Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 124 sonuç

Konu: Başınızda Bir Büyük Bulunsun | '' THE CLUB '' Sheffield FC !

Default Başınızda Bir Büyük Bulunsun | '' THE CLUB '' Sheffield FC !

-

Yıl 1857 aylardan mayıs,
    William Prest ve Nathaniel Creswick gecenin geç saatlerinde muhabbet ediyorlar:

-Yav vilyım, bu kriket iyi güzel de kışın oynanmıyor be gözüm.
    - Hakkaten abicim ya, her baharda göbek yapmış buluyorum kendimi kışın da spor yapmak lazım.
    -İyi diyon da hacı abi ne yapacaz?
    - Ne biliim abi ben, şöyle ilginç bi şey olsa fena olmaz aslında... futbola ne dersin?
    -Saçmalama lan keraneci, birayı fazla kaçırdın gene abuk sabuk konuşuyon. Nerde bulcaz o kadar adamı düzenli olarak futbol oynamaya.
    - Ya hacı dayı sen bi raat ol, bi kulüp kurarız hem ortam olur mekanımız olur. Sen başkan olursun, kaptan olursun hem belki Merinin dikkatini de çekersin kaptan neyin olunca, belli mi olur.
    -Karıştırma lan meriyi ! Ovın gilin maykılla konuşurlarken gördüm zaten geçen gün, kıllanıyom o herife.
    - Tamam abi, almayız o zibidiyi de kulübe. Ruuni gilin veyni de almayız. ah ulan ceyn ah! değer miydi be! may hart iz dıraaaank andır dı staarz.
    -O şarkı ne lan öyle ! Arap sen içme içince sapıtıyon anam, futbol kulübüymüş. Abramoviç mi sandın sen bizi?
    - O dediğin kim oluyor hacı dayı ?
    -Ben de bilmiyorum ki, allah allah... bana da bulaştırdın. hadi herkes evine sonra konuşuruz...

5 ay sonra, 24 ekim 1857 günü kahramanlarımız dünyanın ilk futbol kulübü olan Sheffield Football Club'ı kurarlar. tıpkı mayıs ayında konuştukları gibi kulüp sekreterliği ve kaptanlık görevleri Nathaniel Creswickin olur. fakat bu ünvanların kendisine Meri konusunda yardımcı olup olamadığını bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey kulüp kurulduktan sonra, kurallar üzerinde çalışmaya başladıkları.

Bir kurallar bütünün ilk kez yazıldığı yer 1815 yılında Eton College. ancak, 1847 yılında fabrika yasasında yapılan değişiklikle cumartesi öğleden sonralar tatil ilan edilince futbol bu çalışılmayan saatlerin en büyük meşgalesi olur ve büyük bir patlama yapar. Bu süreçte her yöre kendi kurallarını ortaya koyar ve onları uygular. Sheffield ise 1855 yılında bir ilk gerçekleştirmiş ve cambridge kurallarını tanıdığını açıklayarak bir başkasına ait olan kuraları uygulamayı kabul eden ilk bölge olmuştur. Ancak kulübün kurulması ile Sheffield kurallarının belirlenmesine karar verilir.

İlk Sheffield kuralları pek çok noktada Cambridge kurallarına benzemekle beraber günümüzdekinden çok farklıdır.
    Ofsayt yoktur örneğin, hücum eden oyuncuyu itmek serbesttir ve Sheffield kuralları avustralya futbolu kurallarının temelini oluşturacaktır. Günümüz için bu durum oldukça garip ama futbol-rugby ya da bir başka deyişle soccer-football ayrımının kesin olarak 8 aralık 1863 günü Ebenezer Cobb Morley önderliğinde federasyon kurulana dek gerçekleşmediği düşünülünce o dönem için oldukça normal olduğu anlaşılır. Üst direk kullanımını zorunlu kılan ilk kurallar Sheffield kurallarıdır. Sheffield fc, 1863 aralığında federasyona katılır ancak 1878'e kadar kendi kurallarını uygulamakta diretecektir.

Sheffield kulübü üyeleri kendi aralarında takımlara ayrılıp maç yapmaktadırlar. ortada henüz bir rakip kulüp yoktur. Dünyanın ikinci futbol kulübü Hallam FC 1860 yılında, yine Sheffieldde kurulur. 1861 yılında futbolun en eski derbisinin ilk maçında Sheffield FC ile Hallam FC karşı karşıya gelir. Günümüzde de devam eden bu rekabet Sheffield derby ya da 'rules' derby olarak anılır.

Kulüp, 1885 yılında profesyonellğe izin verilmesinden sonra amatör olarak kalmaya karar verir ancak zamanla profesyonellerle arasındaki fark iyice açılır ve futbol dünyasındaki ağırlığını git gide kaybeder.
    Günümüzde amatör liglerde mücadelesine devam ediyor. 1957 yılında, kulübün kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünde Hillsboroughda, Stanley Rous'un organizasyonu ile İngiltere millî takımı karşısına çıktılar.

Sheffield FC son dönemde yeniden üye kabulüne başladı. kulübün üyeleri arasında Sven Goran Eriksson, Sepp Blatter ve İngiltere kriket millî takımı kaptanı Michael Vaughan dikkat çeken isimler.
    Ayrıca FİFA tarafından 2004 yılında fifa'nın verdiği en büyük onur ödülü olan Fifa Order Of Merit ile ödüllendirildiler, bu ödüle onların dışında layık görülen tek takım Real Madrid...

Başarılar, İyi Eğlenceler.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Başarılar hocam

Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Başarılar Yama kullanacaksın herhalde ?

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar dilerim Hocam

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim hocam. Sonuna kadar takipteyim. Sonuna kadar gitmen dileğimle.

başarılar dilerim

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ragnar, bir blog falan aç ya da kitap yaz. Senin hikayeleri okuması zevkli oluyor. Hele futbolla ilgili bir kitap yazarsan yok satar

Nesil
    2014

Başarılar dilerim

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar kardeşim

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara-Adapazarı

Başarılar çok ilginç bir kariyer olacak gibi duruyor

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar, İyi Eğlenceler.
    Quote Originally Posted by musaduzen View Post
    Başarılar hocam
    Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Başarılar dilerim.
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar dilerim Hocam
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Başarılar dilerim hocam. Sonuna kadar takipteyim. Sonuna kadar gitmen dileğimle.
    Quote Originally Posted by kraliyetnet View Post
    başarılar dilerim
    Quote Originally Posted by Barak View Post
    Başarılar dilerim
    Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Başarılar kardeşim
    Quote Originally Posted by OYe View Post
    Başarılar çok ilginç bir kariyer olacak gibi duruyor
    Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Başarılar Yama kullanacaksın herhalde ?
    Ragnar, bir blog falan aç ya da kitap yaz. Senin hikayeleri okuması zevkli oluyor. Hele futbolla ilgili bir kitap yazarsan yok satar
    Herkese çok teşekkür ederim, biraz meşakkatli bir yola çıktık takılmazsak 6 sene sonra premier ligde olucaz inşallah, [MENTION=288772]RodiMood[/MENTION] dostum daha o kadar pişemedik hikayelerde bi yerde takılıyorum devamı gelmiyor sağolasın

Dünyada belkide futbolla anılmayan ama futbolun başkenti olan bir şehir Sheffield..
    Bense bu futbol mabedinde okuyan The University of Sheffield'in sıradan bir öğrencisi Ragnar Lothbrok..
    Sheffield kütüphanesinin tozlu rafları arasında bir kitap dikkatimi çekmişti.. Dünyanın ilk futbol kulübü olan Sheffield FC'nin kuruluşunu ve William ve Nathaniel biraderlerin futbol hakkında söyleşilerini anlatıyordu.. Ben ki; kitap okumayı sevmem, saatlerimi harcamıştım o kitabın başında.. Okudukça okuyasım geliyordu, dünyanın ilk futbol kulübünün kuruluş öyküsü, ezeli rakip olan Hallam FC'nin 1860'ta ki kuruluşu aralarındaki çekişmeler, dünyanın ilk futbol derbisinin bu topraklar üzerinde oynanması dikkatimi daha çok çekiyor ve gitgide bir Sheffield taraftarı oluyordum..

Kitabı okurken günümüz futbol kurallarının atası kabul edilen Sheffield Kuralları gözüme çarptı, kuralların derlerinişi sırasında kahramanlarımızın şu diyaloğu efsaneydi:

- Yaw Nataynel iyi hoş biz kulübü kurduk; Koca kafa jack, eltin john, ebenezer morlii, hatta bizim eski brezilya göçmeni Edson arantes do nascimento bilem geldi..
    - Vilyim ne diceksen de gülüm uzatma biliyoz geldi hepsi, kulübün başkanıda kaptanıda benim biliyon demi?
    -La olum ne hava yapıyon ! Meriyi tavlıcam dedin bilmem ne dedin bende sadıcımın forsu olsun hevesi kırılmasın dedim başkan sen ol dedim daha ne dicem aman tanrım didim, Konudan uzaklaştırma beni ! Demem o ki biz bu topu oynuyozda neye göre? kime göre oynıcaz bi kuralı kaidesi olması gerek deyzemin evladı.
    - Bak bu konuda haklısın işte, ama sen hiç o güzel kafanı yorma abi ben onuda düşündüm. Şimdi deyzemin oluu ofsayt diye bişey icat ettim, hahowww... millet birbirine düşecek bunun yüzünden hareketli termal kameralar falan çıkcak bak millet kanlı bıçaklı olacak ofsaytmı değilmi diye..
    (Araya Natanyel'in yeni kız arkadaşı malum Merii girer)
    - Natalyen aşkıııaamm offsayt dediğinde ne ki kuzum?
    -Şimdi şöyle anlatayım bitanem;
    İndirimde bi çanta var Mangoda, o da kasanın (kalenin) hemen yanında, ama bu çantanın tek taliplisi sen değilsin.
    Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri (rakip oyuncu) de senin hemen yanında bitiveriyor. ikiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldığın Zara'da ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan telefonu cevaplamak için postaneye gitmiştin cüzdanını çantana koymadan orada unuttuğunu fark ediyorsun.
    Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elini havaya kaldırarak arkanda kalan arkadaşınızdan cüzdanı (topu) istiyorsun, öyle bir durumdasın ki, rakibinin gerisinde kalırsan kasaya daha uzak kalacağın için avantajını kaybedeceksin ama eğer arkaya geçmezsen arkadaşından uzak kalıyorsun ve arkadaşında o kalabalıkta sana cüzdanını fırlatamıyor, herşey an meselesi.
    Bu durumda yapman gereken rakibin arkasına geçip cüzdanı (topu) almak ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibini geçmeye çalışman, işte ofsayt bu. Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın.
    - Roose: Hııııı, balımm bişey sorcamm.
    -Sor bakalım.
    - Bizim john siturlingin uzak akrabası Mansızlardan İlhanda ofsayt oluyo mu?
    -Ofsayta düşmek denir ona meri ! Ofsayta düşer tabi niye düşmesin !
    - Aşkıaaammmm ama o çok tatlıııı, düşmesin o ofsaytaaa
    -Fesupanallahhh !

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ofsayt ı süper anlatmış.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

İyi anlatmış da, onun dediği gibi yaparsak ofsayta düşmemek için ilk önce topu(çantayı) almak için geriye gelip arkadaşından pası alacaksın ondan sonra rakibi çalımla geçeceksin gibi oluyor. Bu arada Hallam FC hala duruyor mu? İlk defa duydum adını.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bende Hallam FC mi alsam napsam ki

Ofsayt ı süper anlatmış.
    Başka nasıl anlatcan abi zaten kadınlara, alışverişten girmen lazım

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    İyi anlatmış da, onun dediği gibi yaparsak ofsayta düşmemek için ilk önce topu(çantayı) almak için geriye gelip arkadaşından pası alacaksın ondan sonra rakibi çalımla geçeceksin gibi oluyor. Bu arada Hallam FC hala duruyor mu? İlk defa duydum adını.
    Vilyim Reis çalım atmayı seviyomuş demek dostum yapcak bişey yok

Bende Hallam FC mi alsam napsam ki
    Hallam hala duruyor ama şehir liglerinde mücadele ediyolar biz 8. ligde olduğumuzu varsayarsak onlarda 10 11'de falan en dip ligde, Rodi sen seversin kuzeyi ya ama malezyada bi libertaslı [MENTION=287621]egebartu[/MENTION] etkisi bekliyorum senden

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Malezya'yı ihya edeyim sonrası Allah Kerim. Şubat güncellemesinde Türkiye için yeni yabancı kuralı gelirse memlekete dönebilirim Ya da Britanya ya dönerim belli olmaz

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Başarılar işin zor ama başarabilirsin

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Başlığı Sevdim Yalnız bu kariyeri favorilerime aldım başarılar

Nesil
    2014

Malezya'yı ihya edeyim sonrası Allah Kerim. Şubat güncellemesinde Türkiye için yeni yabancı kuralı gelirse memlekete dönebilirim Ya da Britanya ya dönerim belli olmaz
    Memleketin neresi bilmiyorum ama Yeni yabancı kuralı ile TR hiç sarmayacak çok basit olacak, zaten biliyosun yapay zeka 3-4 büyük lig dışında işlevini yapamıyor. Senelerce FB - GS gibi takımlar transfer yapmadan devam ediyor

Kardeşim hikaye kısmını okuma fırsatım olmadı yarın mutlaka okuyacağım ama takım seçimi harika SKY BET 2'ye kadar çekeceksin yapacak bir şey yok umarım stadın büyüktür

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Başarılar Hocam
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hadi delioğlan, güncelle artık

Hadi delioğlan, güncelle artık
    Hikayeye devam ediyim mi kariyeremi giriş yapayım ?

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Hikayeye devam ediyim mi kariyeremi giriş yapayım ?
    Valla bize sorarsan ikisini de yap

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Aynen ikisi de zevkli oluyor.

Quote Originally Posted by egebartu View Post
    Başarılar işin zor ama başarabilirsin

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    Başlığı Sevdim Yalnız bu kariyeri favorilerime aldım başarılar

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Memleketin neresi bilmiyorum ama Yeni yabancı kuralı ile TR hiç sarmayacak çok basit olacak, zaten biliyosun yapay zeka 3-4 büyük lig dışında işlevini yapamıyor. Senelerce FB - GS gibi takımlar transfer yapmadan devam ediyor

Kardeşim hikaye kısmını okuma fırsatım olmadı yarın mutlaka okuyacağım ama takım seçimi harika SKY BET 2'ye kadar çekeceksin yapacak bir şey yok umarım stadın büyüktür

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Başarılar Hocam

Valla bize sorarsan ikisini de yap

Aynen ikisi de zevkli oluyor.
    Herkese teşekkür ettim ufak bir giriş yapalım artık o zaman birazdan takım bilgileri, taktik ve transfer güllemesiyle başlıyorum

9

Öncelikle kullanacağımız taktikle kariyere giriş yapmak istiyorum. Uzun zamandan sonra ilk kez bir başkasının yapmış olduğu taktikle mücadele etmeye karar verdim, ilgimi çeken her taktiği deniyorum ama resmi maçlarda kendi yaptığım taktiklerle oynamak daha çok haz veriyor bana. Ama bu seride Zero Sea's Athena taktiğini kendimce modifiye ederek kullanmaya karar verdim.

Spoiler: Borussia Dortmund Oyun Anlayışı 

Takımımıza Dortmund'u Dormund yapan (her ne kadar bu sezon küme düşmemeye oynasada) taktik anlayışı oturtmaya çalışacağız. Özellikle videodaki 1.50 dk'daki hücum organizasyonunu yapmak amacımız, seri paslar 2ye1 verkaçlar falan filan...
    Dar alanda birden hızlanan oyun, kısa ve seri paslarla atağa çıkmak; savunma kısmında ise topu nerde rakibe geçerse press yap ve topu takımına kazandır.. bizimde felsefemiz bu olacak. ve bu yönde taktiğimizi elimizden geldiğince analiz etmeye başlayalım...

Spoiler: Taktik dizilim ve oyun anlayışı 

3-1-3-3 dizilimiyle sahaya yayılacağız, 3 stoper, 1 ön libero ve önünde oyun kurucumuz ve kanat oyuncularımız,
    onların önünde ise taktiğimizin kilit isimleri 3 sahte forvet..

Takım anlayışı olarak tamamen defansif bir kimlikteyiz fakat oyuncularımızın kişisel talimatlarında hücum hep akıllarının kenarında var.
    Forvetlerim sarı oklarla gösterdiğim gibi top rakibe geçince direk basmıyorlar biraz daha geriye açılıp rakibin 2.bölgeye gelmesini bekliyorlar bu sayede rakip direk orta alan oyuncularıyla karşılaşmıyor. 2.bölgeye gelen rakibi karşılayan forvetler topu kapmak için delice bir press uyguluyor ve dan dun değil, kısa ve seri paslarla topu hızlıca rakip kaleye göndermeye çalışıyorlar,
    bu sayede rakibin oyunu olgunlaşmadan oyunlarını bozma şansımız dahada artıyor.
    Diyelim ki rakip bizden çok daha üstün ve forvetlerin press yapmalarına rağmen top bizi tehdit etmeye başlıyor? O zaman tam saha press komutunu bir tık aşağı düşürüyorum ve rakibin karşısına 6 tane ön libero çıkıyor, forvetler tamemen göbeğe kadar geri geliyorlar ve orta saha oyuncularıyla tek vücut olup otobüsü 2.bölgeye çekiyorlar, kalenin önünde değil !
    Bu sayede takım alanın daraltırken rakibi kontrada yakalama fırsatımız dahada artıyor.

Hücuma geçecek olursak; siyah oklarla belirttiğim gibi tüm oyuncular defansif oynamalarına rağmen akılları her zaman hücumda olacak.
    Kenar stoperler oyunu kurmak için kanatlara açılıyorlar,
    ön liberomuz top hangi kanattaysa oraya yaklaşıyor ve oyun kurulumu bu şekilde devam ediyor.
    İlerideki 3 forvet tamamen serbest bir biçimde 2.bölgeye kadar geliyorlar top alıyorlar, oyun kurucu rolündeki elemanda topu kanatlara ve ileri olarak 2 şekilde kullanmayı amaçlıyor.

Benden çok daha ustalarda var bu forumda çok bilmişlik taslamak istemem ama 2007-2008'den beri oynuyorum bu oyunu, bu kadar kompakt ve komple bir taktik görmedim. Hücum ve defans aynı anda yapılıyor ve tüm takım oyuncuları oyunun her anında içinde oluyorlar.
    [MENTION=206349]pusathan01[/MENTION] hocam tanıştırdı beni bu taktikle ve bende taktiği kendimce derledim. Taktiğin orjinali oyunculara çok daha fazla serbestlik tanıyordu ama ben alt liglerde olduğumuz için bunu biraz daha azalttım ve daha disiplinli bir taktik ortaya çıktı...
    Taktiği bir başka kullanma sebebimde kolay bulunabilen oyunculardan kurulu bir dizilimi olması. Çok rahat bulabileceğiniz 3 stoper, ön libero, kanat oyuncuları ve forvetlerden oluşuyor. Hatta ön liberonuz yoksa ayağına biraz hakim olan bir stoperinizide rahatlıkla dos mevkiinde oynatabilirsiniz.

Spoiler: TRANSFER ÖZETİ 

Transferlerimize taktiğimiz doğrultusunda yapmaya çalıştık. Çok fazla oyuncu aldık transfer bütçemiz olmadığı için ve maaştanda çok fazla harcamamak istemem nedeniyle kiralık oyuncu piyasasına çok fazla önem verdim. Yarı prof bir durumda olduğumuz için her istediğim oyuncuyu alamadım fakat aldıklarımda bu lig için gerçekten standartın üstünde oyuncular oldu.
    Lig kuralları bize bir sezonda en fazla 8 oyuncu kiralıyabilirsin dedi ve bizde bu hakkımızı sonuna kadar kullandık ve deyim yerindeyse sömürdük adeta. Teminde söylediğim gibi itibarımızın tek yıldız olması, statümüzün yarı prof olması gibi nedenlerden takımlar bize oyuncu kiralamak istemediler fakat altından girip üstünden çıkıp bize yarar sağlayacağını düşündüğüm bebeleri iyice araştırarak takıma monte ettik.
    Özellikle Omar Row, Connor Roberts, Kevin Ly, Junior Ogen gibi gençleri takıma kazandırmak çok büyük iş oldu.
    Takımın alt liglerde olmasından ve oyuncularımızın genel özelliklerinin kötü olması nedeniyle üst lig takımları bize oyuncu vermede sıkıntı çıkardılar, yok efenim oyuncumuzu daha iyi oyuncularla oynatmak istiyoruz, yok efenim takım kaliteniz düşük falan diyerek bizi reddettiler ama biz yılmadık. Oyuncuları alamasak bile basın yoluyla kulüpleri sürekli taciz ettik, gerçekten alamıyacağımız oyuncular için bile transfer dedikoduları çıkardık yani birnevi takımların gözünde imaj yaratmaya çalıştık. Tabi sonuçta yapay zeka bu kadar kolay kanmıyor alamadığımız bir çok oyuncu olmasına rağmen para harcamadan 12 iyi oyuncuyu transfer ettik. Alt ligde olup bu kadar oyuncu almak zor gözüksede doğru hamleyi yapmaya çalıştık atıyorum bizimle aynı ligdeki bir takımın oyuncusunu kiralıyamazken gidip Southampton'dan Omar Row gibi bir oyuncuyu transfer edebildik.

Spoiler: Alex Whitmore 

Spoiler: Kevin Ly 

Spoiler: Mark Barrowman 

Spoiler: Luke Conlan 

Spoiler: Junior Ogen 

Spoiler: Nick Rushton 

Spoiler: Omar Row 

Spoiler: Sean Burke 

Spoiler: Elliot Newby 

Spoiler: Jake Beesley 

Spoiler: Daniel Devine 

Spoiler: James Lukic 

Last edited by RagnarLothbrok : 31.Ocak.2015 at 18:48

Nesil
    2014

Omar Row gerçek bir transfer başarısı, Daniel Devin'de çok iyi güzel bir güncelleme daha olmu, bu arada hikayeyi de okudum. Öncelikle dünyanın ilk kurulan kulübü için verdiğin bilgilere teşekkür ediyorum. Hikayede gayet akıcı ve güzel Hadi başarılar

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri