Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 57 arası toplam 57 sonuç

Konu: Kuzey Kıbrıs'ta Bir Yeniden Doğuş...

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Kibris'in krali biziz

(Tapatalk)

Hocam Kıbrıs'ta Esin Sonay diye bir oyuncu vardı. Açıksa eğer özellikleri profilini atar mısın? Gerçekte çok gol atıyordu ondan merak ettim

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Milliler de tatsız

Milli maçlar her zaman ayrı bir heyecandır. Heleki böylesine yeni bir arenaya açılmışken ilkleri yaşayacak olmak. Pahabiçilemez bir hazdı. İlk rakibimiz Suudi Arabistan'dı. Aslında bizim seviyemiz için ağır bir maç olacaktı. Muhtemelen farkta yiyecektik ancak en azından başlarda ülkenin dünya arenasında nerede olduğunu görecektik.

Milli Maç - 2014/2015 Sezonu - Hazırlık Maçı - Suudi Arabistan(E)

Bütün oyuncular heyecan içindeydi. Ambargonun kalkmasının ardından ilk resmi maçımıza çıkacaktık. Heyecanlarını anlayabiliyordum. Bizim içinde taktiklerimizi denemek adına iyi bir fırsat olacaktı. Maça 4-3-2-1 taktiğiyle başladık. Ancak Arapların karşısında fazla direnemedik ve ilk yarıyı 8,9,35,36,41. dakikalarda yediğimiz gollerle 0-5 yenik kapattık. takımı ikinci yarıda 4-4-2 taktiğine çevirdim ve bir kaç oyuncu değişikliğinin ardından en azından daha dişli bir şekilde karşılarında durmayı umuyordum.

En azından rakibi kısmen durdurmuştuk. Her ne kadar 46. dakikada kalemizde 6. golümüzü görsekte, 48. dakikada Serkan Çevik şeref sayımızı atıyordu. Bu dakikadan sonra en azından daha uzaktan şutlara sürükleyince rakibimizi 87. dakikaya kadar tutabildik
    tutabildik. Böylece ilk resmi maçımızdan 1-7 mağlup ayrılıyorduk.

2016 Avrupa Kupası Elemeleri - G Grubu - 1. Maç - İsveç (D)

İlk özel maçımızın ardından grubun favorisi İsveç karşısına çıkacaktık. Gruba zorlu bir karşılaşmayla başlıyorduk. Rakibimizin gücünün farkında olarak sahaya çıktık. Heleki Arabistan maçından sonra farkın dahada çok olmasından korkuyordum. Karşımızda zlatan zlatan'lı bir isveç vardı çünkü...

Maç boyu oyuncularımı dikkatli olmaları ve korkmamaları konusunda uyarsamda basit hatalarla ilk yarıda sonucun 0-4 olmasına engel olamadım. Arabistan maçındaki gibi ikinci yarı 4-4-2 'ye dönüş yaptık. En azından daha toparlanmak ve rakibimizin üzerine gider olmuştuk.52. Dakikada da Ömer Albayrak'ın golü gelince mutlu olmuştum. En azından bir direniş sağlayacak gibiydik.

Takiii 62. Dakikada oyuncu değişikliği hakkım kalmadığı bir dakikada savunmamızdan Yılmaz Mert Tükel kırmızı kart görene kadar. Bu dakikadan sonra top kontrolü tamamen İsveçe geçti ve ilerleyen dakikalarda buldukları 2 golle sahadan 1-6 galip ayrıldılar. Söylenecek çok fazla birşey yoktu. Tek tesellimiz daha ilk maçlarımızda en azından golle tanışmıştık. Grubumuzda artık tek hedefimiz Moldova'dan puan alabilmek olmuştu bu iki maç sonucuna göre..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Hocam Kıbrıs'ta Esin Sonay diye bir oyuncu vardı. Açıksa eğer özellikleri profilini atar mısın? Gerçekte çok gol atıyordu ondan merak ettim
    Dostum oyuncuların (mevcut veritabanında olan oyuncular hariç) veritabanındaki özellikleri 0 ancak mevcut yetenek değerleri 40 olduğu için değerler düşük

Last edited by trinitrotloen : 17.Şubat.2015 at 09:53

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Muhteşem Geri Dönüş

İki milli maç arasında birde Federasyon Kupası maçı sıkıştırmıştık. Milli takıma çağrılımış oyuncular ile birlikte eksiklerimiz bir hayli fazlaydı. Rakibimiz Hamitköy karşısında zorlu bir maç bizi bekliyordu. Bazı oyuncular için dönüm maçı olacaktı bu.

Pepsi Kıbrıs Federasyon Kupası - 2014/2015 Sezonu - B Grubu 1. Maçı - Hamitköy(D)

Hamitköy karşısında ne olursa olsun mutlak galibiyet bekliyordum. Taktiğimizi her zamanki gibi 4D-3M-2K-1F şeklinde sahaya sürmüştük. Oyunculardan beklentilerimi tek tek anlatmış, hata yapanın telafisinin artık olmadığını hepsine belirtmiştim. Ancak beni kale almadıkları çok açıktı.

Maçın ilk yarısında 20. dakikaya kadar muhteşem bir baskı görmüştük. Oyuncularımda ise inanılmaz bir korkaklık inanılmaz bir panik havası vardı. Bu panik havası içinde 20. dakika geçilirken Hamitköy 0-2 öndeydi. Arka arkasına gelen azarlar biraz olsun işe yaramış olacaktı ki oyuncularım toparlamaya başlamışlardı. Ancak istediğimiz golü bulamamış birde üstüne defansta yapılan adam paylaşımı hatası ile 38. dakikada 3. golüde kalemizde görüyorduk. Yerimde adeta çılgına dönmüştüm. Artık sabrım kalmamıştı. 2. yarıyı beklemeden 3 oyuncu değişikliği hakkımıda kullanıp taktiğimizi değiştirdik. Bu dakikadan sonra yapacak bir şey yoktu. Sahaya elimdeki bütün ofansif gücü sürdüm. 2-2-3-3 taktiğine dönerek en azından skor üretmeye çalışacaktım.

Ancak bu üretkenlik hiç beklemediğim bir seviyede oldu. 40. dakika geçilirken durum 0-3'dı. Oyuncularımdan hiç beklemediğim bir performans ile son 5 dakikada 42, 44 ve 45. dakikalarda Ahmet Coşkun, Barkın Özaşık ve Samuel Zokou'nun golleri ile durum bir anda 3-3'e geliyordu. İnanılmaz bir geri dönüş yapmıştık. 2. yarıda maça yeniden başlayacaktık adeta. Oyuncularımı son 7 dakikada gösterdikleri özveri için teşkkür ettikten sonra geri kalan ksıım için sağlam bir azar çekmiştim. İkinci yarıda skora gitmeyi ve ilk yarıdaki gibi bir dramaya mahal vermemelerini söylerek sahaya gönderdim.

2. yarıda da baskımız kesilmeden devam etti. Zokou kendini ele güne ispat edercesine 52. ve 57. dakikalarda golcülüğünü bir kez daha konuşturmuş ve durumu 5-3'e getirmişti. Bu dakikadan sonra rakibimizde üstümüze gelemeyip iyice kapanınca başka golde olmadı maçta ve muhteşem bir geri dönüş yaptığımız - 15 dakikada 5 gol atmıştık - maçtan 5-3 galip ayrılıyorduk.

Bu galibiyet bize 2 şey göstermişti. 1.si yeterli azmi gösterirsek önümüzdeki her engeli aşabileceğimizi; 2.si savuma yapamıyorsak saldırmamız gerektiğini. Bundan sonraki taktiğimizde belli olmuştu artık...

Last edited by trinitrotloen : 17.Şubat.2015 at 11:57

Nesil
    2014

Off deplasmanda 3-0'dan harika geri dönüş

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Milli Arena'ya da girmişiz, güzel olmuş

KKTC'nin milli maç yapması oyunda bile olsa heyecanlandırıyor. Keşke gerçekte de olabilse böyle bir şey.
    Son maçtaki geri dönüş mükemmel

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Off deplasmanda 3-0'dan harika geri dönüş
    Kesinlikle. En azından bir iki gol atalım derken maçı çevirmek güzel oldu.

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Milli Arena'ya da girmişiz, güzel olmuş
    Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    KKTC'nin milli maç yapması oyunda bile olsa heyecanlandırıyor. Keşke gerçekte de olabilse böyle bir şey.
    Son maçtaki geri dönüş mükemmel
    Milli maçlar gerçekten eğlenceli oluyor. KKTC'nin üzerindeki ambargo 2020 yılına kadar kalkacak diye tahmin ediyorum futbol açısından. Kıbrıs Rum Kesimi ile müzakereler yeniden başladı bildiğim kadarıyla. FIFI ve VIVA kupalarında başarılıda bir görüntüsü var KKTC'nin. genel anlamda bir avantaj sağlayacaktır

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Milli maç dönüşü ligde sezona beklentilerin altında başlayan Bostancı Bağcıl SK ile oynayacaktık. Deplasmandaki bu mücadeleden mutlak galibiyet bekliyordum. Bağcıl ise alacakları galibiyet ile çıkışa geçmek istiyorlardı. Dişli bir deplasman bizi bekliyordu.

KKTC K-Pet Süper Ligi - 2014/2015 Sezonu - 5. Maç - Bağcıl SK (D)

Zor geçmesini beklediğim mücadele tahminimden daha çekişmeli geçti. Bunda kalecimizinde hakkını vermek lazım. Rakibimizin kaleye gelen 3 şutundan 2'sinin gol olmasına adeta izin verdi. Neyseki rakibimizin 39 ve 75. dakikalarda attığı gollere karşılık Ahmet Coşkun( 2 ) ve Hasan Piro'nun 12, 67, ve 85. dakikalarda attıkları goller ile sahadan 3-2 galip ayrılan taraf oluyorduk.

Lider Yenicami ise namağlup serisini sürdürüyordu. 7. maçımızda ise ligin en az gol atan ve en az gol yiyen 2. takımı olmasına rağmen 13. sırada olan Boğaziçi SK'nü ağırlayacaktık.

KKTC K-Pet Süper Ligi - 2014/2015 Sezonu - 6. Maç - Boğaziçi SK (E)

Aldığımız son kupa ve lig galibiyetleri ile moralleri biraz olsun toparlayan takımımızdan yine bir galibiyet bekliyordum. Maç boyu rakibimize bir kaç pozisyon verdiğimiz maçta ilk yarıyı 10. ve 37. dakikalarda karşılıklı atılan goller ile 1-1 beraberlikle kapatıyorduk. Oyuncularıma sadece daha dikkatli daha konsantre olmaları gerektiğini hatırlatarak sahaya sürdüm tekrar. İkinci yarıda da rakip kaleye daha çok giden taraf biz olduk ve bunun meyvesinide 50. ve 90+3. dakikalarda Samuel Zokou ve Erdoğan Murat'ın attığı gollerle alıyorduk. Maçta bu gollerin ardından 3-1 galibiyetimizle sonuçlanıyordu. Üstüste aldığımız bu 3. galibiyet ile moralimiz bir hayli yerine gelmişti.

Lider Yenicami ise namağlup serisini 7 maça çıkarmıştı. Gösterdikleri performansa ayak uydurmamız zor olacaktı ancak yarışı henüz bırakmak istemiyorum. Ligin ilk çeyreğini geride bırakırken 8 puanlık fark atan rakibimizi sonuna kadar baskı altında tutacaktık.

Doktorumuzdan aldığımız takımın genel durumu ile ilgili aldığımız rapor ise çokta iç açıcı değildi. Her ne kadar 3 oyuncumuzun bir hafta içinde hazır olacağını bilsekte, toplamda 7 sakatımız vardı. Umaırm tez zamanda iyileişrler ve istediğimiz kadro derinliği tam anlamıyla oluşmuş olur ve takım içindeki rekabet artar.

Önümüzde Lapta TBSK ile oynayacağımız 2 maç vardı. Öncelikle ligde konuk olacağımız rakibimizi, 3 gün sonra kupada kendi evimizde ağarlayacaktıık. Ligde 11. sırada yer alan rakibimiz karşısında kesin galibiyetlere ihtiyacımız vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Gelsin Lapta Galibiyetleri...

KKTC K-Pet Süper Ligi - 2014/2015 Sezonu - 8. Maç - Lapta TBSK (D)

11. sırada bulunan rakibimiz karşısında mutlak galibiyet parolası ile çıktığımız maçta çok zorlanmadan Berkem, İlksen ve Nwankwo'nun penaltı golleri ile sahadan 4-1 galip ayrılıyorduk. Bu galibiyet ile 2.liği almış oluyorduk. Artık hdefimizde Yenicami üzerinde baskı kurup güzel bir galibiyet serisi ile liderliği almak vardı. Bu hafta berabere kalarak benim için sevindirici bir gelişmeye de imza atmışlardı.

Deplasmanda 4 attığımız Lapta takımını bu sefer Pepsi Kupasında kendi evimizde konuk edecektik.

Pepsi Kıbrıs Federasyon Kupası - 2014/2015 Sezonu - B Grubu 2. Maçı - Lapta TBSK (E)

İlk Hamitköy maçının ardından grup liderliğini elimize almıştık. Buradan da galibiyet ile ayrılarak takımı 1.likten ayırmamayı hedefliyordum. Lapta takımını ise geçen maçta 4 gol ile geçmiştik. bu onlarda ayrı bir direnç yaratacaktı kesinlikle. Bu direnci kırmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyordu. Zorlu bir maç bizi bekliyor...

...Derken Zokou'nun ileri uçtaki muhteşem performansı ve ona destek olan Bahadır'ın güzel oyunu ile, her ne kadar 6. dakikada yenik duruma düşsekte sahadan Zokou'nun 4, Bahadır'ın 2 golü ile 6-2 galip ayrılıyorduk. Bu skorda bize grupta güzel bir avantaj sağlıyordu.

Takım taktiğe alıştıkça açılmaya başladı. Bol gollü bol pozisyonlu mücadelelere shane olmaya başlamıştı oyunumuz artık. Umarım bir sakatlık kabusu yaşamayız. bu gidişat içinde bize en çok zarar verecek durum buydu. Ayrıca milli maç arasına giriyor olmak umarım ritmimizi bozmazdı.

Artık şampiyona elemelerinde karşılaşacağımız Avusturya ve Moldova maçlarına odaklanmamız gerekiyordu. Avusturya maçından çok fazla bir beklentim yoktu ancak moldova deplasmanından en azından puanla dönmek istiyordum.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Milliler tam gaz :)

İlk iki milli maçımızda ağır yenilgiler almıştık. Ancak bu bizi yıldırmayacaktı tabiki. Rakiplerimize en azından olabildiğince zorluk çıkarmayı hedefliyordum. Gücümüz ortada. Tek yapabileceğimiz iyi savunma ve cılız kontralar ile maçlardan birşeyler koparabilmekti. İlk Avrupa Kupası elemelerinde hedefim 190. sıranın üzerine çıkabilmekti. en azından San Marino ve Andorra gibi ülkeleri geride bırakmış olacaktık ilk aşamada. Bunun için bile yememiz gereken daha çoook fırın ekmek vardı.

2016 Avrupa Kupası Elemeleri - G Grubu - 2. Maç - Avusturya (E)

İlk iki maçımın aksine bu sefer sahaya 4-4-2 taktiği ile çıkıyordum. İlk defa bu kadar yoğun bir KKTC vatandaşı önüne çıkacaktım. İsveç maçında 50.000 taraftar karşısında oynadık. Ancak bu seferki bir başkaydı. 28.000 kişilik stadın tamamı dolu görünüyordu. Böyle bir baskı varken üzerinizde rezil olmak istemezsiniz tabikide Avusturya umarım bizi çok fazla rencide edecek bir skora ulaşmaz...

Oyuncularımı sahaya rahat olmaları ve kaybedeekleri hiçbirşey olmadığını belirterek gönderdim. Maça beklenmedik bir şekilde taraftarımızın da desteğiyle hızlı başladık ve daha 3. dakika geçilirken Serkan Çevik'in jeneriklik golü ile 1-0 öne geçiyorduk. Ancak golün şokunu rakibimiz üstünden çabuk attı ve üzerimizde baskı kurmaya başladı. Bu baskılarada 33. dakikaya kadar dayanbildik. 33. ve 39. dakikalarda yediğimiz gollerle devreyi 1-2 yenik kapattık. Yine de umutluydum. Fark yemeden kapatma ihtimalimzi vardı maçı. İkinci yarıda da rakibimizin baskısı kaldığı yerden devam etti. Ancak bu baskılarada 72. dakikaya kadar direnebildik. Bu dakikadan sonra savunmamız iyice düştü ve 82 ile 87. dakikalarda yediğimiz goller ile sahadan 1-5 yenik ayrıldık.

3. maçımızda ise ilk iki maçtan 0 puanla ayrılan iki takımın mücadelesini izleyecektik.

2016 Avrupa Kupası Elemeleri - G Grubu - 3. Maç - Moldova (D)

Moldova deplasmanında zor bir maç bizi bekliyordu. Bizden sadece bir tık yukarıda bir takımdı Moldova. İyi bir performans gösterirsek buradan puan ile ayrılmamız mümkündü. Oyuncularımı da buna göre motive etmiştim. Maç boyunca da oyuncularım bunun için çabaladılar. İstatistiksel olarak her ne kadar bir tık iyi olsakta, Moldova karşısında yakaladığımız ender pozisyonları gole çeviremedik ve sahadan 0-0 beraberlikle ayrılmıştık. Bu skor bile ülke olarak sevinmemize yetti. çünkü daha ilk şampiyonamızda ilk puanımızı hemde deplasmanda alıyorduk. Oyuncularım arasında da güzel bir sevinç vardı. Üstüne birde Karadağ'ın İsveç karşısında aldığı 5-0'lık mağlubiyet eklenince kendimizi bir anda 5.lik'te bulmuştuk. Tarihimizin en iyi derecesine imza atıyorduk bu puanla Bu puanın bizi dünya sıralamasında nerelere taşıyacağını ise merak ediyordum.

Bu skordan sonra kendi eveimizde oynayacağımız Moldova maçını daha büyük bir heyecanla beklemeye başladım. Kim bilir burada yapamadığımızı belki evimizde yaparız...

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Lige ve kupaya iyi bir başlangıç yapmışız. Milli takımla işin zor. Fakat alacağın her puan çok değerli. Moldova'yı içerde yenmek bizim için yeterlidir bence.
    TariboWest

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

KKTC puan almış

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Seçimler... Dünya sıralaması... Kupada yıkım...

Milli maç sonrasında seçim günü geldi çattı. Umarım maddi açıdan kulübü ileriye götürecek vizyona sahip biri olur... Italyan ve Fransız futbol adamları takımımız için başkanlığına adaylığını koymuştu.

Hararetli bir seçim günü yaşanmıştı. Zorlu bir sürecin ve tekrar tekrar yapılan sayımlardan sonra Eski Barletta yöneticsi olan Roberto Tatò seçimleri kazanıyordu.

Seçimin ertesi günü takım ile bir görüşme yapan yeni başkan, takımın genel gidişatında herhangi bir değişiklik yapmayacağını belirtti. Birebir yaptığımız görüşmede ise, bana takımın geleceği ile ilgili planlarımı sordu. Takımın başında bulunduğum süre zarfında takımı ileri götürme konusunda hiç şüphem yoktu. En azından 3-4 sene içinde Avrupa Kupalarında Tur geçen bir takım oluşturmayı düşündüğümü söyledim.

Karşılıklı planlarımızı masaya koyduk. Takımın tesislerinin yetersiz olduğuna hemfikir olsak da, takımın maddi imkansızlıkları nedeniyle istediğimiz geliştirmeleri yapabilecek durumda değildik. En azından kulüp için aynı doğrultuda olduğumuzu bilmek güzeldi. Tek sıkıntımız sezon sonunda bitecek olan kontratımdı.

Yeni aya başlarken açıklanan dünya ülkeler sıralamasında 7 sıra birden yükselerek 201. sıraya yerleştik. Umarım bu artış sadece bir hıçkırık olmaz devamı gelecek bir yükseliş olur.

Yeni Başkanımız ile çıkacağımız ilk maçta kupada MTG karşısına çıkacaktık. Bu maçta alacağıız galibiyet bize gruplarda iyi bir avantaj sağlayabilirdi. 16 puanın çıkmaya yetebileceği bir grupta alacağımız bir mağlubiyet; sadece ilerideki maçların önemini arttıracaktı o kadar.

Pepsi Kıbrıs Federasyon Kupası - 2014/2015 Sezonu - B Grubu 1. Maçı - Mağusa TG ( D )

Oyuncularıma yeni bir dönemde olduğumuzu artık doğrudan sonuca yönelik oyanamamız gerektiğini söyleyerek sahaya yolladım. Bu sözlerimin gazıyla ilk yarıda esip gürleyen takımımız 9 ve 21. dakikada Zokou'nun golleri ile ilk yarıyı 2-0 önde kapatıyordu. İkinci yarıda da aynı ounu beklediğimi söyledim. Başkana güzel bir başlangıç hediyesi olacaktı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve maçın son 20 dakikasını 10 kişi oynayan MTG karşısında rakibimizin mucizevi geri dönüşüyle sahadan 2-3 yenik ayrılıyorduk. Diyecek çok bir şey yoktu. Soyunma odasında kimsenin sesi çıkmıyordu. Oyuncularıma sadece söylediğim rakibinizi kahraman kendinizide hain yaptınız taraftarınızın gözünde. Onurunuz bu kadar değersiz ise ikinci yarıdaki oyununuza devam edin... oldu.

Ertesi gün başkan beni odasına çağırdı. ilk azarımızı yiyeceğiz diye düşünerek gittim. Ancak beklediğiin tersine bir durum ile karşılaştım. Sadece mağlubiyete üzüldüğünü ve elinden ne gelirse yapmak istediğini söyledi. Buna ilk olarakta her ne kadar transfer için bütçe ayıramasakta herhangi bir satış gerçekleştiğinde satış miktarının %20'si yerine %40'ının transfer bütçesine aktarılacağını söyledi. Bu beni sevindirmişti. Bu durumda bile ağzımıza çalınan bal, arkada maddi açıdan iyi bir destek olabilceceğinin göstergesiydi.

Sakatlar konusunda da benden bir rapor istemişti. Bende kendisine sağlık birimimizden aldığım son raporu ilettim. Sakatlarımızın ne yazıkki uzun soluklu olduğunu ancak takım içindeki performansı şimdilik etkileyen bir sakatlığımızın olmadığını söyledim. Bu konuda bana güvendiğini söyleyen Tatò, takımı liderliğe taşıyacağımdan hiçbir kuşku duymadığını söyledi. bu benim için gayet onore edici bir davranış olmuştu. Umarım bu desteği kaybedecek davranışlarda bulunmam.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Moussa Sow View Post
    Lige ve kupaya iyi bir başlangıç yapmışız. Milli takımla işin zor. Fakat alacağın her puan çok değerli. Moldova'yı içerde yenmek bizim için yeterlidir bence.
    Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    KKTC puan almış
    Valla bu profille bende beklemediğim bir başarı sağladım Milli takımla başarabileceğim en fazla bu gibi duruyor şimdilik. Gelecek Regen'lerde önemli tabi. Euro 2020'deki statü değişikliğinden sonra merak ediyorum nasıl bir performans sergileyeceğini.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Liderlik güzel bir duygu...

Kupada yaşadığımız yenilgiden sonra moralleri toplamamız için ligde galibiyet ile devam etmeliydim. Önümüzde 6. sıraya tırmanan Lefke TSK deplasmanı vardı. Bu maçtan mutlak galibiyet bekliyordum.

K-Pet Kıbrıs Süper Lig - 2014/2015 Sezonu - 9.Maç - Lefke TSK ( D )

Genel olarak oyuncunun kalitesine bakmaksızın, son 5 maçta daha iyi performans gösteren oyunculardan kurarım ilk 11'imi. MTG maçında her ne kadar istediğimizi alamasakta ikinci yarıdaki oyunumuzla; bu karşılaşmada oyunun tek hakimi olduk. maça hızlı başlayan takımımız Bahadır Göçben'in ayağından gelen 4. ve 21. dakikalardaki goller ile 2-0 önde kapatıyordu ilk yarıyı.

İkinci yarıda ise biraz harman savurduk pozisyonları ancak 86. dakikada sahneye çıkan İlksen skoru belirleyen golü atıyor ve deplasmanda 3-0 gibi net bir skor ile ayrılmamızı sağlıyordu.

Yenicami'nin ise son 2 haftadaki zorlu maçlarından sadece 1 puan ile ayrılması bizim işimize gelmiş ve aradaki puan farkını 3'e kadar indirmiştik. Kendilerini gol sayısı olarakta yakalamıştık. Sezon başındaki farka rağmen artık liderlik için umutlarım iyice arttı. Çetinkaya ve Serdarlı maçlarında yaşadıkları puan kayıpları sayesinde aynı puanda olduğumuz Çetinkaya'da liderlik yarışına dahil olmuştu. Çekişmeli bir lig bizi bekliyordu.

K-Pet Kıbrıs Süper Lig - 2014/2015 Sezonu - 10.Maç - Doğan TBSK ( E )

Ligdeki galibiyet ivmemize lig sonuncusu karşısında aldığımız farklı sonuç ile devam ediyorduk. Zokou'nun 4, 16 ve 51. dakikalarda attığı goller ile Hat-Trick yaptığı mücadeleden rakibimizinde kendi kalesine attığı 2 gol le birlikte 5-0 galip ayrılıyorduk. bu harika galibiyetin üzerine birde Yenicami'nin kendi sahasında Gönyeli'ye yenilmesi kendimizden geçirmişti bizi. Lİderlik artık bizimdi. Bu dakikadan sonra daha sıkı çalışmamız gerekiyordu liderliği korumak için. Yenicami'nin son 3 hafta'da kaybettiği 8 puanın ardından kendilerine geleceklerini düşünüyordum.

Pepsi Kıbrıs Federasyon Kupası - 2014/2015 Sezonu - B Grubu 4. Maçı - Türk Ocağı Limasol ( E )

Ligdeki başarılı serimizin ardından kupada aldığımız yenilgiyi unutturmamız gerekiyordu taraftarımıza. 2. Lig ekibi TOL karşısında rahat bir galibiyet bekliyorduk. Hızlı başladığımız maçın henüz 3. dakikasında Zokou ile öne geçiyorduk. Ancak rakibimiz maç boyu yakaladığı ender kontra şanssını iyi kullandı ve durumu 1-1 yaptı. Bu dakikadan sonra kendisine gelen oyuncularım muhteşem bir performans ile 12 dakikada attıkları tam 5 gol ile ilk yarıyı 6-1 gibi muhteşem bir sonuçla kapatmamızı sağlıyordu. Gollerin 4ü Nwankwo'dan gelirken 1 golde Bahadır'dan geliyordu. İkinci yarıda ise rölantiye aldığımız oyunu karşılıklı atılan gollerle 7-2 tamamlıyor ve tarihi bir galibiyete daha imza atıyorduk.

Maçtaki gollerimizin beşini atan Nwankwo ise erişilmesi zor bir rekorun sahibi oluyordu. Ayrıca Göstermiş olduğu 5 gol 1 asistlik performansı ile 10 tam puan alarak maçın en iyi oyuncusu ödülünü açık ara farkla kazanıyordu.

Ligde ve kupada aldığımız bu zaferler ile adımızı her iki turnuvada da bulunduğumuz grup içinde liderlik hanesine yazdırıyorduk. Umarım bundan sonra göstereceğimiz performanslar ile her iki kupada da ipi göğüsleyen taraf olacağız.

Kazandığımız liderliklerin ardından Milli mesaimiz tekrar başlıyordu. Bir eleme, birde hazırlık maçı oynayacağımız milli arada, rakiplerimiz Karadağ ve HongKong Milli takımları olacaktı. Karadağ karşısında rakibimizi en üstü düzeyde zorlamaya çalışacaktık. Alabileceğimiz her puan geleceğimiz açısında yüksek önem arzediyor.
    Last edited by trinitrotloen : 23.Şubat.2015 at 12:18 Reason: Baga seni kırmadım Lefke'ye insaflı davrandım :)

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Başarılar,

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Moussa Sow7 View Post
    Başarılar,
    Eyvallah dostum...

maçlar güzel gidiyor hocam ligdede kupadada lideriz, benim merak ettiğim kaçıncı sezon avrupada güzel şeyler yapıcaz bakalım. Birde bu tarz liglerde gelişen takım sadece bizim ki oluyor kendi takımımıza paralel rakiplerde ülke futboluda gelişse 10 sezon sonra çıkan regenlerle oyun daha eğlenceli bi hale gelebilir

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    maçlar güzel gidiyor hocam ligdede kupadada lideriz, benim merak ettiğim kaçıncı sezon avrupada güzel şeyler yapıcaz bakalım. Birde bu tarz liglerde gelişen takım sadece bizim ki oluyor kendi takımımıza paralel rakiplerde ülke futboluda gelişse 10 sezon sonra çıkan regenlerle oyun daha eğlenceli bi hale gelebilir
    Teşekkürler Ragnar. Avrupa arenasını bende merak ediyorum. O gelişim biraz uzun sürüyor ne yazıkki. Buna ligin genel değeri, maddi tablo vs çok etki ediyor.Ancak FM 2014'te kendi oluşturduğum Cebelitarık'ta oynarken diğer takımlarda gelişme gösteriyordu. yedinci yada sekizinci sezonda Avrupa kupalarında tur geçmeyi başaran takımlar oluşmuştu. bakalım burada nasıl olacak. Avrupada tahminim bir süre ikinci öneleme turunda eleniriz. 3-4 sene bu şekilde gideriz. tabi çıkacak regenlere de bağlı biraz. o Döneme kadarda umarım fazla sıkmaz takip edenleri

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Ligde ve kupada aldığımız liderliğin keyfini en azından biraz daha sürecektik. Artık milli maçlar için takımı bir araya toparlama vakti geldi. Önümüzde Karadağ ile Eleme, Honk Kong ile hazırlık mücadeleleri vardı.

2016 Avrupa Kupası Elemeleri - G Grubu - 4. Maç - Karadağ (E)

Karadağ maçı için beklentim çok fazla yoktu. Rakibimiz her ne kadar ilk 3 maçta 1 puan toplasa da zorlu rakipler ile karşılaşmıştı. Rakibimiz bu gidişe bir dur demek isteyecekti. Jovetic ve Vucunic gibi vurucu güçlere sahiptiler. Yinede elimden geldiğince işleri onlar adına zorlaştırmak istiyordum.

Maça gayet dengeli başlamıştık. Rakibimizi uzaktan şutlara mahkum ederken bizde yakaladığımız ender fırsatları harcıyorduk. Maçtaki dengeyi bozan taraf ise rakibimiz oldu. Jovetic'in ceza sahası dışından attığı güzel gol ile 0-1 yenik duruma düşüyorduk 32. dakikada. İlk yarı bu skor ile kapanırken; ikini yarıya oyuncularımı aynı performansı beklediğimi söyleyerek gönderdim. Ancak ilk yarıdakinin benzeri bir gol ile 59. dakikada Vucunic farkı ikiye çıkarıyordu. Maçta korktuğum iki oyuncuda skora katkı yapmıştı. Bu dakikadan sonra rakibimizin üstüne biraz daha gitmeye başladık. rakibimizde kontra-atak taktiğine dönünce bizim adımıza tek artı olan şey top hakimiyeti oldu. Üstüne birde 90+2'de Mugosa'nın golüne engel olamayınca sahada 0-3 yenik ayrılıyorduk.

Bu maç için söylenecek çok fazla bir şey yoktu. Sonuç her ne kadar farklı gözükse de rakibimizi zorladığımızı düşünüyordum. Bu nedenle oyuncularıma performansları için teşekkür ettim. Grubun dibine beklendiği gibi demir atmıştık artık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Milli Maç - 2014/2015 Sezonu - Hazırlık Maçı - Hong Kong (E)

Takımın moral olarak oturmasını sağlamak için hazırlık maçlarında olabildiğince kendi seviyemizdeki takımlar ile mücadele etmeye karar verdik. bu bağlamda ilk rakibimiz Hong Kong olacaktı. Yağmurlu bir günde yaklaşık 6200 taraftarın izlediği mücadelede Milli takım adına ilk zaferimizi kazanıyorduk. Bu benim için mükemmel bir olaydı. Bu bizim bir şeyler yapabileceğimizi gösteriyordu. Ayrıca milli takım puanı adına da güzel bir sonuç olmuştu bu. Çok bir şey beklemesek de bu tarz sonuçlar bize bir iki basamak kazandıracaktı en azından.

Not: aynı anda 2 video koyamadığım için mesajları ayrı yazdım.

milli takımda ilk galibiyet dmi bu şeytanın bacağını kırmışız biraz daha kendi ayarımızda takımlarla maç yapıp takımı alıştırmak lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    milli takımda ilk galibiyet dmi bu şeytanın bacağını kırmışız biraz daha kendi ayarımızda takımlarla maç yapıp takımı alıştırmak lazım
    Evet dostum. Hazırlık mazırlık demedik canla başla çalıştık ve ilk galibiyetimizi aldık Devamınıda getiririz umarım.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Ve ilk yarı biter...

Milli maçın sarhoşluğunun ardından lige geri dönüş yapıyorduk. Rakibimiz son sıralardan kurtulmaya çalışan Serdarlı GB takımıydı.

K-Pet Kıbrıs Süper Lig - 2014/2015 Sezonu - 11.Maç - Serdarlı GB ( D )

Rakibimiz Yenicami'ye ilk darbeyi indiren Serdarlı karşısında zor bir deplasman mücadelesine çıkacaktık. Daha doğrusu zor geçmesini bekliyordum. heleki verdiğimiz milli maç arasından sonra. Ancak beklediğimden çok daha rahat bir skor il sahadan ayrıldım. Zokou'nun 2, Bahadır ve Nwanko'nun birer golü ile sahadan 4-0 gibi farklı bir skor ile ayrılıyorduk.

Pepsi Kıbrıs Federasyon Kupası - 2014/2015 Sezonu - B Grubu 5. Maçı - Geçitkale GSK ( D )

Federasyon Kupası'nda rakibimiz 1.Ligin iddialı ekiplerinden Geçitkale GSK takımıydı. Kupada aldığımız Mağusa Yenilgisinden sonra başka maç kaybetmeye tahammülümüz yoktu. Hal böyle olunca oyuncularımı sahaya galibiyetten başka birşey istemediğimi söyleyerek sürdüm. Her ne kadar rakibimizi hallaç pamuğuna çevirsekte çekilen şutlarla, Kalecimizin basiretsizliği ile az kalsın maçı veriyorduk. Neyseki bizimde forvet hattımız çalışkan bir günündeydi ve sahadan Nwankwo ( 2 ), Zokou ve Bahadır'ın golleri ile 4-2 galip ayrılıyorduk. Bu galibiyet gruplarda 2 maç kala ilk iki için şansımızı çok fazla arttırmıştı.

K-Pet Kıbrıs Süper Lig - 2014/2015 Sezonu - 12.Maç - Çetinkaya TSK ( E )

Ligin favorilerinden olan ve en çok şampiyon olan takım ünvanını elinde bulunduran Çetinkaya TSK takımını ağırlayacaktık. Çekişmeli bir mücadele bizi bekliyordu...

Diye düşünürken tarihimizin en farklı galibiyetini alacağımızı tahmin bile etmemiştim. Rakibimizi adeta ezdiğimiz, top oynatmadığımız maçta Bahadır ( 3 ), Zokou ( 2 ), Nwankwo ve Tuğrul'un golleri ile sahadan 7-0 gibi tarihi bir galibiyetle ayrılıyorduk. Uzun yıllar boyunca unutulmayacak bir derbi zaferi almıştık.

Aldığımız bu seri galibiyetler ile de kulübün rekorunu kırmış oluyorduk. Yakalamış olduğumuz 6 maçlık galibiyet serisi gerçekten güzel bir başarıydı böylesine bir ligde.

K-Pet Kıbrıs Süper Lig - 2014/2015 Sezonu - 13.Maç - Gönyeli SK ( D )

Ligde 3. sıraya kadar yükselen ve 2.lik için müdahele eden Gönyeli deplasmanından mutlak galibiyet ile dönmemiz gerekiyordu. Bunun bilincinde olan oyuncularım da boş durmadı ve rakibimize deplasmanda sahayı dar etti. Muhteşem üçlümüzün (Zokou, Nwankwo, Bahadır) attığı 5 gol ile sahadan 5-0 galip ayrılıyorduk. Bu galibiyet ile ligin ilk yarısını zirvede tamamlıyorduk. 8 puan kayıpla başladığımız ligde güzel bir performans ile liderliğe kurulmuştuk.

Sezonun ilk yarısı bittiğinde de ligin genel durumu şu şekildeydi.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Güzel giden bir kariyeri kapatmak zorundayım arkadaşlar. Oyun bozuldu ve son otomatik kayıt sezon başında olunca hevesim kaçtı açıkçası. Yine bir kıbrıs kariyeri açacağım yakın zamanda. Bu sefer veritabanını biraz daha geliştirmiş en azından süperlig'deki bütün oyuncuları ve teknik adamları oyuna aktarmış şekilde bir yama ile çıkacağım karşınıza. Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için çok teşekkürler...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri