Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 84 sonuç

Konu: Diaz Beyaz Zambaklar Ülkesinde [1.Sezon]

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Gözlemlerden sahte forvet ararken nasıl arama yapıyorsun hocam. Ben de 2 SF ile oynuyorum 3 yıldır bulamadım Şu özellikler bir arada bu seviyede bulunmuyor '' İlk kontrol - pas- takım oyunu-çalışkanlık yaratıcılık ve en önemlisi de topsuz alan ( Adamın işi topsuz alan bu olmazsa olmaz ) '' He birde şunu öneririm en uçtaki SF'ye farklı bir Rol versen daha mı iyi olur?
    Gözlemciye pek oyuncu aratmıyorum şu aşamada. Zaten elle tutulur kimse yok bize gelmek isteyen kim varsa toplama kampı gibi dolduruyorum (: Tabii özelliklerine bakıyorum elbette az çok ama bütün şartları sağlamasını aramıyorum yukarda yazıda belirttiğim gibi pas benim için olmazsa olmaz özellik değil ya da takım oyunu creaitlfik falan şu aşamada çok dert etmiyorum. Hatta mental olarak bile çok bişey aramıyorum virtüözüm dedigim adamın kararlılık ve konsatrasyon yerlerde mesela Forvet tercihimi niye sahte yaptığımı belirttim burda rol ve görevini okuyup elimdeki oyuncuyu direktiflerle iş yapar hale getirmeye çalışıyorum mesela pası kötü çoğunun kısa pas oynattırıyorum. Hızlı ve topsuz alanı iyi olan kim varsa kapım açıktır İleri uçtaki adamı maça göre değiştiriyorum ama 3 adamda köprü gibi sağa sola açılmalar ortadaki amc gibi iş yapıyor geriye gelince falan. İleri uçtaki oyuncuyu fırsatçı yapıyorum daha ilerde basıyor mesela maçın sonlarında skoru korumak istediğimde yoksa takım komple geri çekiliyor
    Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Bu taktik bu seride muazzam işliyor özellikle sahte forvet kullandığın zaman tam bir takım bütünlüğü yakalıyosun, başarılar diaz hoca
    Hangi taktik hocam meşhur olmuş heralde anlamadım ama ben seriye göre taktik yapmıyorum ki. 3-4 yıldır bu dizilimi kullanıyorum. Her seride sadece ufak tefek modifiyeler yapıyorum onu da oyunu istediğim şekilde oynayabilmek için. Mesela geniş alanda oynamalı pres yapmalı ne bilim hücumcularım araya kaçmalı orta saham fazla açılmamalı stoperlerim yakın durmalı vs vs aklımda ne varsa sahada görmeye çalışıyorum onun için ufak tefek dokunuşlar yapıyorum. Bir de sahte forvet falan gerçi tüm taktikle alakalı şeyleri yukarda yazmıştım ama kafam karıştı bu taktik bu seride işe yarıyor diyince (:
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Hocam ben tam anlatamamışım demek ki. Benim şu anda kullandığım 3-1-3-3 taktiğinden bahsetmiştim. O taktiği yapan arkadaşı kastetmiştim.
    Haa şimdi anladım seni ama Ragnar kardeşim de aynı minvalde şey söyledi meşhur olmuş taktik ama du bakalım olayı anlıcam inş

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar Diaz. Oyuncuların hepsine tek tek bakmadım,sen yapdıysan iyilerdir Taktiğinde klasik Diaz taktiği bir tek forveti 3'lemişsin. Belki denemişsindir.Yalnız 3'ünden birine Fırsatçı daha iyi olmaz mı acaba.
    Eyv (: Uzunca yazıyı boşuna mı yazdım yav Açıkladım orda niye 3lediğimi. Sağ ve Sol kanatlara inip kanat oyuncu rolü üstlenirken ortadaki sahte olunca geriye geliyor o da AMC rolü üstleniyor bir nevi. Fırsatçı olunca geriye gelmiyor çakal ama onu da maçın sonlarında skoru korurken kullanıyorum fırsatçı yapıp mentalitesini biraz daha atak yapınca daha ilerde oynayıp rakip defansa daha ilerde basıyor rakip daha geriden oyun kurmak durumudna kalıyor

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Oyun aralıkta başladı lig nisanda başlıyor aralık ve ocağı transfer ve diğer işlerle uğraşıp oyuncuları da 3 ay zorlamak istemediğimden hazırlıklara şubatta başladık. Gerçi yarı prof olunca 3 ay normal 1 aya falan anca denk geliyor neyse hep kendi içimizde yaptık maçları dışarı çıkıp para harcamak istemedik Esasen
    çok kolay rakiplerle oynarım genelde ve çok kolay rakip bulamadık maçında zor olup sert geçmesini ve oyuncu kaybını istemediğimden kendi aramızda oynadık. mart ayınca Finlandiya Kupası başladı hazırlıklarımıza kupa maçlarından sonra da devam ettik bir nevi kupa da hazırlık kampımıza dahil oldu. 2 tur alt küme takımlarını eledikten sonra 6.Turda kendi ligimizden bir takım olan Pk-35 'e penaltılar sonrası boyun büktük. ve artık ligin başlamasını bekliyoruz.

Normalde Kups maçını da oynamazdım ama anlaşma gereği iptal edilemiyordu. Anlaşma iptal tarihi şubat falandı o tarihten sonra anlaşmayı sonlandırdık. Kimsenin pilot klübü olmak istemiyoruz. 3 tane pilot takımımız var şuan

Kombine almasınlar biletli seyirciye daha çok ihtiyacmız var tabi stad dolduğu takdirde hasılat daha fazla olur (:

Kasada birikmişleri belki gaza gelirler diye yönetim el koymadan topçulara dağıttık

Nesil
    2014

İşte bende onu söyleyecektim takım 3 SF ile çok geride başlar diye bende en uçtakini FG oynatıyorum Hazırlıklarda bildiğin bir lig bitirmişsin o takım tutulamaz daha

Edit : Hocam 3 forveti neden SF yaptın ki bunu şakasına yazdım Rexpo'ya da aynı cevabı vermişsin ya biraz daha sinir yap diye yazdım

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Finlandiya Kupası 4.Tur

Spoiler: ISTATISTIKLER 

Finlandiya Kupası 5.Tur

Finlandiya Kupası 6.Tur

Aslında PK-35 elimizden kaçtı desek daha doğru bir ifade olur 2 kez öne geçtik ama koruyamadık uzatmalarda ise inanılmaz bir baskı kurduk hatta 10 kişi kaldılar ama tur için gerekli golü atamadık ve penaltılarla boyun eğdik. Sezon öncesi fena geçmedi kupa maçlarıda özellikle kendi ligimizden olan PK-35 ile dişe diş mücadele etmemiz ziyadesiyle mutlu etti

Şükür hepsi sezon başlangıcında yerini alacak

Spoiler: SAKATLAR 

PK-35 maçından sonra oturup diğer takım ve kendi takımıma baktım dişe diş mücadeleyi gördükten sonra bu yıl es kaza kafaya oynarız belki dedim. ilk 10 hafta bizim için eşik. Şayet 10 hafta içinde 15 ila 20 puan arası alabilirsek içten içe zorlarız. 10 haftada 20 puan barajını geçecek klüp pek yok varsa Haka olur onunlada ilk hafta evimizde oynuyoruz. Bakalım ligin en güçlü takımı ne kadar güçlü ?

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Barak View Post
    İşte bende onu söyleyecektim takım 3 SF ile çok geride başlar diye bende en uçtakini FG oynatıyorum Hazırlıklarda bildiğin bir lig bitirmişsin o takım tutulamaz daha

Edit : Hocam 3 forveti neden SF yaptın ki bunu şakasına yazdım Rexpo'ya da aynı cevabı vermişsin ya biraz daha sinir yap diye yazdım
    İşin ilginç yanı hücum oynayıp ilerde de basmıyoruz takım olarak geride bekliyoruz kontra mantığına sahibiz ve buna rağmen 3 SF oynuyoruz

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

HAKA NAKAVT ! OHA-zulike

1.Hafta

Dakikalar 22'yi gösterdiğinde stadyum yeniden boşalmaya başladı seyirciler skor tabelasına bakınca yanlış maça geldik elleham düşüncesine kapılmışlar

Şaka maka 3-0 ken bile diken üstündeydim bu benim takımım bu karşıdaki de Haka mı ? düşüncesi hakimdi çok geçmeden 3-2 oldu dedim tamam o fragmanmış film şimdi başlıyor lige 3-0dan maç vererek başlamak hoş olmayacak diyordum ama işte kelimeler kifayetsiz kaldı...

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam taktiği şimdi anladın mı ?
    Bu şekilde 3 lü stoper ile Ragnar hocam Roma'yı yaktı.
    Müthiş başlamışsın. Eğer ki bir sorun olmazsa rahat çıkarsın.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Daha ilk maç yav dereyi bile görmedik henüz paçaları sıvamayalım ((: Ayrıca 3 stopere çok takıldınız ya ben 3 yıldır böyle oynuyorum kıymetini zamanında bilecektiniz

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ragnar'da iyi ki yendi Roma'yı abi Sen de bu saye de 3lü stoperi övüyon her yerde

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

2.Hafta

3.Hafta

4.Hafta

5.Hafta

6.Hafta

Puan Durumu

7 gollü Haka galibiyeti ile lige girince o fırtınayı arkamıza alınca ilk 6 hafta baya bi ileri attı o rüzgar bizi

Vikingit maçında rakip 85'de 1 penaltı atışından yararlanamadı. 2-0 10 kişi kalmışım ısrarla 3 forvet oynuyroum golü yedik aklım başına geldi ama kendi hatamdan puan hediye edecektim az kalsın. Diğer içi acıtan ise malumunuz 4-0dan puan verdik rakibe ama takdir ediyorum tebrik ediyorum kendilerini. PK-35 bu kadar dişli olacağını sanmıyordum Haka en büyük aday derken büyük süpriz oldu

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Ragnar'da iyi ki yendi Roma'yı abi Sen de bu saye de 3lü stoperi övüyon her yerde
    Yalnız sadece Ragnar değil. Devilshand da her ne kadar kariyerini paylaşmamış olsa da Catania ile destan yazıyor. Ki benim Adana ile yaptıklarım ortada keza şu anda 5 sezondur neler yaptığım ortada dimi ya.
    Biraz da kendimizi övelim

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    Daha ilk maç yav dereyi bile görmedik henüz paçaları sıvamayalım ((: Ayrıca 3 stopere çok takıldınız ya ben 3 yıldır böyle oynuyorum kıymetini zamanında bilecektiniz
    Hocam zaten şu olayı gördüğümden beri kendime onu soruyorum. Neden diye? Ben bir tek cm03-04 te bir Reggiana ile yaptığım kariyerde bir süre kullanmıştım. Beksiz yapamam diyordum.
    Bu arada ligde de güzel gidiyorsun. Son sözü şampiyonluğu garantilediğinde söyleyeceğim.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Finlandiya yaramış sana, ligin tozunu attırıyorsun

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

7.Hafta

8.Hafta

9.Hafta

10.Hafta

11.Hafta

12.Hafta

13.Hafta

Puan Durumu

Son maçlarda biraz sallansak da yine de liderlikten olmadık ama üst lig için artık iddialıyız takımlar birbirleri ile 3'er kez karşılaşıyor ve toplam 27 maç yapılıyor. Her rakiple oynadıktan ve mevcut konumumuzdan sonra üst lige için inancımız arttı.

Puan kayıplarına bahane bulmak istemiyoruz ancak özellikle kalecimizin gitmesi bizi psikolojik olarak da etkiledi sanki her yenilen gol kaleci hatası gibi gelmeye başladı. Zaten iyi oyuncu yok az biraz iyimsi adamların 1-2si gidince takımın kimyası bozuluyor

Spoiler: SAKATLIKLAR 

Bu arada çok mütevazi olduğumu söylemiş miydim ?

Başarımızın sırrını aslında biz de merak ediyoruz

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Yaşlı oyuncular hemen düşüşe geçti zaten seneyi kurtarma amaçlı idi özellik kaybna uğrayınca takımdan kestim bu sefer huysuzluk da çıkarmaya başladılar aralarından gönderdiklerim oldu. Üstüne baktım takımda aksayan yerler var özellikle sağ ve sol bek alternatifsizdi. Yedekler çok iyi performans sergilemeyince yana döne bek aradık. Aslında defans komple sıkıntılı ancak ne paramız var ne de gelmek isteyen oyuncu. Hoş isteselerde maaş bütçesinde mevcut olan kara delikten ötürü 3 bin falan önerebiliyoruz ona da anca 4 oyuncu bulabildk. 2'si bek diğer 2'si forvet. 3 forvet oynayınca 6-7 forvet bulunduruyorum ve gönderdiklerimiz forvet olucna yerlerine hemen monte ettik
    Spoiler: Kalle Kurittu 

Spoiler: Mika-Matti Moisonvaara 

Spoiler: Patrick Aaltonen 

Spoiler: Teemu Sonne 

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Yalnız sadece Ragnar değil. Devilshand da her ne kadar kariyerini paylaşmamış olsa da Catania ile destan yazıyor. Ki benim Adana ile yaptıklarım ortada keza şu anda 5 sezondur neler yaptığım ortada dimi ya.
    Biraz da kendimizi övelim

Hocam zaten şu olayı gördüğümden beri kendime onu soruyorum. Neden diye? Ben bir tek cm03-04 te bir Reggiana ile yaptığım kariyerde bir süre kullanmıştım. Beksiz yapamam diyordum.
    Bu arada ligde de güzel gidiyorsun. Son sözü şampiyonluğu garantilediğinde söyleyeceğim.
    Rodi işin ilginç tarafı 3 stoperi gelip bana övüyor bana söylüyor yahu ben 3 yıldır bu formasyonlayım Git kafanı duvarlara vur niye Diaz'ı dinlemedim daha önce diye
    Finlandiya yaramış sana, ligin tozunu attırıyorsun
    İlk yıl böyle bi reaksiyon ben de beklemiyordum ya umarım bu toz atma işi sezon sonuna kadar sürer (:

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

3 stoperli taktikler sistem oturduğunda çok tehlikeli silahlar.

Reelde geçen yıl juventus, bu sezon önemli sakatlıklar öncesi bayern münih ve şuan liverpool kullanmakta

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Zaten kafamı duvarlara vuruyorum. Bu gidişle kafada şişmedik yer kalmayacak

Sonuçlar güzel şansız bir dönem geçirmezsen çıkarsın.
    Aldıkların seni idare eder. İlerleyen dönemlerde daha da iyilerini bulabileceğini düşünüyorum. Orta saha Mika nın karar vermesi düşükmüş pek sıkıntı vermese iyi olur.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by nostalgia View Post
    3 stoperli taktikler sistem oturduğunda çok tehlikeli silahlar.

Reelde geçen yıl juventus, bu sezon önemli sakatlıklar öncesi bayern münih ve şuan liverpool kullanmakta
    Ama bu takımlarda kanatta kullanıyor reel de uygulamak oyunculardan bazı şeyler istemek bi nebze daa kolay. Benim 3 stoper de 3 sene öncesinden italya serüveninden kalma zaten italyan işi (:
    Zaten kafamı duvarlara vuruyorum. Bu gidişle kafada şişmedik yer kalmayacak

Sonuçlar güzel şansız bir dönem geçirmezsen çıkarsın.
    Aldıkların seni idare eder. İlerleyen dönemlerde daha da iyilerini bulabileceğini düşünüyorum. Orta saha Mika nın karar vermesi düşükmüş pek sıkıntı vermese iyi olur.
    Mika sol bek olarak aldım Diğer forvetlerde yedekler sıkıntı çıkarsa diye stepne yoksa oynayacaklarından değil. Umarım gerek de kalmaz oynamalarına

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ben orta saha rolüne bakmışım.
    Oynamazlarsa kazan kaldırmasınlar.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

14.Hafta

15.Hafta

16.Hafta

17.Hafta

18.Hafta

Puan Durumu

Son 5 maçta 3 yenilgi alıp sendelesek de liderlik koltuğundan inmemiştik. Bu seferki 5 maçlık seri de yeniden ivme kazanıp liderliği pekiştirdik 6 puan farkla zirvedeyiz. Ama kaleci Nyom yine sakatlandı. Umarım sorun olmaz

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam kaleci yerine birini bulabilirsen bul derim. Çok sakatlanıyor.

Yenilgilere rağmen farklı açmışız güzel gidiyoruz güzel

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    Eyv (: Uzunca yazıyı boşuna mı yazdım yav Açıkladım orda niye 3lediğimi. Sağ ve Sol kanatlara inip kanat oyuncu rolü üstlenirken ortadaki sahte olunca geriye geliyor o da AMC rolü üstleniyor bir nevi. Fırsatçı olunca geriye gelmiyor çakal ama onu da maçın sonlarında skoru korurken kullanıyorum fırsatçı yapıp mentalitesini biraz daha atak yapınca daha ilerde oynayıp rakip defansa daha ilerde basıyor rakip daha geriden oyun kurmak durumudna kalıyor
    Yok hocam o uzunca yazıyı okumuştum 2 si kanata biride AMC ye gidince golleri kim atıyor hocam? Bir de ben soldaki MC yi AMC rolü üstleniyor sanıyordum yazıyı iyi okumamışım herhalde Bu arada çok iyi gidiyorsun hocam

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

İyiyiz iyi , takımların kalitesi birbirine yakın olunca aradan sivrilmemiz daha kolay olmuş. Benim Kuantan ile Premier Ligdeki halime benziyor azcık

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

diaz beklediğimiz gibi gidiyorsun maşallah

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Ben orta saha rolüne bakmışım.
    Oynamazlarsa kazan kaldırmasınlar.
    Kaldırıyorlar ara ara ama üstün ikna yeteneğimle ikna ediyorum alttan giriyom üstten giriyom en olmadı rest çekiyom olmazsa olmaz hiç bir oyuncum yok şuan olanlar 11de zaten yedeklerin hepsi aynı ayarda kötü
    Hocam kaleci yerine birini bulabilirsen bul derim. Çok sakatlanıyor.
    Başka takımlardan para mı yiyo nabıyo anlamadım tam form tutuyoz herif patlıyor
    Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Yenilgilere rağmen farklı açmışız güzel gidiyoruz güzel
    İyiyiz iyi , takımların kalitesi birbirine yakın olunca aradan sivrilmemiz daha kolay olmuş. Benim Kuantan ile Premier Ligdeki halime benziyor azcık
    Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    diaz beklediğimiz gibi gidiyorsun maşallah
    Bir aksilik olmazsa çıkıyoruz üst lige meşaleler yanabilir (:
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Yok hocam o uzunca yazıyı okumuştum 2 si kanata biride AMC ye gidince golleri kim atıyor hocam? Bir de ben soldaki MC yi AMC rolü üstleniyor sanıyordum yazıyı iyi okumamışım herhalde Bu arada çok iyi gidiyorsun hocam

Bunu resimlerle izah edeyim en iyisi (: 3 forvette aynı anda kanatlara fallan yayılmıyor. Mesela soldan geliyosak sol forvet sola iniyor AML gibi oluyor 2 forvet içerde yada diğer kanatta 1 amr 2st oluyoruz yada ortadaki gelince 1 amc 2 st gibi veya bekler çıkınca 3 st moduna giriyor takım. MC çoğu zaman oyun kurucu rolünde takımın virtiözü ama tam amc olmadığından o bölgeye sahte forvtte gelince tam AMC gibi işlemiyor lakin zaman zaman ceza sahasına girip forvetlerden daha önde olduğu durumlar da oluyor ((: Dediğim gibi resimlerle anlatayım bunu

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

19.Hafta

20.Hafta

21.Hafta

22.Hafta

Son 9 maçlık seriye girmiştik yani herkesle son bir kez daha karşılaşıyorduk rakiplerimizden İlves, Pk-35 ve Haka ile evimizde oynayacak olmamız müthiş avantajdı. Hakaya yenilmedik onları yarıştan uzak tuttuk akabinde seri galibiyetlerle ciddi anlamda bu işi bitirmiştik ancak PK-35'e yenilince biraz sıkıntıya soktuk kendimizi. PK-35 ile bu sezon 4 maç yaptık kuap dahil herifleri yenemedik iyi mi takdir ediyorum kendilerini demek ki oynadıkları taktiğe karşı zorlanıyoruz diycem ama heriflerde bir kanat var koy süper lige akar o derece unutmazsam profilini paylaşayım e bekimizin belini kırıyor

Son düzlükte tek sakat verdik ama as oyuncumuz değildi durumu kotarırız sıkıntı olmaz evelAllah

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Bunu resimlerle izah edeyim en iyisi (: 3 forvette aynı anda kanatlara fallan yayılmıyor. Mesela soldan geliyosak sol forvet sola iniyor AML gibi oluyor 2 forvet içerde yada diğer kanatta 1 amr 2st oluyoruz yada ortadaki gelince 1 amc 2 st gibi veya bekler çıkınca 3 st moduna giriyor takım. MC çoğu zaman oyun kurucu rolünde takımın virtiözü ama tam amc olmadığından o bölgeye sahte forvtte gelince tam AMC gibi işlemiyor lakin zaman zaman ceza sahasına girip forvetlerden daha önde olduğu durumlar da oluyor ((: Dediğim gibi resimlerle anlatayım bunu[/QUOTE]

Şimdi anladım hocam o zaman şahane işleyen bir taktiğin varmış.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Üst Lig Yakın, Meşaleleri Yakın !!!

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri