanmaya başladığınız da darmaduman oluyorlar.Tabi bu oyundan aldığım asıl zevk taktik yapmak olduğundan taktiğimi de standart taktik yapmıyacağım.
    Anlatmak istediğim 2008'den beri oynayan biri olarak bu oyunun bazı hataları asla düzelmeyecek bunu anladım.Çok beklenti içine girmeyin.Oyunu kolaylaştırmak yerine kendinize handikaplar yapın.Oyun biraz daha eğlenceli hale gelsin.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by marlo41 View Post
    Tek beklentim de takımların artık transfer politikalarına sahip olmaları. 10 tane falan politika belirlenip takımlara eklenmeli. " Gençlere yatırım yapar." ya da " Yıldız almazsa hayata küser." gibi. Gidip ligde şampiyonluğun favorisi takımlar beleşten orta seviye adamları toplamasın ya da kümede kalma savaşı veren takım transfer hakkının hepsinin 17 yaşında çocuklardan yana kullanmasın.

Eğer derseniz bir politika onlarca yıl sabit kalır mı diye ? Hayır. Gelen hocaya, yönetime göre değişebilir. Sallıyorum Milan oyuna " tecrübeli isimleri tercih eder" diye başlasa da altyapıdan çıkan futbolculardan hayalkırıklığı yaşarsa ya da iyi bir kimya yakalayıp on sene gidecek bir ilk 11 kurarsa o politika " Genç oyunculara yönelir." tarzı olsun.
    Bu fikir uygulanabilir aslında. Böyle bir sistem zor olmasa gerek.

Nesil
    2005

Herhangi yeni sürümle ilgili bilgi var mı peki arkadaşlar?

benim beklentim oyunu bu sene çıkarmamaları yönünde olacaktır. adam gibi oyun yapsınlar ondan sonra çıkarsınlar. illa bu sene çıkacaksa da 5 kuruş para vermem.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Yapımcı firma Sports Interactive'nin çok satan serinin en yeni oyunu öncekilere göre çok büyük yenilik ve geliştirmeler içerecek ve bunların büyük çoğunluğu da kulüp yönetimi deneyiminin daha kişisel ve özelleştirilebilir olmasını sağlayacak. Bu kişiselleştirme süreci santra vuruşundan önce, hatta menajer ilk işini kabul etmeden bile önce başlayacak. Bu yenilik seride ilk kez menajerlerin futbolcularla birlikte antrenman sahasına çıkmasını sağlayacak. 2015 ile gelen ve devam eden ve geliştirilen,Football Manager 2016 ciddi değişikliğe uğrayan diğer özelliklerine örnekler:
    - Finans yönetimi
    - İş görüşmeleri
    - Menajer geçmişi ve profil
    - Medya etkileşimi
    - Futbolcu rolleri
    - Futbolcu arama ve gözcülük
    - Tercih Edilen Futbolcu Hareketleri (PPM)
    - Antrenman
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Yapımcı firma Sports Interactive'nin çok satan serinin en yeni oyunu öncekilere göre çok büyük yenilik ve geliştirmeler içerecek ve bunların büyük çoğunluğu da kulüp yönetimi deneyiminin daha kişisel ve özelleştirilebilir olmasını sağlayacak. Bu kişiselleştirme süreci santra vuruşundan önce, hatta menajer ilk işini kabul etmeden bile önce başlayacak. Bu yenilik seride ilk kez menajerlerin futbolcularla birlikte antrenman sahasına çıkmasını sağlayacak. 2015 ile gelen ve devam eden ve geliştirilen,Football Manager 2016 ciddi değişikliğe uğrayan diğer özelliklerine örnekler:
    - Finans yönetimi
    - İş görüşmeleri
    - Menajer geçmişi ve profil
    - Medya etkileşimi
    - Futbolcu rolleri
    - Futbolcu arama ve gözcülük
    - Tercih Edilen Futbolcu Hareketleri (PPM)
    - Antrenman
    Bu oyunu çok uzun süredir oynayan benim gibi bir çok insan şu listeyi gördüğünde burun kıvırır diye tahmin ediyorum. Tamam 3D üzerine fazlaca gitmelerini satış stratejisi olarak anlayabilirim lakin neredeyse bütün oyuncuların bir çok forumda ortak olarak dile getirdikleri ''Yapay zeka'' sorununa el atmalarını beklemekten sıkılmaya başladım ben. FM 13 ve 14 ü neredeyse hiç oynamadım hataları yüzünden bu sene eli ayağı biraz düzeldi. Tamam dünyanın her klübünün transfer politikasını oyuna aktaramazsın anlıyorumda özellikle senin istediğin ve 15 milyon verdiğin adamı teklifi reddedip x bir takıma 5-6 milyona satmaları (bu satışların neredeyse hepsinde gelecek satıştan kar maddesi var eğer sizde pay verirseniz sizinki de kabul ediliyor genelde.),20 milyona adam alıp 1 sezon geçmeden ölü fiyatına satmaları ya da sizin 2 milyon vermeyeceğiniz adamlara 20-30 milyon para verip almaları cidden tadını kaçırıyor.Denge olmadığı için de oyundaki en önemli madde olan transfer sistemi bir yerden sonra patlıyor,5-6 sezon geçmeden hanedanlığınızı kuruyorsunuz ligde.Ne kadar yazsak da bu senede oyun yine bu tarz saçmalıklar yapmaya devam edecek. Bazen içimden kur 08 ya da 2012 editörle uğraş 1 hafta onları oyna diyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilacının çabuk çıkmasını bekliyorum fm 12 den beri orijinal alıyorum artık yeter

FM 2015 teki bazı hataları da düzeltsinler bir zahmet.
    1-50,000 kişilik stadyumda 5.000 taraftar olsa bile full seyirci gözükmesi.
    2-En kaliteli zemine sahip stadyumun zeminlerinin çamurdan farkı olmaması.
    3-Bir sezonda 20 maç oynattığın futbolcunun bile sürekli tekrarlayan ilk 11 de oynamak istiyorum diyip mutsuz olması saçmalığı.

Yenilik olarak yıldız sisteminin olduğu liglerde şampiyon oldukça logonun üstüne yıldız eklenebilir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri