Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 49 arası toplam 49 sonuç

Konu: Genç menajerin olgunlaşma serüveni

Karabükspor ile iyi kötü devam ediyorduk.Maddi konuların yaşattığı sıkıntılar gün geçtikçe kendini daha fazla belli ediyordu.Devre arasına adım adım yaklaştığımız günlerde değişen hiç birşey yoktu.Yönetim sadece antrenmana gekip oyuncuları takip ediyor , maçta protokol bölümüne geçerek maçı izliyordu.Başka bir işlevleri olmuyordu.

Devre arasına girmemize sayılı günler kala yönetim ile bir araya gelmiştik.Maddi durumu gayet iyi idare ettiğimizi ve böyle devam etmek istediklerini söylemişlerdi.Hocalarla birbirimize bakakalmıştık.Çünkü 2. yarıya mutlaka transfer yapmalıydık.Çünkü dar bir rotasyonumuz vardı ve sezonu bu şekilde tamamlayamazdık.Sezon başında Avrupa Ligi hedefi koymuştuk ama sanki küme düşmemek için bir maddi durumumuz vardı.Bazı önemli isimlerin sözleşmesi bitecekti ve onlara bile sözleşme imzalatamıyorduk.Ellerimizden kayıp gitmeleri an meselesiydi.Yönetime durumu izah etsem de pek de aldırış ettiklerini söyleyemem.Bu durumlardan sonra iyice sinirlenmiştim ve sert bir şekilde satılan oyuncuların bonservis bedellerine ne olduğunu sordum.Ardından onlara saçılan maaş bütçesini büyük bir biçimde azaltmamıza rağmen o yüzdenin bize neden aktarılmadığını sordum.Bunları dile getirirken başkan ses tonumdan rahatsız oldu ki , o da bana sert çıktı.

Bana bir şans verdiklerini ama benim nankörlük yaptığımı dile getirdi.Bunun üzerine iş artık önüne geçilemez bir hal aldı.Bana bir şans verilmesi doğruydu ama bana verilen sözlerin yerine getirilmemesi de yadsınamaz bir gerçekti.Böyle bir finansal yapıda anlaşmamıştık.Sert bir şekilde tartışmıştık o gün.Sesler fazlası ile yükselmişti.Artık geri dönüşü yoktu.Bu kulübün daha fazla hamallığını yapmayacaktım.Görevi bırakacağımı söyleyerek odadan çıkmıştım.Arkamdan Hasan ve Tayfur Hocam gelerek fevri davrandığımı dile getirdiler.Güzel bir ortam yakaladığımızı ve görevden ayrılmamamı söylediler.Ama ben artık son noktayı koymuştum ve geri dönüşüm yoktu.

Futbolcular antrenmandaydı.Yanlarına giderek küçük bir toplantı yaptık.Görevi bıraktığımı söyledikten sonra oyuncularda bir şaşkınlık oldu.Oldukça şaşırmışlardı ama ellerinden gelen bir durum da yoktu.Büyük bir üzüntü ile vedalaşıp birbirimize başarılar dileyerek kulüpten tamamen ayrıldım.
    Spoiler:  

Çok büyük bir hayal kırıklığım vardı.Keşke sezon başında ayrılsaydım.O zamanlar kariyerim açısından iyi olmaz diye kalmıştım ama pişmanlık olarak kaldı.Elde ettiğimiz başarıların getirisi bu olmamalıydı.Ama ne diyebilirsin ki..Futbolumuz o zamanlar çok yanlış kişilerce yönetiliyordu.

O sezon başka takıma gitmek istemiyordum.Dinlenmek ve eğitimime devam etmek istiyordum.Türkiye ve Almanya'dan pek çok teklif aldım.Ama o kulüpleri sezon sonuna kadar takım çalıştırmayacağımı belirterek reddettim.

Eğitimimi tamamlayıp antrenörlük lisansımı yükseltmek istiyordum.Ve bunun için de bir süre sonra İngiltere'ye gittim.Hem dil öğreniyordum hem de kurslara katılıyordum.Sürekli olarak maçlara gidiyordum.Premier Lig'den tutun da Konferans Ligi'ne kadar sayısız maça gittim.Maçları izlemekten çok saha kenarında ki teknik direktörleri takip ediyordum.Oyunculara yaklaşmalarından taktiksel yaklaşımlarına kadar pek çok konuda bilgi ediniyordum.Sadece maçlarla da yetinmiyor izin alabildiğim antrenmanları da izledim.Kendimi geliştirebileceğim kadar geliştirmem gerekiyordu.Boş durmak geriye gitmem demekti.Bu sebepten dolayı her zaman birşeyleri kovalamalıydım.

Bir gün Arsenal takımının antrenmanını izlerken yanıma birisi geldi.Kendini tanıtmadan yanımdaki koltuğa oturdu ve elimde ki kağıtlara baktı.Ardından yan tarafımda duran ve üzerinde notlarımın bulunduğu kağıtlara.Sonra tebessümde bulunarak konuşmaya başladık.Kucağımda ki kağıtlar İngilizce kursumun kağıtlarıydı ve antrenman izlerken bir yandan da ona çalışırdım.Yanı başımda duran kağıtlar ise antrenmanlarda aldığım notlardı.Bu konuları konuşuyorduk.Laf lafı açarken güzel bir muhabbet kurmuştuk.Bir süre konuşmadan oturduk.Ardından kendisini tanıttı.O kadar oturup muhabbet ettiğim kişi Wagner Ribeiro'ymuş.Dünya'ca ünlü bir futbolcu temsilcisi olan Ribeiro bazı futbolcuları ile görüşmek için gelmiş.Şans eseri karşılaşmıştık ve konuşmuştuk.İsmimi Gençler Şampiyonası'nda duymuş ve takibine almış beni.Şampiyonadan sonra ise neler yaptığımı da biliyordu.Ama beni burada görmek onu da şaşırtmıştı.Kendisine de durumu izah ettim ve beni takdir etti.Çünkü çoğu teknik adamın hiç durmadan başka kulübe transfer olacağını ve kendini geliştiremeyeceğini bizzat yaşamıştı.Yaptığım iş sayesinde takdir kazanmak gururumu okşamıştı.O günden sonra kendisi ile sürekli irtibat halindeydik.

Gün geçtikçe daha fazla futboldan kişilerle tanışıyor ve muhabbetimi ilerletiyordum.İngilizcemi de bu sayede pekiştiriyordum.Sayısız antrenörlerle tanışıp antrenmanlar hakkında konuştum.Deyim yerindeyse tam donanımlı bir menajerlik yolunda ilerlemeye devam ediyordum.Wagner Riberio da bu durumun fazkındaydı ve temsilci ihtiyacımın olduğunu söyledi.Bu sayede ülke dışında çalışmamın daha kolay olacağını söylemişti.Kendi şirketinde ise işimin kolaylaşacağını söyledi.Hep futbolcuların temsilcisi olacak değildi ya?Gerekli araştırmalarımı yaptıktan sonra W.M. Marketing Esportivo ile sözleşmemizi imzaladık.

Avrupa'nın önemli ligleri sezonu bitirmişti.Pek çok teknik direktör ya görevini bırakmıştı ; yada emekli olmuştu.Arsene Wenger gibi bir duayen de kariyerini noktalamıştı.Onun yerine bence en iyi gelebilecek olan isim Jürgen Klopp'tu.Ve beklediğim gibi Arsenal'in başına da kendisi geçmişti.Merakla beklenen bir diğer konu da Dortmund'un yeni patronu kim olacaktı? Pek çok isim gündemdeydi ve hergün yeni bir haber çıkıyordu.Ribeiro'nun beni temsil etmesinin ilk olumlu getirisi Dortmund yöneticileri ile menajerlik için görüşme yapmam oldu.
    Spoiler: Dortmund'dan gelen görüşme teklifi 

Gençler Şampiyonası kariyerimde gerçekten önemli bir yer edinmeme kolaylık sağlıyordu.Bu sayede Alman devinden teklif almıştım.Çünkü onlar da Klopp'un görevine kaldığı yerden devam etmemi istiyordu.Genç oyuncularla uzun vadeli bir başarı istiyorlardı.Ama ben bu görev için hazır değildim.Önemli bir kulüpten teklif almak gerçekten harika bir duyguydu ama daha kariyerimin başında Dortmund gibi bir devi çalıştırmak çok büyük bir kumardı.Bu kumarı oynayamazdım.Çok genç yaştaydım ve bu psikolojiyi kaldıramazdım.Karabükspor'un ardından yoğurdu üfleyerek yemek istiyordum.Bu sebeplerden dolayı görüşme yapmak istemedim.Toplantıya dahil oldum ama kesinlikle menajerlik için bir konuşma yapmadık.Ama çok büyük bir onur duymuştum o zamanlar..

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Yeni çıkmana rağmen gene iyi iş çıkarmışsın. Sakatlıklar hiç iyi olmamış.
    Belimizi bükmüştü adeta kardeşim ama sonrası daha sürpriz oldu

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Yeni çıkmış bir takım için gayet iyi sonuçlar. Bence seneye biraz ekonominin de düzelmesiyle sağlam takviyeler yapıp şampiyonluğa oynayabilirsin
    Beklenmedik gelişmeler oldu kardeşim artık önümüze bakıyoruz..

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

İstifa doğru karar olmuş. Bencede daha düşük kluplerde kendini geliştirmelisin.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Takım gayet iyiydi bence. Şimdi güzel bir takımla en tepeye çıkalım.
    ADANA DEMİRSPOR

Karabük çok potansiyelli takımdı. Benim oyunumda hep ilk 5te yer alıyordu. Ancak maddi krizle beraber istifa doğru olmuş sanırım.
    İnşallah Dortmund olur

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Karabük çok potansiyelli takımdı. Benim oyunumda hep ilk 5te yer alıyordu. Ancak maddi krizle beraber istifa doğru olmuş sanırım.
    İnşallah Dortmund olur
    Dortmund'un teklifini kabul etmedim kardeşim.Bir anda büyük kulübe giderek işimi kolaylaştırmak istemedim.Bakalım yeni takım kim olacak?

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Takım gayet iyiydi bence. Şimdi güzel bir takımla en tepeye çıkalım.
    takım iyiydi ama dar bir rotasyonu vardı.Elde ki oyuncuların bile sözleşmesini uzatamıyorduk.Kulübe de o kadar maddi getiri kazandırmamıza rağmen bize bir etkisi olmadığı için istifa kaçınılmaz oldu.

İstifa doğru karar olmuş. Bencede daha düşük kluplerde kendini geliştirmelisin.
    aynen öyle yapacağız hocam..Bir anda zirveye çıkmayacağız, sindire sindire devam edeceğiz

Ben satır arasını iyi okumamış resme odaklanmışım Hayırlısı olsun. Yeni takımını bekliyoruz merakla

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Roman gibi okuyorum. Çok güzel. Tebrik ederim. Menajer profilini atabilir misiniz?

Günler geçiyor futbol arenası hareketleniyordu.Menajer ve futbolcu değişiklikleri durdurulamaz seviyededeydi.Ben ise menajerlik kursunu tamamlamış , dil kursunun bitmesini bekliyordum.Onun da bitmesine sayılı günler kalmıştı.Ardından ver elini Türkiye..

Gelen teklifleri yavaş yavaş gözden geçirmeye başlamıştım.Özellikle Trabzonspor ile sürekli dirsek temasındaydık.Ama bir türlü transfer bütçesi konusunda anlaşamıyorduk.Ben transfer bütçesi istememiştim.Sadece sattığım oyunculardan elde edilecek meblağı kendim kullanmak istedim.Ama yönetim yarı yarıya paylaşma derdindeydi.Çok ısrarcı oldular ama Karabük'te yaşadığım sıkıntıyı tekrar yaşayamazdım.Ribeiro da kariyerime Türkiye'de devam etmeme sıcak bakmıyordu.Pek çok yabancı kulüple görüşüyordu ve bazı teklifler getiriyordu.

O sezon nasıl olduğunu bilmiyorum ama Tottenham gibi bir dev küme düşmüştü.Hem de başlarında Bielsa gibi bir efsane varken.Avrupa Ligi'nde de çeyrek final oynamışlardı ama performansları lig için yeterli değildi.Bielsa ile yolların ayrılması kaçınılmazdı.Menajer arayışlarına girmişlerdi ve Ribeiro da yönetimle bir toplantı ayarlamıştı.

Kulübün istediği şey ; kulübü bu hale düşüren tüm oyuncularla yolların ayrılması ve yeni bir jenerasyon yakalanmasıydı.Ve hiç beklenmeden üst lige yükselmekti.Bunu başarabilirdim ama her oyuncu ile yolların ayrılmak istenmesi beni zorlayabilirdi.Ama bu durum kariyerim açısından çok önemli bir yere sahipti.Tottenham gibi bir takım küme düşüyordu ve bende bu takımla başarı yakalayabilirdim.Lamela gibi bir oyuncu zaten ben göreve gelmeden yollanmıştı bile.Sırada diğer oyuncuların yollanması vardı.Ve bana da gelen bir teklif..
    Spoiler: Tottenham'la olan sözleşmem 

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu benim için muhteşem bir deneyim ve kariyer olacaktı.Yönetimin istediği gibi oyuncuları yollayıp yeniden takım kuracaktık.Bunun için de ince eleyip sık dokumamız gerekiyordu.Bunun için de Ribeiro'nun yardımını almamız gerekiyordu.Bazı oyunculara kulüp bulmada bize yardım etmişti ; gelecek isimlere de yardım etmesi kaçınılmazdı.
    Spoiler: Transfer geçmişi 

Transfer dönemi oldukça hareketli geçmişti bizim için.Kadroda sadece Eric Dier, Depay , K.Walker , Ben Davies , Paulinho ve Depay geçen yıl ki kadrodan kalan isimlerdi.Bu oyuncuları da ben yollamak istememiştim.Takımın tamamen yeni isimlerden oluşması kulüpte bazı sorunları da beraberinde getirebilirdi.Bu yüzden takımda yol gösterici olarak bir kaç isim işimi kolaylaştıracaktı.Ayrılan isimlerden en çok Lamela'ya üzülmüştüm.Ki ben o zamanlar takımın başında olsam ne olursa olsun genç yıldızı yollamazdım.Diğer oyuncuların yerine ise gayet kaliteli oyuncular aldığımız için benim adıma sorun yoktu.

Hazırlık dönemi bizim adımıza gayet olumlu geçmişti.Oyuncuların çabuk kaynaşması lehimize oldu. Kadronun da iyi isimlerden oluşması o sene işimizi çok kolaylaştırmıştı.Çünkü kadromuz Championship için fazla üstündü.Sadece oyuncuların tecrübe kazanması gerekiyordu.Çünkü takımın yaş ortalaması 23'tü.Premier Lig'de olsak o kadro ile darmadağın ederlerdi bizi.Oyuncuların yetenekli olması her zaman yetmez.Çünkü oyuncuların sahada büyümesini tecrübesi belirler.Efsane olmuş isimlerin ne kadar tecrübeli isimlerden oluşması şans eseri oluşmadı.Tecrübe her zaman yetenekten daha önce gelir.

Kampta göze çarpan 3 isim vardı.Haliloviç , Niang ve Llorente..Bunlar takımı sırtlayabilecek isimlerdi. Haliloviç takımı asistleri ile taşıyacağını belli etmişti.Sadece bireysel oynamak yerine takım oyunu oynaması gerekiyordu.Gereğinden fazla üzerine düşerek bu konuda yardımcı olmaya çalıştım.Niang ise sistemimizin önemli bir parçasıydı.Özellikle en çok isteyerek aldığım isim kendisiydi.Onun da eksikliği ise maç esnasında ne yapacağını bilememesiydi.Bazen pas vermesi gerekirken şut çekiyordu , bazen ise tam tersini yapıyordu.Bunu da üzerine düşerek ; takım antrenmanı bittikten sonra teke teke çalışıp uzun konuşmalar yapıyorduk.Yararını ise ilerleyen yıllarda ve bizde fazlası ile gördü.Bana çok büyük saygısı ve sevgisi vardır.Her zaman konuşur , müsait zamanlarda buluşuruz.Llorente ise Real Madrid gibi bir takıma girmeyi başarabilen ender futbolculardan birisiydi.Ama yeteri kadar forma şansı bulamayacağı için yedek takıma hapsolmuştu.Kiralanacak oyuncularda başı çekiyordu her sene. Biz de satın almayı istiyorduk artık.Bu sene Championship'te tecrübe kazanıp seneye güzel bir başlangıç yapabilirdi.Güzel bir transfer gerçekleştirmiştik.Lig başlamasına hazırdır artık..

Spoiler: Ligde oynadığımız maçlar ve puan durumu 

Lige fırtına gibi bir başlangıç yapmıştık.Lig için fazla olduğumuzu belli ediyorduk.Tek şanssızlığımız Chelsea ile kupa maçında eşleşmemiz oldu.İlk yarıda iyi bir oyun ortaya koysak da ikinci yarı sahada adeta Chelsea'yi izlemiştik.Mourinho ile tanışıklığımız bu maçla oluştu.Sonrası zaten herkesce bilinen bir durum.Mourinho ile sağlam dostluğumuzun temeli o maçla atılmıştı.Ligde ise evimizde 2 şanssız maç oynamıştık.Chelsea maçı öncesinde puan kaybı olağandı.Ama sonrasında M'boro karşısında kalemize çekilen 2 şutun da gol olması sinir zıplatan cinstendi.Çok sinirlenmiştim ama bir maçta yapılan bir hatayı da oyuncuların başına kalkamazdım ki..Bu sebeple maçın videosunu saatlerce izlettirmiştim ertesi gün.Sadece ter antrenmanı yaptırmıştım takıma ve ardından konferans solonunda uzun saatler karşılıklı konuşarak , fikir alışverişlerinde bulunarak daha da iyi olabileceğimiz konusunda hemfikir olduk.Daha güzel günlere bu şekilde başlamış olduk.

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post
    Roman gibi okuyorum. Çok güzel. Tebrik ederim. Menajer profilini atabilir misiniz?
    sağolasın kardeşim..profilim ise ;

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Ufak bir eleştirime müsaade vardır umarım.
    Profili keşke "Kararlılık" özelliği yüksek diğer özellikleri daha zayıf açmış olsaydınız dedim bir an. Böylece hem olağan üstü teklifler (Dortmund v.b) gelmezdi hem de daha 28 yaşında bu kadar yüksek profil varsa, 55 yaşında bu adam ne olacak diye düşündürüyor
    Onun dışında tartışmasız en güzel kariyerlerden birisi.

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post
    Ufak bir eleştirime müsaade vardır umarım.
    Profili keşke "Kararlılık" özelliği yüksek diğer özellikleri daha zayıf açmış olsaydınız dedim bir an. Böylece hem olağan üstü teklifler (Dortmund v.b) gelmezdi hem de daha 28 yaşında bu kadar yüksek profil varsa, 55 yaşında bu adam ne olacak diye düşündürüyor
    Onun dışında tartışmasız en güzel kariyerlerden birisi.
    Tabiki de müsaade var kardeşim haklısın aslında öyle yapabilirdim ama kariyeri uzun yıllar oynamayı planlamıyorum.Devre arası yamasını bekliyorum aslında.O zamana kadar da bu kariyer ile devam edeceğim.O sebeple menajer özelliklerini yüksek tutarak yükselmenin daha kısa zamanda gerçekleşmesini düşündüm.Bu sebeplerle özelliklerimi yüksek tuttum.Ama bu kadar da yüksek değildi ilk başta 2 yıl da birkaç tik daha arttı özellikler

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Okurken kendimi kaybettim hocam
    ADANA DEMİRSPOR

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Okurken kendimi kaybettim hocam
    eyvallah renkdaş

15. Default

Anlatımın çok etkileyici ve kariyerde umulmadık yerlere yönelerek şaşırtıyorsun başarılar dilerim takipteyim

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Takımın küme düşmese idi neden derdim ama bu şekilde iyi olmuş. Takılmadan rahat bir şekilde çıkacağını düşünüyorum. Transferde çok iyi para kaldırmışsın.

Gidişatımız gayet iyiydi ama beklediğimiz gibiydi.Lig bitse de Premier Lig'de boy göstersek diyorduk.Takım halinde bir takvim yapmıştık ve günlerimiz o takvimden ibaretti.Takvimler ilerleyen günleri gösterirdi ama biz kalan günlerimizi sayıyorduk.

Spoiler: Fikstür ve puan durumu 

Transfer sezonu açılınca takımda oynayamadığı için mutsuz olan isimleri yollama kararı almıştık.O oyunculardan da iyi kar elde etmiştik.Yönetim ile bir araya gelerek geldiğimiz durumu konuştuk ve gelecek planlaması yapmıştık.Championship artık bizimde zaten bu kesin gibi birşeydi.Bu durumdan dolayı gelecek yılın takımını şimdiden kurabilirdim.Bu izni aldıktan sonra transferde çalışmalarımıza yavaş yavaş başlamıştık.Önce Barça'dan Grimaldo diye bir genç almıştık.İsmini daha spor kamuoyu bile duymamıştı.Ama radarımıza takılan bir isimdi ve kadroda yer almalıydı.Futbol camiasına sunduğumuz bir isim oldu sonrasında.

İstediğimiz transferleri yapamıyorduk.Ya gelmek istemiyorlardı yada çok para istiyorlardı.Bu durumlardan dolayı çok hareketli günler yaşamamıştık.Ta ki transferin son gününe kadar.O gün Ribeiro'nun telefonu ile uyanmıştım.Menajerliğini yaptığı Lucas Moura'nın P.S.G'den ayrılmak istediğini ve Tottenham'a gelmeye razı olduğunu söyledi.Hemen yönetim kurulunu arayarak durumu anlattım ve onlar da kabul etti.Bu bizim için pahalı bir transfer olabilirdi.Ama vereceği mesaj açısından nokta transferdi.Çünkü alt ligde olduğumuz için sadece ismimiz vardı.Başarılı bir grafik çizdiğimiz konuşuluyordu.Ama Moura'nın transferi ile Premier Lig'e hazırlandığımız mesajını açık bir şekilde verebilirdik.Saatler içerisinde transferi tamamlayarak imzaları attık ve Dünya gündemine gelmiştik.

Moura transferinin ardından Cristante gibi bir yıldız adayına daha formayı giydirmiştik.Bu transferde yanımızda yer alan Leali işimizi çok daha kolaylaştırdı.Çünkü kendisine bir fırsat vermiştik ve şu anda adından söz ettiren bir kaleciydi.Cristante de geleceğin Pirlo'su olarak lanse edilmişti ve pazarlaması yapılmıştı ama Benfica'da umduğu kadar forma şansı bulamamıştı.Kendisi ile sadece yarım saatlik bir görüşmenin ardından onay aldık ve Benfica ile sıkı bir pazarlığa girdik.Beklediğimiz kadar iyi bir paraya alamamıştık.Ama Tottenham yönetimi sırf ben çok istediğim için bu transferde kolaylık sağladı bana ve maddi olarak destekte bulundu.Artık takvimden günlerin daha hızlı düşmesini bekliyorduk..
    Spoiler: Devre arası transfer özeti 

Quote Originally Posted by Caniyli View Post
    Anlatımın çok etkileyici ve kariyerde umulmadık yerlere yönelerek şaşırtıyorsun başarılar dilerim takipteyim
    teşekkürler , sağolasın kardeşim

Takımın küme düşmese idi neden derdim ama bu şekilde iyi olmuş. Takılmadan rahat bir şekilde çıkacağını düşünüyorum. Transferde çok iyi para kaldırmışsın.
    Maddi olarak kulübü bir nevi arındırmak çok iyi oldu.Sezonun bitmesini bekliyoruz artık

off be moura bomba olmuş

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri