1 ile 2 arası toplam 2 sonuç

Konu: Galatasaray İncelemesi FM 2015

Default Galatasaray İncelemesi FM 2015

Galatasaray FM 2015 İncelemesi

Galatasaray Logosu

Kulüp Başkanımız (PROF.DR. DUYGUN YARSUVAT)

1937 İstanbul doğumlu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Çalışmalarını 1967 yılında Amerika'da Columbia Üniversitesinde Karşılaştırmalı Hukuk Mastırı; 1978 yılında da İsviçre'de Cenevre Uluslararası Çalışma Örgütü kapsamında sürdürdü. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde öğretim üyeliği ve Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanlığı yaptı. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı ve Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü görevlerini sürdürdü, iki dönem Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı ve Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Kulüp Tarihi

Galatasaray Spor Kulübü, Türk Spor Tarihi'ndeki öncü olma özelliğini hiç kuşkusuz içinden doğduğu ve gene öncü bir kurum olan Galatasaray Lisesi'nden (Mektebi Sultani) almıştır. Okul ile kulüp arasındaki koparılmaz bağ, yadsınamayacak bir gerçeklik ve övünç kaynağıdır.

Detay için

Ali Sami Yen SK Türk Telekom Arena

15 Ocak 2011’de Galatasaray-Ajax maçı ile muhteşem bir açılışa sahne olan Türk Telekom Arena; Almanya-Stuttgart kökenli ASP (Arat-Siegel + Partner) bürosunun koordine ettiği bir konsorsiyum tarafından planlamıştır. Teknik, mekanik ve elektrik projesi; Obermeyer, statiği ise SBP firması tarafından hazırlanmıştır. Her üç planlama bürosu daha önce stadyum inşa etmiş ve spor yapılarında çok deneyimli plancılar olup, ekibin başında Mimar Mete Arat bulunmaktadır.

Stadyumun tabanı bir elips şeklindedir. Enine ekseni 190 metre, boyuna ekseni ise 228 metredir. Yayaların dolaşım alanlarıyla servis ve araç dolaşım alanları, stadın etrafında iki ayrı düzeyde çözülmüş ve stadın daha rahat çalışması sağlanmıştır.

52 bin 650 kişi kapasiteli tribünler, 4 kattan oluşmakta, her katta ve her tribünde taraftarların sosyalleşebileceği alanlar sunmaktadır. Maç öncesinde veya devre arasında atıştırmak isteyenler için Türk Telekom Arena'nın 1. ve 4. katları ile Aslanlı Yol'da bulunan toplam 33 büfede dönerden hamburgere, simitten soğuk sandviçe, kurabiyeden keke, kahve çeşitlerinden limonataya kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunulmaktadır.

Türk Telekom Arena Pegasus Tribünü 3. katta bulunan Adana Yüzevler Restoran, 350 kişilik kapasiteye sahip olup, restoran önünde tamamen misafirlerine ayrılmış özel bir tribün bulunmaktadır.

TTA, toplamda 153 loca ve 4500’den fazla VIP koltuğu ile Türkiye’nin en büyük VIP alana sahip stadyumudur. Loca kapasiteleri 6 ile 27 kişi arasında değişip loca içi koltuklar ile beraber 6231 VIP koltuk sayısına ulaşılmaktadır.Locaların 55’i Güney, 49’u Batı ve 49’u Doğu’da yer almaktadır.

Doğu ve Batı tribünlerinin ortasında konumlanmış VIP salonları, VIP kombine sahiplerinin yiyecek ve içecek eşliğinde sosyalleşebileceği alanlar sunmaktadır. Ayrıca stadın 2. ve 3. katlarının büyük bir kısmı koridor boyunca yine VIP koltuk ve loca sahiplerinin yararlanabileceği büfeler ve masalar ile donatılmıştır.

Stadın altında 2900 araçlık VIP otoparklar bulunmaktadır. Otopark 4 katlı olup, 2 katından Doğu ve Batı VIP salona asansörler ile direk giriş yapılabilmektedir. TTA aynı zamanda Türkiye’de metroya kapısı olan tek stadyum özelliği taşımaktadır.

Türk Telekom Arena'da, engelli misafirlerimiz ve refakatçileri için güney tribününde 88 adet, Pegasus (kuzey) tribününde 30 adet, doğu tribününde 29 adet ve batı tribününde 29 adet olmak üzere, toplam 176 kişilik yer ayrılmıştır. Bu alanların tümü, tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimizin de rahatlıkla giriş-çıkış yapabilecekleri ve refakatçileri ile birlikte oturabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Tüm tribünlerde engelli tuvaletleri mevcuttur.
    Türk Telekom Arena'nın güney bölümünde engelli misafirlerimiz için ayrılmış olan sınırlı sayıda açık otopark alanı da bulunmaktadır.

Soyunma odaları Galatasaray ve misafir takımın konforunu sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olup içinde havuzu, masaj odası ve toplantı odası barındırmaktadır. Soyunma odalarının bulunduğu koridorlar boyunca UEFA ofisi, UEFA gözlemci ofisi, dinlenme odaları, hakem soyunma odaları, forma odası, doktor odası, muayene odası, doping kontrol odası, güvenlik odası gibi bölümler bulunmaktadır. Basın toplantı tribünü yine bu katta yer alıp 70’den fazla basın mensubunu ağırlayabilecek kapasitededir. Bu kısımda gazetecilerin haberlerini rahatça yapabilmeleri ve özel eşyalarını bırakabilmeleri için ayrı bir alan da bulunmaktadır.
    Türk Telekom Arena futbol karşılaşmaları dışında bir çok etkinliğe de ev sahipliği yapmak üzere tasarlanmıştır. Konser, toplantı, showroom, maç günü ve maç günü dışında kurumsal ağırlamalara ev sahipliği yapan TTA, aynı zamanda yaklaşık 300 kişi kapasiteli bir konferans salonuna sahiptir.

TTA, bütün özellikleri ile Türkiye'de 2016 UEFA kriterlerine uyan ilk ve tek stadyumdur. UEFA 5 yıldızlı Arena, Stadium Business Awards'11 organizasyonunda Emirates Stadium (Londra), Staples Center (LA), AVIVA Stadium (Dublin) gibi dünyanın sayılı stadları ile 'Yılın Stadı' dalında son 7'ye kalmıştır.

Tesislerimiz

Antrenman Tesisleri: Etkileyici altında antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: İyi alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: Üst düzey kurumsal ağırlama
    Genç Takım Antrenörlüğü: Yeterli düzey genç takım antrenörlüğü
    Genç Yetiştirme: Ortalamanın üzerinde genç yetiştirme

Ekonomik Durum

Transfer bütçesi 1 MN TL Maaş Bütçeside 204 MN tl'dir. 506 MN Tl Kredi ödemesi mevcut çeşitli borçlar ile birlikte yaklaşık 535 MN TL borç var.Bu yüzden transfer bütçesi de yok. Takımdaki maaşlarda çok yüksek. Altyapıdan oyuncu yetiştirmek ve elimizdeki yüksek maaş alan oyuncuları çıkarmak ekonomik olarak takımı rahatlatacaktır.

Teknik Heyet Hakkında

Takım için yeterli bir teknik kadro var. Fakat gözlemciler ve fizyoterapistler ile yollarımızı ayırıp daha iyilerini alabiliriz.

Kadro Hakkında

38 kişilik yeterli bir kadromuz mevcut. ilk yapılacak iş olarak bu kadroyu 28-30 kişi seviyesine indirmek olmalı.

Kaleciler

Takımın en güvende bölgesi gizi gözüksede Muslera olmadığında Sinan yeterli değil. Yerine transfer yapılmalı.Alperen ile yollar ayrılabilir.

Defans

Bana göre en sıkıntılı bölge. Sol kanatda alternatif yok. Genç yetenekli bir solbek Telles'in yedeği olacak alınabilir.Gökhan ve Sabri gönderilebilir takımdan. Orta gölgeye de genç yeteneklerden transfer yapılabilir.

Orta Saha

Orta sahamızda yeterli bir kadro mevcut .Aydın - Umut Gündoğan - Engin ve Yiğit'i elden çıkarmak da fayda var. Orta sahamız Bruma - Melo - Dzemalili(Selçuk İnan) - Wesley Sneijder - Olcan şeklinde oynatılabilir. Olcan'ın yerine transferde yapılabilir.

Forvet

Tek forvetli bir sistem için yeterli olabilir. Genç yeteneklerden bir forvet transferi yapılabilir. Enes Ünal bu konuda iyi bir alternatif olabilir.

Taktik Hakkında.

Mevcut kadroya en uygun taktik 4-2-3-1

İncelemeye daha sonra transfer önerilerimi de ekleyeceğim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Eline sağlık. Bende kendi düşüncelerimi yazayım.

Muslera ile Burak da çok sorun yaşadım ben. Ama taktikle ilgili sıkıntıyı aşınca Burak devre arası gelmeden çift haneli sayılara ulaşmıştı. Sezonu da yanlış hatırlamıyorsam 30 gole yakın bitirdi. Fakat Muslera bende çok kötüydü, bir çare bulamadım.

İlk sezon için transfere gerek yok bence. Zaten kadro çok şişik ve maaş bütçesi kabarık. İkinci sezon yabancı sınırlamasının kalkmasıyla beraber sıfırdan bir kadro kurabilir veya kadroyu iyice azalttıktan sonra bir iki ufak takviyeyle ilerletebilirsiniz.

Lig için konuşuyorum bundan sonrasını.. Avrupa da başarılı olamadım. Roma - Schalke - Shakhtar lı grup da dördüncü oldum. 5 puanla..

Telles Semih Chedjou Tarık çok iyi bir 4'lü. Kontenjan nedeniyle kritik olmayan maçlarda Chedjou'yu kesebilirsiniz. Koray da fena değil.

O.Saha klasik zaten.. Selçuk, Melo, Sneijder.. Olcan bende vasat kaldı. Olcan, Yasin, Emre Çolak alternatifli oynattım hep. Bruma döktürüyor ama bitiricilik neredeyse hiç yok o yüzden ilk sezon saç baş yolduruyor. Kariyeri açtığınız gün bitiricilik ve oyun tercihi olarak plase veya şut çalıştırmalısınız.

Hamit çok kondisyon sorunu çekiyor. Özellikle benim gibi hafif-normal antrenman yaptırıyorsanız başınıza dert. Dzemaili'den de çok verim alamadım.

Tek forvette Burak olduğunu düşünürsek Yaratıcı Forvet olarak oynatın derim. Umut ile Pandev vasat bile değiller. Çok çok kötüler. Zaten yardımcım da Umut ile Pandev'e iki yıldız verirken Burak'a dört yıldız veriyorlardı.

Benden de bu kadar kolay gelsin...

Edit: Telles & Bruma ikilisini satmayın. Bende ikisi de sorun çıkardığı için göndermek zorunda kalmıştım ama kovulmak pahasına elde tutun derim. Sol kanadı kulvar yapıyorlar.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri