Sayfa 1 / 19 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 563 sonuç

Konu: Malezya'nın Dibinden Zirvesine Doğru l Kuantan l 4. Sezon

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Default Malezya'nın Dibinden Zirvesine Doğru l Kuantan l 4. Sezon

Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar karşınızdayım. FM 2015 çıktığından beri pek aktif olamadım forumda şimdi birkaç kariyer okuyunca tabiri caizse biraz gaza geldim ve 2015 için ilk kariyerimi açayım dedim. Aslında amacım kendi başıma değişik bir macera yaşamaktı. Çünkü 2015'in taktik sistemine bir türlü alışamadım ve oyunlarımda istediğim başarıyı alamadım. Galiba bu seriyi biraz zorlaştırmışlar.

Kendi başıma hiç duymadığım bir yerde bir macera yaşamak istedim ve Malezya'da bir kariyer açtım. Daha sonra bu macerayı sizlerle birlikte yaşarsak değişik bir deneyim olur dedim.

Takımımız Malezya 2. Ligi yani Premier Ligin en kötü takımı Kuantan. Takımın değeri sadece 12B avro Açık ara en kötü takımız. Baştan söylüyorum bu kariyerde çok acılar çekeceğiz ve başarısız olacağız. Ama inanıyorum beraber büyüyeceğiz. Öncelikle Premier Ligde yer edinip ardından Süper Lige yükseleceğiz.( Yalnız 12B nedir ya araba parası gibi )

Kuantan Malezya'nın büyük şehirlerinden biri ve doğası çok güzel. Ancak ben hala futbol takımının nasıl 12B avro olduğuna şaşırmış vaziyetteyim

Arkadaşlar bu da benim profilim. Çok abartmak istemedim sonuçta sıfırdan başlıyoruz

Ligimizde toplam 12 takım var ve bu da ligimizin kuralları

Biz şampiyon olalım demiyoruz ama bu oranı görünce sesli güldüm. Bu oyun ilkleri yaşatıyor bana.

Veee... Takımımızın kilit oyuncusu.

Spoiler: Mohd Rosfaizul Azuar Ali 
    Last edited by RodiMood : 13.Ocak.2015 at 18:57

Eski Serilerde Kedah Darul Aman Takımıyla Turnuvalara Katılmışlığım Var, İyi Eğlenceler.
    Last edited by BaGa TaRKaN : 13.Ocak.2015 at 12:16

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

gerçekten ilginç bir kariyer olacak bakalım göreceğiz başarılar.

Nesil
    2014

Başarılar, Stad senin takıma ait değil sanırım şehir stadını falan mı kullanıyor takım

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Yanındayız hocam sana çok gerekli olacak bir yoldaş. Maçlardan sonra ter küpüne döneceksin. Başarılar....
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yinemi uzak doğu artık yaklaşsan diyorum.
    Bu arada profili abartmayım demişsin ama orda o profildeki hocanın işi ne?
    Başarılar dilerim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    gerçekten ilginç bir kariyer olacak bakalım göreceğiz başarılar.
    Teşekkürler
    Quote Originally Posted by Barak View Post
    Başarılar, Stad senin takıma ait değil sanırım şehir stadını falan mı kullanıyor takım
    O konuda net bilgim yok ama şehir Malezya'nın 3. büyük şehri galiba. O yüzden dediğin gibi şehir stadını kullanıyor olabiliriz.
    Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Yanındayız hocam sana çok gerekli olacak bir yoldaş. Maçlardan sonra ter küpüne döneceksin. Başarılar....
    Valla nannar hocamın kariyeriyerinden sorna bakalım biz ne yağacağız
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Yinemi uzak doğu artık yaklaşsan diyorum.
    Bu arada profili abartmayım demişsin ama orda o profildeki hocanın işi ne?
    Başarılar dilerim

Üstad daha azı da bize yakışmazdı be Koskoca Rangers'ı iflah etmiş hocayız sonuçta

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Eski Serilerde Kedah Darul Aman Takımıyla Turnuvalara Katılmışlığım Var, İyi Eğlenceler.
    Teşekkürler, Orjinal lig listesine baktım. En yabancı Malezya Ligi geldi bana, bende düşünmeden girdim oyuna.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi merak dolayısıyla açtığım için sadece Malezya Ligi ni açmıştım. Ancak iş ciddiye binince diğer Asya ülkelerinden de oyuncu aramak adına ilk açtığım ve sadece 1 hazırlık maçı oynadığım save dosyasını silip tekrar açacağım kariyeri. Böylece diğer asya ülkelerini de göreceğiz. ( Japonya'dan deli topçular çıkıyor )

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ama düşük profilinin gün geçtikçe geliştiğini görmekte çok güzel oluyor.
    Mesela ben başlangıçta profilimde Kaleciliği 3 yapmıştım. Ama kaleci antrenörü olmadığından dolayı oraya da ben baktığımdan 3 yılda 8 e çıktı.

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ama düşük profilinin gün geçtikçe geliştiğini görmekte çok güzel oluyor.
    Mesela ben başlangıçta profilimde Kaleciliği 3 yapmıştım. Ama kaleci antrenörü olmadığından dolayı oraya da ben baktığımdan 3 yılda 8 e çıktı.
    Valla hocam o konuda haklısın diyecek sözüm yok Ama takımda antrenör yok o yüzden 4 antremanı da ben yaptırıyorum
    Quote Originally Posted by egebartu View Post
    Başarılar
    Eyvallah , eski isimleri görmek mutlu ediyor beni hocam. Seni ve pusathan hocamı çok sıkı takip etmiştim FM 2014. Gerçi siz de beni boş bırakmamıştınız.

O zaman başarılar Rodi bakalım kuzeyin soğuğundan sonra malezyanın sıcağı vuracakmı seni

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    O zaman başarılar Rodi bakalım kuzeyin soğuğundan sonra malezyanın sıcağı vuracakmı seni
    Ve kuzeyin efendisi Ragnar'da geldi Biz altında etek ağzında gayda olan iskoçları dize getirdik. Gözü çekikler bizi korkutamaz. Ama şimdi doğruya doğru Rangers bire efsaneydi, biz sadece tekrar canlandırdık ama Kuantan'ı sıfırdan aldık, bakalım ne olacak.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ve kariyerimize başlıyoruz. Klübe gelir gelmez teknik heyete baktım ama bakmaz olaydım Nerdeyse kör bir baş gözlemci , çıkıkçıdan dönme bir baş fizyoterapist ve kaleci antrenörü niyetine de şehrin karpuzcusu vardı. Hemen bunların sözleşmelerini fesh ederek yerlerine nispeten daha iyi adamlar getirdik. Asistan Menajer ve Kondisyon antrenörüne daha iyilerini bulamadığım için dokunmadım. Profilelrini vermiyorum çünkü verecek kadar iyi değil.

Teknik heyeti hallettikten sonra kadromuza baktım ve açıkçası beklediğimden biraz daha iyi bir kadroyla karşılaştım. Ancak takım 3. ligden yeni yükselmiş ve oyuncuların bir kısmı lige uygun değil. Kısacası bazı oyuncularla yollarımızı hızla ayırmamız gerek. Diğer bir sorun ise oyuncular belli mevkilere yığılmış ve bazı mevkiler boş. Bu yüzden yığılan yerlerden gereksiz oyunculardan kurtulup eksik bölgelere takviye yapmamız lazım. Sarı yıldızlara aldanmayın dediğim gibi teknik heyetim pek iyi değil.

Tahmin edildiği gibi transfer bütçemiz yok ama 12B lik takım beni şaşırtarak 272B maaş bütçesi verdi. Ancak eksik bölgeleri düşününce şaşkınlığım yerini hafif tedirginliğe bıraktı. Çok oyuncu almamız lazım

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Hocam şimdi inceleme şansım oldu. Stadımız bizim üstümüzdeki lig olan Süper Lig'in kalburüstü takımlarından Pahang'a ait. Yani kendimize ait bir stadımız yok Ufak tefek bişi olsaydı , bizim olsaydı. Şimdi 40 bin kişilik koca stad soğuk geliyor bana.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bence fizyoterapist ile kaleci antrenörünü yolla yerine antrenör al derim. En azında antremanlardaki yoğunluğun azalır.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bence fizyoterapist ile kaleci antrenörünü yolla yerine antrenör al derim. En azında antremanlardaki yoğunluğun azalır.

Hocam kaleci antrenörü giderse yerine yine ben bakacaım için birşey fark etmez Ama baş fizyoterapist bir işe yaramazsa dediğin gibi onu yollayabilirim. Fizyoterapistsiz takım nasıl olur onu bilemiyorum.

İlginç olacak başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by imparator16 View Post
    İlginç olacak başarılar
    Bende öyle düşünüyorum. Oyuncuların isimlerini ayırt etmek bile büyük sıkıntı

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Biraz uzun oldu, kendimi kaptırmışım açıklama yaparken. Kusura bakmayın...
    İlk önce oluşturmaya çalıştığım taktikten bahsetmek istiyorum. Şuan daha geliştirme aşamasında ama 5 li savunma, 3 orta saha, 1 ofansif orta saha ve 1 santrafor şeklinde bir dizilişimiz var.

Oyuncu kalitemiz çok yüksek olmadığı için ve ortada boşluk bırakmayı istemediğim için kanat kullanmak istemiyorum.

Beklerimiz ofansif bek destek rolü üstlenecek. Stoperlerimizden beklere yakın 2si sigorta olacak ve geride kalacak. Ortadaki stoperim ise kesici olacak ve biraz daha ön liberoya yakın oynacak.
    Orta sahada ise oyun kurucu rolümüz kesin ama diğer 2 oyuncunun rolleri üzerinde çalışıyorum hala. Önerileriniz varsa bekliyorum.
    Ofansif orta sahadaki arkadaşımız ise gizl iforvet rolünde ancak istediğim gibi bir OOS bulamazsam orta sahayı biraz daha ileri çekerek Yardımcı Forvet Rolüne çekebilirim. Öyle olursa en uçtaki Yaratıcı Forveti, Fırsatçı Golcü yapmayı düşünüyorum.

Talimatlarımız ise basit olacak. Topa elimizden geldiğince sahip olmaya çalışacağız ama diğer klüplere göre daha zayıf olduğumuz için ister istemez top rakipte olacak. Bizim asıl amacımız; rakibi 2. bölgede durdurarak ceza sahasıdan uzak tutmak ve topu kazandığımızda da ani ataklarla değil rakibin geri çekilmesine eşit hızda hücum edip rakip savunma tam toparlanamadan kısa paslarla yada beklerin keseceği sert toplarla gol aramak olacak.
    Neden ani atak değil? Çünkü defansın arkasına top atıp adam kaçıracağız diye tam atağa kalkarken top kaybetmek istemiyorum. Zayıf takımları yönetirken çok karşılaştığım bir durum. Dikine top yaparken çok top kaybediyoruz.

Daha önce de dediğim gibi taktik konusunda çok iyi değilim. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Taktiğin tutmaması olası bir durum. Ama klübün beklentisi Ligde kalmak olduğu için çok da sıkıntı deil.

Yukarıda taktiğe ek olarak bir adet hücum ve bir adet rotasyon taktiği(ana taktiğin çözülmesini geciktirmek için) oluşturmaya çalışıyorum. Ama denemelerim hüsranla sonuçlanıyor

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam bunun yerine ortasahayı kalabalık tutmak daha iyimi olurdu acaba

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.
    TariboWest

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hocam bunun yerine ortasahayı kalabalık tutmak daha iyimi olurdu acaba

Hocam bekler ofansif olunca ve 1 tane stoper kesici rolünde olunca öne çıkıyorlar. Arkada 2 tane sigorta bırakmayınca arkaya çok top kaçıyor. Bu seride arkaya toplar ve uzun toplar nedense çok isabetli. Birde Kanatlardan gelen ortalara takır takır kafa vuruyorlar.
    Quote Originally Posted by Moussa Sow View Post
    Başarılar.
    Teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Anladım haklısın. Hadi bakalım nasıl sonuçlar alacaksın.

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Bende öyle düşünüyorum. Oyuncuların isimlerini ayırt etmek bile büyük sıkıntı
    Tercümanın olabilirim

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Anladım haklısın. Hadi bakalım nasıl sonuçlar alacaksın.

Hazırlık kampından sonra umutluyum hocam taktikten. Oyuncular taktiğe tam aşina olmamasına rağmen istediğim gibi oynamaya başladılar. İnşallah bunu tüm sezona yayabiliriz.

Quote Originally Posted by imparator16 View Post
    Tercümanın olabilirim
    Valla her türlü yardıma hazırım. Ama dikkat edin takımda Saddam Hüseyin bile var

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bereketli bir transfer sezonu geçirdik. Takımda düşünmediğim oyuncularla yollarımızı ayırma kararı aldık. Birçoğu Futbol Direktörünün de yardımıyla kendiliğinden ayrıldı. Bazılarını ben yolladım. Ama arada birkaç tane inatçı keçi çıkınca onları da 20 Yaş Altı takıma yolladık.

Transfer sezonu boyunca gözlemcilerimiz hiç boş durmadı. Gerçi gözlem özellikle 7-8 olunca pek güvenemedim ama biraz raporlar biraz da içgüdüler yardımıyla gerekli bölgelere transferlerimizi yaptık. Takımımız ilk duruma göre nispeten daha genç durumda ve yaş ortalamamız 25. En iyi özelliğimiz ise pek dikkat etmememe rağmen ortalama boy ancak uğraşmama rağmen en kötü özelliğimiz hız.

Sol bekte sorunlarımız var, hazırlık kampında en çok o bölgeden geldi rakip takımlar.

Şöyle bir kadromuz var ama yıldızlara aldanmayın. Dediğim gibi teknik heyet pek iyi değil.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Fena olmayan bir hazırlık dönemi geçirdik ama istediğim kadar maç yapamadım transfer ve taktik olayları yüzünden.
    Ana taktiğimizi denediğim maçlar gayet güzel geçti. Özellikle açık oynayan rakibimizi istediğimiz gibi oynayarak rahat yendik. Ama alternatif taktik denemelerim pek iyi sonuçlanmadı 2 mağlubiyet aldık.

Ve hiç şaşırmadığımız sezon öncesi sakatlıklar bizi de yalnız bırakmadı.

Sayfa 1 / 19 12311 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri