Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 156 sonuç

Konu: Olympique Marseille | Hırslı ve Öfkeli | 3.Sezon

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Default Olympique Marseille | Hırslı ve Öfkeli | 3.Sezon

Yeni bir kariyerde daha tekrardan merhabalar arkadaşlar. Her seride klasikleşen Ligue 1 kariyerlerimden birisi olur inşallah. Geçen seride OGC Nice ile Ligue 1 şampiyonluğu yaşamıştım. Bu sefer hedefim AL ya da ŞL'den birisini kazanmak.

Her zaman söylediğim gibi, çok uzun soluklu kariyerleri oldum olası sevmem. Çünkü bir süre sonra, oyunun yarattığı oyuncularla oynamak, oyunu gerçekçilikten oldukça uzaklaştırıyor. Kendime 3 veyahut 4 sezon müddet tanıdım. Bu zaman zarfı içinde herhangi bir elle tutulur başarı yakalayamazsam direkt istifa edeceğim, öyle de gururluyumdur

Fazla laf kalabalığı yapmadan, şöyle üstten bir takımı tanıtayım sizlere ;

TAKIM KADROSU (Görmek için Tıklayınız)

YENİLENEN HALİYLE, GÖRKEMLİ MABEDİMİZ " STADE VELODROME "

YILDIZLARIMIZ

SEZON HEDEFLERİMİZ

- Ligi ilk 3 sırada bitirmek.
    - Mali yapımızı stabil tutmak ve sezon sonu kar elde etmek.
    - Genç yetiştirme ağımızı genişletmek.

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim.
    Sağ gösterip sol vurdun. Hani Türkiye'den bir takım yönetecektin?

Marsilya ha, hadi bakalım hayırlısı

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Potansiyeli olan bir takım alt yapısı gayet güzel Başarılar

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam.
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

dalexsic sana bir kaç öneri bu takım için

1) Nkoulou yu Ne Şekilde Olursa Olsun Elde Tut. Para Olsun Diye Satma Başkan Sana Bütçeyi Her Şekilde Verir.

2) Ayew'i Doria'yı Mendy'i Dja Djedje'yi Thauvin'i Payet'i Ve Batshuayi'yi Sakın Satma. Takımda Tutarsan Efsane Sınıfına Sokarsın Onları.

3) Kale İçin Sadece Mandanda Sonrasını Düşünerek Transferi Yap Gerisi Kolay Zaten Mandanda En Az Seni 4 5 Sene Götürür.

TAKIMIMDA BAŞARILAR..

Güzel kariyer olacak gibi...
    Başarılar

Nesil
    2014

Başarılar, ilk yıl şampiyon olacak kadroya sahip bir iki dokunuşla Şampiyonlar Liginde de başarılı yapabilirsin

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Başarılar dilerim. Marsilya ile sürekli oynamak isterim bende, ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Gignac'a dikkat. Eğer doğru kullanırsan 20 golü bulur. Orta saha'yı Cheyrou-Imbula ikilisine gözün kapalı emanet et.. Doria ve Nkolou benim korner taktiğinde 1 sezonda ikisi toplam 15 golü buldular galiba.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Marseille, kulüp olarak çalıştırması çok zevkli bir takım. Gerek personelleri, gerek kulüp tesisleri ve güzeller güzeli Margarita Louis-Dreyfus(kulübün sahibi) olsun gerçekten çok profesyonel ve başarıya giden yolda bize lazım olan değerlerin içlerinde barındıran birçok etkene sahip.

Transfer bütçesi gayet makul görünse de, maaş bütçesi sıkıntı yaratacak gibi, oyunculara ödenen mevcut maaş düşündüğümden de kabarık.

Kulüpte, yönetim ve teknik ekibimden sonraki görüşmemi, takım kaptanı Steve Mandanda ile yaptım. Kaptandan takımın durumu ve oyuncuların moralleri hakkında bir takım veriler toplayıp, gelecek adına önemli kararlar almak üzere bana özel hazırlanmış olan odamda, elime kağıt-kalem alarak, yeni sezon planlamasını yapmaya başladım.

Hazırlık maçlarını oynamayı oldum olası sevmem. Bu yüzden yardımcım Javier Torrente'ye güvenerek, takımı hazırlık döneminde ona emanet ettim. Kendisinden bol bol gençlere şans vermesini ve onları as kadroya adapte etmesini istedim.

Takımda kullanacağımız taktiksel diziliş de bu şekilde. İleri 3'lü sürekli değişerek oynayacak ve bu sayede rakip takımın düzenini, kafasını, beynini vsvs karıştırmak amacımız. Temel prensibimiz; hızlı ve baskın futbol.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar, İyi Eğlenceler.

Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim.
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Sağ gösterip sol vurdun. Hani Türkiye'den bir takım yönetecektin?

Türkiye sarmıyor be

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Marsilya ha, hadi bakalım hayırlısı

Hayır hayır

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Potansiyeli olan bir takım alt yapısı gayet güzel Başarılar

Teşekkürler

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Hocam.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar

Teşekkürler

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    dalexsic sana bir kaç öneri bu takım için

1) Nkoulou yu Ne Şekilde Olursa Olsun Elde Tut. Para Olsun Diye Satma Başkan Sana Bütçeyi Her Şekilde Verir.

2) Ayew'i Doria'yı Mendy'i Dja Djedje'yi Thauvin'i Payet'i Ve Batshuayi'yi Sakın Satma. Takımda Tutarsan Efsane Sınıfına Sokarsın Onları.

3) Kale İçin Sadece Mandanda Sonrasını Düşünerek Transferi Yap Gerisi Kolay Zaten Mandanda En Az Seni 4 5 Sene Götürür.

TAKIMIMDA BAŞARILAR..

Sağol tavsiyelerin için

Quote Originally Posted by TelmoZarra View Post
    Güzel kariyer olacak gibi...
    Quote Originally Posted by TelmoZarra View Post
    Başarılar

İnşallah kardeşim

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Başarılar, ilk yıl şampiyon olacak kadroya sahip bir iki dokunuşla Şampiyonlar Liginde de başarılı yapabilirsin

Ligde Psg ve Monaco ile yarış halinde olacağız gibi. Tabi Fransa ligi sürprizlere açık her zaman. Takımların sağı solu belli olmuyor

Quote Originally Posted by EmreDeliveli View Post
    Başarılar dilerim. Marsilya ile sürekli oynamak isterim bende, ama bir türlü fırsat bulamıyorum. Gignac'a dikkat. Eğer doğru kullanırsan 20 golü bulur. Orta saha'yı Cheyrou-Imbula ikilisine gözün kapalı emanet et.. Doria ve Nkolou benim korner taktiğinde 1 sezonda ikisi toplam 15 golü buldular galiba.

İnşallah, amacımız her oyuncudan alabileceğimiz max. verimi almak

Ayrıca, şöyle de bir bilgilendirme yapayım; kariyeri çoğunlukla geceleri güncelleyeceğim. Gündüz işten dolayı evde olmuyorum, gececi tayfa da burada olursa paslaşırız

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Başarılar O bütçeyi görünce ağzım açık kaldı, alışık değilim ben o kadar rakamı bütçe olarak görmeye

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hocam, [MENTION=288772]RodiMood[/MENTION] Hocama katılıyorum. Benim kulübü o pranın %1 ile satın alabilirsin
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

TRANSFERLER

Joaquin Correa, Arjantin futbolunun yükselen değerlerinden biri. Tarzı CR7'ye çok benziyor. Biraz pahalı olsa da üçe beşe bakmadan kadromuza kattık kendisini.

Jonathan Mensah, stoper mevkisinde uyumun önemli olduğunu göz önünde bulundurarak, bu mevkiye transferi yurtiçinden yaptık. Cüzi bir bonservis bedeliyle 4 yıllık sözleşme imzaladık.

Landry N'Guemo, bonservisi elinde olan yırtıcı ortasahayı diğer Ligue1 ekipleriyle girdiğimiz sıkı bir rekabet sonucu kadromuza kattık. Yaşı ve tecrübesiyle orta alanda güven veren bir oyuncu olacaktır.

Filip Helander, bu sezon başı yaptığımız 2.stoper transferi oldu. 3 yıllık sözleşme imzaladık genç stoperle.

( Oyuncuların isimlerine tıklayarak, profillerini görebilirsiniz. )

Transfer döneminde takımdan bonservisi ile ayrılan tek isim, Nicolas Nkoulou oldu. Büyük takımların radarında olan yıldız oyuncumuz gitmekte ısrar edince kendisini 11m peşin ek maddelerle birlikte 15m avroyu bulan bir bonservis bedeliyle Barcelona'ya sattık. Yerine de 2 tane taş gibi adam aldık.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Başarılar O bütçeyi görünce ağzım açık kaldı, alışık değilim ben o kadar rakamı bütçe olarak görmeye
    Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Hocam, @RodiMood Hocama katılıyorum. Benim kulübü o pranın %1 ile satın alabilirsin
    Teşekkürler beyler

Transferler daha çok kadro derinliği için yapılmış gibi sadece helanderi beğendim kardeşim başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Ligue 1 - 1.Hafta

SC Bastia 1 - 3 O.Marseille

Sezona gayet start verdik. İlk yarıda bulduğumuz gollerle, ilk maçımızda 3 puanla tanıştık. Payet ve Ayew 2lisi gösterdikleri performansla göz doldurdular.

Ligue 1 - 2.Hafta

O.Marseille 2 - 0 Montpellier HSC

Yerel derbi diye geçen mücadelede, dişli rakibimizi çok rahat geçtik. Abdel Barrada'nın mükemmel frikik golü maça damga vurdu.

Maçtan sonra konuk takım antrenörü Courbis anlaşılan çok içerlemiş

Ligue 1 - 3.Hafta

EA Guingamp 0 - 2 O.Marseille

Oldukça sert bir deplasman oldu. Rakibin inatçı savunmasını ancak 47.dakika da geçebildik. Daha doğrusu onları hataya zorladık ve kendi kalelerine attılar, işimizi kolaylaştırdılar. Golden sonra rölantide geçen maçın sonlarına doğru Imbula, eski takımının fişini çeken golü attı.

Ligue 1 - 4.Hafta

O.Marseille 2 - 0 OGC Nice

Bayağı bir zorlandığımız bu maçta da yine 3 puanı almasını bildik. İkinci yarıda ardarda bulduğumuz 2 golle rakibimizi geçmeyi başardık.

Ligue 1 - 5.Hafta

Evian TG 0 - 0 O.Marseille

Çok iyi oynadık bu maç. Fakat her nasıl olduysa, hücum oyuncularımız topu bir türlü 3 direğin arasından geçirmekte başarılı olmayınca, hakettiğimiz bir 3 puandan olduk.

Ligue 1 - Puan Durumu ve Oyuncu İstatistikleri

Fransa Ligue 1'de 5 hafta geride kalırken; 4 galibiyet 1 beraberlik alarak 13 puan topladık ve ligin zirvesine yerleştik. Takımda Payet, Ayew ve Imbula, gösterdikleri performansla öne çıkan isimler.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Transferler daha çok kadro derinliği için yapılmış gibi sadece helanderi beğendim kardeşim başarılar
    Aynen, rotasyonu sıkı tutmak için yedek denebilecek oyuncular aldık. Fakat içlerinden Correa ve Helander'i çok farklı bir yerde tutuyorum ben. Onlarla yapacak çok işimiz var

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

[MENTION=275790]dAleksic[/MENTION] hacı eksi puan la başladın benim gözümde ama gerisini iyi getiriyon AYNEN DEVAM...

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

@dAleksic hacı eksi puan la başladın benim gözümde ama gerisini iyi getiriyon AYNEN DEVAM...
    Teşekkürler, Nkoulou'yu sattığımdan dolayı mı ?

Nkoulou'yla görüştük ve takımın mevcut şartlar altında daha iyi bir yere gelemeyeceğini düşündüğünü söyledi. Bize güvenmeyen bir oyuncuyu takımda tutmanın da bir anlamı yoktu açıkçası.

şuan için sıkıntı yok ama oynadığımız takımlar bizim ayarımızda değil, psg monaco lyon st etienne maçlarını bekliyorum

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Maçlar güzel geçmiş, bakalım büyük maçlarda neler yapabileceğiz.

Başarılar hocam, bende iki senedir marsilya'yla başlıyorum oyuna ve uzun süreli kariyer oluyor. Takım gerçekten çok şahane ilk seneden bile şampiyon olma potansiyeli var. Thauvin olsun İmbula olsun ilerde 40-50 milyon euroluk oyuncular oluyo. Ama bi yandan da sıkıntı ben büyük takıma gitmek istiyorum diyip duruyolar sürekli.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Maçlar güzel, PSG ye iyi kafa tutuyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Ligue 1 - 6.Hafta

O.Marseille 1 - 0 Stade Rennais

Evian TG maçıyla neredeyse birebir aynı senaryoda geçen bir maç oldu. Fakat bu kez geç de olsa golü bulduk ve kazandık.

Ligue 1 - 7.Hafta

Stade de Reims 0 - 1 O.Marseille

Forvetlerimiz kaçırmaya, Payet ise atmaya devam ediyor. Maça erken gelen golle başlamamızın sıkıntılarını da yaşadık. 60.dakikadan sonra tempo iyice düştü ve maçı rölantide tutarak, fazla kasmadan 3 puanın sahibi olduk.

Ligue 1 - 8.Hafta

O.Marseille 2 - 0 AS Saint-Etienne

Seyir zevki yüksek bir maç oldu. İkinci yarıda bulduğumuz gollerle sonuca gittik.

Ligue 1 - 9.Hafta

SM Caen 1 - 5 O.Marseille

Lig sonuncusu rakibimize bir darbe de biz vurduk. Batshuayi ve Payet maçın yıldızlarıydı.

Ligue 1 - 10.Hafta

O.Marseille 1 - 0 Toulouse FC

Puan puana gittiğimiz PSG'nin kaybettiği haftada, bu maçı mutlak suretle kazanmamız gerekiyordu. Karşımızda çok dirençli ve iyi kapanan bir rakip vardı. Rakibin kilidini duran top ustamız Abdel Barrada ile açtık ve liderliğe kurulduk.

Ligue 1 - 10.Hafta Puan Durumu

10 hafta sonunda lideriz. Payet sayesinde desek, hiç de abartı olmaz. 6 gol ve 5 asist yaptı. Tek sıkıntımız forvetlerimizin yeterli düzeyde gol katkısı vermemesi. Batshuayi, yine az çok atıyor, ama Gignac henüz resmi maçlarda golle buluşamadı. Bu sorunu çözdüğümüz taktirde şampiyonluk yolunda en güçlü 2.aday olarak görünüyoruz.

Fransa Lig Kupası 3.Tur

Toulouse FC 2 - 0 O.Marseille

Rakibimizi hafife almamız ve yedeklerimizin yetersiz performansı sonucu, dişli rakibimiz tarafından kupanın dışına itildik. Takıma maçtan sonra güzel bir fırça çektik.

Sakatlık Raporu

Önümüzde Lens ve PSG maçları var. 3 tane as oyuncumuz sakat. Liderlik yolunda bu 2 rakibimizi olabildiğince yarıştan uzak tutmamız gerek. Fakat bu sakatlıklarla zor görünüyor. Özellikle PSG maçında bir hayli sıkıntılı anlar yaşayabiliriz.

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Taktik oturmuş ve takıma da uymuş. Harikalar yaratıyorsun hocam, böyle devam.
    Bu arada düşene bir tekme vurmak bize yakışmaz be.
    Ayrıca özel mesaj kutunu temizler misin? Bir konu hakkında fikrini alacağım.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

şuan için sıkıntı yok ama oynadığımız takımlar bizim ayarımızda değil, psg monaco lyon st etienne maçlarını bekliyorum

Taxi 5'i çekicez Marsilya'da

Maçlar güzel geçmiş, bakalım büyük maçlarda neler yapabileceğiz.
    Quote Originally Posted by shyster View Post
    Başarılar hocam, bende iki senedir marsilya'yla başlıyorum oyuna ve uzun süreli kariyer oluyor. Takım gerçekten çok şahane ilk seneden bile şampiyon olma potansiyeli var. Thauvin olsun İmbula olsun ilerde 40-50 milyon euroluk oyuncular oluyo. Ama bi yandan da sıkıntı ben büyük takıma gitmek istiyorum diyip duruyolar sürekli.
    Nkoulou haricinde, takımdan ayrılmak isteyen yoktu. Hala da yok çok şükür

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Maçlar güzel, PSG ye iyi kafa tutuyoruz.

Bir de yenersek, asıl o zaman çok iyi bir hava yakalarız.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Taktik oturmuş ve takıma da uymuş. Harikalar yaratıyorsun hocam, böyle devam.
    Bu arada düşene bir tekme vurmak bize yakışmaz be.
    Ayrıca özel mesaj kutunu temizler misin? Bir konu hakkında fikrini alacağım.
    Sağol öncelikle Mesajını bekliyorum. Yardımcı olmaya çalışırım.

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri