Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 35 sonuç

Konu: 1 sezonu ortalama ne kadar zamanda bitiriyorsunuz?

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Default 1 sezonu ortalama ne kadar zamanda bitiriyorsunuz?

merhaba arkadaşlar, benim sorum başlıktanda anlaşılacağı gibi: bir sezonu ne kadar zamanda tamamlıyorsunuz?
    Ben FMC yerine normal oyunu tercih edenlerdenim Fm13 den beri 2021 yılını geçtiğim olmadı. yani ben 2021 e gelene kadar zaten yeni oyun çıkmış oluyor
    Bilgisayarım i5 4 gb ram 2gb ekran kartım var oyun hızım 4 yıldız ancak bir sezonu en iyi ihtimalle 2 haftada tamamlıyorum
    yani özetlersem; birkac farklı kariyerde 2025 leri 2030 ları gören arkadaslar gunde kac saat oyundalar? bu sure 2 saati gecmiyorsa benim hatam nerde?
    herkese iyi oyunlar dilerim, şimdiden teşekkürler ...

Kesinlikle ben de FMC karşıtıyım. Hadi bir an önce oyna da bitsin gibi bir yapısı var, o yüzden kendi açımdan uygun görmüyorum o modu. Football Manager ayrıntılı bir oyundur, normal modda oynamazsam asla zevk almam.

Bunun yanında gerçekten beni de düşündüren bir soru bu. Yanlış anlamayın ancak kısa bir sürede 20-30 sezon bitiren arkadaşların oyundan zevk alarak, oyunu yaşayarak oynadıklarını sanmıyorum. Kesinlikle oynamak için oynadıklarını düşünüyorum.

Hatta çoğu maçı tatile çıkarak bile oynuyor olabilirler, çabuk geçsin diye... Yoksa mümkün değil, ağır işsiz olmak gerekir.

Soruna cevap verecek olursam da, ben 1 sezonu ortalama 1 hafta-10 gün gibi bir sürede bitiyorum, o da her gün şaşmadan oyunu açıp oynarsam...

Şöyle de bir ayrıntı veriyim, inanır mısın Football Manager 2008'den bu yana her sene her seriyi oynuyorum, hayatımda ilk defa bu sene 9. sezona geldim...2022-2023'teyim. Bir süredir her gece aralıksız sabahlara kadar oynamam sayesinde oldu bir de... O da 2 ay gibi bir süre sürdü, başta da dediğim gibi ortalamam 1 hafta-10 gün bu süreye göre.

FMC nedir?

ben gerçek anlamda işsiz olduğum için bol vaktim var. oyunun başına akşam 5-6 gibi oturuyorum. gece 2-3 gibi kalkıyorum. bir sezon üç günde falan bitiyor. bununla beraber bu sürede sürekli oyunu oynamıyorum twitter, sözlük, forum, haber siteleri vs. açık oluyor altta onları takip ediyorum ara ara. ayrıca youtube eski izlediğim bir dizi ya da yeşilçam filmi arkada ses olsun diye açık oluyor ilgimi çeken bir şey olursa onu izlemek için oyuna ara veriyorum. genelde ilk gün aralık sonu gibi bitiyor. ikinci gün mayıs ayının ortası gibi bitiyor. üçüncü günde de genelde şampiyonluk yarışı, kupaların son maçlarının oynandığı çekişmeli dönemi oynuyorum. yaz sezonunu oynayıp transferi bitirip ligin ilk maçında kapatıyorum.
    Last edited by rftckk : 24.Ocak.2015 at 15:09

Ben arkadan YouTube dan video açıyorum oynarken.Eğer zevkli gelirse maçlar 1 sezonu bir kaç saat içinde bitirebilirim fakat sıkıldıysam 3-4 ay oynatır bırakırım.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Vatanarchy View Post
    Kesinlikle ben de FMC karşıtıyım. Hadi bir an önce oyna da bitsin gibi bir yapısı var, o yüzden kendi açımdan uygun görmüyorum o modu. Football Manager ayrıntılı bir oyundur, normal modda oynamazsam asla zevk almam.

Bunun yanında gerçekten beni de düşündüren bir soru bu. Yanlış anlamayın ancak kısa bir sürede 20-30 sezon bitiren arkadaşların oyundan zevk alarak, oyunu yaşayarak oynadıklarını sanmıyorum. Kesinlikle oynamak için oynadıklarını düşünüyorum.

Hatta çoğu maçı tatile çıkarak bile oynuyor olabilirler, çabuk geçsin diye... Yoksa mümkün değil, ağır işsiz olmak gerekir.

Soruna cevap verecek olursam da, ben 1 sezonu ortalama 1 hafta-10 gün gibi bir sürede bitiyorum, o da her gün şaşmadan oyunu açıp oynarsam...

Şöyle de bir ayrıntı veriyim, inanır mısın Football Manager 2008'den bu yana her sene her seriyi oynuyorum, hayatımda ilk defa bu sene 9. sezona geldim...2022-2023'teyim. Bir süredir her gece aralıksız sabahlara kadar oynamam sayesinde oldu bir de... O da 2 ay gibi bir süre sürdü, başta da dediğim gibi ortalamam 1 hafta-10 gün bu süreye göre.
    söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. her maçı izleyerek 20-30 sezon geçmek gerçekten mucize gibi bişey. ama ben böyle 30 sezon geçemesemde oyundan keyif alıyrum

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by rftckk View Post
    FMC nedir?

ben gerçek anlamda işsiz olduğum için bol vaktim var. oyunun başına akşam 5-6 gibi oturuyorum. gece 2-3 gibi kalkıyorum. bir sezon üç günde falan bitiyor. bununla beraber bu sürede sürekli oyunu oynamıyorum twitter, sözlük, forum, haber siteleri vs. açık oluyor altta onları takip ediyorum ara ara. ayrıca youtube eski izlediğim bir dizi ya da yeşilçam filmi arkada ses olsun diye açık oluyor ilgimi çeken bir şey olursa onu izlemek için oyuna ara veriyorum. genelde ilk gün aralık sonu gibi bitiyor. ikinci gün mayıs ayının ortası gibi bitiyor. üçüncü günde de genelde şampiyonluk yarışı, kupaların son maçlarının oynandığı çekişmeli dönemi oynuyorum. yaz sezonunu oynayıp transferi bitirip ligin ilk maçında kapatıyorum.
    FMC daha az detaylı olan bi mod. oyun kurarken 3 mod var. birincisi football manager smilasyonu, ikincisi Football Manager Clasic, üçüncüsüde meydan oku.
    peki her maçı izliyomusun? yani bence 3 gündede bitirilmez gibi geliyo

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Hoffman View Post
    Ben arkadan YouTube dan video açıyorum oynarken.Eğer zevkli gelirse maçlar 1 sezonu bir kaç saat içinde bitirebilirim fakat sıkıldıysam 3-4 ay oynatır bırakırım.
    Bir sezon birkaç saat içinde mi :O
    FMC demi yoksa FM modundamı?
    Hocam maçları izlemeyi geçtin sonuçlaradamı bakmıyosun

oynarsam günde 2-4 saat arası oynuyorum. oyunu çıktığı gün aldım, bugüne kadar tek kariyer açtım normal modda 2031 yılına geldim.

her maçı izleyerek (milli takım da yönetiyorum) bi sezonu 5-6 saatte bitirebiliyorum en hızlı ama tercih etmiyorum bunu yapmayı.

bazen de gözlemcilik menüsünde kayboluyorum saatlerce oyunda 2 maç bile yapmadan çıkıp, yatıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Ketchaup View Post
    oynarsam günde 2-4 saat arası oynuyorum. oyunu çıktığı gün aldım, bugüne kadar tek kariyer açtım normal modda 2031 yılına geldim.

her maçı izleyerek (milli takım da yönetiyorum) bi sezonu 5-6 saatte bitirebiliyorum en hızlı ama tercih etmiyorum bunu yapmayı.

bazen de gözlemcilik menüsünde kayboluyorum saatlerce oyunda 2 maç bile yapmadan çıkıp, yatıyorum
    hem milli maçları izlemek hemde klüp maçlarını izlemek çok zamanını alıyormu? ama anlattığın şekilde olabilir aklıma yattı yani

Quote Originally Posted by uaerenua View Post
    FMC daha az detaylı olan bi mod. oyun kurarken 3 mod var. birincisi football manager smilasyonu, ikincisi Football Manager Clasic, üçüncüsüde meydan oku.
    peki her maçı izliyomusun? yani bence 3 gündede bitirilmez gibi geliyo
    bitiyor bitiyor 3 günde her maçı da yönetiyorum. hatta hazırlık maçlarının çoğunu bile

benim özellikler nirvanaya ulaşmış i7 3.nesil 2.7 ghz 8gb ram 2 ekran kartı ama gel gelelim oyun hızı 1.5 yıldız. maalesef casper'dan dolayıdır ve ısınıp kapanıyor. ortalama 1 ayda 1 sezon bitiriyorum

Bir sezon birkaç saat içinde mi :O
    FMC demi yoksa FM modundamı?
    Hocam maçları izlemeyi geçtin sonuçlaradamı bakmıyosun
    FMC mod oynuyorum Transferlerimide zaten gözlemcim rapor getiriyor ben olsun olmasın diye transfer hedefi olarak ekliyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by Alex94 View Post
    benim özellikler nirvanaya ulaşmış i7 3.nesil 2.7 ghz 8gb ram 2 ekran kartı ama gel gelelim oyun hızı 1.5 yıldız. maalesef casper'dan dolayıdır ve ısınıp kapanıyor. ortalama 1 ayda 1 sezon bitiriyorum
    Hocam ısınıp kapanıyorsa pc de problem vardır. Ben de casper laptopta oynuyorum bir sıkıntı yok çok şükür. (daha düşük özelliklerle)

Bu arada ekran kartı nvidia muhtemelen. Oyun entegre grafik işlemciyi kullanıyor olabilir buna dikkat et. Oyunu açarken sağ tık-Grafik işlemciyle çalıştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi deneyebilirsiniz.

Fakat ısınma problemi varsa bilgisayarda bir problem vardır hocam.

Konu hakkında yoruma gelecek olursak, 2014 serisini oynamadım. 31 sezonu arada aralar vererek 17 ay oynadım.

15 kasımdan beri oynuyorum ve tüm macları genişletilmiş izlerim, 2 ayı biraz gecmiş 8. sezon bitti, 9. sezonun ilk maclarındayım, günde en az 4, en fazla 10 saat gibi oynuyorum. günde 8.5 saatlikte bir mesaiye sahibim

Quote Originally Posted by nostalgia View Post
    Hocam ısınıp kapanıyorsa pc de problem vardır. Ben de casper laptopta oynuyorum bir sıkıntı yok çok şükür. (daha düşük özelliklerle)

Bu arada ekran kartı nvidia muhtemelen. Oyun entegre grafik işlemciyi kullanıyor olabilir buna dikkat et. Oyunu açarken sağ tık-Grafik işlemciyle çalıştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi deneyebilirsiniz.

Fakat ısınma problemi varsa bilgisayarda bir problem vardır hocam.
    Çift ekran kartı var İntel 128 mb ATİ 2 GB. biz intel'i çıkardık işe yaramıyo diye herşeyi ati'ye ayarladık. valla bilmiyorum hocam 2 yıldır ısınıyo kapanıyo götürmediğim servis kalmadı ilk denilen şey "hocam oyun için casper almasaydınız keşke"

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

1 günde bitirdiğimde olmuştur,1 haftada da.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

1 hafta 10 gün sürüyor normalde ama bazen daha çabuk ta bitebiliyor.

bazen bir günde bitirdiğim oldu yılbaşında sabah 9 gece 12 ye kadar oynamıştım 2 de sezon ortasına akşam 8de lig bitmişti

Sanırım En Yavaşı Benim

Aralık Ayında Başladığım Kariyerde 2.Sezonun Başına 4-5 Gün Önce Başlayabildim. Yeni Oyun Çıkana Kadar Heralde 3-4 Sezon Ancak Giderim

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sanırım En Yavaşı Benim

Aralık Ayında Başladığım Kariyerde 2.Sezonun Başına 4-5 Gün Önce Başlayabildim. Yeni Oyun Çıkana Kadar Heralde 3-4 Sezon Ancak Giderim
    heh işte bende onu diyorum al benden de o kadar en azından yanlız olmadığıma sevindim cevaplar için herkese teşekkür ederim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

3-4 saatte 1 sezon bitiriyorum ben. Bolca zaman harcamama rağmen regen aramakla, devre arası transferleriyle vs. inanılmaz hızlı bence bu sene oyun.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

1 haftalık toplam 39 saatte bir sezonu bitirmişliğim var.

Bi günde sezon bitiyo ama 1 saatte oyun zor kaydediyo

Quote Originally Posted by roomonecool View Post
    Bi günde sezon bitiyo ama 1 saatte oyun zor kaydediyo
    Aynen kardeşim tek kusuru o oyunun.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

kısa zamanda sezon bitirenleri de küçük takımlarla oynayanları da acayip kıskanıyorum. üç günde bir sezon bitirebilsem küçük takımlarla oynayacağım ama bir sezonu iki haftada zor bitiriyorum. sezon sonuna çok uzun zamanda ulaştığım için küçük takımlı kariyerden zevk alamıyorum, kısa kariyerler oluyor. bi dikiş tutturamadım :d

Mobilden gönderildi

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Bence bu bir iki saatte sezon bitiren arkadaşlar bi twich açıp canlı yayın yapmaları lazım ki bizde izleyip öğrenelim
    Yani iki gündür maçları izlemeden 1 saatte bitirebilirmiyim diye deniyorum tatile gittim 40 dakika sürdü

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Bence bu bir iki saatte sezon bitiren arkadaşlar bi twich açıp canlı yayın yapmaları lazım ki bizde izleyip öğrenelim
    Yani iki gündür maçları izlemeden 1 saatte bitirebilirmiyim diye deniyorum tatile gittim 40 dakika sürdü
    tek lig küçük database bunun yolu yordamı bu hocam biz emek harcıyoruz. hiç bir kariyer de 1 saatte bitmez.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Günde ortalama 6 saat oynarsam 1 hafta civarında 1 sezon bitmiş 2.sezonun ilk maçına gelmiş oluyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Sindire sindire oynuyorum. Kovalayan varmış gibi next next yapmanın bir anlamı yok. Araştırarak oynayacaksın. Bazen de [MENTION=260257]wladcas[/MENTION]'ın dediği gibi oluyor.

Maç izlemeyi pek sevmiyorum. Maçları asistana verip oyuncu peşine düşüyorum ve 6-8 saatte bir sezon bitiyor. Bu zamanın çoğu oyuncu aramakla geçiyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri